Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tu ce te bagi?

daca el vrea schita pentru motorul dezmontat, de ce ii recomanzi manualul de service ? :lol:

mare caterinca zace in tine , tu in loc sa ajuti pe cineva numai de panarama esti bun ... da am gresit un cuvant care culmea, il corectasem, dar acum vad ca tot asa a aparut ...

» Post actualizat in 29 Sep 2014 07:09

 

Cred ca mai bine ai duce motoreta aia la reparat la un service serios in loc sa te apuci tu s-o desfaci acasa.

pai cine a zis ca ma apuc s-o desfac ?!, treaba este ca s-a intamplat ceva ciudat ... mergeam cu ea si deodata a ramas fara compresie , primul gand a fost la distributie , am desfacut, totul in regula , problema este ca motorul invarte dar distributia sta pe loc ! am dat pinioanele afara de pe vibrochen , am zis ca s-a rupt vre-o pana , nimic , si acolo este totul ok ... daia vreau s-a vad o schita a motorului ... s-au daca aveti vre-o idee care ar fi cauza ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema este ca motorul invarte dar distributia sta pe loc !

Hahahaahahahahahahahahahaahahahahahah, asta e motor din ala fara distributie :))))

Vaaaaaaaai, nu mai pooooooot! GENIAL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau si ma gandesc, sau cel putin incerc sa fac un film despre cum invarte motorul ala, iar distributia sta pe loc.

azi am stat cu gandul doar la asta in incercarea de a gasi o rezolvare. dar nu reusesc sa ma prind. totusi, eu ma gandesc sa nu fie fray-ul(bendix) dus.

totusi, ma indoiesc ca va reusi sa-i dea de cap la cum se exprima. si nu ma refer din punct de vedere gramatical ci al mecanicii.


» Post actualizat in 29 Sep 2014 17:09

e un dukaty 2T cu siguranta

a mea e in 2T. scoate un fum de n-ai vazut niciodata. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ce este asa greu de inteles ? repet ; mergeam cu mobra si deodata a ramas fara compresie ! , am oprit dat la automat si nimic , invartea ca si cum erau scoase bujiile !!! am desfacut capacele la distributie crezand ca s-au rupt curelele , dar culmea nu asta este problema , totul era ok ! am dat buton si pistoanele se invart dar distributia sta pe loc, deci nu mai actioneaza axele ca sa faca compresie ! am mers mai departe crezand ca s-a rupt vre=o pana , dat pinioanele afara, penele sunt la locul lor ! , deci concluzie... ceva in motor s-a intamplat ! ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ciudata intamplarea ta.

l-ai desfacul pe ambele parti?

incearca aici.

http://www.carlsalter.com/download.asp?p=557

 

daca nu, cred ca pe ebay gasesti.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte ciudata! eu daia vroiam o schita a motorului , sa vad daca exista vre-un pinion ceva care se putea rupe ...


» Post actualizat in 29 Sep 2014 19:21

daca cineva este interesat de motor asa cum este acum o pot da la un pret foarte rezonabil ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ baz, vezi daca te ajuta asta: http://issuu.com/desmoworks/docs/2003-ss800-sport?e=1887458/6794804 cauta printre pagini pana gasesti o diagrama a motorului complet.

ms pt schite , acum am vazut ca exista si pe partea cea lalta o pana ! deci posibil sa fie acolo cauza , maine verific ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba ai trei semne de exclamatie, fara posibilitatea probei de drum si cu o problema bizara pe la distributie, nu prea e oferta. daca ai vreun ax sectionat pe acolo, imi imaginez ca si lagarele in care se invarte axul ala nu prea mai sunt ok. investitia s-ar putea sa coste ceva. plus ca daca nu se poate proba ciclistica (daca e totul drept) si cutia (schimba bine toate treptele sau nu, sare sau nu din anumite trepte), devine un pic loterie.

ai gasit buba pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce sa faca cu ea? sa mai bage lejer inca 1000 ca s-o faca?

 

pana la urma ce are?

cum plm sa mai bagi ba nene 1000e ! ba frate ce va mai place sa exagerati ... si motorul daca era pilaf schimbi naibi cu totul si te costa intre 3 si 500e tot motorul decat sa-l arunci sus ...

» Post actualizat in 01 Oct 2014 11:54

degeaba ai trei semne de exclamatie, fara posibilitatea probei de drum si cu o problema bizara pe la distributie, nu prea e oferta. daca ai vreun ax sectionat pe acolo, imi imaginez ca si lagarele in care se invarte axul ala nu prea mai sunt ok. investitia s-ar putea sa coste ceva. plus ca daca nu se poate proba ciclistica (daca e totul drept) si cutia (schimba bine toate treptele sau nu, sare sau nu din anumite trepte), devine un pic loterie.

ai gasit buba pana la urma?

crede-ma ca motocicleta mergea impecabil , nu am stat de ea sa caut buba dar cred ca stiu ce s-a intamplat ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...