Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

Eu eram mai de mult in grupul celor care calaresc Ducati (am un var in italia :angry: ) dar recent am devenit si posesor de Ducati. Va salut cu farul din mers !!!

 

 

Ne inmultim.

Sa ai noroc de el si sa-l folosesti sanatos si fara incidente.

 

Aderenta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Boco,

Daca te gandesti peste iarna sa-ti modifici putin motorul, am cateva contacte meseriase in Germania.

Roli

 

Salve Roli!

Sincer, as vrea sa-i fac niste modificari. Asta daca nu-l vand sa iau unu mai nou.

Cel putin o evacuare Termignoni..., carene de curse..., nimicuri de-astea.

Dar totul depinde de "cascaval".

Daca prietenii tai din Germania au preturi ok atunci m-ai cucerit. :ok:

Oricum dau o bere cand ne intalnim. Ca tare putini suntem.

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa para ca ma laud...dar mie imi trec multe motoare prin mana. Chiar am pe stoc un Ducati SuperSport 750 pe care l-am si plimbat putin si pot sa spun ca mi-a lasat o impresie buna...e drept ca are aprinderi Ducati Performance , tobe sport...etc. Cred ca este o motocicleta (ca si marca Ducati) pentru cunoscatori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boco,

Sa inteleg ca margi cu carenele se serie ( incl. faruri si alte alea ) la concursuri ?

 

Am fost la o singura cursa.

Si da, din pacate, am fost cu carenele de serie, faruri, etc. Si iti dai seama ca am incercat sa merg extra - safe. Stii tu de ce.

La anu', daca totul e ok, vreau sa mai merg, da nu in conditiile astea. De-asta imi trebuie cel putin carene.

 

/index.php?...3656&st=200

Editat de boco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Boco,

Cati bani vrei sa investesti ?

Pe langa carene din fibra poate te gandesti si la un ambreiaj anti-hopping.

 

 

Chiar nu stiu inca.

Depinde foarte mult daca imi gasesc sponsori si cu cat participa.

Din buzunarul meu e mai greu acum. Trebuie sa termin o casa si...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....si antrenament :P

 

Normal ca si antrenament. Nimeni nu se naste sa le stie pe toate.

Perseverenta (sau antrenamentul) este mama invataturii.

Dar crede-ma ca nu vreau (si nu pot) sa ajung campion.

Si nu vreau nici sa ma rup tot. Am doi copii care au nevoie de mine.

Pur si simplu imi place sa ma dau.

E simplu, nu?

Oricum, dai o bere pentru asta!

 

:hug:

 

Multam Roli!

Dau o bere!

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca si antrenament. Nimeni nu se naste sa le stie pe toate.

Perseverenta (sau antrenamentul) este mama invataturii.

Dar crede-ma ca nu vreau (si nu pot) sa ajung campion.

Si nu vreau nici sa ma rup tot. Am doi copii care au nevoie de mine.

Pur si simplu imi place sa ma dau.

E simplu, nu?

Oricum, dai o bere pentru asta!

 

:(

 

Multam Roli!

Dau o bere!

 

:P

 

 

Eu mi-am propus ca la anul sa ma las de curse deoarece se cam duc banii si concomitent si motocicleta, dar se pare ca nu ma pot abtine. Daca esti dispus sa-ti asumi riscul de a cadea( ceea ce se va intampla aproape inevitabil-toti de la debutanti au iesit la pascut in cele 5 etape din c.n.v cu exceptia lui Cox si a lui Balamuc) vino, si de la cursa la cursa vei merge mult mai bine iar drogul curselor se va infiltra din ce in ce mai adanc.

Numai bine si sper sa ne vedem cu bine la prima etapa de la Arad la traditionala betivaneala :hug: :crack:

PS:Nici la mine nu e vorba de performanta dar intrii in joc si e cam greu sa mai dai inapoi :crack:

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS:Nici la mine nu e vorba de performanta dar intrii in joc si e cam greu sa mai dai inapoi :(

 

Aici ai dreptate. E ca un drog.

As vrea si eu sa merg la toate etapele.

Dar depinde de "cascaval", stii bine.

Si de timpul liber.

Stiu ca se cade. Dar atata timp cat e fara urmari grave pentru noi sau motor e ok. Asta e! Cunoastem riscurile si ni le asumam.

 

Bafta!

 

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suuuuper tare!

Baylis le-a cam aratat ceva acolo, nu?

Si Ducati-urile au mers exemplar.

Bravo lor!

 

Eu tot nu inteleg cum pot "gunoaiele" alea de Ducati sa mearga asa. Si sa fie si campioni la SBK. Hmm!

 

"Greu" de inteles! :)

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar te bagi, mai handicapatule?

Cine a vorbit despre asa ceva? Cine a adus vorba de 999? Sau cine s-a crezut Baylis? Tu cine mata te crezi?

 

Esti tampit sau ai pitici pe creier? Sau ce drak ai?

Suferi de mania persecutiei?

Cine puii mei te-a bagat in seama de tura asta?

 

Era vorba vorba despre cursa de MotoGP, mai bashina cu urechi!

Ce puii mei te tot bagi unde nu-ti firerbe oala?

 

Om mai tampit si mai (cuvant urat) decat tine nu am vazut! Jur.

Esti specie rara. Trebuie sa te impaieze astia si sa te puna la Antipa.

Dobitocule!

 

Imi cer scuze de la ceilalti cititori. Nu lui, un zero barat.

Eu, de obicei, nu reactionez asa.

 

Dar am simtit ca nu mai rezist cu asta.

Este ceva inimaginabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai adus in discutie cursele ,de motogp si SBK ,deci in nici un caz te refereai la un ducati multistrada ;iar afirmatia "gunoaiele" de ducati e o ironie cica "fina" prin care sa subliniezi suprematia :)

 

 

Ps:vezi ca face rau la inima ,nu te mai incorda...nici pe mine nu m-a derajat si NU l-am jignit pe Roli cand a fost ironic cu Yamaha si a intrebat ironic daca noul model de R1 este ignifug....putin distonocalm ti-ar face bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar te bagi, mai handicapatule?

Cine a vorbit despre asa ceva? Cine a adus vorba de 999? Sau cine s-a crezut Baylis? Tu cine mata te crezi?

 

Esti tampit sau ai pitici pe creier? Sau ce drak ai?

Suferi de mania persecutiei?

Cine puii mei te-a bagat in seama de tura asta?

 

Era vorba vorba despre cursa de MotoGP, mai bashina cu urechi!

Ce puii mei te tot bagi unde nu-ti firerbe oala?

 

Om mai tampit si mai (cuvant urat) decat tine nu am vazut! Jur.

Esti specie rara. Trebuie sa te impaieze astia si sa te puna la Antipa.

Dobitocule!

 

Imi cer scuze de la ceilalti cititori. Nu lui, un zero barat.

Eu, de obicei, nu reactionez asa.

 

Dar am simtit ca nu mai rezist cu asta.

Este ceva inimaginabil.

 

boco, incerc sa ma fac inteles de data asta pt ca prima data nu am reusit, tu raspunzandu-mi ironic aici.

Expresia "De cand te-au pus moderator" nu a fost eleganta deloc si nu am apreciat-o sincer sa fiu.Nu e vorba de moderare sau nu, e vorba de datele de calendar in care am "joinat" fiecare.. e totusi diferenta de aproape 2 ani deci nu ai de unde sa stii activitatea mea pe acest forum inainte de moderare.

"Las-o mai moale meshtere" o sa ti-o adresez si tie acum.Te deranjeaza vreun post, dai PM unui moderator sau admin, daca tu crezi ca e jignitor sau offtopic el va fi sters fara nici o problema.Nu vreau sa mai traiesti cu impresia ca poti scrie aici toate cuvintele care iti vin in minte la un moment dat.De vreme ce calaresti un miar ar trebui sa fii putin mai cumpatat dupa parerea mea.

Doar un warn de data asta.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

boco, incerc sa ma fac inteles de data asta pt ca prima data nu am reusit, tu raspunzandu-mi ironic aici.

Expresia "De cand te-au pus moderator" nu a fost eleganta deloc si nu am apreciat-o sincer sa fiu.Nu e vorba de moderare sau nu, e vorba de datele de calendar in care am "joinat" fiecare.. e totusi diferenta de aproape 2 ani deci nu ai de unde sa stii activitatea mea pe acest forum inainte de moderare.

"Las-o mai moale meshtere" o sa ti-o adresez si tie acum.Te deranjeaza vreun post, dai PM unui moderator sau admin, daca tu crezi ca e jignitor sau offtopic el va fi sters fara nici o problema.Nu vreau sa mai traiesti cu impresia ca poti scrie aici toate cuvintele care iti vin in minte la un moment dat.De vreme ce calaresti un miar ar trebui sa fii putin mai cumpatat dupa parerea mea.

Doar un warn de data asta.

 

Multumesc.

 

 

Te rog scuteste-ma cu teoriile astea.

Data trecuta ti-am atras atentia din cauza ca te-ai bagat aiurea si fara nici un motiv.

 

De tura asta te inteleg. Eu sunt cel care mi-am iesit din fire si mi-am cerut scuze pentru asta tuturor (mai putin individului in cauza). Sau nu ai observat asta?

Daca tu crezi ca interventiile individului respectiv sunt ok, atunci te-ai "joinat" degeaba cu 2 ani inainte.

Si de cand e asta o virtute? Nu cumva vrei si o medalie?

Pe de alta parte nu cred ca varsta ta iti permite sa te apuci sa dai sfaturi prin stanga si prin dreapta.

Te rog urmareste interveniile mele in timp (chiar daca m-am "joinat" cu 2 ani mai tarziu decat domnia voastra) si vezi daca am avut treaba cu cineva. I-am raspuns mai acid (pe merit) doar individului in cauza.

Si te mai rog urmareste post-urile lui si vezi de cati s-a legat si cati i-au transmis sa-si vada de treaba lui si sa nu se mai bage aiurea in tramvai.

Si dupa ce faci asta iti dau voie sa ma judeci pe mine. Ok?

 

Pentru nimic!

 

P.S. Parerea mea e ca nu rezolvi nimic cu warm-urile astea pana nu atragi atentia cui trebuie, dar poti continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog scuteste-ma cu teoriile astea.

Data trecuta ti-am atras atentia din cauza ca te-ai bagat aiurea si fara nici un motiv.

 

De tura asta te inteleg. Eu sunt cel care mi-am iesit din fire si mi-am cerut scuze pentru asta tuturor (mai putin individului in cauza). Sau nu ai observat asta?

Daca tu crezi ca interventiile individului respectiv sunt ok, atunci te-ai "joinat" degeaba cu 2 ani inainte.

Si de cand e asta o virtute? Nu cumva vrei si o medalie?

Pe de alta parte nu cred ca varsta ta iti permite sa te apuci sa dai sfaturi prin stanga si prin dreapta.

Te rog urmareste interveniile mele in timp (chiar daca m-am "joinat" cu 2 ani mai tarziu decat domnia voastra) si vezi daca am avut treaba cu cineva. I-am raspuns mai acid (pe merit) doar individului in cauza.

Si te mai rog urmareste post-urile lui si vezi de cati s-a legat si cati i-au transmis sa-si vada de treaba lui si sa nu se mai bage aiurea in tramvai.

Si dupa ce faci asta iti dau voie sa ma judeci pe mine. Ok?

 

Pentru nimic!

 

P.S. Parerea mea e ca nu rezolvi nimic cu warm-urile astea pana nu atragi atentia cui trebuie, dar poti continua.

 

In primul rand am observat ca ti-ai cerut scuze si din acest motiv ai putut posta acest mesaj.

Daca tu crezi ca varsta are vreo legatura, atunci ar trebui sa fii mai intelept si sa ignori pe cei ce te deranjeaza sau, dupa cum am spus in postul precedent, sa rogi pe cineva sa stearga posturile pe care le consideri jignitoare.Dupa cum vezi, postul offtopic a lui Silviu a fost sters de la inceput, tocmai din acest motiv, ca sa nu starneasca conflicte..Din pacate "am ajuns" prea tarziu..

In al 3-lea rand, eu nu am judecat pe nimeni, nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta.

In al 4-lea si ultimul rand, nu urmaresc posturile nimanui in mod special, ci doar intervin cand exista cuvinte mai putin civilizate pe forumul motociclism.ro.

Injuraturile se folosesc in particular, asta incerc eu sa spun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaa ,deci voi puteti sa jigniti si sa spuneti "orezarii nu au fata de x tobe" , "sper sa fie yamaha ignifuga" etc etc(Roli ,sper ca iti recunosti citatele) ,dar altii nu pot spune nimic ,nu???? Si macar daca as fi fost ironic la adresa motocicletei in sine ,am fost ironic cu TINE ,ca persoana, pt ca aici se discuta de motocicelete si nu de persoane si de aceea am fost ironic cu TINE nu cu motocicleta... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaa ,deci voi puteti sa jigniti si sa spuneti "orezarii nu au fata de x tobe" , "sper sa fie yamaha ignifuga" etc etc(Roli ,sper ca iti recunosti citatele) ,dar altii nu pot spune nimic ,nu???? Si macar daca as fi fost ironic la adresa motocicletei in sine ,am fost ironic cu TINE ,ca persoana, pt ca aici se discuta de motocicelete si nu de persoane si de aceea am fost ironic cu TINE nu cu motocicleta... :)

 

 

Du-te si te impusca! Ca nu ma mai lasa astia sa spun alte cuvinte.

Ei zic ca am injurat, da inca n-ai vazut nimic.

Daca nu ai cu ce sa te impusti, hai la mine ca-ti dau eu pistol.

 

Moderator, please scoate-l pe individul asta de aici!

 

PS: Te rog nu mai fi ironic cu mine.

Gaseste-ti pe altcineva. Ti-as zice eu pe cine, dar iar ma trage de urechi "pushtiu" (nu te supara tau xxx da pentru mine esti un pushti).

Dar tu esti baiat inteligent si stii la cine ma refer.

 

In primul rand am observat ca ti-ai cerut scuze si din acest motiv ai putut posta acest mesaj.

Daca tu crezi ca varsta are vreo legatura, atunci ar trebui sa fii mai intelept si sa ignori pe cei ce te deranjeaza sau, dupa cum am spus in postul precedent, sa rogi pe cineva sa stearga posturile pe care le consideri jignitoare.Dupa cum vezi, postul offtopic a lui Silviu a fost sters de la inceput, tocmai din acest motiv, ca sa nu starneasca conflicte..Din pacate "am ajuns" prea tarziu..

In al 3-lea rand, eu nu am judecat pe nimeni, nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta.

In al 4-lea si ultimul rand, nu urmaresc posturile nimanui in mod special, ci doar intervin cand exista cuvinte mai putin civilizate pe forumul motociclism.ro.

Injuraturile se folosesc in particular, asta incerc eu sa spun...

 

Cred ca am fost destul de intelept pana acum. Cei care ma cunosc stiu ca nu reactionez asa.

Dar toate au o limita.

Indivizi de genul asta (care recunoaste ca a fost ironic cu mine, chiar daca eu nu am zis absolut nimic de el sau motorul lui) sunt demni doar de dispret.

Si, cu toate ca el recunoaste ca a avut ceva cu mine personal, tu te legi de mine. Pentru ca o singura data mi-am iesit din pepeni. :cheers:

 

Nu e chiar corect!

 

Inca o data imi cer scuze celorlalti cititori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

boco, problema este ca tu ai folosit cuvinte de maidan, iar el nu...regulamentul nu interzice ironiile, ci cuvintele ostentative.

Nu inteleg de ce spui ca nu e corect din moment ce am dat doar un warn (fara kick 7 zile, ban, etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

boco, problema este ca tu ai folosit cuvinte de maidan, iar el nu...regulamentul nu interzice ironiile, ci cuvintele ostentative.

Nu inteleg de ce spui ca nu e corect din moment ce am dat doar un warn (fara kick 7 zile, ban, etc).

 

 

Nu e corect pentru ca tu ai judecat doar efectul, nu si cauza.

Dar nu ma supar, pentru ca pun asta pe seama varstei. :cheers:

 

Si chiar nu consider ostentativ sa-l fac bashinos daca asa se comporta. Si, te rog, pentru linistea ta, urmareste-i interventiile numai de pe acest topic.

Chiar daca regulamentul nu interzice ironiile la adresa cuiva, nu inseamna ca eu trebuie sa le accept.

Mai ales de la unul ca el.

Dar eu zic sa incheiem subiectul pentru ca nu are rost sa ne agitam atata pentru o nulitate absoluta.

Eu inchei aici.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...