Sari la conținut

Accident Pascani Aseara Ora 10


tmrcosti
 Share

Postări Recomandate

Asteptam vesti despre bikeri ! Tu esti din zona ? te poti interesa mai amanuntit de starea lor ? au nevoie de ceva in momentul acesta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingrediente:

1 bucata dacie (orice model) tunata

1 bucata tzaran de maxim 24 de ani cu permis luat in AG sau pe bune dar cu experienta maxim 6 luni

1 oras luminat prost

1 bucata intersectie dirijata prin 2 categorii de indicatoare

1 bucata moto circuland pe drumul prioritar

 

Rezultatul? LA PUSHCARIE! (as vrea io) :cheers: :blbl: :rose: :unsure: :D :blbl: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dacie "tunata"? :burnout: adica puscata? :blbl:

 

vorba unuia care a comentat stirea: doar pentru ca ai pus doua "praguri" pe o dacie luata in rate nu inseamna ca dacia e tunata... ah, pardon, puscata hahahaha! moara dobitocul in puscarie, cu o p00la groasa in anus! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si aici vine eu cu un banc ... Un tigan merge la un dealer de Ferrari si cumpara cea mai puternica masina din magazin. A doua zi se intoarce cu masina si spune ca transmisia e stricata....

Dealeru se uita, intelege ca transmisia e stricata si ii da tiganului alta masina in locul celei cumparate.

Urmatoarea zi tiganul... iar cu masina varza. Dealerul, nedumerit, il scoate pe tigan pe circuit:

- Ia arata-mi si mie cum schimbi tu vitezele ca sa inteleg care-i problema...

Incepe tiganu cu 1, a 2-a, a 3-a,a 4-a, a 5-a, a 6-a, dupa care cu un tipat de nebun striga: - Si acu' ... RACHETAAAAAAA !!!!!! ... si schimba in "R".

 

 

 

Bag picioru cand ma pregatesc de plecare cu motoru deja incep sa tremur cand stiu ca merg printre prosti si pe strazi cu zeci de gropi care te doboara :|

 

insanatosire rapida camarazilor :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uhh deja s-a ajuns prea departe, astia nu mai au minte si contienta, bine ca al ameu dupa c e a patit-o cu masina sa nu i se acorde prioritate acum si pe motor opreste la orice intersectie (bine cu asigurare ca nu e nimeni in spate ca sunt multi care vin in viteza daca stiu ca au prioritate) chiar de e cu prioritate sau nu...mi-e sincer rau deja, in oras nu s emai poate circula decat blindat din cap pana in picioare si cu nino-nino ca la salvare, dar nici asa nu cred ca deschid prostii ochii...sanatate grabnica celor 2, se vede ca loganul avea viteza la cum e scrijelit morotul... mai zic de motociclisti ca merg ca pe pista, dar soferii ce fac????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

Nu as generaliza la faza cu Loganul. Cunosc foarte multi posesori de logan care merg cel putin frumos si civilizat in trafic. Ma rog... e precum chestia cu bucurestenii si restu'. Discutii si generalizari de rahat....

 

On topic:

Naspa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum erau Peugeot-urile, acum Logan-urile, maine? Sandero?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Si io am logan pretene si sincer nu sunt de acord cu comparatia ta ...

mah iti dai seama k nu e o regula, k nu tine de masina, da' crede'ma k sunt multi asha cum am zis io... io merg linistit cu motoru', si vine unu cu loganu' in curu' meu, mai sa ma'mi pupe coditza, si-mi da flashuri :kiss:... acuma imi pare rau dak am generalizat, normal k exista si exceptii... si din moment ce postezi aici, banuiesc ca eshti una dintre ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ,coincidenta sau nu dar cele mai multe nereguli in trafic le-am avut cu loganisti ,ma sa moara fanii mei zici ca le-a luat masa strada,vb cuiva au mers toata viata in caruta,si acum si-au luat logan,dak mai e si 1.6 16v iti dau fleshuri sa t dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca este o masina pe care si-o permit foarte multi .... adica sunt in numar foarte mare ... evident procent mare de soferi cu bube ... evident multe accidente in care sunt implicate logan-uri ...

 

eu conduc ... culmea logan ... si nu am bube ...

si vreau - visez sa imi iau bmw

 

si totusi cred ca probleme mult mai mari avem de la "ceafa lata" cu bemveu tunat care primul lucru la semafor intreaba: "te dai?" sau "cat prinde?", dupa care evident scartzaie rotile la verde sa iti arate ce poate masina lui ....

 

logan-istul poate greseste bemveistul sigur nu!!! (evident, generalizez aiurea ... dar ce sa fac la ora asta?)

 

on ... nu pot citi link-ul ... despre ce este vorba? ... sunt ok? sau este ok motociclistul? nu stiu nimic ...

Editat de hebe5p1n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca este o masina pe care si-o permit foarte multi .... adica sunt in numar foarte mare ... evident procent mare de soferi cu bube ... evident multe accidente in care sunt implicate logan-uri ...

 

eu conduc ... culmea logan ... si nu am bube ...

si vreau - visez sa imi iau bmw

 

si totusi cred ca probleme mult mai mari avem de la "ceafa lata" cu bemveu tunat care primul lucru la semafor intreaba: "te dai?" sau "cat prinde?", dupa care evident scartzaie rotile la verde sa iti arate ce poate masina lui ....

 

logan-istul poate greseste bemveistul sigur nu!!! (evident, generalizez aiurea ... dar ce sa fac la ora asta?)

 

on ... nu pot citi link-ul ... despre ce este vorba? ... sunt ok? sau este ok motociclistul? nu stiu nimic ...

 

dak ai avut de a face cu "bemveist", sunt sigur k recunosti tipul: bermude si pielea goala eventuala bronzata cu maieu + neaparat lant cel putin cat degetu' de care tre' sa atarne o ceva la volanu' unei pisicutze, k deja ursuletzu era cazut de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu generalizez,insa s-a intamplat sa am de-a face aproape numai cu loganisti...asa este:cel cu bmw-u iti spune sa t dai cu el ,sau cat prinde ...iar cel cu loganu te arunca in sant ca sa evite el o groapa :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai verificati si voi data cand a fost accidentul. E deja o luna de cand s-a intamplat.

 

Probabil d-asta nu mai merge link-ul. :kiss:

 

Am doi prieteni cu Logan. Unul din ei are 21 de ani, iar celalalt 27. Amandoi conduc exemplar. Apoi, care sunt tipurile de masini care nu "cauzeaza probleme" in trafic? BMW-urile ? Cititi mai jos accidentul cu BMW+moto. SUV-urile? Chiar voi povesteati acum cateva zile despre blonde cu SUV. In concluzie nu conteaza masina, conteaza cel care o conduce.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Nu se poate generaliza pe marea masa de conducatori de autovehicule ...fie ele Logan, BMW', Peugeot sau alte masinute ... cum nici NOUA nu ne place sa se generalizeze cand se vorbeste de motociclistii aia' inconstienti, iresponsabili, vitezomani ... donatori de organe ... etc.

..vina este impartita intre: cultura sociala ...mentalitate ..si sistemul de kko in care traim ...care permite oricarui ''cioban'' ...sa devina posesor de permis de conducere fara a face o scolarizare si o analiza corespunzatoare... un alt factor decisiv ...fiind starea jalnica a infrastructurii rutiere...

...faptul ca avem niste drumuri de toata jena prin ROmania este ''compensata'' de ''profesionalismul si indemanare''de care dau dovada o buna parte din soferii de la noi ... lucru concretizat si de faptul ca ocupam o pozitie fruntasa in EU la numarul de accidente mortale anuale .. (au fost razboaie ...si nu au fost atatea victime)

...toti suntem grabiti, stresati ... fiecare e mai bun la condus decat cealalt... fiecare are o ''masina mai tare'' decat a ta ...etc. toti din acelasi aluat ...

...din nou dau vina pe SISTEM'ul tolerant... ca nu poate controla dezlantuirile ''gloatei'' de pe drumuri ...ce sa intamplat la AG sunt sigur ..ca mai sunt N cazuri prin tara referitor la modul de dobandire al permisului de conducere si SCOLARIZAREa efectiva, unde conditiile de a deveni instructor auto .. sunt foarte accesibile fara a avea vreo inclinatie sau aptitudine didactica si contructiva ...

LEGI sunt .. trebuie aplicat ..

 

...de ce au ajuns germanii sa aibe infrastructura rutiera care o au ... cu minimul de accidente .. la o circulatie cu viteze ''astronomice'' ?, de ce autoritatile nu sunt luate prin surprindere si elibereaza drumul de accidente intr-un timp foarte scurt ? de ce EI sunt mai civilizati in trafic ? ..pleaca de la un SISTEM bine gandit si pus la punct ..si de la mentalitatea OMULUI ... sunt sigur ca .. si nemtii au fost candva ca noi .. doar ca sau cizelat intr-un timp foarte scurt ... sunt sigur ca atunci cand nemtii depaseau linia continua dubla ... noi mergeam pe campuri cu carutele pe un drum de pamant ...

 

...totul pleaca de la OM .. atat timp ..cand la un simplu drum ...incalcam toate legile si restrictiile posibile .. chiar atingem culmile nesimtirii, neatentie, inconstientei, a teribilismului .....suntem insetati de andrenalina .. vom sta pe locul I in acel top ... toti vom fi ''mici campioni'' ... nu conteaza ce conduci ..4 roti ..2 roti..

..probabil ca daca eram in epoca medievala .. unde toporu' si ciomagu' faceau legile .., si s-ar fi platit ochi pentru ochi ...dinte pentru dinte ... toti am fi mult mai atenti la actiunile care le facem ... [mi'ai omorat copilul ? datorita inconstientei ... te'am omorat !! ... asta as face si acum ..probabil de as fi pus in fata acestei situatii ...si singurul lucru care m-ar opri este gandul ca as sta dupa gratii ..de nu ar fi LEGE .. as face'o poate fara nici o remuscare] ...

 

...NOI (posesorii de permis de conducere.. [nu zic soferi ..ca nu toti suntem soferi]) nu avem frica de nimic ... nu ne este frica de amenzi, de pedepse, de riscurile la care ne expunem noi .. si ii expunem si pe altii prin atitudinea noastra pe drumurile publice, nu ne este frica de multe ..probabil nici de moarte nici de D-zeu... si cand se intampla ceva ...dam vina pe ''soarta'' , spunem ''asa a fost sa fie'' , dam un R.I.P. ....poate unii invata ceva din pataniile altora .. din greselile altora (un lucru foarte greu) ... altii poate nu .. stam toti si ne uitam la stiri, citim sectiune accidente ... ne ''minunam'' .. ingrozim .. de ce vedem... dar la majoritatea le trece repede ... nu mai sunt sensibili ... e o chestie virtuala ....DAR victima e umana !!! ce'i sa intamplat ei ti se poate intampla si tie .. si mie .. si oricaruia .. si atunci iti dai seama cat este de real ... dar toti suntem ''baieti buni''

 

...sper ca intr-o zi ... sa nu mai fim procente de statistici pe locuri fruntase .. sper ca intr-o zi sa putem arde gazul prin ROmania pe drumuri mult mai sigure si sper sa ne schimbam atitudinea asa incet .. incet .. sa ne civilizam si noi sa invatam sa distingem lucrurile bune/legale de cele rele/ilegale, sa vedem dincolo de actiunile noastre ce deznodamant poate fi ...sa invatam sa pretuim viata ...a noastra si a celorlalti (asa cum este ea ... in tara asta ... cei nemultumiti au si plecat deja .. sau vor pleca .. in curand :kiss: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...