Sari la conținut

Scoala Moto In Ploiesti


ghostrider000
 Share

Postări Recomandate

salut ! m-am gandit sa incep si eu scoala . Din ce am aflat eu , un instructor mai bun in ploiesti este domnul Mihai , dar se pare ca are agenda plina cu programari si mi-a zis ca decat dupa 10 august poate.Ce e de facut in cazul asta.Sa astept sau sa caut in alta parte.Este singurul care isi scoate elevii si in trafic.

As dori cateva pareri . Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

doamne.. cum sa dai nume , fara date de contact frate.. cu ce l-ai ajutat , spunandu-i ca mai exista si Gelu, Ninel, Dragos, Xulescu si Daniel Potcoava ?

 

ghostrider. ... incearca la Scoala de soferi Bon Voyage (cat. A B C D E )

 

telefoane : 0244/529.343 **** 0729-800188 **** 0722-769079

 

btw... si tu ai auzit de ghostrider ? :burnout:))))))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne.. cum sa dai nume , fara date de contact frate.. cu ce l-ai ajutat , spunandu-i ca mai exista si Gelu, Ninel, Dragos, Xulescu si Daniel Potcoava ?

 

ghostrider. ... incearca la Scoala de soferi Bon Voyage (cat. A B C D E )

 

telefoane : 0244/529.343 **** 0729-800188 **** 0722-769079

 

btw... si tu ai auzit de ghostrider ? :burnout:))))))))))))))))))))

 

I-am dat niste nume de care se poate interesa.

Editat de fmotor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru raspuns . am sa tin cont .Mai am o singura nelamurire - se merita sa stau dupa nea mihai pana prin august , ca s-asa bani de motor nu am , trebuie sa mi-i fac singur . Diferenta la pret se justifica ?

multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru raspuns . am sa tin cont .Mai am o singura nelamurire - se merita sa stau dupa nea mihai pana prin august , ca s-asa bani de motor nu am , trebuie sa mi-i fac singur . Diferenta la pret se justifica ?

multumesc !

 

nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista vreo scoala moto in ploiesti care iti ofera echipament ? Macar casca nu am pretentii sa mi se dea protectii hard , dar macar minimul de siguranta.Am vorbit acum cateva zile cu un domn Negoita (in spatele stadionului Astra).Stie cineva ceva , cum e , se merita ? Am inteles ca ia 400 lei + taxele alea pt testare si ce mai sunt pe acolo = 500 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! m-am gandit sa incep si eu scoala . Din ce am aflat eu , un instructor mai bun in ploiesti este domnul Mihai , dar se pare ca are agenda plina cu programari si mi-a zis ca decat dupa 10 august poate.Ce e de facut in cazul asta.Sa astept sau sa caut in alta parte.Este singurul care isi scoate elevii si in trafic.

As dori cateva pareri . Multumesc !

 

 

Daca ai vrea totusi sa faci scoala cu nea Mihai incearca sa-l "simulezi" . Iti garantez ca merge .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai vrea totusi sa faci scoala cu nea Mihai incearca sa-l "simulezi" . Iti garantez ca merge .

 

 

"sTimulezi" doream sa zic .Nu am fost atent la ce a iesit . In fine ,nu mai conteaza ; bine ca te-ai hotarat unde sa faci scoala . :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea lui Poison mi se pare excelenta. Eu tot la Bon Voyage am facut si am avut un instructor bun, nu-mi mai amintesc acum numele. Si mai e misto ca te poti intelege cu ei daca vrei sa termini in mai putin de 30 de zile. Din cate stiu pretul acum e in jur de 550 ron pentru A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut scoala cu domnul Negoita scoala "Volanul".Ti se ofera casca daca vrei... parerea mea e destul de bun am 5 prieteni care tot cu el au facut scoala.Am luat toti din prima. Nr de tel.0724345912

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am terminat scoala de curand ku nea ionita mihai si iti zic sincer k am invatat multe kestii de la el! eu zic k merita sa astepti! ! e un adevarat profesionist!

 

 

Asa este te invata foarte multe: franarea de urgenta,cum sa pui genunchiul jos,wheelie,stoppie,etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si m-am interesat si cam asta am aflat

1. nea Mihai - 700 lei

2. domnu Negoita - 400 lei

3. scoala Bon Voyage - 500 lei

 

precizez ca vreau sa fac si B-ul.Pt categoria B am gasit un nene care am inteles ca e super.Stie cineva ceva de domnul Minescu ?

 

Datorita faptului ca voi stiti mai bine , va rog sa imi spuneti unde ar fii indicat sa ma duc.Nu prea am nici bani , dar daca diferenta de pret conteaza la scoli in ceea ce te invata ,am sa incerc sa fac rost de cat imi trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:) De unde ai scos pretu asta la nea Mihai? crezi ca-ti da si sa mananci...:P) sunt curios de unde le ai ca nea Mihai niciodata nu-ti da un pret fix, pentru ca te taxeaza la ora si poti sa faci cate ore vrei..acum depinde si de cum vrei tu, din cate am citit te-ai hotarat deja.

 

Umila mea parere: dai un ban dar stii ca face, poligonu nu te ajuta prea mult in trafic, mai bine un instructor care sa te invete anumite siretlicuri si sa-ti explice anumite chestii, sau mai bine unul care te scoate in trafic.

 

 

Numa' bine!

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mihai te invata multe, nu de toate nu scoate pilot de cursa din tine, dar inveti care e treaba cu traficul, roaga-l sa faca cu tine mai multe sedinte in trafic. Daca il intrebi cat costa scoala deja el o sa-ti dea un pret mare , ca nu suporta intrebarea si pe buna dreptate ca depinde cat de repede inveti si daca vrei sa inveti ceva platesti, eu zic ca daca stii ca poti face poligonu repede si te descurci, sa faci mai muilte ore in trafic ca te vor ajuta foarte mult. oricum mihai nu-ti da drumu la dosar pana nu este el convins ca poti merge si singur in trafic fara sa ai pb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si m-am interesat si cam asta am aflat

1. nea Mihai - 700 lei

2. domnu Negoita - 400 lei

3. scoala Bon Voyage - 500 lei

 

precizez ca vreau sa fac si B-ul.Pt categoria B am gasit un nene care am inteles ca e super.Stie cineva ceva de domnul Minescu ?

 

Datorita faptului ca voi stiti mai bine , va rog sa imi spuneti unde ar fii indicat sa ma duc.Nu prea am nici bani , dar daca diferenta de pret conteaza la scoli in ceea ce te invata ,am sa incerc sa fac rost de cat imi trebuie

Parere personala.nea mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miercurea trecuta l-am auzit pe nea mihai cand vorbea cu Gabriela(de la Silgabis) si i-a zis sa mareasca tarfiul la 550 Ron. de unde 700Ron?:P))...nicidecum atatia bani....+ ca am auzit ca daca esti elev/student iti face si o mica reducere;)....eu tocmai am terminat scoala cu nea mihai si sunt multumit...am vazut cat de mult se implica;)...parerea MEA e ca nea mihai nu se compara cu niciun instructor din pl...e de departe cel mai bun:)...dovada numarul mare de cursanti pe care il are!

 

Acuma tre sa te gandesti..:angryfire:....mai bn astepti putin si vei fi multumit!

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, "nea Mihai" este IONITA?

 

Bon Voyage-ul cum se prezinta?

 

Eu am sunat la dl Ionita si mi-o zis ca pleaca la mare... eu vreau amu sa fac scoala, sa dau de permis si gata. Nu vreau s-o taraganez pana la zapada. Vreau sa imi iau un chopper indata ce am dat de permis si gata. In cel mai scurt timp. Am B-ul, nu mi-e strain traficul, etc.

 

Ce ziceti de Bon Voyage?

 

Merci anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il recomand pe nea Mihai, daca nu mergi la dragos la safari. sau cel mai bine pandeste cand nu sunt intruniri si mergi in poligonul de la astra si vezi ca e instructoru cu un woshod verde!

 

Numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...