Sari la conținut

Luica In Dreptul Cet-ului-11.07.2008


acular
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate Marius a decedat in salvare...

el de obicei purta casca si costum de protectie

A fost un baiat nemaipomenit ,toti care la-u cunoscut stiu asta

astazi il aduce de la iml si maine va avea loc inmormantarea la cimitirul berceni 2

Dumnezeu sa-l odihneasca...

 

man, cu tot respectul... in momentul in care cineva se suie pe motor fara permis, fara echipament si mai ales fara casca (si eu merg fara atgatt, dar casca si manusile nici bomba atomica nu mi le da jos) nu este nimic altceva decat un bou. prototipul boului chiar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei cand??? ca am inteles ca nu avea permis ...

 

 

Pai le purta prin casa ,la dus si pe la club ca sa vada lumea ce misto e el :(

 

Selectie ,bineinteles naturala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul este aici un non sens. Cine AR TREBUIE sa citeasca, nu citeste niciodata, daramite sa si inteleaga. Iar cine citeste, in cea mai mare parte pricepe.

Confirma numarul de forumisti morti. Adica foarte putini... pentru ca si noi avem uscaturile noastre! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei cand??? ca am inteles ca nu avea permis ...

 

rogu-va, cititi cu atentie topicul, a spus cineva in paginile precedente faptul ca omul avea echipament deoarece le folosea pe atv. pentru ala presupun ca avea B-ul. pacat de el oricum, dovada ca fix atunci cand iti spui ca nu se intampla nimic, atunci se intampla totul.

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate, nu le mai aduna creierii, lasa-i sa curga.

am ajuns la urgenta la municipal duminica seara (nu aveam nimic grav, doar o jena suficient de mare cat sa ma faca sa ma duc la un doctor) si nu am avut loc de tot felul de "accidentati" te toate felurile. astia toti intrau in fata mea (deh, erau pe targa, cazuri grave) si culmea, PE BANII MEI. ca ei nu platesc la stat in trei ani cat dau eu intr-o luna. asa ca astia merita lasati in sant sa se pipi cainii pe ei, nu dusi cu salvarea la spital. sau macar sa le taie o factura pentru serviciile medicale, sa plateasca idiotii, nu tratament pe moca

 

hai zaaaatt :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rogu-va, cititi cu atentie topicul, a spus cineva in paginile precedente faptul ca omul avea echipament deoarece le folosea pe atv. pentru ala presupun ca avea B-ul. pacat de el oricum, dovada ca fix atunci cand iti spui ca nu se intampla nimic, atunci se intampla totul.

 

nu ne rogi sa dam si examen de permis in locul tuturor alora de merg fara carnet????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare gradina lui Dumnezeu , dar si multi prosti sar gardul.....Cam multe topicuri cu " accident , fara echipament, slapi , etc....." Voi ce credeti ? Mai merita asemenea topicuri? Parca titlul forumului era "motociclism.ro" , nu teribilism.ro....Unii o cauta si , culmea , o gasesc foarte repede..... :(

Extrem de multa dreptate!

propun scuterism . ro, si ce ai mai spus tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rogu-va, cititi cu atentie topicul, a spus cineva in paginile precedente faptul ca omul avea echipament deoarece le folosea pe atv. pentru ala presupun ca avea B-ul. pacat de el oricum, dovada ca fix atunci cand iti spui ca nu se intampla nimic, atunci se intampla totul.

 

Am citit...am citit.Dar rogu-te lasa-ma si pe mine sa presupun asa cum presupui si tu,tinand cont de imprejurari , ca nu avea nici B. Poate ma contrazice cineva care-l cunostea.Oricum nu mai conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ne rogi sa dam si examen de permis in locul tuturor alora de merg fara carnet????

 

nu la asta ma refeream si in nici un caz nu ii cautam vreo scuza. si-a facut-o cu mana lui si l-a costat, ma refeream strict la mentiunile catorva membri vis a vis de casca, s-a spus clar ca avea si ca nu le-a folosit, si totusi nu toti citim thread-ul de la cap la coada si ajungem sa facem mistouri. nu am spus-o pentru a-i lua apararea, as putea sa expun propria-mi parere vis a vis de aceasta intamplare dar nu am chef sa mai aud ca-s sadica, insensibila whatever. in nici un caz nu consider normal mersul fara permis, chit ca mai avea cinci ore pana la examen. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit...am citit.Dar rogu-te lasa-ma si pe mine sa presupun asa cum presupui si tu,tinand cont de imprejurari , ca nu avea nici B. Poate ma contrazice cineva care-l cunostea.Oricum nu mai conteaza.

Avea B ul de mult timp si mergea pe atv de 2 ani legal!

ce ar fi sa nu va mai da ti cu presupusul ca la asta toti suntem buni si sa il lasati in pace !

A gresit si a platit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea B ul de mult timp si mergea pe atv de 2 ani legal!

ce ar fi sa nu va mai da ti cu presupusul ca la asta toti suntem buni si sa il lasati in pace !

A gresit si a platit !

 

Cred ca te-ai suparat tare pe mine de te-am facut sa postezi dupa atata amar de vreme ceva pe forumul asta.

Merci pentru precizare,te cred pe cuvant.Oricum nu mai conteaza dupa cum spuneam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap gigel, dar pt moto iti trebuie A-ul, echipament, plus o bruma de cunoastere a ce poate dracia!

 

Avea B ul de mult timp si mergea pe atv de 2 ani legal!

ce ar fi sa nu va mai da ti cu presupusul ca la asta toti suntem buni si sa il lasati in pace !

A gresit si a platit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te-ai suparat tare pe mine de te-am facut sa postezi dupa atata amar de vreme ceva pe forumul asta.

Merci pentru precizare,te cred pe cuvant.Oricum nu mai conteaza dupa cum spuneam.

Nu m am suparat dar am vrut sa clarificam lucrurile si sa nu mai facem presupuneri !

hai sa il lasam in pace acum !

e simplu sa il jignim si sa facem aprecieri gen" dobitoc, idiot etc "

 

 

dap gigel, dar pt moto iti trebuie A-ul, echipament, plus o bruma de cunoastere a ce poate dracia!

cumetre gigel ii spui tu cui vrei dar nu mie

stiu si eu ce permis iti trebuie pt motocicleta nu e cazul sa ma inveti tu ca nu cred ca esti asa destept ! :(

Ar fi mai bien sa ne vedem de treburile noastre !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba observ ca multi dintre voi sunteti prosti cu diploma ce va luati de MARIUS ca nu a purtat casca echipamet si tot ce trebuie sau ca nu avea permis ...daca va intereseaza permisul trebuia sa dea de el in cateva zile .....mai bine ati spune DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA si atat nu sa tot comentati

 

 

chestia e ca multi dintre voi lati invidiat ca avea tot ce vroia

 

 

 

 

 

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia e ca multi dintre voi lati invidiat ca avea tot ce vroia

 

Ai si tu dreptate.Cum ar fi sa fii invidios pe unul mort ? La asta nu m-am gandit.Multumesc de apreciere, daca tot ti-ai facut cont pe aici sper sa continui si cu lucruri mai interesante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba observ ca multi dintre voi sunteti prosti cu diploma ce va luati de MARIUS ca nu a purtat casca echipamet si tot ce trebuie sau ca nu avea permis ...daca va intereseaza permisul trebuia sa dea de el in cateva zile .....mai bine ati spune DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA si atat nu sa tot comentati

 

 

chestia e ca multi dintre voi lati invidiat ca avea tot ce vroia

 

 

 

 

 

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA

 

Dar te-ai gandit ca nimeni nu se ia de el ci se ia de greselile facute de el pt a nu fi repetate si de catre altii?

Avea tot ce vroia mai putin talent si putina constientizare a riscurilor

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba observ ca multi dintre voi sunteti prosti cu diploma ce va luati de MARIUS ca nu a purtat casca echipamet si tot ce trebuie sau ca nu avea permis ...daca va intereseaza permisul trebuia sa dea de el in cateva zile

 

 

amice, nu te supara...ba nu, poti sa te si superi...dar esti idiot* probabil o sa imi iau warn, dar tot voi spune ca era mai bine cand nu aveai contul facut aici...prietenul tau a murit, e trist, eu unul nu ma bucur ca s-a intamplat asa ceva. insa baga in plua mea la cap ca prietenul tau, cand a murit, era un infractor inconstient: infractor pentru ca era pe un motor, pe drum public dar FARA permis, contravenient pentru ca era la ghidonul unei motociclete pe care nu avea voie sa o piloteze din cauza lipsei de experienta si inconstient pentru ca era "in poponeata gol".

 

a murit pe barba lui, ba chiar si-a cautat-o. povestiri nemuritoare cu "peste cateva zile trebuia sa aiba permis" sunt niste cacaturi fara valoare. ai plastic pe care scrie A - se cheama ca ai permis. nu ai plastic - se cheama ca nu ai permis. inca o data, fie-i tarana usoara, dar a fost un bou. iar supararea ta sau faptul ca refuzi sa intelegi asta nu schimba cu nimic situatia.

 

*-IL Caragiale, "Caldura Mare".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce plm va certati atat?Vorbiti despre un accident doua luni.Asta e primul si trebuie sa trageti invataturi?Cate topicuri identice nu au fost pana acum?Cati au murit dupa?Las-o dracu de treaba, prea multa atentie pentru idioti!Cine isi ia permisul cat.A, stie ca este obligatorie casca pe cap, asa ca nu mai dati voi invataturi.Cine e dobitoc, moare, asta e clar!

 

Si asta care a mierlit-o, a fost tot un dobitoc.Posibil cocalaro-manelar.Am mai spus-o si o mai spun: Duceti-va cat mai multi!!!

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce plm va certati atat?

 

Nu se cearta nimeni, este doar un schimb de opinii in contradictoriu. :(

 

Cu siguranta nu este ultimul topic cu un astfel de caz, deja a devenit un cliseu cazul ca si altele de altfel.

 

Totusi daca unui singur individ care citeste un astfel de topic i se aprinde un beculet si renunta la astfel de vitejii eu zic ca este bine si merita efortul.

 

Ii includ aici si pe cei a caror filozofie de viata este aceea ca daca ai "de toate" mori mai tarziu.As zice ca-i exact invers,dar asta-i alta poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rogu-va, cititi cu atentie topicul, a spus cineva in paginile precedente faptul ca omul avea echipament deoarece le folosea pe atv. pentru ala presupun ca avea B-ul. pacat de el oricum, dovada ca fix atunci cand iti spui ca nu se intampla nimic, atunci se intampla totul.

 

 

ai dreptate Ralucone cand crezi ca nu se intampla, si te consideri cel mai bun atunci ti-o iei...credeti si nu cercetati ca asa e...va spun din putina mea experienta, de cand m-am dat pe jos fara nici un fel de echipament si eram mumie nu ma mai urc fara ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se cearta nimeni, este doar un schimb de opinii in contradictoriu. :(

 

Cu siguranta nu este ultimul topic cu un astfel de caz, deja a devenit un cliseu cazul ca si altele de altfel.

 

Totusi daca unui singur individ care citeste un astfel de topic i se aprinde un beculet si renunta la astfel de vitejii eu zic ca este bine si merita efortul.

 

Ii includ aici si pe cei a caror filozofie de viata este aceea ca daca ai "de toate" mori mai tarziu.As zice ca-i exact invers,dar asta-i alta poveste.

 

 

Prietene, stai linistit, prostul tot prost ramane!Sau fudul, depinde cum vrei sa-l numesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, va chinuiti inutil sa le explicati unora de genul asta ca stilul lor de viata este unul complet gresit.Pierdeti vremea de pomana!Nu vor intelege niciodata ce incercati voi sa le spuneti.Tot asa vor proceda mai departe:"Daca ala a facut asa, inseamana ca a fost tare, a avut sange in boase!Ia sa facem si noi la fel, doar nu suntem mai fraieri!"

 

Oricum astia isi creeaza un cont aici doar pentru a posta unul, doua mesaje, dupa care dispar.Nici macar nu mai citesc ce scrieti voi aici!Timp pierdut!Vorba unuia:cine are A-ul stie ca nu se iese fara casca!Cine iese fara, isi merita soarta!Din pacate, cateodata nu pleaca singur, mai trage dupa el si un/o nevinovat/a(inconstient/a)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba observ ca multi dintre voi sunteti prosti cu diploma ce va luati de MARIUS ca nu a purtat casca echipamet si tot ce trebuie sau ca nu avea permis ...daca va intereseaza permisul trebuia sa dea de el in cateva zile .....mai bine ati spune DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA si atat nu sa tot comentati

 

 

chestia e ca multi dintre voi lati invidiat ca avea tot ce vroia

 

 

 

 

 

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA

 

Si, amice, chiar crezi ca acest "in cateva zile" i-a dat cumva dreptul sa umble pe sosele ???

Esti un adevarat idiot daca crezi asta. Ma rog, si daca nu crezi, dar sarim peste asta. De unde pana cand poola mea traesti tu cu impresia ca l-a invidiat cineva? Pentru ce? Pentru creierul neted si uscat? Pentru cele cateva zile in care trebuia sa-si ia permisul sau pentru moarta stare in care se afla acum?

Buei... stai frumusel pe coitele tale, tine gurita inchisa si lasa oamenii in pace. Scuteste-ne de prezenta ta cacacioasa!

Si inte noi fie vorba... ca tot vorbeai de Dumnezeu.... oare de ce au sinucigasii astia preot la inmormantare ? Ca o lege ortodoxa spune ca sinucigasii nu au dreptul la slujba de inmormantare, ca au incalcat brutal voia Domnului, si-au luat singuri viata fara a avea acest drept.

Speram din tot sufletul, eu si cu siguranta mai multi de aici de pe forum, ca sirul selectiei naturale sa nu mai fie atat de lung, insa sa fie la fel de strict ca si pana acum. Esti idiot, mori! Ai cap, foloseste-l si traieste!

Iar tie... mars d'aici! Mizerabilule! Daca as fi avut prieteni ca tine, probabil eram mort de mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt un mare barosan

am motorul vitezan

cand ma vad dujmanii moare

c-am viteza cea mai mare

 

trag de gaz ca imparatu'

cu doo sute baiatu'

casca rossi sta pe mana

sa ma vada lumea buna

 

dar cand apare beleaua

se vede ca-s cu maneaua

si franez ca idiotu'

si ma'mprastii in tot locul

 

vine nightwolf si masoara

frana mea cea colosala

frana de baiat versat

pacat ca-s si decedat.

 

epaaaa! fara cascaaa! fara numaaar! de la nashu' mare - 8 coroane si-un sicriiiu! epaaaa!

 

 

PS: sper sa nu se supere nightwolf, dar prezenta lui e strict penrtu efect artistic.

 

PPS: ce RIP, bre...in curu gol pe CBR si mai vrei ceva de la viata...?!?

 

 

 

Genial

 

ba observ ca multi dintre voi sunteti prosti cu diploma ce va luati de MARIUS ca nu a purtat casca echipamet si tot ce trebuie sau ca nu avea permis ...daca va intereseaza permisul trebuia sa dea de el in cateva zile .....mai bine ati spune DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA si atat nu sa tot comentati

 

 

chestia e ca multi dintre voi lati invidiat ca avea tot ce vroia

 

 

 

 

 

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA

 

Si chiar daca avea permis pentru categoria A, nu cred ca bucatica de plastic de 15x10 compensa lipsa echipamentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...