Sari la conținut

11-07-2008 O Zi Tragica


fio4crs
 Share

Postări Recomandate

Sper k nu va supara topicul meu....sunt un incepator al motoarelor inca nu am permis de curand am achizitionat impreuna cu CUMNATUL meu Dumnezeu sa il ierte !! spun o zi tragica pentru k pe 11-07-2008 adica vineri pe la ora 19:00 a avut loc cel mai urat moment .... cumnatul meu a cazut cu motorul si din pacate nu a avut casca de protectie !! spunea k da o tura mica :( sper k sa intelegeti durerea si sa puteti venii sa il treziti cu zgomote si ropote de tobe in soseaua luica nr 32 sau mai exact la restaurant Morarita....statia de masina Ucea !! marti intre orele 12 ....14 va asteptam in numar cat mai mare !! Pacat ... iata un link cu niste poze ale lui http://ro.netlog.com/CRSmarius sau http://hi5.com/friend/131708423--Marius--Profile-html !!! MULTUMESC ANTICIPAT !!!! Si condoleante familiei indurerate !!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sper k nu va supara topicul meu....sunt un incepator al motoarelor inca nu am permis de curand am achizitionat impreuna cu CUMNATUL meu Dumnezeu sa il ierte !! spun o zi tragica pentru k pe 11-07-2008 adica vineri pe la ora 19:00 a avut loc cel mai urat moment .... cumnatul meu a cazut cu motorul si din pacate nu a avut casca de protectie !! spunea k da o tura mica :D sper k sa intelegeti durerea si sa puteti venii sa il treziti cu zgomote si ropote de tobe in soseaua luica nr 32 sau mai exact la restaurant Morarita....statia de masina Ucea !! marti intre orele 12 ....14 va asteptam in numar cat mai mare !! Pacat ... iata un link cu niste poze ale lui http://ro.netlog.com/CRSmarius sau http://hi5.com/friend/131708423--Marius--Profile-html !!! MULTUMESC ANTICIPAT !!!! Si condoleante familiei indurerate !!!!!!!!!!!

 

si eu am avut mobra inainte de carnet dar am stat pe fundul meu, cu mobra si echipamentul aferent, pana am luat plasticul :( mai departe nu judec ca deja a fost judecat dar nici nu voi da cu flori sau sa poluez fonic o strada ....pentru ce? poate, macar tu, ai invatat ceva .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ma uit ma forumul acesta si ma dezgust la ce fel de oameni vad . toti sunteti plini de voi e si atat de mari motociclisti incat nu va ajungeti la nas , frate scotetiva basinile din cap ca deja e prea mult voi traiti cu impresia ca voua nu vi se poate intampla voi a tot stiutori stai calm ca si cu casca si fara daca luai o bordura in brate nu mai erai . Problema e ca poate omu toata viata lui a purtat casca si nu a iesit fara si stiti vorba aia odata cand tie scris sa fie .. atunci se intampla . poate in momentul respectiv la mancat sa iasa cu motoru 5 metri si dupa aia 5 metri inca 5 si sa gandit hai ca merg usor si dau o tura de bloc si uite cum sa intamplat eu va intreb pe voi de ce nu vati duce totusi . cine sunteti voi sa il judecati pe om .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor....e de groaza..pe cuvant! saptamanal se duc! jesus! era un destept la mine in cartier, fara casca, dadea pe motor sa l vada cartierul! nu stiu ce sa zic!...azi BUCURESTIUL era plin de bikeri fara geaca..pamntaloni cizme..etc!

 

AVETI GRIJA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ma uit ma forumul acesta si ma dezgust la ce fel de oameni vad . toti sunteti plini de voi e si atat de mari motociclisti incat nu va ajungeti la nas , frate scotetiva basinile din cap ca deja e prea mult voi traiti cu impresia ca voua nu vi se poate intampla voi a tot stiutori stai calm ca si cu casca si fara daca luai o bordura in brate nu mai erai . Problema e ca poate omu toata viata lui a purtat casca si nu a iesit fara si stiti vorba aia odata cand tie scris sa fie .. atunci se intampla . poate in momentul respectiv la mancat sa iasa cu motoru 5 metri si dupa aia 5 metri inca 5 si sa gandit hai ca merg usor si dau o tura de bloc si uite cum sa intamplat eu va intreb pe voi de ce nu vati duce totusi . cine sunteti voi sa il judecati pe om .

 

intai invata gramatica, ia plasticu' si nu o mai arde aiurea ....... si eu ma scarbesc de astia care merg fara casca 5 metri, inca 5 sau cum am vazut azi unu pe dn putin pe contrasens spre o benzinarie dar pe sosea nu pe langa ... daca moare bafta lui, daca traieste la fel dar nu ne chemati sa va facem parada moto la inmormantare :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa gramatica ca sunt rupt de somn ... considera ca ai tu 2 clase in plus :D) la ora asta "(glumeam) revenim la subiect e adevarat cu echipamentul casca niciodata nu trebuie sa lipseasca poti sa mori pe bicicleta daca dai cu capu de pamant da pe motor sincer despre costum sau restul echipamentului eu unu lam purtat asta vara si era sa cad ca nu mai suportam caldura costumul fiind negru .. :( si destul de gros o luasem razna dar foarte corect sfaturile tuturor purtati echipament ca mai bine sa julesti echipamentul decat pielea ta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa gramatica ca sunt rupt de somn ... considera ca ai tu 2 clase in plus :D) la ora asta "(glumeam) revenim la subiect e adevarat cu echipamentul casca niciodata nu trebuie sa lipseasca poti sa mori pe bicicleta daca dai cu capu de pamant da pe motor sincer despre costum sau restul echipamentului eu unu lam purtat asta vara si era sa cad ca nu mai suportam caldura costumul fiind negru .. :kali: si destul de gros o luasem razna dar foarte corect sfaturile tuturor purtati echipament ca mai bine sa julesti echipamentul decat pielea ta..

 

eh, vezi ca ne intelegem :(

 

si eu sunt in aceeasi situatie .... sper sa nu mai vad atatia morti pe drumuri - din comoditate, teribilism sau confortul vantului in plete si sa apucam sa ajungem cum am eu o bunicutza in bloc care a mers pe simson pana la o varsta respectabila :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu...stiu ca o sa se duca lume care il cunostea...nu inteleg de ce nu si-a pus echipamentul ala complet pe el...de ce a trebuit sa sufere de motocicleta pe rahatul ala de sosea plina de gunoaie si pete de ulei, nisip...nu trebuie condamnat ca a avut un moment de inconstienta...singurul lucru care e de condamnat e ca nu s-a echipat si i-a cam lipsit spiritul ala de conservare,ingerul era in pauza de cafea si el nu avea experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine cineva cu motoru la inmormantare?

 

De ce? Te asociezi cu cel decedat?! Era si el biker, sau cum ca nu am inteles!?! Adica fratie cu toti care se suie pe o shea. . Ba mai turati mult motoarele pe la inmormantari?!? Nu v-ati saturat de cliseul asta din Biker Boys?!

 

Asta cu iesitul fara echipament pe motor e ruleta ruseasca cu de cele mai multe ori Kalasnikovu nu revolveru. .

 

De ce? :( Daca ma arunc de pe bloc si mor...inseamna ca trebuie invitata unitatea de parasutisti la inmormantare?

 

 

Si daca sarea cu motorul in Olt si se ducea la fund, trebuia invitata si Asociatia Cascadorilor (cu sediul la Cascada Balea) si insusi pe Szoby Cseh in persoana. . precum si trupa de scufundatori Onaca.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ma uit ma forumul acesta si ma dezgust la ce fel de oameni vad . toti sunteti plini de voi e si atat de mari motociclisti incat nu va ajungeti la nas , frate scotetiva basinile din cap ca deja e prea mult voi traiti cu impresia ca voua nu vi se poate intampla voi a tot stiutori stai calm ca si cu casca si fara daca luai o bordura in brate nu mai erai . Problema e ca poate omu toata viata lui a purtat casca si nu a iesit fara si stiti vorba aia odata cand tie scris sa fie .. atunci se intampla . poate in momentul respectiv la mancat sa iasa cu motoru 5 metri si dupa aia 5 metri inca 5 si sa gandit hai ca merg usor si dau o tura de bloc si uite cum sa intamplat eu va intreb pe voi de ce nu vati duce totusi . cine sunteti voi sa il judecati pe om .

 

 

:( :D :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti dreptat in cazul lui k a fost inconstient dar JUR k era prima data cand ii tragea in halul asta si nu a purtat casca.... mereu cand iesea cu el cu atv se inhama zici k se ducea la lupta JUR !!!! a zis k da o tura mica asa incet...si uite k aia afost ultima tura!! nu facea ecschibitzi pana in ziua aia.... nici eu nu am permis dar merg fffffff prudent si inainte de honda cbr am mers pe un 49 ,125 , 250 ..... si el a mers f mult timp cu un 49 ..... avea costume avea 4 casti... una nu a luat in ziua aia cu el:(( DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA !!! MULTUMESC CELOR CARE MA SUSTIN SI CARE POATE AU SIMTIT ASA CEVA VREODATA!! NU DORESC LA NIMENI SI LA NICI UN MOTORIST ASA CEVA....sunt multi soferi idioti la in noi buc in Ro!! AVETI GRIJA DE VOI !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti dreptat in cazul lui k a fost inconstient dar JUR k era prima data cand ii tragea in halul asta si nu a purtat casca.... mereu cand iesea cu el cu atv se inhama zici k se ducea la lupta JUR !!!! a zis k da o tura mica asa incet...si uite k aia afost ultima tura!! nu facea ecschibitzi pana in ziua aia.... nici eu nu am permis dar merg fffffff prudent si inainte de honda cbr am mers pe un 49 ,125 , 250 ..... si el a mers f mult timp cu un 49 ..... avea costume avea 4 casti... una nu a luat in ziua aia cu el:(( DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA !!! MULTUMESC CELOR CARE MA SUSTIN SI CARE POATE AU SIMTIT ASA CEVA VREODATA!! NU DORESC LA NIMENI SI LA NICI UN MOTORIST ASA CEVA....sunt multi soferi idioti la in noi buc in Ro!! AVETI GRIJA DE VOI !!!

 

Pretene nu ai scuza pentru ce a facut el ... daca pentru el ca om ai 1000 de scuze pt el ca judecata in momentul ala nu ai nici o scuza! Repercursiunile actiunilor lui:

1. o familie distrusa (cred ca erau peste 10 rude la spital si durerea nu se poate scrie pe forum)

2. o armata de oameni mobilizata pentru salvarea lui ( aproximativ 15 )

3. o armata de oameni mobilizata pentru a gasi prin cercetarea locului incidentului o scuza la moartea lui ( aproximativ 7 oameni )

4. 4 oameni care si-au luat injuraturi in alea 30 min, cat a fost blocat un sens pe Luica pentru conservarea urmelor, cat pentru toata viata

5. alti 1000 de pokemoni forjatori care ORICUM nu au inteles nimica din acest accident .

 

Incercam aici sa judecam omul sau oamenii dpdv al actiunilor sale nu a cel fel de om era ... ca sunt convins ca era un super-baiat. Dar pana si super-baietii gresesc ... diferenta intre super-baieti sau super-fete si baieti sau fete este ca prima categorie greseste mai fatal ca ultima ....

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti dreptat in cazul lui k a fost inconstient dar JUR k era prima data cand ii tragea in halul asta si nu a purtat casca.... mereu cand iesea cu el cu atv se inhama zici k se ducea la lupta JUR !!!! a zis k da o tura mica asa incet...si uite k aia afost ultima tura!! nu facea ecschibitzi pana in ziua aia.... nici eu nu am permis dar merg fffffff prudent si inainte de honda cbr am mers pe un 49 ,125 , 250 ..... si el a mers f mult timp cu un 49 ..... avea costume avea 4 casti... una nu a luat in ziua aia cu el:(( DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA !!! MULTUMESC CELOR CARE MA SUSTIN SI CARE POATE AU SIMTIT ASA CEVA VREODATA!! NU DORESC LA NIMENI SI LA NICI UN MOTORIST ASA CEVA....sunt multi soferi idioti la in noi buc in Ro!! AVETI GRIJA DE VOI !!!

 

tu ai inteles ceva din toata patania asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...