Sari la conținut

11-07-2008 O Zi Tragica


fio4crs
 Share

Postări Recomandate

aveti dreptat in cazul lui k a fost inconstient dar JUR k era prima data cand ii tragea in halul asta si nu a purtat casca.... mereu cand iesea cu el cu atv se inhama zici k se ducea la lupta JUR !!!! a zis k da o tura mica asa incet...si uite k aia afost ultima tura!! nu facea ecschibitzi pana in ziua aia.... nici eu nu am permis dar merg fffffff prudent si inainte de honda cbr am mers pe un 49 ,125 , 250 ..... si el a mers f mult timp cu un 49 ..... avea costume avea 4 casti... una nu a luat in ziua aia cu el:(( DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA !!! MULTUMESC CELOR CARE MA SUSTIN SI CARE POATE AU SIMTIT ASA CEVA VREODATA!! NU DORESC LA NIMENI SI LA NICI UN MOTORIST ASA CEVA....sunt multi soferi idioti la in noi buc in Ro!! AVETI GRIJA DE VOI !!!

 

 

De voi nu-mi pare rau niciodata, duceti-va cat mai multi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

..duceti-va cat mai multi!

dar singuri fara sa bagati in oala si alte persoane nevinovate. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar incepeti , terminativa sugerez sa se inchida topicul ca deja se abereaza mult lasati omul sa se odihneasca in pace inmormantarea deja sa dus ..cred asta e . Simplu asta trebuie sa fie invatatura de minte pentru toata lumea si pentru cei experimentati si pt cei incepatori nu plecati frate fara casca o mana un picior se mai repara un cap de bordura nu se mai vindeca . Hai zi ca poate e prea cald pentru echipament dar fara casca = 98 % sanse sa te versi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ma uit ma forumul acesta si ma dezgust la ce fel de oameni vad . toti sunteti plini de voi e si atat de mari motociclisti incat nu va ajungeti la nas , frate scotetiva basinile din cap ca deja e prea mult voi traiti cu impresia ca voua nu vi se poate intampla voi a tot stiutori stai calm ca si cu casca si fara daca luai o bordura in brate nu mai erai . Problema e ca poate omu toata viata lui a purtat casca si nu a iesit fara si stiti vorba aia odata cand tie scris sa fie .. atunci se intampla . poate in momentul respectiv la mancat sa iasa cu motoru 5 metri si dupa aia 5 metri inca 5 si sa gandit hai ca merg usor si dau o tura de bloc si uite cum sa intamplat eu va intreb pe voi de ce nu vati duce totusi . cine sunteti voi sa il judecati pe om .

este o problema de statistica atata tot. Nu il mai faceti vinovat pe dumnezeu sau pe stiu-eu-cine pentru imprudentele voastre(noastre). ii foarte logic ca dc nu porti casca si ai un acident si te lovesti la cap is sanse 99 % sa mori sau sa devi leguma . daca ai casca mai ai sanse probabil 50-70 % sa scapi , depinde de viteza( care iarasi depinde de tine, cum mergi prin anumite zone cu un potential de risc).

Daca totusi mergi prudent , acolo unde trebuie, incerci sa anticipezi pericolele ai sanse mari sa ajungi bunic si sa povestesti nepotilor peripetiile pe doua roti asta in eventualitatea in care nu se intampla sa fi spulberat de o masina in timp ce stationezi pe un trotuar fara griji! ATUNCI POTI SPUNE INTRADEVAR CA ASTA TI-A FOST SOARTA ! insa pana acolo SOARTA VA ESTE IN MANA! ii limpede ca mergand pe strada la limita avem accident. care pilot din moto GP nu a cazut, Hm??

 

pacat de baiat totusi! poate ar fi devenit motociclist :( RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce? Te asociezi cu cel decedat?! Era si el biker, sau cum ca nu am inteles!?! Adica fratie cu toti care se suie pe o shea. . Ba mai turati mult motoarele pe la inmormantari?!? Nu v-ati saturat de cliseul asta din Biker Boys?!

 

Asta cu iesitul fara echipament pe motor e ruleta ruseasca cu de cele mai multe ori Kalasnikovu nu revolveru. .

 

 

 

 

Si daca sarea cu motorul in Olt si se ducea la fund, trebuia invitata si Asociatia Cascadorilor (cu sediul la Cascada Balea) si insusi pe Szoby Cseh in persoana. . precum si trupa de scufundatori Onaca.

 

MULTUMESC ORICUM !! AVETI GRIJA DE VOI !! R.I.P. CRS !! CHIAR DACA ERA UN ATEVIST INRAIT DE VRE-O 3 ANI NU STIU DACA POT SA IL CONSIDER IN LIMBAJUL VOSTRU ASTA DESTEPT "BIKER" , PUR SI SIMPLU I PLACEA VIATA SI ERA UN SUFLET CARE ACUM NUMAI E !! MI-A PARUT BINE SA VA VIZITEZ FORUMUL "POATE" SI ALTA DATA !!! LA REVEDERE !! :((

Editat de fio4crs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar incepeti , terminativa sugerez sa se inchida topicul ca deja se abereaza mult lasati omul sa se odihneasca in pace inmormantarea deja sa dus ..cred asta e . Simplu asta trebuie sa fie invatatura de minte pentru toata lumea si pentru cei experimentati si pt cei incepatori nu plecati frate fara casca o mana un picior se mai repara un cap de bordura nu se mai vindeca . Hai zi ca poate e prea cald pentru echipament dar fara casca = 98 % sanse sa te versi

 

 

Ori esti nou pe aici, ori esti prost.Ce plm sa invatam ba de la idioti?Sa mergem cu casca pe cap?Treaba asta o stim de cand am facut scoala ma.A, daca nu ai permis, asta-i alta treaba.Uita-te putin prin topicuri, sa vezi cati mor ca prostii, pe barba lor.

De ce sa-i dau rip unui cocalar de genul?pentru ce? Un bashit care mergea pe motor,doar atat.Dar e greu sa faci diferenta intre motociclist si un tzaran urcat pe motor.Imi face o deosebita placere sa vad cum selectia naturala isi face treaba.

 

 

 

MULTUMESC ORICUM !! AVETI GRIJA DE VOI !! R.I.P. CRS !! CHIAR DACA ERA UN ATEVIST INRAIT DE VRE-O 3 ANI NU STIU DACA POT SA IL CONSIDER IN LIMBAJUL VOSTRU ASTA DESTEPT "BIKER" , PUR SI SIMPLU I PLACEA VIATA SI ERA UN SUFLET CARE ACUM NUMAI E !! MI-A PARUT BINE SA VA VIZITEZ FORUMUL "POATE" SI ALTA DATA !!! LA REVEDERE !! :((

 

 

 

Defineste-mi si mie ce inseamna.Fu.tu.va-n gura de cocalari idioti.Imprastiati-va cat mai multi si cat mai des.Eu asta va doresc!La revedere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI DACA AVEA CACSA SI PERMIS .... SAU MACAR DECAT CASCA K SUNT MULTI ASEMENEA FARA PERMIS SI MULT MAI BUNI K ALTI CARE DETIN PERMIS SI SE DAU ZMEI PE AICI.... STITI CE SPUNEATI ..." CE DOMNE AVEA SI EL DE 1 LUNA DE ZILE MOTOR SI GATA ERA " BIKER " ...NISTE BASINOSI .....BIKER NU STITI BINE ROMANA SI FACETI ARFE !! NU VA CONDAMN DAR M-AU ENERVAT POSTURILE VOASTRE IDIOATE...AUZI SI U " DUCETI-VA CAT MAI MULTI " INSEAMNA K NU AI SUFLET SI ESTI UN CAINE !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI DACA AVEA CACSA SI PERMIS .... SAU MACAR DECAT CASCA K SUNT MULTI ASEMENEA FARA PERMIS SI MULT MAI BUNI K ALTI CARE DETIN PERMIS SI SE DAU ZMEI PE AICI.... STITI CE SPUNEATI ..." CE DOMNE AVEA SI EL DE 1 LUNA DE ZILE MOTOR SI GATA ERA " BIKER " ...NISTE BASINOSI .....BIKER NU STITI BINE ROMANA SI FACETI ARFE !! NU VA CONDAMN DAR M-AU ENERVAT POSTURILE VOASTRE IDIOATE...AUZI SI U " DUCETI-VA CAT MAI MULTI " INSEAMNA K NU AI SUFLET SI ESTI UN CAINE !!

 

 

Ciobirica, am suflet ma, dar urasc cocalarii si tiganii ma, sunt rasist, ce vrei? :(

Inca odata, CAT MAI MULTI! :D

 

Am uitat sa te intreb?

De ce plm ai postat aici ma?am vazut ca erai pasionat sa vezi multe motoare la inmormantare, nu iti ardea ca a murit domnul.Oricum, de voi nu imi pare rau.La mai mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti dreptat in cazul lui k a fost inconstient dar JUR k era prima data cand ii tragea in halul asta si nu a purtat casca.... mereu cand iesea cu el cu atv se inhama zici k se ducea la lupta JUR !!!! a zis k da o tura mica asa incet...si uite k aia afost ultima tura!! nu facea ecschibitzi pana in ziua aia.... nici eu nu am permis dar merg fffffff prudent si inainte de honda cbr am mers pe un 49 ,125 , 250 ..... si el a mers f mult timp cu un 49 ..... avea costume avea 4 casti... una nu a luat in ziua aia cu el:(( DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA !!! MULTUMESC CELOR CARE MA SUSTIN SI CARE POATE AU SIMTIT ASA CEVA VREODATA!! NU DORESC LA NIMENI SI LA NICI UN MOTORIST ASA CEVA....sunt multi soferi idioti la in noi buc in Ro!! AVETI GRIJA DE VOI !!!

 

Hai sa ne dam o tura ca am chef sa rup dintii unuia care se urca la coarnele unui motor fara permis, daca ai norocul sa dai peste mine vreodata iti jur ca vei fugi sa te ascunzi in orice gaura numai cand vei auzi zgomote de motoare. Daca vrei sa stabilim intalnirea lasa un mesaj si te rezolv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne dam o tura ca am chef sa rup dintii unuia care se urca la coarnele unui motor fara permis, daca ai norocul sa dai peste mine vreodata iti jur ca vei fugi sa te ascunzi in orice gaura numai cand vei auzi zgomote de motoare. Daca vrei sa stabilim intalnirea lasa un mesaj si te rezolv!

 

 

:( Eu deja am primit mesaje cu: "esti un frustrat, un labagiu, sclav, inima de caine" etc.O sa primesti si tu in curand. :D

 

:kali: Eu deja am primit mesaje cu: "esti un frustrat, un labagiu, sclav, inima de caine" etc.O sa primesti si tu in curand. :D

 

 

Sincer,mi-ar fi facut o deosebita placere "sa-l cunosc mai de aproape" pe domnul, dar niciodata nu e prea tarziu. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,mi-ar fi facut o deosebita placere "sa-l cunosc mai de aproape" pe domnul, dar niciodata nu e prea tarziu. :(

 

Eu stau in berceni asa ca este imposibil sa nu il intalnesc vreodata, daca are plasticul in buzunar va fi ok daca nu, va fi primul biker in devenire spitalizat fara sa fi avut accident de motor. Il voi corecta (a se citi da omorul) lasandu-l cu casca pe cap, sa avada cam ce simte la impact mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,mi-ar fi facut o deosebita placere "sa-l cunosc mai de aproape" pe domnul, dar niciodata nu e prea tarziu. :(

 

 

Eu stau in berceni asa ca este imposibil sa nu il intalnesc vreodata, daca are plasticul in buzunar va fi ok daca nu, va fi primul biker in devenire spitalizat fara sa fi avut accident de motor. Il voi corecta (a se citi da omorul) lasandu-l cu casca pe cap, sa avada cam ce simte la impact mare.

 

 

Da, dar de ce iti pui mintea cu dobitocii?Nu iti place ca ne rarim?Lasa-i sa moara, da-i in plm de idioti.Eu sunt mai fericit asa.Daca esti cu capul pe umeri, nu mori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Da-i in pxxla mea de idioti,sa moara"

Pai daca pe voi va calca o masina cand traversati strada prin loc nepermis si muritzi,sau daca va mor copiii cand trec strada pe langa zebra,sau ies de dupa troleu sa traverseze si nu se asigura si MOR sa le spunetzi si voi:"da-i un pxxla mea de idiotzi,sa moara"

Daca fratele sau tatal vostru intra cu masina intr-o depasire fara sa se asigure(si sa nu avetzi tupeul jegos sa spunetzi ca nu atzi depasit niciodata la limita cu masina,raba,tirul,bicicleta atv-ul sau motocicleta)si intra sub un tir ce atzi zice sa vi se spuna"da-l in p**la de idiot"

 

Dumnezeu sa-i Ierte,si avetzi bagare de seama.

 

Ar fi bine de stiut cum s-a intamplat,ca poate e o situatie noua si mai invatzam ceva din ghinionul altora(ma refer la circumstantele din trafic,nu la creier pe asfalt)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Da-i in pxxla mea de idioti,sa moara"

Pai daca pe voi va calca o masina cand traversati strada prin loc nepermis si muritzi,sau daca va mor copiii cand trec strada pe langa zebra,sau ies de dupa troleu sa traverseze si nu se asigura si MOR sa le spunetzi si voi:"da-i un pxxla mea de idiotzi,sa moara"

Daca fratele sau tatal vostru intra cu masina intr-o depasire fara sa se asigure(si sa nu avetzi tupeul jegos sa spunetzi ca nu atzi depasit niciodata la limita cu masina,raba,tirul,bicicleta atv-ul sau motocicleta)si intra sub un tir ce atzi zice sa vi se spuna"da-l in p**la de idiot"

 

Dumnezeu sa-i Ierte,si avetzi bagare de seama.

 

Ar fi bine de stiut cum s-a intamplat,ca poate e o situatie noua si mai invatzam ceva din ghinionul altora(ma refer la circumstantele din trafic,nu la creier pe asfalt)

 

 

Nu, eu m-am referit strict la idiotii care merg fara permis, casca, si fac tumbe pe asfalt.Ce nu ai priceput?

Din pacate, sunt din ce in ce mai multi cocalari pe doua roti care isi rup gatul NUMAI din vina lor si sariti ca arsi si dati ripuri pentru ei.Atat am avut de zis.O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante raspunsuri ce are daca omul a mers fara casca nu ii tot un coleg de al nostru? adica care nu are costumu pe el dal draq sa moara foai se vede ca traiti in romania si aveti mentalitate de comunisti RIP

Editat de cosmin bm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante raspunsuri ce are daca omul a mers fara casca nu ii tot un coleg de al nostru? adica care nu are costumu pe el dal draq sa moara foai se vede ca traiti in romania si aveti mentalitate de comunisti RIP

 

eu cred ca faci misto, sincer...

cat despre mentalitatea comunistilor, aceasta nu are absolut nimic de-a face cu purtatul echipamentului. asta este, pur si simplu, inconstienta. intr-un an de zile, de cand am mobritza (asa imi place sa-i spun scuterului meu) n-am cazut niciodata cu ea, dar - ce sa vezi - nici nu-mi las acasa echipamentul (apropape) complet: genunchierele, armura/geaca, casca+cagula, manusile si, mai putin in ultima luna de zile, cizmele. Repet, n-am cazut cu asta noua mergand prin bucuresti. am cazut acum un an si ceva cu un piaggio mai vechi, la 10-15 la ora si mi-a fost indeajuns. purtam casca si manusi. oricum, desi nu s-a intamplat in buricu targului, m-am speriat ca dreaq si, de atunci, nu mai merg fara echipament. mi se umflasera si invinetisera incheieturile la maini ca dreaq, doar pt ca m-am sprijinit in ele la cadere, asadar, nici nu vreau sa stiu cum ar fi sa te tavalesti la peste 50km/h. stiu ca echipamentul, de la o viteza in sus, nu-ti salveaza prea tare oasele/articulatiile, insa macar te fereste de julituri/zgarieturi/taieri imense. de exemplu, nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa stai in ghips, cu femuru/tibia/radiusu praf si sa mai ai si julituri in zona cu pricina. si sa nu aud d-alea: "nu mai pot de cald, frateee" ca nu tine! eu urasc caldura mai mult ca orice, dar nu ma plang deloc; astept o linie dreapta si ma racoresc de nu ma vad. :(

 

P.S. de fiecare data cand ma duc in poligon (pt ca fac si scoala moto intre timp) si cobor de pe scuter cu toate alea pe mine, se uita lumea ca la urs la mine, insa asta este, la inceput ziceam ca intru in poligon cu ele pe mine, insa dupa prima sedinta, la relanti, pe caldura asta, am inceput sa renunt treptat la ele. :kali: numai ca, astia care credeti ca e normal sa se dea omul chiar si fara casca, nu mai vociferati pe aici pe forum, ca va umpleti de "mentalitate de capitalisti". :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante raspunsuri ce are daca omul a mers fara casca nu ii tot un coleg de al nostru? adica care nu are costumu pe el dal draq sa moara foai se vede ca traiti in romania si aveti mentalitate de comunisti RIP

 

 

Mai vaca mica ce esti,ce inseamna pentru tine "e de-al nostru''?Toti cocalarii care merg cu ochelari, fara casca si fara permis, ii consideri motociclisti?Imi racesc gura degeaba cu tine, marsh la biberon. :(

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti place ca ne rarim?Lasa-i sa moara, da-i in plm de idioti.Eu sunt mai fericit asa..

 

 

Judeci oamenii fara sa-i cunosti si e foarte posibil sa ti-o furi. Oricum....cu certitudine esti un frustrat si nu te poti exprima atat de abrupt decat pe net...cu siguranta in realitate , esti un pisoi bolnav....zero :(

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...