Sari la conținut

Vopsea


Postări Recomandate

vopseaua de pe jante.in afara de sablare( ca nu face nimeni in amaratu asta de oras) si smirgheluire( ca ma apuca pandiliile la cata munca e. stie cineva o solutie mai simpla? chiar i-as fi recunoscator. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista la magazinele cu vopseluri o substanta numita Decanol care aplicata cu pensula inmoaie vopseau de pe suprafata respectiva.

Atentie mare sa nu dai si pe carene sau alte chestii de plastic pt ca e posibil sa ti le dizolve.

Alta solutie ar fi flex/bormasina cu perie de sarma

Editat de binox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la faza cu peria de sarma pusa pe bormasina m-am gandit si eu numai k s-ar putea sa zgarie tare aluminiu. decanol o sa merg maine sa caut . ms deocamdata. janta fatza am facuto cu smirghel , dupa asta am luat pasta( mai mult ca o creta) de aia verde de pute urat si pasla la mana si am obtinut luciu, nu am dat nici un lac nimic si dupa 3 zile inca mai straluceste nu si-a pierdut din luciu deloc si nici aluminiu nu pare sa se fi innegrit sau ceva. acum vreau sa o fac si pe aia spate insa cand imi aduc aminte de primele 3 degete de la mana dreapta cand lucram la janta fata cu smirghel imi vine sa ma las lehamete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vopseaua de pe jante.in afara de sablare( ca nu face nimeni in amaratu asta de oras) si smirgheluire( ca ma apuca pandiliile la cata munca e. stie cineva o solutie mai simpla? chiar i-as fi recunoscator. ms

incearca cu carpe imbibate cu diluant, eventual nitrodiluant pentru spritz-chit (e un diluant foarte tare) , carpe pe care le asezi pe zonele vopsite ce urmeaza a fi indepartate, le lasi cateva minute si, apoi, vopseaua ar trebui sa se exfolieze singura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm, Decanoul e sfant. Il gasesti la Policolor de exemplu in recipient ca de vopsea albastru cu alb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...