Sari la conținut

O Privire De Mama


AKY
 Share

Postări Recomandate

nici comentariul tau nu este mai destept, stai linistit. da, eu mi.am exprimat o opinie, asta este idea de forum. tu despre opinia ta atat esti in stare sa spui? ca ideea mea nu e buna? cu ce am gresit? cand e sa o patesti o patesti, cu mobra, cu bicicleta, tancu sau cu avionu. sunt care au patit-o in tren, am citit nu de mult in ziare. le-a sarit sina-n cap! sunt care au luat sida de la persoana pe care o iubeau, sunt milioane de exemple cum poti s-o patesti. asa e viata nu trebuie sa ne plangem de ea, ci sa ne avem de grija cat si cum putem singuri. si sa ne bucuram de ea, doar nu avem decat una.

 

 

 

aaa, nici atitudinea mea nu iti place? cu toate astea poate ne vom saluta in trafic...

 

asfalt uscat!

am ras ceva cu comentarile tale in seara asta :baldy:)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Interesant topicul, iti da de gandit, anyway, nu are rost sa repet ce au spus altii deja.

 

Total offtopic (ce ma roade pe mine): observ ca pe forumul asta se practica prostitutia la greu (adica majoritatea sunt niste cu**e); pai cum puteti mai baieti sa postati chestii d-astea lacrimogene p-aici si dupa aia sa aplaudati pe topicu' cu Bota si altii care au facut lucrul pe care si baietii care au murit si de care vorbiti aici au facut (majoritatea). E ceva de genu "frate nu mai merg cu viteza ca ma gandesc la mama" si pe celalalt topic "ooo, bravo frate, esti cel mai tare, vreau sa fiu ca tine". PENIBIL !!!

 

Imi cer scuze, intentia mea nu a fost sa stric topicul, dar macar daca ar fi postat doar oameni seriosi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, comentarile si atitudinea ta sunt de caca.t. Concluzia care ar fi, "Hai sa ne doara pe toti in pix si sa privim totul cu detasare si sictir"? Bine ca esti tu motociclist si nu iti pui problemele astea.

 

 

Nu frate, el n-a tras nici o concluzie. Si-a exprimat parerea si a sustinut-o cu afirmatii foarte pertinente.

nu stiu de ce i-ati sarit in cap. Mai ales baiatul cu 125u'.

 

Intr-adevar, topicul da de gandit si misca ceva in sufletul fiecaruia, dar el a scos in evidenta esentialul: nu vrei nu faci, duci plasticul cu A si-l predai la politie!

 

Hai bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant topicul, iti da de gandit, anyway, nu are rost sa repet ce au spus altii deja.

 

Total offtopic (ce ma roade pe mine): observ ca pe forumul asta se practica prostitutia la greu (adica majoritatea sunt niste cu**e); pai cum puteti mai baieti sa postati chestii d-astea lacrimogene p-aici si dupa aia sa aplaudati pe topicu' cu Bota si altii care au facut lucrul pe care si baietii care au murit si de care vorbiti aici au facut (majoritatea). E ceva de genu "frate nu mai merg cu viteza ca ma gandesc la mama" si pe celalalt topic "ooo, bravo frate, esti cel mai tare, vreau sa fiu ca tine". PENIBIL !!!

 

Imi cer scuze, intentia mea nu a fost sa stric topicul, dar macar daca ar fi postat doar oameni seriosi...

Trotinele, aici cam ai dreptate. Aici ne gandim la mame si vaduvele care raman altora si acolo laudam faptele de vitejie. Recunosc ca nu am ,sange' sa fac ce face Bota si nu sunt singurul, dar de ar face acest lucru pe circuit ar fi mult mai bine. Intr-o zi o greseala de a lui poate costa alte vieti nevinovate. Curajos omul, dar teribilist. Stiu... e un erou intr-un fel. De ce nu se da pe circuit, de ce nu intra intr-o echipa undeva daca e mester? Talent risipit...si exemplu negativ. Vor mai incerca si altii si poate nu vor apuca sa ajunga nici macar capitani caci general e greu. Dar fiecare raspunde de faptele sale, mai rau cand iau si pe altii cu ei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu o treaba de genul asta pe pod la dorali (constanta) unde a murit baiatul ala,mergeam inspre statiuni si am oprit la locul accidentului si exact atunci a trecut cortegiul funerar si se uitau toti la mine.....o senzatie foarte nasoala....pacat de cei care au murit si vor muri prea tineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte emotionant topicul, totusi,

 

lumea mai si moare in diverse accidente, de masina, de munca, de diverse... . Nu trebuie chiar atat de tare dramatizat in sine accidentul de motoreta, ca pana la urma cand iti vine ceasu, iti vine si gata. Poti inclusiv muri in puf, ca te-ai innecat cu o cireasa.

 

Ceea ce e extrem de trist, da nu prea se poate schimba mentalitatea asta, ca accidentul produs pe motor s-ar fi putut evita daca ai fi fost in acceasi situatie da cu masina sau mai stiu eu ce. In realitate cine stie, poate ca atunci cand bate gongu, poti fii si in tank, ca nimeresti peste o mina sau ceva.

 

oamenii pana l-a urma au ajuns unde au ajung asumandu-si riscuri, chiar si mersul in doua picioare e o treaba extrem de riscanta comparativ cu mersul pe 4 picioare, dar noi oamenii sutem inclinati catre senzatia de echilibru prin control, viteza, un pic de risc. In principiu cine a gustat din mersul pe motor, mai ales cu viteza mare, curbe luate destul de inclinat, strecurat printre masini, etc.., nu prea se mai poate abtine din asa ceva.

 

Cred ca e ceva ce tine de natura umana.

Editat de kima
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dus un pic pe la motor, azi nu am iesit si ma invarteam pe langa el. E pus pe dale de piatra, dar de jur imprejur noroi. Am alunecat si era sa ma intind un pic dar m-am tinut de gard si am capatat ceva mici julituri. Deci se poate da coltzul oricum. Multe accidente se intampla acasa. Nu am cazut niciodata cu motorul din vina mea si imi rupeam gatul acum ca fraierul. Da, e si un hazard in viatza de zi cu zi. Poti muri brusc si fara sa-ti dai seama, sau chinuitor de incet. Ce-i misto ca nu mori de doua ori, o data si scapi. Mai nasol de cei ce raman, ca nu stiu ce-i asteapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mori lasi in urma parinti, sotie, copii, rude.

toti o sa te planga mai mult mai putin dar pana la urma o sa mearga inainte.

ce te faci daca nu mori dar ai ramas leguma???

pana la urma normal e sa-ti ingropi parintii si nu invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mori lasi in urma parinti, sotie, copii, rude.

toti o sa te planga mai mult mai putin dar pana la urma o sa mearga inainte.

ce te faci daca nu mori dar ai ramas leguma???

pana la urma normal e sa-ti ingropi parintii si nu invers.

Asta cu leguma e cel mai trist. Cat timp ai parinti si rude apropiate te vor ingriji cum vor putea mai bine, desi usor nu le este, dar daca ai zile cine te mai ingrijeste apoi? Alta chestie daca ajungi in situatia asta, este cred teribil sa nu poti face nici o miscare. sa fii tintuit la pat si sa stai asa vesnic, eu cred ca e mai rau ca moartea. E pedeapsa suprema, este iadul. Daca cunoasteti asemenea cazuri scrieti aici poate ii ajutam pe acestia cu ceva macar un P.C. ceva... sa ia legatura cu lumea sa comunice macar sau eu stiu...? Sa fii constient, sa gandesti sa nu poti face nici un gest, sa fii captiv intr-un trup inert, e groaznic! Daca stie cineva asemena cazuri de motociclisti spuneti si sa vedem ce putem face pentru ei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu patesc mereu asa ceva cand ma intalnesc cu mama unei prietene decedate intr-un accident moto, nu trebuie sa imi mai spuna nimic, se intelege din privirea ei,

e foarte greu pentru un parinte sa isi piarda copilul mai ales asa tragic

nu mai spun de mama care imi spune mereu sa am grija, si ea e primul lucru la care ma gandesc cand mai bag mana in gaz si ma potolesc repede

trebuie sa ne gandim mai mult la ce avem acasa, parinti, iubite, iubiti, prieteni. putem pierde totul ptr o neatentie

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vi se pare ciudat ca tuturor pasionatilor de motociclete le este "sortit" sa moara de tineri? :kiss: ...asta ca tot aveti impresia ca mori ca asa a fost sa fie...recunoasteti ca majoritatea si-o fac cu mana lor...uitati-va la ultimele accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vi se pare ciudat ca tuturor pasionatilor de motociclete le este "sortit" sa moara de tineri? :kiss: ...asta ca tot aveti impresia ca mori ca asa a fost sa fie...recunoasteti ca majoritatea si-o fac cu mana lor...uitati-va la ultimele accidente

nu neaparat toti si-o fac cu mana lor, dar in general riscurile sunt aceleasi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vi se pare ciudat ca tuturor pasionatilor de motociclete le este "sortit" sa moara de tineri? :kiss: ...asta ca tot aveti impresia ca mori ca asa a fost sa fie...recunoasteti ca majoritatea si-o fac cu mana lor...uitati-va la ultimele accidente

 

 

Sunt pasionat de motoare de la 16 ani, acum am 43. Am permis de 20 de ani (A si :lol:. Ma dau cu motorul de 20 de ani si nu am crapat pana acum. Nu imi place fotbalul, pescuitul, tablele, cartile, etc......etc. Singurul viciu este motorul si mecanica si totusi nu am crapat. Sunt anormal..........................!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pasionat de motoare de la 16 ani, acum am 43. Am permis de 20 de ani (A si :laugh:. Ma dau cu motorul de 20 de ani si nu am crapat pana acum. Nu imi place fotbalul, pescuitul, tablele, cartile, etc......etc. Singurul viciu este motorul si mecanica si totusi nu am crapat. Sunt anormal..........................!

Apoi chiar ca ceva nu e in regula cu tine... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul post al lui AKY,poate fi folosit ca scenariu intru-n spot,in campania anti accidente. E intradevar emotionanta intamplarea si in plus,toata lumea are sau a avut o mama,chiar daca e conservar,tir-ist,motociclist. Si ce e mai impresionant decat o mama care isi plange copilul?Poate la fel de marcant e si un copil care isi plange parintii...Oricum,cert e ca toti avem cunostinte sau prieteni care au pierit in accidente moto si ar trebui sa ne implicam mai mult in campanii de genul asta.Daca in urma unei campanii salvam viata chiar si a unui singur motociclist,inseamna ca a meritat.Motociclistul salvat pot fi eu,sau oricare dintre noi. Cine spune ca merge prudent si lui nu i se poate intampla,e mai inconstient ca cei ce dau blana pe Magheru,pentru ca nu e zi sa nu ies in trafic,cu masina sau cu motorul si sa nu-mi intoarca in fatza cate un imbecil,sau sa nu-mi dea prioritate.Multi pun avariile pret de o secunda,in semn de <merci>sau <scuza-ma>dar nu se gandesc ca daca nu eram atent(asta cand sunt cu motorul)puteau sa ma omoare si atunci,semnul lor cu avariile nu m-ar mai fi ajutat cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurul lucru care`l putem face sa scapam de accidente si de ratati care`ti intorc in fata este sa ne mutam in alta tara....nu zic si acol` sunt accidente...dar totusi nu atatea ca la noi...totusi acolo sunt mai "civilizati" participantii la trafic...defapt toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...