Sari la conținut

Detinatori de Mv Agusta


PingyXP
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 442
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De curand am facut un mega efort de a-mi achizitiona o MV AGUSTA F4 si as dori sa gasesc si alti impatimiti ai marci care sa imi poata da anumite feedback-uri

 

Felicitari! Baga si tu niste poze. Ai mai avut si alte rachete inainte de asta? Daca da...cum se compara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inca poze .... o am de abia 1 zi :kiss:

Am avut un gsxr750 si un R1 si pot sa zic ca am mers mai pe toate vitezanele de pe strada

Insa Agusta nu se compara cu nimic, nu exista termen de comparatie!!

Poate nu fuge la fel de tare ca altele dar iti pune un zambet pe fata la orice viteza . Oricum momentan nu pot sa spun prea multe ... inca nu pot sa o descriu perfect .... momentan invat sa o conduc, un r1 e usor de condus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curand am facut un mega efort de a-mi achizitiona o MV AGUSTA F4 si as dori sa gasesc si alti impatimiti ai marci care sa imi poata da anumite feedback-uri

Am si eu o intrebare.....nu itzi prinzi mainile intre carena si ghidon cand tragi tare de el....?sau nu itzi rupe spatele dupa 200 de km?ia incearca sa vezi...:kiss: stiu din proprie experientza f4750s din 2001

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curand am facut un mega efort de a-mi achizitiona o MV AGUSTA F4 si as dori sa gasesc si alti impatimiti ai marci care sa imi poata da anumite feedback-uri

hai ma ca vrem poze :> :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inca poze .... o am de abia 1 zi :blbl:

Am avut un gsxr750 si un R1 si pot sa zic ca am mers mai pe toate vitezanele de pe strada

Insa Agusta nu se compara cu nimic, nu exista termen de comparatie!!

Poate nu fuge la fel de tare ca altele dar iti pune un zambet pe fata la orice viteza . Oricum momentan nu pot sa spun prea multe ... inca nu pot sa o descriu perfect .... momentan invat sa o conduc, un r1 e usor de condus.

R1 usor de condus....ai mers cu toate vitezanele....nu o fi asa puternica MV dar este altceva...Atunci de ce inveti sa o conduci???Se manevreaza cu volan?Si nu gasesti poze pe net sau esti ocupat cu "invatatul" mobrei?? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Daca puneai topicul asta inainte de 5 mai puteam sa ma laud si eu cu asa ceva. Am avut o Brutale de 750, fabricatie 2004. Din pacate am avut accident si se pare ca e dauna totala. Dar am sa fac pe dracu'-n patru si imi iau alta dar d-aia de 910 cc.

MV Agusta for life :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salutari ,poate ca ma veti injura dar sa stiti ca am avut si eu un brutale 920 r ,2006,abia am asteptat sa o am si sincer am fost dezamagit de felul cum merge,nu zic e foarte misto dar nu e ce ma asteptam eu,tot japonezii sunt primi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
salutari ,poate ca ma veti injura dar sa stiti ca am avut si eu un brutale 920 r ,2006,abia am asteptat sa o am si sincer am fost dezamagit de felul cum merge,nu zic e foarte misto dar nu e ce ma asteptam eu,tot japonezii sunt primi

 

Ai avut tu Brutale 920? De unde ti-ai luat-o? Poate 910 iti placea mai mult. Cred ca tu ai nimerit vreo facatura chinezeasca... 920 R. D-aia nu ti-a placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari ,poate ca ma veti injura dar sa stiti ca am avut si eu un brutale 920 r ,2006,abia am asteptat sa o am si sincer am fost dezamagit de felul cum merge,nu zic e foarte misto dar nu e ce ma asteptam eu,tot japonezii sunt primi

dar la ce te asteptai tu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era nici o facatura .nu am zis ca e un motor rau dar la cate se spun si cum e laudata agusta mie sincer nu mi sa parut mare lucru,de exemplu trage f bine la inceput dar in ture se pierde,nu e cu mult mai deosebita de un triumph speed triple de exemplu,si nu imi place exploziile din tobe cand reduci brusc,poate pe altii ii incanta asta.mie nu imi place......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era nici o facatura .nu am zis ca e un motor rau dar la cate se spun si cum e laudata agusta mie sincer nu mi sa parut mare lucru,de exemplu trage f bine la inceput dar in ture se pierde,nu e cu mult mai deosebita de un triumph speed triple de exemplu,si nu imi place exploziile din tobe cand reduci brusc,poate pe altii ii incanta asta.mie nu imi place......

 

Cum nu trage bine in ture ca pe a mea o apucau dracii dupa 6000. Dar a mea era de 750, probabil alea de 920 sunt mai slabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai bai alex... pune pozele alea, nu vezi ca le cere lumea ? :disappointed:

 

o mai ai ? sau ai aranjat-o si p'asta cum ai facut cu gixeru ? :( .. ma rog... nu tu, ci soferu ala (cuvant urat) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era nici o facatura .nu am zis ca e un motor rau dar la cate se spun si cum e laudata agusta mie sincer nu mi sa parut mare lucru,de exemplu trage f bine la inceput dar in ture se pierde,nu e cu mult mai deosebita de un triumph speed triple de exemplu,si nu imi place exploziile din tobe cand reduci brusc,poate pe altii ii incanta asta.mie nu imi place......

ciudat , am avut o perioada de timp un 91o R ca motocicleta de servici ... si nu e cam deloc cum spui tu , iar exploziile din tobe nu existau (motocicleta stock )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciudat , am avut o perioada de timp un 91o R ca motocicleta de servici ... si nu e cam deloc cum spui tu , iar exploziile din tobe nu existau (motocicleta stock )

 

Dar unde lucrezi tu? Ti-a parut rau cand ai dat-o inapoi?

Eu stiu ca e de 910, suzuki_pill asta a zis ca a avut de 920, d-aia am zis ca e facatura. Si la cum a descris-o el sigur era facatura sau si-a luat-o de pe youtube.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar unde lucrezi tu? Ti-a parut rau cand ai dat-o inapoi?

Eu stiu ca e de 910, suzuki_pill asta a zis ca a avut de 920, d-aia am zis ca e facatura. Si la cum a descris-o el sigur era facatura sau si-a luat-o de pe youtube.

la MV Agusta ... acum in alta parte , in acelasi grup de firme doar ca am masina de servici :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la MV Agusta ... acum in alta parte , in acelasi grup de firme doar ca am masina de servici :disappointed:

Nu te supara frate dar unde lucrezi tu???????????hahahahahahahha

la mv?na am trait-o si pe asta sa o aud ca cineva lucreaza la mv?Auzi man si eu am un breten care are mv f4 de 1000 si se kinuie de o luna sa faca rost de o pompa de frana spate si nu se poate daca tot lucrezi la mv da si tu un nr de tel sau ceva sa vedem poate potzi sa ne ajutzi.............poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...