Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

pentru mine tot ce intra in gama ... obiective interschimbabile... e ca un put fara fund in a baga baniitot timpul o sa te manance in fund sa mai cumperi o sticla, sa mai iei un blit etceu nu imi dau seama cum te poti incadra in 1000 ron cand doar un filtru bun costa de la 200 ronun monopied sare de 100 ron ...ieftin ca ajung si la 400

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hello,

Cazul meu...am primit cu imprumut un obiectiv Canon, 55-250. Am avut mare grija de el, mai ales ca nu e "jucaria mea". Zilele trecute am vrut sa-l atasez aparatului meu (de obicei tin pe el obiectivul de kit 18-55) si surpriza....se auzea ceva miscandu-se inauntru. Dau jos capacul de protectie si in interior imediat dupa lentia exterioara vad un fel de garnitura de cauciuc desprisa de pe undeva. Habar nu am cum s-a intamplat treaba asta. Zic ok, asta este, la service cu el. Ieri, pun mana din nou pe obiectiv cu gandul sa ma uit mai atent, sa-l pun in cutie si sa-l trimit la "doctor". Alta surpriza, totul pare in regula. Am miscat de el, l-am sucit in sus si in jos...nimic. Tin sa precizez ca nici prima data nici a II-a oara cand m-am uitat la obiectiv nu eram beat ! Tind sa-l trimit in service, dar am zis sa va intreb si pe voi ce naiba sa fac.

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva de weekend-ul asta ....

 

DSC_7170.JPG

 

DSC_7388-1.JPG

 

DSC_7485-1.JPG

 

DSC_7495-1.JPG

 

DSC_7491-1.JPG

 

cu D3100 , 18-55 VR + filtru polarizare circulara :D

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Cazul meu...am primit cu imprumut un obiectiv Canon, 55-250. Am avut mare grija de el, [...]

Daca nu se mai manifesta, stai linistit. O sa il duci la service, o sa platesti constatatrea si o sa-ti zica n-are dom'le nimic :) Mai frichineste-l cateva zile si vezi cum se comporta.

 

De pe la Cheia

 

IMG_6845.jpg IMG_6945.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri de dimineata cand am iceput sa urc pe Jepi Mici m-am ofticat rau ca nu am avut si eu macar un 55-200 !!

 

iata ce am reusit sa trag cu 18-55

 

DSC_7619.JPG

DSC_7607.JPG

DSC_7613.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri de dimineata cand am iceput sa urc pe Jepi Mici m-am ofticat rau ca nu am avut si eu macar un 55-200 !!

 

iata ce am reusit sa trag cu 18-55

 

DSC_7619.JPG

DSC_7607.JPG

DSC_7613.JPG

 

 

daca eram in locul tau, imi bagam efectiv.....aparatul in ghiozdan :grinbandit: si plecam naibii de-acolo. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: totusi am preferat sa profit de ocazie si am bagat vreo 20 de cadre din 4 unghiuri diferite , iar copacii , frunzisul des si lipsa luminii nu mi-au facut treaba mai usoara... Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: totusi am preferat sa profit de ocazie si am bagat vreo 20 de cadre din 4 unghiuri diferite , iar copacii , frunzisul des si lipsa luminii nu mi-au facut treaba mai usoara...

 

de curiozitate, face zgomot aparatul cand faci poza?

 

daca da, inca un motiv in plus la capitolul "pleaca naibii de-acolo" :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa cum l-e spuneam turistilor speriati din alt grup , cred ca mai speriat era el de noi daca ne mirosea !

 

Ps. am scos sunetul la declansare , pentru economisirea bateriei :D

 

DSC_7829.JPG

 

caldura asta ne omoara ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

o fotografie pe care am numit-o Bad Genetic , iar numele subiectului a fost dezbatut de mine si cele 4 persoane cu care eram cand l-am gasit , doua dintre ele ar fi chupacabra sau iepurzila !

 

DSC_8061-004.JPG

 

povestea mai pe larg la mine pe blog Moraru Ionut Photography

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia aia era vie cand ai facut poza?

 

da era ,,foarte'' vie numai ca nu putea sta pe picioarele ei ! m-am apropiat si respira speriat iar in momentul cand m-a privit cu acel ochi ( pe cel din dreapta nu cred ca il avea ) mi-a cam dat fiori !

 

malformatie genetica a unui ied de capra neagra , asta a fost concluzia mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu o trimiti si pe la Nat Geoographic?

eu as fi curios ce a putut provoca asa ceva :

un accident cand inca era stadiul de fat ( o cazatura a caprei care la fatat ) , datorita incrucisarii pe aceeasi linie genetica sau poluarea ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...