Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Adrian

la prima nu trebuia sa vignetezi. mi se pare wrong sa vignetezi la peisaje

 

a doua cred ca ai incadrat/cropat nefericit putin

 

a treia chiar imi place, foarte misto (se mai putea lucra putin la compozitie, pare cam centrata din cateva puncte de vedere)

 

a patrat...pare ciudata, la expunere/tonuri :)

 

 

(nu arunca in mine cu rosii :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la prima nu trebuia sa vignetezi. mi se pare wrong sa vignetezi la peisaje

 

a doua cred ca ai incadrat/cropat nefericit putin

 

a treia chiar imi place, foarte misto (se mai putea lucra putin la compozitie, pare cam centrata din cateva puncte de vedere)

 

a patrat...pare ciudata, la expunere/tonuri :)

 

 

(nu arunca in mine cu rosii :P )

la a treia mi se pare exagerata saturatia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la prima nu trebuia sa vignetezi. mi se pare wrong sa vignetezi la peisaje

Nu e vignetata. Spre rusinea mea nu stiu sa folosesc photoshop-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O cafea la ISO 200 poate fi revigoranta :) .

Asta-i ca aia - te plimbi seara pe marginea unui lac. La un moment dat vezi un om care se ineaca.

Ce faci ? Cresti iso sau mai deschizi diafragma ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O cafea la ISO 200 poate fi revigoranta :) .

Si una turceasca la ISO 100 la fel. :)

 

9977426863_8faea885bd_z.jpg

 

Asta-i ca aia - te plimbi seara pe marginea unui lac. La un moment dat vezi un om care se ineaca.

Ce faci ? Cresti iso sau mai deschizi diafragma ?

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Doctor X : a ta tot pe film? pt ca are un iz de Pentax digital parca :P

 

 

LE: imi cer scuze, a mea era cappuccino cred. Nu era cafea :) A lui doctor X mi-a facut pofta :)

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, nu ai pus pea mult nisip pe ceasca?

 

Simz, a treia daca o incadrai putin diferit si te mai miscai intr-o parte , cred ca iesea foarte tare! Bravo!

(evita simetriile :) )

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

@Proxi: e pe film m3n, iso 200,intr-un bar/local....inca e mare lucru ca mi-a iesit asa, la ce timp de expunere am avut :))

 

Yashica FX-3 + Yashica ML 50mm 1.7 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i ca aia - te plimbi seara pe marginea unui lac. La un moment dat vezi un om care se ineaca.

Ce faci ? Cresti iso sau mai deschizi diafragma ?

Si una si alta ca sa ai timp de expunere cat mai mic sa nu iasa miscat omul cum da din brate :D

 

 

@Simz: a 3-a place mult

 

LE

 

@Simz...... hmmmmmm vezi ca niste baieti rai ti-au furat pozele si le-au pus cum ca ar fi facute de ei :P Cred ca daca mai caut o sa mai gasesc pe altii care ti le-au "furat" si pe celalalte 2 ce le-ai postat. Ce "uameni".... :moron:

 

http://500px.com/photo/6187367?from=user

 

http://www.imagini.ro/ilisesti-2/?cat=1

Editat de bocosb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nup, nu sunt furate nici de mine nici de ei. Ma apuc sa povestesc?

pai asa ar fi frumos daca tot ai afirmat asta:

 

 

>Chiar daca nu sunt domn, atasez si eu niste poze facute candva anul trecut :)

(e drept ca ai zis doar ca pozele au fost facute anul trecut, n-ai zis de cine :) )

 

 

 

@pitix tu de unde ai aparut in mijlocul discutiei cu user nou?

Editat de bocosb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pitix tu de unde ai aparut in mijlocul discutiei cu user nou?

nu sunt deloc user nou insa de cand am contul am ales sa nu postez (din urma cu 2 ani aprox) - nu stiu de ce dau explicatii dar din moment ce eu i-am preluat poza mi s-a parut normal sa intervin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt prieten cu gabi, el e cel cu site-ul; am vazut poza fetei pe facebook si am intrebat-o politicos daca mi-o poate trimite si daca o pot folosi si n-a avut nici o problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.. acuma is in ceatza de tot. Deci poza asta de care vb care apare pe imagini.ro(cea cu caruta cu soare in spate) e facuta de Gabi Marian, dupa cum apare watermarku pe ea. El e cel cu site-ul?(imagini.ro) Tu ai vazut poza fetei(ce fata, Simz?) si ai cerut-o ca sa o folosesti (unde? despre ce poza fetei vb)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nici eu nu explic foarte clar, sunt si pe fuga dar da, poza e facuta de ea; mi-a trimis-o fara watermark (o selectie de fapt si am ales-o pe cea mai reusita), a spus sa fac ce vreau cu ea ca nu intra pe site-uri de profil si asa a ajuns pe site, cu watermarku nu stiu ce e si ce s-a intamplat apoi, daca a vorbit ea cu gabi sau nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce spun eu e oricum de dinainte de 2010 sau chiar de prin 2010, site-ul nici nu exista atunci. as putea sa caut prin mesaje sa vad exact cand am vorbit cu ea daca vreti sa faceti ancheta desi mi se pare urat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce spun eu e oricum de dinainte de 2010 sau chiar de prin 2010, site-ul nici nu exista atunci. as putea sa caut prin mesaje sa vad exact cand am vorbit cu ea daca vreti sa faceti ancheta desi mi se pare urat

 

Nu vreau sa fac ancheta si nu acuz pe nimeni ca am vazut destule povesti incalcite incat nu ma mai mira nimic :) Dar mi s-a parut ciudata afirmatia d-soarei ca nu stie sa foloseasca photoshopul desi imaginile postate mi s-au parut ca cer ceva cunostinte solide in domeniul foto(implicit lightroom, photoshop). De aceea am ajuns la "ancheta" si am gasit fotografia publicata de Gabi Marian.

 

Ok, lasand la o parte caruta, cu poza asta http://500px.com/photo/6187367?from=user care e povestea? Simz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, le iau pe rand cat mai repede, sunt de garda si nu pot butona telefonul insa incerc sa aplanez chestia asta.

1. @ pitix: presupun ca esti Matei, multumesc de interventie si da, in 2010 am vorbit.

2. daca vroiam sa pun poze facute de altcineva (ca sa ce la urma urmei) - nu le puneam pe un forum de motociclism.

3. pe 500px nu am cont, poza este upload-ata de altcineva si in subiectul asta sub nici o forma nu intru, mai ales aici.

4. undeva pe acasa pe hard se afla toate pozele la dimensiuni originale (in properties poti sa afli si ce n-a aflat securitatea despre ele).

 

Nu stiu daca e nevoie de pct 5,6,7 etc etc dar daca mai uploadez ceva de acum o sa o fac la dimensiuni originale, de acasa, ca sa nu mai existe discutii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu stiu daca e nevoie de pct 5,6,7 etc etc dar daca mai uploadez ceva de acum o sa o fac la dimensiuni originale, de acasa, ca sa nu mai existe discutii.

 

Nu ucide ochii cu rezolutii imense doar pentru ca unii nu au alte griji :)

 

LE: Eu abia acu am realizat ca-i fata , ahahhaha

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...