Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Cum spune si gaby, metoda este f simpla.

Poza este facuta din 2 poze, unite, timpul de exp 1/8 , iso 250, f32 ca era multa lumina . Daca vrei sa "inghete" mai mult cascada/raul mai cresti timpul de expunere,

Multumesc!

Daca voi avea un experiment reusit il voi posta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doctore, ai dreptate, atunci eram cu bicla prin munti si aparatul era deja cam greu, apai sa mai car si altele, dsrl-urile sunt bune, dar incomode pe munti.

Florinel, ma si gandeam la acea "semnatura" :)

Editat de TrekOut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare,

 

as vrea sa fac si eu niste montaje time laps, fara slidere , deocamdata de pe trepied simplu, folosind o camera drift hd ghost s

 

ma poate ajuta cineva cu instalarea unui program Adobe photoshop lightroom 3 , sau altul mai bun daca exista ?

 

n-am experienta deloc, deocamdata imi trebuie programul apoi vin si intrebarile pe masura ce lucrez cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@magarusulmarius programul il gasesti mai mult ca sigur pe torenti. dupa cum vezi se cam evita subiectul 'pe gratis' de parca vai Doamne ce pierdere/furt faci ca instalezi si tu un program gratis.Este destul de usor de lucrat cu el dar daca nu te descurci ai o gramada de tutoriale pe youtube.Nu o sa mai fie nevoie sa pui alte intrebari.Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, va scriu voua, celor care ma pot ajuta in mod direct. Sunt sigur ca printre voi gasesc pe unii cu aparate foto extrem de profi.

Vreau sa mi se faca o astfel de poza (http://www.surenmanvelyan.com/eyes/your-beautiful-eyes/). Considerati ca ma puteti ajuta? De preferinta Bucuresti, bineinteles. Ma deplasez, platesc, fac cinste. Insa tare as vrea sa ma ajutati :)

 

Ps: eu sunt ala cu ideile trasnite, stiu!

Editat de SuzukiRf600R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea nu este trasnita, iti trebuie musai un obiectiv dedicat macro. In rest, se poate cred si cu un mirrorless Fuji (stiu ca au un 60mm 2.8 macro), un DSLR Canon (daca-i body crop, atunci un 60mm macro, 100 2.8 macro, 180mm macro, Sigma/tamron etc), valabil si la Nikon sau Sony Alpha (a7 series), etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea nu este trasnita, iti trebuie musai un obiectiv dedicat macro. In rest, se poate cred si cu un mirrorless Fuji (stiu ca au un 60mm 2.8 macro), un DSLR Canon (daca-i body crop, atunci un 60mm macro, 100 2.8 macro, 180mm macro, Sigma/tamron etc), valabil si la Nikon sau Sony Alpha (a7 series), etc

Sunt de acord cu tine maestre, doar ca nu vreau sa cumpar nimic :-) vreau doar sa ma ajute cineva cu poza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am vazut pozele voastre din natura, m-am descurajat.

Totusi pun si eu poza mea de azi de la zoo... (este o acvila tipatoare mica)

 

Parca au ceva arie protejata pentru acvila tipatoare in zona Cincsor/Fagaras (Colinele Transilvaniei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca au ceva arie protejata pentru acvila tipatoare in zona Cincsor/Fagaras (Colinele Transilvaniei)

 

din cate stiu,specia in sine e protejata..

 

e cam greu sa ai arie protejata pt o pasare rapitoare... ca nu e ca un mamifer unde poti face parcuri/tarcuri etc...

 

sau poate ma insel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...