Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc...mai cumpar o revista de profil foto -video, mai un tutorial pe net si ma descurc eu cumva.cred ca o sa postez din nou in momentul cand reusesc sa fac singur ce ai facut tu in Microsoft Photo Editor.. ;)

Mesaj completat

sau..pt a fi mai exacti in Microsoft Office Picture Manager :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naiba oameni buni? iar incep discutiile aiurea? Florin FZN si-a dat cu parerea,a facut ce a stiut,putut,vrut din poza postata de mine. Am spus, sunt incepator in ale fotografiei si vreau sfaturi sau corectii cand gresesc. Decat discutii aiurea mai bine indicatii cronstuctive :D

Mesaj completat

...constructive...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sau așa...

 

post-21387-1259249941_thumb.jpg

 

...ceva mai... realist :D

 

Cam asta ii maximul la imaginea aia. Ii facuta intr-o umbra si calitatea nu ii superba. In plus aspectul imagini ii aproape un 4:3 si din pacate nu are nici un punct de atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta ii maximul la imaginea aia. Ii facuta intr-o umbra si calitatea nu ii superba. In plus aspectul imagini ii aproape un 4:3 si din pacate nu are nici un punct de atentie.

 

Recunosc, m-ai pierdut pe drum cu umbra, 4:3, punct de atentie. :D Mai am de citit multe :D !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc, m-ai pierdut pe drum cu umbra, 4:3, punct de atentie. :D Mai am de citit multe :D !

Ma rog, am gresit cand am zis "punct de atentie", pentru ca mai degraba subiectul ii problema(biserica) fiindca nu se diferentiaza fata de restul cadrului.

Umbra nu ii buna de prin in imagini pentru ca locul umbrit ridica probleme de expunere.

Cat despre raportul 4:3 al imaginii, nu stiu care e parerea altora, dar mie nu imi plac imaginile "patrate".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o poza de weekendu trecut, facuta pe ceata care nu se mai termina in Cluj. Astept pareri si sfaturi :crack:

 

post-17935-1259352517_thumb.jpg

Eu as zice umpiculescu de zoom sau crop, sa scapi de cladirile apropiate (cele din laterala, plus bucata aia de balcon, sau ce-o fi, din dreapta jos).. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O veche biserica de pe la Hateg..

Poza aia e atat de suprasaturata, de ma dor uochii!! :crack:

 

Bre, las-o mai domoala cu tweak-urile, sau regleaza-ti/schimba-ti monitorul.. La mine arata crunt, atat pe lcd, cat si pe CRT (si pe laptop, ca am intrat doar sa vad ce diferenta e intre LCD-ul desktop-ului si cel al laptopului :( )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e cineva pasionat de fotografie pe film aici? Pentru ca mi-am deschis un mic magazinas, vizibil in semnatura! Bagati un ochi, cine stie! :crack:

Editat de BlackDirt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...