Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

cateva recente

ti-ai schimbat monitorul pe care faci procesarea? :P

 

Imi pare cam centrata; ai adaugat blurul ala in post?

 

blurul ala e de la diafragma deschisa maxim si distanta focala mare + iarba in plan apropiat.. nu are nici o legatura cu procesarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi pare cam centrata; ai adaugat blurul ala in post?

 

nu cred, cred ca a tras de la 'firu' ierbii si bokeh ul e caracteristic pt 200 2.8L

» Post actualizat in 07 Dec 2015 07:46

ti-ai schimbat monitorul pe care faci procesarea? :P

 

L-am calibrat acum vreo 2 luni cred, de ce? :) cum se vad pe al tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred, cred ca a tras de la 'firu' ierbii si bokeh ul e caracteristic pt 200 2.8L

» Post actualizat in 07 Dec 2015 07:46

 

L-am calibrat acum vreo 2 luni cred, de ce? :) cum se vad pe al tau?

pai in sfarsit le vad si eu expuse bine :P

 

 

 

cateva de sezon din Cipru:

 

 

post-9248-0-67921800-1449479424_thumb.jpgpost-9248-0-37520000-1449479422_thumb.jpgpost-9248-0-68073100-1449479423_thumb.jpgpost-9248-0-18592800-1449479426_thumb.jpgpost-9248-0-81856500-1449479421_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i in poza aia?

 

 

Deci nu știi bancul cu tipografia. :)

 

E o distilerie de la țară. În poză ai lemne, răboj, cuptor, alambic, găleți cu prune fermentate și cu apă rece și un domn care dă la manivelă, amestecând conținutul cazanului. Echipa completă era de patru oameni, fiecare cu atribuții precise.

 

22812115864_ee346a40e7_c.jpg

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu știi bancul cu tipografia. :)

 

E o distilerie de la țară. În poză ai lemne, răboj, cuptor, alambic, găleți cu prune fermentate și cu apă rece și un domn care dă la manivelă, amestecând conținutul cazanului. Echipa completă era de patru oameni, fiecare cu atribuții precise.

Aaa... pai am si eu alambic la tara dar numai la aia nu m-as fi gindit.

Care-i bancul?

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Niste reporteri de la TVR merg intr-un sat pentru a face un reportaj, cum isi petrece ziua baciu' Ion. Il roaga sa povesteasca ce face in cursul zilei.

- Da pai, dimineata ma scol, si trag un pahar de palinca...

- Stai, bacie Ion. Nu va fi bine sa afla toata tara ca deja la prima ora bei. Spune, ca citesti ziarul...

- Na, atunce... dimineata ma scol, citesc ziarul. Dupa aia dau la porc sa mince, dupa care mai citesc inc' un ziar. Pina la prinz lucrez in atelier, in care timp citesc vreo doi-trei carti. La masa mai citesc vreo doua reviste, iar seara adun iosagul de pe cimp, dupa care urmeaza presa de seara. Dupa cina ma duc la biblioteca satului cu prietenii, iar la 10 cind inchide biblioteca merem cu toata trupa la Costel, ca el are tipografie."

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-i pace, ca oricum majoritatea fotografiilor de pe acest topic sunt de saloane de fotografie organizate de batranei postdecembristi care se minuneaza de profunzimile de camp ale obiectivelor lor :))

 

 

Nu nu, pozele-s cu iarba, cainele era si el pe acolo ...

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-i pace, ca oricum majoritatea fotografiilor de pe acest topic sunt de saloane de fotografie organizate de batranei postdecembristi care se minuneaza de profunzimile de camp ale obiectivelor lor :))

 

Tu dai din clanta ,sau pui si tu o poza ceva?

 

Ce te asteptai sa spun pozitiv la 20 de poze repetitive cu un caine in iarba? wtf....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar dau din clanta... si-i daca-i plac omului cainii, e o tara libera, nu? ;)

 

hai sa nu venim cu truisme din astea obosite...

 

topicul asta e despre fotografie si orice om cu macar 2 neuroni se asteapta sa vada un minim de poze decente.

 

snapshoturi ordinare de vacanta sau poze de test nu intereseaza pe nimeni.

 

 

"Pasionat de foto' presupune ca nu pui chiar cele mai ordinare poze, nu?

Editat de Bogdan03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pasionat de foto' presupune ca nu pui chiar cele mai ordinare poze, nu?

 

O intrebare doar ca sa-mi fac o idee despre ce numesti tu "pasionat de foto": ai vreo specializare artistica (arte plastice, fotografie, cinematografie)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare doar ca sa-mi fac o idee despre ce numesti tu "pasionat de foto": ai vreo specializare artistica (arte plastice, fotografie, cinematografie)?

 

Nu stiam ca pentru a fi pasionat de foto trebuie sa urmezi saracia aia de facultate de arte, sectia foto-video.

 

Asta ca sa inteleg corelatia dintre faptul ca mai postez aici (si fotografii si comentarii) si faptul ca nu sunt 'acreditat'.

 

Sau ce acreditare este 'buna' / 'acceptata' in viziiunea ta, ca sa stiu daca sunt sau nu conform :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te pun la zid, vreau doar sa subliniez un singur lucru: si tu, si colegul pe care il apostrofai, aveti aceeasi pasiune pentru fotografie. Doar sensibilitati diferite. Nu trebuie sa fii rau doar pentru ca tu nu vezi ceea ce vede el. Ii place omului cainele sau. E o tara libera...

 

Hai ca am trancanit prea mult!

 

Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te pun la zid, vreau doar sa subliniez un singur lucru: si tu, si colegul pe care il apostrofai, aveti aceeasi pasiune pentru fotografie. Doar sensibilitati diferite. Nu trebuie sa fii rau doar pentru ca tu nu vezi ceea ce vede el. Ii place omului cainele sau. E o tara libera...

 

Hai ca am trancanit prea mult!

 

Spor.

 

Mi-am permis sa-l apostrofez pentru ca-l cunosc personal (locuim in acelasi oras) :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...