Sari la conținut

Accident Policlinca Titan


bogdancbr
 Share

Postări Recomandate

ca te-ai grabit sa postezi fara sa stii nimic concret.

 

S-a grabit sa afle detalii....si cred ca interventia ta tardiva pot lejer s-o caracterizez drept stupida..Vanezi posturi sau conflicte pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ca te-ai grabit sa postezi fara sa stii nimic concret.

 

S-a grabit sa afle detalii....si cred ca interventia ta tardiva pot lejer s-o caracterizez drept stupida..Vanezi posturi sau conflicte pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca te-ai grabit sa postezi fara sa stii nimic concret.

 

 

 

Pai ma gandeam ca stie careva ceva ...

 

P.S. Astept raspuns la intrebarea lui Iantza care tocmai mi-a luat vb din gura :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a grabit sa afle detalii....si cred ca interventia ta tardiva pot lejer s-o caracterizez drept stupida..Vanezi posturi sau conflicte pe forum?

posturi-am ajuns la aproape 200 intr-un an.

si conflicte.

si bati campii.

si jet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a grabit sa afle detalii....si cred ca interventia ta tardiva pot lejer s-o caracterizez drept stupida..Vanezi posturi sau conflicte pe forum?

incepeti sa futeti deja topikul........................

ar trebuii sa facem ceva presiuni ,petitii,sa fie aspru pedepsiti cei care nu se asigura

sau nu dau prioritate legala.........90% dic cauze deriva de aici

dumnezeu sa-l odihneasca.......inca o familie distrusa.....

ias lega de calea ferata pe criminalii astia....sa vada cum se apropie moartea......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posturi-am ajuns la aproape 200 intr-un an.

si conflicte.

si bati campii.

si jet.

 

 

 

Nu vad rostul postului tau la "Accidente"

Mai bine moderatori ar deschide un topic special pentru cei ca tine ceva de genul "Uscaturi"

 

P.S. Tu cred ca batii campii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii copii chiar nu au ce face...

Nu am postat nik pana acum..doar am citit...e foarte trist...

Ce as mai putea spune...???:crack:

CONDOLEANTE FAMILIEI....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce idioata..:crack: bey nene...ce naiba gandesc femeile astea cand sunt la volan????????

:laugh: :laugh:

acelasi lucru pe care-l gandesc cand sunt la ghidon. aici nu este vorba de femei idioate. in nici un caz. aici este vorba de una singura. sa nu generalizam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Bulevardul este cu 3 benzi / sens, spatiu verde peste care ai vizibilitate sa vezi daca vine ceva de pe contrasens sau nu, nu sunt panouri publicitare, masini parcate sau altceva care sa-ti obstructioneze vizibilitatea. Ma intreb daca nu cumva proasta vorbea la telefon, in ultima perioada am intalnit in trafic in Bucuresti foarte multe soferite "pierdute" in trafic, cu telefonul la ureche... Nu vedeau stanga-dreapta, nu auzeau claxon, mergeau ca vacile la pascut. Era mai important telefonul...

 

Probabil isi facea programare la coafor dobitoaca, e adevarat, prea multe proaste se pierd in trafic vorbind la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa auzim la televizor mai multe stiri de genul : " Un motociclist a batut crunt un sofer care, dupa ce nu i-a acordat prioritate, i-a spus calm ca nu l-a vazut! Acest incident este deja al "x"-ulea din ultima saptamana. Soferii auto sunt sfatuiti sa fie cat se poate de atenti la volan ptr a nu ajunge in asemenea situatii." Cam asa ar trebui sa sune unele stiri pe la TV... ca se pare ca legea nu-i facuta ptr toti si carnetele de conducere se iau pe alte considerente decat cele legale si normale.

Chestiile astea cu batutul sunt infractiuni, asa ca daca vrei sa te bagi in asa ceva macar asigura-te ca poti sa o intinzi de acolo fara sa te prinda manelarii din zona si fara sa fii identificat.

 

Mai sunt si situatii favorabile cand esti calare, acum mai putin de un an citeam ca un macaronar s-a ales cu fractura de gat dupa ce n-a acordat prioritate unui motociclist, acesta a plonjat cu capul inainte peste motor, i-a patruns prin geamul portierei din stanga, l-a pocnit in barba, dupa care s-a oprint pe scaunul din dreapta si nu a prea patit nimic. Chestia asta se intampla pe undeva prin Ardeal, macaronarul vroia sa depuna plangere penala pentru vatamare corporala si in loc i s-a deschis lui dosar penal de vatamare din culpa... Dar din pacate cati motociclisti au norocul sa nimereasca geamul ala fix unde trebuie?

 

Oricum traim intr-o tara unde probabil 20% din soferi sunt analfabeti, ca mi s-a intamplat de zeci de ori ca tipi care au jumatete din varsta mea sa ma intrebe ce scrie pe o eticheta la supermarket pretextand ca nu vad bine (ei pe la 20-25 de ani) si unele din magazinele astea de genul Cora din Pantelimon nu prea sunt accesibile pe jos decat pentru extrem de putina lume (ca in spatele lor incepe porumbul), ba chiar in cateva cazuri respectivii "slab-vazatori" chiar se jucau cu o cheie de Audi sau ceva de genul asta in mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Bai eu m-am saturat pana in gat de proastele astea care-l iau pe "nu te-am vazut" in brate. Nu l-a vazut ? Inseamna ca e oarba, handicapata psihic, inapta sa conduca o masina. Sa-i anuleze permisul si la puscarie cu ea, mama masii de idioata !

 

Faza cu "nu te-am vazut" nu e-n regula, daca nu vezi inseamna ca nu trebuie sa ai permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu "nu te-am vazut" nu e-n regula, daca nu vezi inseamna ca nu trebuie sa ai permis.

ce ar fi daca toti motoristii si-ar loa tiruri si sa intre intr-un dasta care nu vede motoare sa zica ca nu la vazut sa vedem cum o fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca vrea sa scrie la Posts un numar cat mai mare nu conteaza daca le-a facut cu cap sau fara !!! de multe ori fara

 

...bine ca tu vorbesti :crack:

 

te cam regasesti in replica ta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
ce ar fi daca toti motoristii si-ar loa tiruri si sa intre intr-un dasta care nu vede motoare sa zica ca nu la vazut sa vedem cum o fi

 

Cred ca ar fi misto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai de toate, odihneasca-se in pace. Pentru el s-a terminat. Chinul cel mare de-abea a inceput insa pentru sotiei si fetita si va dura ani de zile.

 

 

Ani "grei" (o suma cu doua sau de ce nu - chiar 3 cifre , da da, se dau si d-astea in tarile normale si serioase sa stiti!) de puscarie ar trebui nu doar sa "riste" dar sa si primeasca cu varf si indesat spagarii onanisti de gabori care dau permisele oricarei tute, fie pe spaga fie pe decolteu/fusta scurta pan' la buric fie pe "inainte, acu fa dreapta... a doua strada la dreapta iar, trage pe dreapta. Gata. ADMIS!" . E al nu-stiu-catelea caz in care aud "avea permis de doar 1/2/3 luni". Astia nu fac si cate o ancheta interna cu cine i-a dat permis, cine a examinat-o, nu tin arhive, ce dreq, ca nu doar soferii sunt cei "criminali" aici? :crack: .

Of...

 

Ar trebui sa plateasca si ei daca se dovedeste ca nu era apta de permis.

 

Corect.

 

Am citit tot topicul si vad ca nu a-ti inteles nimic. E simplu. Cand iesi cu motorul singurul care are grija de tine esti tu. Daca astepti sa fii ferit o mierlesti. Jucati pe pc tot felul de jocuri pt antrenament dar cand iesiti pe strada geme over inseamna ca altii vor da cu rip de se umple topicul. Cum pana mea li se intampla eu nu inteleg. Merg cu motorul de 20 de ani dar nu am avut nici un accident (cu motorul nu cau masina da). Iar daca tot vreti sa va poarte altcineva de grija fiti atenti sa aveti dreptate ca in cazul de fata, a murit dar nu e vinovat! Vinovata e femeia. La ce foloseste a cui e vina daca tot a murit? Mai ajuta la ceva?

Fiti destepti si beliti ochii ca altfel.......... se umple de regrete eterne!

 

In 15 pagini poate doi trei s-au intrebat cum de n-a fost cu putinta sa o evite (frana drept si manevra de eschiva pe ultimii cativa metri) o manevra care ar trebui sa fie la indemana oricui. Cati ati invata la scoala asa ceva, cati ati practicat singuri undeva ferit de circulatie?Trebuie sa va asteptati oricand la surprize, din cele mai neplacute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :crack: :laugh: Sincere condoleante familiei

 

Stau exact pe strada aceea.Cu riscul sa fiu injurat recunosc ca si eu practic manevra aceea atat cand sunt cu masina cat si cu motorul.Motivul este foarte simplu,ca sa intorci prin urmatorul spatiu intre squaruri mai prinzi si un semafor,iar noua organizare a stradutelor de acolo e absurda cu multe sensuri unice si nu are rost sa ocolesc tot cartierul ca sa ajung acasa.De multe ori cand veneam din directia din care venea motociclistul in cauza,mi s-a intamplat si mie sa imi treaca prin fata cate unul,ba ca intorcea ori ca intra pe Burdujeni,de aceea am o atentie sporita cand trec pe acolo.In cazul de fata cred ca a fost combinatie din lipsa de apreciere a distantei si timpului cu lipsa de experienta.Cand acel semafor este rosu,si se pune verde,daca vrei sa faci ceea ce a facut tipa cu kalos ai o fereastra de circa 3 secunde sa poti trece in siguranta,si chiar daca motoristul pleca putin inainte sa se puna verde tot vedea ceva si avea timp sa evite.Mai este o posibilitate,sa fi vrut vreunul sa intoarca prin acel scuar venind de pe sensul motociclistului si sa nu mai intersecteze cu tipa cu kalos,iar automat tipa nu putea sa vada de el.Mentionez ca in acel punct VIZIBILITATEA ESTE MAXIMA,pur si simplu nu ai cum sa nu vezi ca vine cineva de pe contrasens,mai ales daca vrei sa intri pe straduta deci un unghi mult mai bun.Distanta pe care o parcurgi pe contrasens nu este de 10 metri,mai degraba 5,dar tot reprezinta o incalcare a regulilor de circulatie iar dupa parerea mea femeia cred ca este vinovata.S-a grabit proasta,ca squarul ala e destul de lat,ai loc sa si parchezi masina acolo si tot nu incomodezi pe nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu`i inteleg pe astia cu masinile.... daca tot incalca legea (tai calea, mergi pe contra sens, arati p la toti ) macar sa fie de 10 ori mai prudenti decat daca ar merge regulamentar..sunt niste dobitoci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum m-am intors de acolo ... am aprins niste lumanari ... inca mai erau cioburi peste tot ... bucatzi din far .... si ceva lumanari aprinse .... cat am stat acolo 2 ore .... au trecut vreo 20 de masini exact cum a vrut si tipa aia sa treaca .... stanga de pe celalalt sens .... vreo 15 metri pe contrasens .... si iar stanga sa intre pe strada .... ma intreb dak aia stiau k cineva si-a pierdut viatza azi din cauza unei manevre ca asta .... :crack:

 

inca o data condoleante familiei .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum m-am intors de acolo ... am aprins niste lumanari ... inca mai erau cioburi peste tot ... bucatzi din far .... si ceva lumanari aprinse .... cat am stat acolo 2 ore .... au trecut vreo 20 de masini exact cum a vrut si tipa aia sa treaca .... stanga de pe celalalt sens .... vreo 15 metri pe contrasens .... si iar stanga sa intre pe strada .... ma intreb dak aia stiau k cineva si-a pierdut viatza azi din cauza unei manevre ca asta .... :crack:

 

inca o data condoleante familiei .....

In primul rand R.I.P. si condoleante familiei si prietenilor.

Referitor la ce ai zis u maddok chiar crezi ca ii intereseaza pe ei ca u nu ai ce sa mai faci in situatii pe care le creeaza ca niste inapti?

De nu stiu cate ori am patit ca cel care nu imi acorda prioritatea sa mai si comenteze dupa faza si chiar cu foarte mult tupeu.Cred ca pana la urma o sa incep sa aplic si eu cunoscuta lege a compensatiei(daca intram in el ii rupeam aripa,chiar daca nu intru in el ii rup aripa sau oglinda),poate la buzunar or simti si ei ceva.

Chiar tre sa facem ceva ca nu se mai poate in stilul asta.Si partea cea mai trista e ca incep sa moara din ce in ce mai multi oameni nevinovati :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :crack: condoleante familiei

In felul asta se explica de ce suntem printre ultimii in Europa in ceea ce priveste dificultatea examenului pentru obtinerea permisul de conducere, am citit undeva, in timp ce sotia mea incerca sa-si ia permisul, in Ungaria, de 5 ori a dat, nu l-a luat, si-a pierdut interesul, banii dar e mai bine asa. Pe primul loc era Anglia in ceea ce priveste dificultatea. Asa se explica si de ce avem un procent exagerat de coruptie. Ar trebui facut ceva in legatura cu subiectele, sa fie greu, sa aiba un procent mic de promovare, iar orasul sa fie dat cu instructori civili, fara pile, si cu frica de lege. Prevad cum mama, sotia, o sa-mi ascunda cheile si toate cele, mai des, sa nu mai ies pe moto, e trist sa vezi lacrimi pentru tine care esti cat se poate de viu. Eu nu as prefera sa fiu omorat de o prosta ca asta, mai bine as prefera sa fie din vina si doar eu sa platesc pt asta. Scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...