Sari la conținut

Accident Policlinca Titan


bogdancbr
 Share

Postări Recomandate

stau vis-a vis de complexu` unde s-a petrecut accidentul

cum s-a vazut in poze, multi vin de pe bulevard dau sa intre catre straduta de pe langa parc, si intra un pic pe contrasens. Daca imi aduc bine aminte a mai fost un accident exact in acelasi loc, doar ca motociclistu sa oprit in scuarul din mijloc.

 

E un loc super periculos, eu evit sa ies cu motoru pe acolo.

 

Am ajuns destul de tarziu acolo, am vb cu gabor, si mi-a zis ca il banuie pe motociclist ca i-a dat pe rosu`.

Nu stiu exact, asa mi-a zis cap de creta.

Motoru s-a lovit in roata si aripa fata dr.

 

Una peste alta, soferita o distrusa din nastere.., mamaliga in geam.., panica.. si aia fost

 

RIP

 

R.I.P.

motoristu venea un pic cam tare, s-a bagat printre masinile oprite la semafor si a vrut s-o taie pe rosu, moment in care tuta aia vine, vede masini oprite la semafor pe motorist nu apuca sa-l mai vada, se baga si ala se infige in ea, repet, motoristu a trecut pe rosu (am vazut toata faza)

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

R.I.P.

motoristu venea un pic cam tare, s-a bagat printre masinile oprite la semafor si a vrut s-o taie pe rosu, moment in care tuta aia vine, vede masini oprite la semafor pe motorist nu apuca sa-l mai vada, se baga si ala se infige in ea, repet, motoristu a trecut pe rosu (am vazut toata faza)

 

asta spune multe!! se grabea sa ajunga in rai... pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teo nu a avut niciodata nici un accident, avea permis de multi ani...incetati cu rautatile, omul are nevoie de pace acum!

Dumnezeu sa il odihneasca in pace! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

t-rex si ravenitza pe unde stati ???? trex tu erai pe motor cand s-a intamplat accidentul ??? dak ai vazut tot ... zi-ne si noua ... a sarit peste masina si a dat cu pieptul sau ce s-a intamplat ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cred ca e cea mai buna solutie ca altfel nu rezolvam nimic :| orice forma de protest va fi doar pt a schimba legea dar tot degeaba nu cred ca se va tine cont de lege

 

cea mai buna solutie e sa belim ochii ca de nu belim altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o singura precizare am. din putina experienta pe care o am, observ anumite zone in bucuresti unde se fac anumite manevre.

In zona asta spre exemplu (bulevardul nicolae grigorescu), unde este spatiul verde pe mijloc am vazut ca este la orinea zilei sa forteze soferii nota si sa forjeze un pic masina. stiu lucrul asta si ma feresc de ei. imi adaptez viteza in functie de cat de bine cunosc zona/intersectia respectiva.

 

mai vreau sa precizez un lucru, macar pe viitor sa nu se mai intample aici vreun accident > sunt f multi care ies din strada lunca bradului (evita intersectia de la titan) si vor sa intre pe burdujeni (vedeti si in attach-urile celor dinaintea mea). puteti observa ca intra un pic pe contrasens > deci > forteaza nota. cam asta vreau sa zic... nu are rost sa stam pe forum sa injuram nu stiu ce gajica pentru ca habar n-are de asigurare, sunt multe ca ea, ideea e sa fim noi cu ochii in 14 si sa 'vedem' din timp manevrele care se fac in anumite zone.

 

am fost la o ora dupa accident acolo. nu mai ramasese decat plasticul pe care sunt scrise vitezele din cadranul de vitezometru. tragic. imi pare rau pt el.

cea mai buna solutie e sa belim ochii ca de nu belim altceva...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
R.I.P.

motoristu venea un pic cam tare, s-a bagat printre masinile oprite la semafor si a vrut s-o taie pe rosu, moment in care tuta aia vine, vede masini oprite la semafor pe motorist nu apuca sa-l mai vada, se baga si ala se infige in ea, repet, motoristu a trecut pe rosu (am vazut toata faza)

 

Poate ca asa a fost, dar ma indoiesc, motorist sa treaca pe rosu :crack: , ma rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o ucide ea dar cand iti iei motor iti asumi acest risc daca nu exzista categori gen scuter bicicleta .etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca asa a fost, dar ma indoiesc, motorist sa treaca pe rosu :crack: , ma rog...

uite aici unu care trece pe rosu ( 2:27 dreapta jos se vede cum se schimba semaforul din verde in galben pt mers inainte. el opreste, se face verde pt cei ce fac stanga iar el pleca inainte, norocul lui ca fordul fiesta din contrasens l-a vazut si nu a plecat de pe loc desi avea prioritate ) . deci nu toti sunt usa de biserica.

Editat de giovanyady
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma sunat taicamiu acum si mi-a zis ca e accident acolo....nu stiu sigur daca scuter sau motor...o sa ma duc o fuga pana acolo.

 

 

e motor cik..... si p mine m`a sunat mama sa`mi spuna..... am inteles d la ea k ar fi o moto neagra sau gri, da nu a reusit sa vada prea multe k era zona inconjurata si nebunie mare.

 

 

m-a sunat si pe mine tata acum si mi-a zis de accident...cica unu cu un chevrolet kalos nu a dat prioritate motoristului. si acum era smurdul acolo si se agitau. sper ca baiatul sa fie bine! insanatosire grabnica.

 

accidentul a avut loc fata in fata cu mega-image-ul de la titan daca stiti. fix peste drum in dreptul stradutei, nu`i stiu numele.

 

pe voi toti va suna parintii? :laugh:

RIP :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici unu care trece pe rosu ( 2:27 dreapta jos se vede cum se schimba semaforul din verde in galben pt mers inainte. el opreste, se face verde pt cei ce fac stanga iar el pleca inainte, norocul lui ca fordul fiesta din contrasens l-a vazut si nu a plecat de pe loc desi avea prioritate ) . deci nu toti sunt usa de biserica.

 

deci dupa ce vezi un filmuletz ca asta nu te mai miri de ce mor unii pe capete. mor ca si-o cauta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putea fi evitat accidentul?

Da, doar circulând cu viteză mică!

Viteza ucide!

 

PROPUN SA NU MAI MERGEM CU VITEZE MAI MARI DE 20 KM/H ASTA E O VITEZA MICA SI SIGURA :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putea fi evitat accidentul?

Da, doar circulând cu viteză mică!

Viteza ucide!

 

Prietene iti sugerez sa vorbesti cand vei avea habar de situatie si circumstante, pana atunci stai jos. 4 (patru)

si nu nu viteza ucide, prostia ucide. NUMAI PROSTIA NU VITEZA. Prostii care nu se asigura, si prostii care merg prea tare unde si cand nu e cazul.(fie motoristi fie automobilisti)

 

pe voi toti va suna parintii? :laugh:

RIP :crack:

 

dap, pentru ca sunt primii care se ingrijoreaza cel mai tare de soarta fiecaruia.. e cam logic nu? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ani "grei" (o suma cu doua sau de ce nu - chiar 3 cifre , da da, se dau si d-astea in tarile normale si serioase sa stiti!) de puscarie ar trebui nu doar sa "riste" dar sa si primeasca cu varf si indesat spagarii onanisti de gabori care dau permisele oricarei tute, fie pe spaga fie pe decolteu/fusta scurta pan' la buric fie pe "inainte, acu fa dreapta... a doua strada la dreapta iar, trage pe dreapta. Gata. ADMIS!" . E al nu-stiu-catelea caz in care aud "avea permis de doar 1/2/3 luni". Astia nu fac si cate o ancheta interna cu cine i-a dat permis, cine a examinat-o, nu tin arhive, ce dreq, ca nu doar soferii sunt cei "criminali" aici? :crack: .

Of...

 

n-ar trebui sa plateasca cu puscarie nici un an. ar trebui sa plateasca material incat membrii familiei mortului sa nu mai fie nevoiti sa munceasca toata viata. plus sa nu mai aiba dreptul sa conduca pe drumurile publice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici unu care trece pe rosu ( 2:27 dreapta jos se vede cum se schimba semaforul din verde in galben pt mers inainte. el opreste, se face verde pt cei ce fac stanga iar el pleca inainte, norocul lui ca fordul fiesta din contrasens l-a vazut si nu a plecat de pe loc desi avea prioritate ) . deci nu toti sunt usa de biserica.

te inseli. daca ai privi mai atent, ai vedea ca exista un fade intre scene. tipul a taiat bucata cat a stat la semafor. deci s-a facut rosu pentru el si verde pentru stanga, a taiat in montaj filmarea cat a asteptat la semafor - se vede acel fade si a continuat cu plecarea lui de la semafor PE VERDE. nu aveam de gand sa te corectez, dar vad ca neatentia ta "prinde" si la altii, respectiv la fulgusor care isi explica cum mor multi pe capete. nu zic ca n-or fi motociclisti care trec pe rosu, dar asta chiar nu a trecut pe rosu, ci pe verdele lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum se vede pe harta masina era orientata si un pic spre dreapta, deci avea vizibilitate sa vada daca vine ceva... clar nu s-a uitat, sau nu a vazut (citeam un articol intr-un ziar, 50% din cei cu permis nu ar trebui sa circule deoarece au probleme grave cu vederea, era interviu cu directoarea spitalului de Oftalmologie).

 

Trist cum se duc oameni nevinovati din cauza prostiei altora... :laugh:

 

 

nesimtita sigur l-a vazut , dar s-o fi gandit ca ii ia fatza , toata lumea , care sta in blocurile alea de pe langa Titanel si vin pe Lunca Bradului sa intre pe Burdujeni , asa face , este o nebunie in intersectia aia , potzi s-o patesti si cu masina , ca iti fac la fel , si acum vreo 2 luni a mai fost acolo un accident urat cu o motocicleta , cred ca un suzuki , aceeasi chestie

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nesimtita sigur l-a vazut , dar s-o fi gandit ca ii ia fatza , toata lumea , care sta in blocurile alea de pe langa Titanel si vin pe Lunca Bradului sa intre pe Burdujeni , asa face , este o nebunie in intersectia aia , potzi s-o patesti si cu masina , ca iti fac la fel , si acum vreo 2 luni a mai fost acolo un accident urat cu o motocicleta , cred ca un suzuki , aceeasi chestie

:crack:

 

nesimtita sigur NU l-a vazut, pentru ca asta a venit glont printre masinile care erau OPRITE la culoarea ROSIE a semaforului, aia a vezut masinile oprite si semaforul si s-a bagat, restul e simplu de dedus

p.s. nu stiu cu ce s-a lovit motociclistul deoarece eram la ceva distanta, am auzit motorul venind, am vazut cum a trecut printre masini si am auzit zgomotul coliziunii, eram pieton cu copchilu de mana la niste prieteni in zona, atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nesimtita sigur NU l-a vazut, pentru ca asta a venit glont printre masinile care erau OPRITE la culoarea ROSIE a semaforului, aia a vezut masinile oprite si semaforul si s-a bagat, restul e simplu de dedus

p.s. nu stiu cu ce s-a lovit motociclistul deoarece eram la ceva distanta, am auzit motorul venind, am vazut cum a trecut printre masini si am auzit zgomotul coliziunii, eram pieton cu copchilu de mana la niste prieteni in zona, atat.

 

 

n-am fost de fatza , tu zici ca tu ai fost , deci ... dar acolo iti iau fatza asa fara sa clipeasca , o potzi patzi rau tu fiind chiar cu masina , asta o data , si apoi stiu destul de bine zona si este o distantza de vreo 50 m daca nu mai bine intre semafor si acest scoar , sa zicem ca este cum zici tu,a trecut glontz printre masini , nu mai conteaza culoarea , eu cred ca ar fi avut timp sa franeze , raman la parerea ca tanti a zis ca are timp sa ii ia fatza

 

zicea cineva ca este un "obligatoriu la dreapta " cum iesi de pe Lunca Bradului , eu nu l-am vazut pana acum dar nici nu cred ca este pt ca ar trebui sa ai voie sa inaintezi in scoar si apoi sa faci stanga catre titan , oricum aia a mers pe contrasens , si ce e cel mai nasol ca o persoana si-a pierdut viatza , mai incalzeste pe cineva cine este de vina sau ce o sa patzeasca vinovatul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am fost de fatza , tu zici ca tu ai fost , deci ... dar acolo iti iau fatza asa fara sa clipeasca , o potzi patzi rau tu fiind chiar cu masina , asta o data , si apoi stiu destul de bine zona si este o distantza de vreo 50 m daca nu mai bine intre semafor si acest scoar , sa zicem ca este cum zici tu,a trecut glontz printre masini , nu mai conteaza culoarea , eu cred ca ar fi avut timp sa franeze , raman la parerea ca tanti a zis ca are timp sa ii ia fatza

 

zicea cineva ca este un "obligatoriu la dreapta " cum iesi de pe Lunca Bradului , eu nu l-am vazut pana acum dar nici nu cred ca este pt ca ar trebui sa ai voie sa inaintezi in scoar si apoi sa faci stanga catre titan , oricum aia a mers pe contrasens , si ce e cel mai nasol ca o persoana si-a pierdut viatza , mai incalzeste pe cineva cine este de vina sau ce o sa patzeasca vinovatul ?

 

man, eu am facut doar o relatare, nu sunt eu in masura sa zic cine e de vina sau nu, oricum sunt asa cum ai spus si tu..50m.. R.I.P.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea , care sta in blocurile alea de pe langa Titanel si vin pe Lunca Bradului sa intre pe Burdujeni , asa face , este o nebunie in intersectia aia , potzi s-o patesti si cu masina , ca iti fac la fel , si acum vreo 2 luni a mai fost acolo un accident urat cu o motocicleta , cred ca un suzuki , aceeasi chestie

:crack:

 

scrieti, fratilor, o sesizare catre politia rutiera daca stiti ca e asa de rau acolo!

nu va ia decat cateva minute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scrieti, fratilor, o sesizare catre politia rutiera daca stiti ca e asa de rau acolo!

nu va ia decat cateva minute

 

sau catre nea primarul pe care l-ati votat. poate are el un cuvant de spus pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...