Sari la conținut

Accident Policlinca Titan


bogdancbr
 Share

Postări Recomandate

Sistematizarea (as in indicatoare, semafoare etc) tine de primaria generala -- daca pe artera respectiva circula RATB-ul sau de ce de sector (daca pe artera respectiva nexam RATB). Politia rutiera nu are nici o treaba cu amplasamentul indicatoarelor etc.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Politie?? Ce pretentii as putea avea eu de la politie"siguranta si incredere" cand ma duc sa-mi depun dosarul pt A si sunt luata la misto ca vreau sa-mi rup picioarele , sa ma dau pe o roata si ca m-am saturat de viata...Sau acum o saptamana ne-a oprit politia intr-o seara,si tipa cat il tineau plamanii ca s-au saturat de motociclisti si s-au saturat sa-i adune dupa strazi...

 

Parca vad ca si idioata asta scapa...tara lui peste...

 

 

Dumnezeu sa-l odihneasca si aveti grija de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

URA, MULTA URA si multa tristete pentru motociclist,asta simt acum.

Acum 5luni am avut accident tot din cauza unei femei,din fericire am scapat doar cu piciorul rupt si o tija de metal, dar acum sunt ok, ma pregatesc sa imi iau motoru de la reparat.dar imi e frica de dobitocii din trafic,in special de femei.

Majoritatea femeilor la volan sunt varza, VACA care ma lovit ,habar nu avea ce se intamplase desi era clar aintors la scuar fara sa se asigure, tot pe N GRIGORESCU.

SFAT.doamnelor daca sunteti varza nu va mai urcati la volan,va jucati cu vietile altora.

Apropo de femei la volan,una si a omorat copilul din prostie a incurcat frana cu acceleratia, sa dat la stiri.asta ar trebui sa fie o lectie pt.femei,neandemnarea poate UCIDE chiar sipe cei dragi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te inseli. daca ai privi mai atent, ai vedea ca exista un fade intre scene. tipul a taiat bucata cat a stat la semafor. deci s-a facut rosu pentru el si verde pentru stanga, a taiat in montaj filmarea cat a asteptat la semafor - se vede acel fade si a continuat cu plecarea lui de la semafor PE VERDE. nu aveam de gand sa te corectez, dar vad ca neatentia ta "prinde" si la altii, respectiv la fulgusor care isi explica cum mor multi pe capete. nu zic ca n-or fi motociclisti care trec pe rosu, dar asta chiar nu a trecut pe rosu, ci pe verdele lui.

Am mai vizionat odata si vreau sa iti confirm parerea.Se pare ca nu am belit ochii cat trebuie. Asa ca imi cer scuze fata de cel in cauza. ; Sper sa fie toti la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe voi toti va suna parintii? :laugh:

RIP :crack:

 

Da,din fericire.Cu toate ca am ajuns la o varsta la care imi pot purta singur de grija parintii mei se mai gandesc ca poate o proasta merge pe contrasens si ma omoara...vb lui sinner nu e logic ca un parinte sa se gandeasca la copii lui ?

 

 

 

In seara care m'am intalnit cu maddok m'am uitat cu el si erau doua frane de la motocicleta prima era mai mare de cca 10-15 m iar a doua cam de 5-8 m ceea ce reiese ca nu mergea usor dar nici cu 200....

 

Referitor la faza cu trecutul pe rosu T-rex tocmai cand a trecut motociclistul tu te uitai la semafor ??eu am inteles ca venea din spate prire masini si a prins verde cand a ajuns la semafor ...logic avand viteza mai mare decat masinile care tocmai plecau de la semafor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sistematizarea (as in indicatoare, semafoare etc) tine de primaria generala -- daca pe artera respectiva circula RATB-ul sau de ce de sector (daca pe artera respectiva nexam RATB). Politia rutiera nu are nici o treaba cu amplasamentul indicatoarelor etc.!

Aici - daca legea nu s-a schimbat radical in ultimul an si fara sa fi aflat eu - tin sa te contrazic: din cate retin eu din lege cei de la primarie sau Ministerul Transporturilor nu au voie sa faca nici o modificare la configuratia sau semnalizarea drumurilor fara avizul Brigazii de Politie Rutiera, iar pe de alta parte administratorul drumului e obligat sa faca ce zic astia de la Politie si daca nu fac in nu stiu ce termen sunt pasibili de amenda din aia care a ajuns pana in clasa a VI-a si are 4-5 zerouri in coada. Practic Politia (sau sefii ei) pot sa faca ce vor daca vor, si daca nu le iese pot sa-i amendeze pe aia care trebuie efectiv sa faca zilnic cu ceva in zona 5.000-80.000lei (cifrele nu le tin minte exact ca nu m-au interesat, ca realmente nu cred sa se intrebe la examen cu cati lei e amendat administratorul drumului daca nu face nu stiu ce scuar de separatie intre benzi daca politia cere asta)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primarul Negoita e un mare smecher. Are grija sa planteze flori si sa faca locuri de joaca, a facut si ceva parcari distrugand garaje si micsorand trotuarele iar acum, dupa ce a mai castigat un mandat de primar il doare-n spranga si nu mai raspunde la nici o solicitare oficiala. Poate doar daca se intervine prin bulldog-ul de Blaga. Scria cineva mai devreme ca a trecut pe rosu silas sa se inteleaga ca are o parte din vina. Eronat. Semaforul ala, pus la Policlinica Titan este numai pt pietonii care traverseaza bdul Grigorescu; culoarea rosie a acestui semafor, penru cei care circula pe bdul Grigorescu, nu are rolul de a le conferi prioritate retardatilor care intra pe contrasensul bulevardului pt a ajunge pe hidoasa strada Burdujeni. R.I.P. frate. :laugh:

ba, tu citesti ce scrii cand scrii??????????????????????????????????????????????????????????

cum adica semafor numai pt pietoni?????????????????????????????????????????????????????

la orice semafor ar fi, rosu ce inseamna????????????????????????????????????????????????

daca omul ala zice ca a vazut, ca era acolo, tu ce plm iti dai cu parerea??????????????????????????????????

ce treaba are negoita? ce treaba are blaga?????????????????????????????????????????????????

vorbesti ca sa nu taci si ai cap sa nu-ti ploua in gat.

 

:crack:

data viitoare foloseste o punga pentru a vorbi in ea, ca si multi altii de aici si poate va voi asculta mai tarziu.

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, tu citesti ce scrii cand scrii??????????????????????????????????????????????????????????

cum adica semafor numai pt pietoni?????????????????????????????????????????????????????

la orice semafor ar fi, rosu ce inseamna????????????????????????????????????????????????

daca omul ala zice ca a vazut, ca era acolo, tu ce plm iti dai cu parerea??????????????????????????????????

ce treaba are negoita? ce treaba are blaga?????????????????????????????????????????????????

vorbesti ca sa nu taci si ai cap sa nu-ti ploua in gat.

 

:crack:

data viitoare foloseste o punga pentru a vorbi in ea, ca si multi altii de aici si poate va voi asculta mai tarziu.

 

 

Ce va alarmati ma asa?

Orice om are dreptul sa fie prost, numai ca unii fac abuz de acest pivilegiu... :laugh:

 

RIP :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va alarmati ma asa?

Orice om are dreptul sa fie prost, numai ca unii fac abuz de acest pivilegiu... :crack:

 

RIP :laugh:

 

 

 

nu ati inteles :laugh:

 

semaforul de acolo este intr-adevar numai pentru pietoni :lol: dar voi nu stiti ce inseamna asta :lol: inseamna k este pus acolo ca sa poata pietonii sa traverseze in sigurantza ... nu este pus acolo pentru k drumul s-ar intersecta cu un alt drum .... si tree sa treaca 1 data unii si alta data altii ... :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ati inteles :crack:

 

semaforul de acolo este intr-adevar numai pentru pietoni :laugh: dar voi nu stiti ce inseamna asta :laugh: inseamna k este pus acolo ca sa poata pietonii sa traverseze in sigurantza ... nu este pus acolo pentru k drumul s-ar intersecta cu un alt drum .... si tree sa treaca 1 data unii si alta data altii ... :lol:

ce inseamna rosu la un semafor, youdontreallyloveme? :lol:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna rosu la un semafor, youdontreallyloveme? :laugh:

 

 

 

oh oh !! i know !! pick me pick me !!!

 

 

am invatzat asta la gradinitza :laugh: era o poezie numita semaforul :lol:

 

nu o mai stiu pe toata ... dar rosu inseamna k nu tree sa treci .... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Pacat!

 

Trec si eu pe acolo mai tot timpul si la scuaruri intotdeauna reduc viteza, am evitat o gramada de posibile accidente, cam la fel ca acesta...dar am avut timp sa franez. Chiar daca vinovat este tuta aia de femeie...moral Teo a gresit fata de el si de familie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oh oh !! i know !! pick me pick me !!!

 

 

am invatzat asta la gradinitza :laugh: era o poezie numita semaforul :lol:

 

nu o mai stiu pe toata ... dar rosu inseamna k nu tree sa treci .... :crack:

q.e.d. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si eu pe toti care dau reply-uri la greu daca pe familia lui Teo ai mai incalzeste ceva daca a fost vinovat sau nu....Intr-o tara care se vrea, zic care se vrea fiindca nu este democratica doamna sau domisoara care reprezinta justitia nu numai ca este legata la ochi dar este si chioara bine....balanta care o poarta in brate nu este echilibrata....punctul meu de vedere este....Vinovatul trebuie sa plateasca si punct.....ai gresit platesti mai ales cand omori un OM, un TATA, un SOT. Povestile fara sfarsit sunt de prisos si inainte de toate trebuie sa oglindeasca conduita unor oameni care traiesc o pasiune pentru 2 roti numita MOTOCICLISM. Vinovatul va plati sau nu fiindca la noi litera legii este maleabila si deseori se poate ocoli. Comentarii de genul...mergea cu viteza...a trecut pe rosu nu-si au sensul ci rost isi are unitatea unei comunitati....macar la greu sa fim aproape. Ride in heaven TEO, si sincere condoleante familiei!

 

Intreb pe cine stie....se merge organizat la inmormantare, este voie cu motocicletele, se strange ceva pentru familie? Asfalt uscat sub roti si in spirit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce treaba are negoita? ce treaba are blaga?????????????????????????????????????????????????

eu zic ca locuitorii bucurestiului sunt de vina pentru ce au ales in ultima campanie electorala. trebuia sa aleaga un primar care sa puna semafoare si pentru masini, nu numai pentru pietoni, bai nene! asadar, data viitoare fiti atenti cand puneti stampila si n-or sa mai fie atatea accidente rutiere.

 

p.s.: subscriu pentru chestia cu punga. a, si ia doua, ca nu se stie niciodata.

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce dracu ne mai vaitam ca ne omoara conservarii

cand dupa cum se vede

ajungem sa ne OMORAM/INJURAM/BATE intre noi

 

chiar nu mai e nimic logic

 

pacat de unii dintre noi care din pasiune/nebunie/ignoranta mai si mor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne dam cu parerea avem voie toti...nu te poate impiedica nimeni

Dar..si numa refer doar la cazul lui TEO...cei mai indrepatati sa scrie aici ar fi cei care l-au cunoscut..si sa spuna tuturor ce fel de om era..sa puna poze..sa ne facem fiecare o parere despre un "frate" de al nostru....indiferent daca a gresit sau nu in momentul accidentului....oricum nu mai conteaza..nu sa ajungem sa ne spurcam unii pe altii ca la usa cortului..

Cand ne vedem pe strada..in mers sau nu..ne salutam ca fratii..aici in schimb..in fata monitorului..ne amenintam si alte alea...

Daca tot suntem putin pe strada..si ne mai imputinam pe zi ce trece..din pacate..macar sa ne respectam ca nu ne costa nimic.

Numai bina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat am stat acolo 2 ore .... au trecut vreo 20 de masini exact cum a vrut si tipa aia sa treaca .... stanga de pe celalalt sens .... vreo 15 metri pe contrasens .... si iar stanga sa intre pe strada ....
cat timp l'am asteptat pe el cam jumatate de ora au trecut cam 50 de masini pe acolo facand aceeasi manevra pe care a vrut aceea idioata sa o faca...

Aceeasi faza se intampla zilinic pe accea strada...

Daca ar fi un filtru de politie eu pun pariu ca acolo in locul ala si'ar pierde carnetul cel putin 500 de conservari zilnic :laugh:

Din cate imi aduc aminte, pe scuar nu e pus niciun semn care sa oblige la stanga (spre intersectia titan). Drept urmare.. e permis sa se mearga "inainte" spre Burdujeni? :crack:

 

Condoleante familiei. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate imi aduc aminte, pe scuar nu e pus niciun semn care sa oblige la stanga (spre intersectia titan). Drept urmare.. e permis sa se mearga "inainte" spre Burdujeni? :laugh:

 

Condoleante familiei. :laugh:

 

nu, nu este permis tinand cont de faptul ca intri pe contrasens, dar 98% din cei care stau p'acolo fac schema asta si semaforul ala nu este numai pentru pietoni, cum ar fi sa se puna verde pentru pietoni si pentru masini sa nu fie semafor? asta cred ca ar fi super tare, un fel de impusca ratele, scapa la verde ala care fuge cel mai tare.. :crack:

ma rog, deja polemizam si unu d'al nostru din pacate nu mai poate citi toate astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu este permis tinand cont de faptul ca intri pe contrasens, dar 98% din cei care stau p'acolo fac schema asta si semaforul ala nu este numai pentru pietoni, cum ar fi sa se puna verde pentru pietoni si pentru masini sa nu fie semafor? asta cred ca ar fi super tare, un fel de impusca ratele, scapa la verde ala care fuge cel mai tare.. :crack:

ma rog, deja polemizam si unu d'al nostru din pacate nu mai poate citi toate astea

AHA! Ramane intrebarea mea: E sau NU E indicator de "obligatoriu stanga"? (Desi.. WTF??? nu exista un asemenea indicator???)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AHA! Ramane intrebarea mea: E sau NU E indicator de "obligatoriu stanga"? (Desi.. WTF??? nu exista un asemenea indicator???)

 

asta nu mai stiu, dar daca vrei neaparat ma duc si ma uit, mai are vreo relevanta? ar fi interesant sa aflam ce au avut de zis gaborii la faza asta

 

ma Florinele, da nevricos mai esti frate, ia-o si tu mai usor

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hooooo ce nebunie a iesit aici baaa :crack:

 

 

Semaforul ala, pus la Policlinica Titan este numai pt pietonii care traverseaza bdul Grigorescu; culoarea rosie a acestui semafor, penru cei care circula pe bdul Grigorescu, nu are rolul de a le conferi prioritate retardatilor care intra pe contrasensul bulevardului pt a ajunge pe hidoasa strada Burdujeni. R.I.P. frate. :laugh:

da, e pus pt pietoni, cu rolul sa opreasca masinile sa poata intra si masinile care vin de pe burdujeni, lunca muresului, rotunda, pe un bulevard aglomerat...asa cum pe fundeni la oncologic semaforu ala nu-i numai pt pietoni ci pt intrarea si iesirea din oncologic :laugh:

nu ati inteles :lol:

 

semaforul de acolo este intr-adevar numai pentru pietoni :lol: dar voi nu stiti ce inseamna asta :10: inseamna k este pus acolo ca sa poata pietonii sa traverseze in sigurantza ... nu este pus acolo pentru k drumul s-ar intersecta cu un alt drum .... si tree sa treaca 1 data unii si alta data altii ... :D

nu tati, iti zic io ca am lucrat acolo 3 ani, cum am mai zis...cine are bibilica si iese de pe strazile alea laturalnice, asteapta sa se puna un amarat de rosu, si apoi poate iesi in liniste, astfel, acel semafor reducand riscurile de accidente cauzate de acordarea de prioritate...nu a fost cazul si acum, din pacate :D

 

PS: si da, a fost pus si pt pietoni, ca e clinica acolo....practic, semaforu ala, in viziunea celor care l-au pus acolo, impusca doi iepuri de-odata :crack:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fie ca cineva sa invete ceva din ce s-a intamplat, nu ma refer la detalii gen:

cum a franat sau nu, cine e de vina sau nu, a trecut sau nu pe rosu s.a.m.d.

SA SE INVETE CA VIATA ESTE DOAR UNA, DE NOI DEPINDE CUM O TRAIM, CA MOARTEA NU NE TRIMITE UN PREAVIZ.

 

Din cate stiu Teo a fost un om extraordinar si un foarte bun sofer, din spusele celor apropiatii lui, desi nu l-am cunoscut. Fie ca familia si prietenii sa nu-l uite si sa-si aduca aminte de el, numai in clipele fericite.

 

Aveti grija cum conduceti, motocicleta se poate repata, o viata luata..nu.

 

Un mic sfat: nu uitati ce conduceti niste fiare cu foarte mutli cai putere, nu subestimati puterea motocicletelor, nu ziceti nici macar o data in gluma sau nu, ca stapaniti motocicleta pe care o aveti. Atunci cand crezi ca o stapanesti atunci cazi, cazi uneori de nu te mai ridici.

 

 

*pentru cei care se injura, jupoaie sau mai stiu eu ce fac ei(imi e cam scarba de ce scriu ei acolo), asa din respect pentru cei care citesc aici.

ABTINETI-VA.

 

Daca ati fi murit voi si ati mai fi putut vedea ce se intampla ati fi acceptat sa se injure cineva(sau mai bine zis sa vaneze posturi pe seama mortii vostre).

 

Degeaba ziceti ca aveti cap, vorba aia: unde nu-i cap vai de picioare.

Editat de LostInTranslation
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...