Jump to content
Sign in to follow this  
aileea

Fete Incepatoare Pe Ss

Recommended Posts

Înainte să le faci altora observații despre ortografie, ți-as propune să înveți tu să scrii corect, sau ce, tu nu te respecți?

:scratch:

Opa....Strumfu'....la meditatii cu tine....de gramatica :kali:

Edited by myando79

Înainte să le faci altora observații despre ortografie, ți-as propune să înveți tu să scrii corect, sau ce, tu nu te respecți?

:scratch:

Te'ai gandit ca ar fi frumos sa folosesti si diacritice in postul in care ma combati, nu? Te intreb asta fiindca in restul posturilor tale nu le folosesti. :kali:

Banuiesc ca te referi la repetarea celor doua puncte. Da, am gresit, recunosc, insa nu am facut'o inadins, ca sa fiu cool.

PS: Si tu ai uitat sa pui un "Âş", ai scris "s", asa cum toti scriem in mod uzual. Nu trebuia sa faci eforturi. :D

Edited by strumfuadi

Te'ai gandit ca ar fi frumos sa folosesti si diacritice in postul in care ma combati, nu? Te intreb asta fiindca in restul posturilor tale nu le folosesti. :kali:

Banuiesc ca te referi la repetarea celor doua puncte. Da, am gresit, recunosc, insa nu am facut'o inadins, ca sa fiu cool.

PS: Si tu ai uitat sa pui un "Âş", ai scris "s", asa cum toti scriem in mod uzual. Nu trebuia sa faci eforturi. :D

Eu cred ca se referea la folosirea apostrofului in loc de cratima. :scratch:

women

women
women

you, woman! :kali:

Gata, de acuma scriu cu crati-mă! :D

Nu la lectii de gramatica m-am gandit cand am deschis topicul......dar "e bune" si astea..... Deci fetelor incepatoare pe SS...aveti grija cu gramatica :kali:

Si Strumfule??? Ceva lectii de mecanica pt fete? De exemplu...cum sa schimbe placutele de frana??? :scratch:

Te'ai gandit ca ar fi frumos sa folosesti si diacritice in postul in care ma combati, nu? Te intreb asta fiindca in restul posturilor tale nu le folosesti. :D

PS: Si tu ai uitat sa pui un "Âş", ai scris "s", asa cum toti scriem in mod uzual. Nu trebuia sa faci eforturi. :crack:

:kali: (se vrea a fi icoana de OK) myando

Cât despre diacriticele mele, nu le foloseam ca să observi tu că există, ci sunt în funcție de ce scriu înainte Âşi apoi mi-e lene să schimb.

Edited by soricelu`

:peace: (se vrea a fi icoana de OK) myando
Vai ce "greseala" monumentala a facut. :kali: :D :crack:

Noroc de tine ca te-ai sesizat altfel cum mai puteam noi trai citind asemenea "greseli". :scratch:

PS - Mai fato, pe unele tastaturi simbolul "-" este pe aceeasi tasta pe care este " ' " pe alte tastaturi. Poate fi o explicatie.

Vai ce "greseala" monumentala a facut. :kali: :D :crack:

Noroc de tine ca te-ai sesizat altfel cum mai puteam noi trai citind asemenea "greseli". :scratch:

PS - Mai fato, pe unele tastaturi simbolul "-" este pe aceeasi tasta pe care este " ' " pe alte tastaturi. Poate fi o explicatie.

Stai prost cu tehnologia.

Eu cred ca pe unele monitoare se vede "-" si pe altele " ' ". Nu poti sa te abtii?

p.s. Nu am inceput sa fac observatii aiurea, ci ma streseaza ipocrizia celor care fac observatii altora dar nici ei nu sunt in stare sa faca acel lucru ok. (Vezi primul post al lui Strumfuadi cu atac la gramatica.)

si ontopic: Nu sunt in stare sa tin o ss mai maricica si, pe langa asta, mi-am cam schimbat orientarile spre stradal-> endurica.

Edited by soricelu`

brava soricelu, in sfarsit o femeie care stie cat si cum poate. daca ar fi mai multe ca tine, sigur am avea mai multe motocicliste pe strada si mai putine la tastatura.

brava soricelu, in sfarsit o femeie care stie cat si cum poate. daca ar fi mai multe ca tine, sigur am avea mai multe motocicliste pe strada si mai putine la tastatura.

Pffff...te-ai inmuiat :scratch:

Stai prost cu tehnologia.

Eu cred ca pe unele monitoare se vede "-" si pe altele " ' ". Nu poti sa te abtii?

p.s. Nu am inceput sa fac observatii aiurea, ci ma streseaza ipocrizia celor care fac observatii altora dar nici ei nu sunt in stare sa faca acel lucru ok. (Vezi primul post al lui Strumfuadi cu atac la gramatica.)

Tu inseamna ca stai mai prost cu perceptia. Habar n'ai de "tehnologiile" astea "noi". Io am tastatura englezeasca si pot s'o schimb in tastatura italiana dak vreau si atunci chiar daca pe tastatura am "-" pe ecran o sa-mi apara " ' " dar asta numai ca o schimb io. Daca ma mut la alt Pi Si cu tastatura italiana si scriu "-" asa cum sint obisnuit o sa-mi apara " ' " si poate nu observ.

Ce-i asa mare "greseala"? A fost pus un semn acolo unde trebuia sa fie cratima? Da, a fost pus. Atunci insemna ca omu' stie sa scrie corect.

Cind o sa greseasca intr'adevar fii convinsa ca o sa sara zeci de Pruteni de pe forumu' asta sa corecteze orice k.kt.

Tu inseamna ca stai mai prost cu perceptia. Habar n'ai de "tehnologiile" astea "noi". Io am tastatura englezeasca si pot s'o schimb in tastatura italiana dak vreau si atunci chiar daca pe tastatura am "-" pe ecran o sa-mi apara " ' " dar asta numai ca o schimb io. Daca ma mut la alt Pi Si cu tastatura italiana si scriu "-" asa cum sint obisnuit o sa-mi apara " ' " si poate nu observ.

Ce-i asa mare "greseala"? A fost pus un semn acolo unde trebuia sa fie cratima? Da, a fost pus. Atunci insemna ca omu' stie sa scrie corect.

Cind o sa greseasca intr'adevar fii convinsa ca o sa sara zeci de Pruteni de pe forumu' asta sa corecteze orice k.kt.

Cum ma si la final nici un PUPA? :scratch: :kali: :D

Pai nu vad fete legate la cap (si la propriu si la figurat) aici...

S-a inchis pravalia cu PUPA...desi a fost tare..am ras cu lacrimi

Nu am facut atac la gramatica, ci la autocontrolul de a nu mai scrie "la shto". Sunt convins ca sunt multi care stiu sa scrie foarte corect dar, din "miserupism", nu o fac. Eh, acest miserupism era atacat de mine.

Urmatorul banc e scris ok? :scratch:

Două oltence, colege de bancă, în timpul tezei la fizică.

Una ÂşopteÂşte, uÂşor agitată, către cealaltă:

- Auzi, nu mi-e clar la problema asta cu vitezele, cât fu T1 la tine?

- Păi… cam zece minute, cred…

Sintem departe de epilog. :crack:

Semnele de circulatie au diacritice?

Jesus, va cramponati de niste chestii...

Ca sa revenim ontopic (si o sa va rog scuzati greselile gramaticale daca sunt) am devenit si eu motociclista in luna iunie si am o viraga de 500, dar pot spune ca m-am dat de trei ori.

Nu reusesc nicicum sa-mi inving frica si tot aman de azi pe maine sa ma mai sui pe motor. :unsure:

Tot respectul fetelor care au trecut peste asta. :angry:

Sper ca intr-un final sa reusesc si eu.

Ca sa revenim ontopic (si o sa va rog scuzati greselile gramaticale daca sunt) am devenit si eu motociclista in luna iunie si am o viraga de 500, dar pot spune ca m-am dat de trei ori.

Nu reusesc nicicum sa-mi inving frica si tot aman de azi pe maine sa ma mai sui pe motor. :unsure:

Tot respectul fetelor care au trecut peste asta. :angry:

Sper ca intr-un final sa reusesc si eu.

Daca stai in Cluj te cred si eu ca ti-e teama, eu mi-am prins urechile pe acolo. Nu am nimic cu locuitorii sa nu dati cu pietre, insa mi-am prins urechile in orasul vostru...bine, dupa Bucuresti :kiss:

Pana la urma o sa te inveti tu, relax! :kiss:

Intr-adevar e si foarte aglomerat Clujul si mai nasol e ca de foarte multe ori trebuie sa opresti in panta.

Am patit asa si anu am mai putut pleca nicicum de pe loc. Norocul meui ca eram cu prietenul meu (fara el nu am fost inca pe drum) si a coborat de pe motorul lui si mi l-a suit pe al meu sus pe deal. :angry:

Am patit tot felul de faze din astea naspa si cred ca de aia mi-e cam frica acuma.

Multumesc Katy de sfat si poate mai treci prin Cluj sa dam o tura. :unsure:

Multumesc Katy de sfat si poate mai treci prin Cluj sa dam o tura. :unsure:

Mi-am vandut motoreta, sper pana in primavara sa reusesc sa iau un KTM. Daca imi va veni cheful de hoinareala mi-ar placea un off road :angry:

Mi-am vandut motoreta, sper pana in primavara sa reusesc sa iau un KTM. Daca imi va veni cheful de hoinareala mi-ar placea un off road :unsure:

ai descoperit distractia?

ai descoperit distractia?

Decat distractie pe strazile noastre mai bine pe coclauri...

am mers pe speedu meu rs :D pana la rasnov anu asta la intrunire, ( cel mai lung drum facut d mn) super tare , desi ma cam dureau alea alea... mai ,,intindeam un picior,,, :unsure: nu le-as lasa pentru nimic in lume !!! :rock:

....................

forever speed!

Bravo pentru tot!

Ca incepator este cheia succesului, mergi in ritmul tau, nu trebuie sa dovedesti nimic nimanui, nu trebuie sa te tii dupa altii. Si eu am mers singur in majoritatea timpului si imi place cel mai mult asa, inafara de 2 prieteni cu care pot sa pastrez un GRUP. Restul cu care am mers fie o iau inainte de nebuni, fie raman in urma si ma seaca prin ruperea ritmului.

Asa ca sa nu'ti para rau, singura te opresti cand vrei tu, mergi cu cat vrei tu, nu te raportezi la nimeni si nimic.

Bafta multa in continuare! :)