Sari la conținut

La iesire din C.Lung Muscel spre Bran


Dan R
 Share

Postări Recomandate

Sambata 30 Iulie am plecat pe ruta Sibiu - Transfagarasan - Curtea de Arges - Campulung Muscel - Rucar - Bran - Rasnov.

La iesirea din Muscel, cum incep serpentinele era deversata proaspat, dintr-o cisterna presupun, pe o portine de 100 - 150 m o solutie care facea clabuci extrem de lunecoasa chiar si pentru a sta in picioare.

Rezultatul: 2 masini in sant iar motorul din fata mea (CBR 600) s-a dus ca pe gheta trantind pe asfalt pe cei 2 de pe el. Au scapat cu foarte mici julituri atat cei 2 cat si motorul dar partea grava a fost ca o masina care cobora a oprit la limita la 30 cm de capul fetei intinsa pe asfalt.

Norocul a fost ca masina rula cu rotile din dreapta pe asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar partea grava a fost ca o masina care cobora a oprit la limita la 30 cm de capul fetei intinsa pe asfalt.
:crack:

 

trebuia sa sunati la politie (112?). Pentru accident cauzat de "poluarea" drumului public se face inchisoare, din cate stiu. Cine stie, daca faceati plangere mai multi il gaseau pe destept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Bine ca nu s-a intamplat o tragedie. Cat de inconshtient trebuie sa fi sa dai drumul la astfel de solutzii alunecoase pe strada. Este act criminal.

Cei din conserve au patzit ceva? Sper ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D  Bine ca nu s-a intamplat o tragedie. Cat de inconshtient trebuie sa fi sa dai drumul la astfel de solutzii alunecoase pe strada. Este act criminal.

Cei din conserve au patzit ceva? Sper ca nu.

214586[/snapback]

Am vazut ceva asemanator in Codlea saptamana trecuta. Era evident ca nu cursese nimic pe asfalt dar din cauza caldurii iesise la suprafata o "solutie" vascoasa care adera de cauciuc si pe care cand franai derapai rau. Asta a fost parca miercurea trecuta. In ziua urmatoare drumarii aruncasera niste nisip care a absorbit porcaria aia insa care evident ca te ajuta sa derapezi spectaculos :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au curatat drumul tocmai fiindca se face puscarie daca ii denunta cineva, nu din alte cauze.

217668[/snapback]

Si noi care credeam ca avea omu remuscari :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...