Sari la conținut

Doar avertizare...


Midnight_Caller
 Share

Postări Recomandate

Salut, baieti !

 

Recomandare, ca de la motociclist la motociclist, ca stau in zona... NU rulati pe Bd. Kiseleff pe banda 1 (din dreapta) intre Arcul de Triumf si prima trecere de pietoni ! E o groapa in asfalt care NU SE VEDE (NU E CU MARGINI ASCUTITE, E ASFALTUL LASAT), cam de 10 cm adancime, si 30cm lungime in sensul de mers, si cam jumatate de banda latime.

AVIZ MAI ALES CELOR CU VITEZANE CARE PE ZONA AIA II DAU BLANA, eu eram cu mopedul si am luat-o DE DOUA ORI LA 40KM/H IN ACEEASI SEARA de am zis ca sar de pe motor :crack: !!!

Intre timp s-a mai lasat probabil in continuare asfaltul din cauza caldurii, si chiar azi a luat-o in plin un baiat cu un enduro, si nu cred ca i-a fost prea bine :crack:

 

In rest aveti grija de voi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baieti !

 

Recomandare, ca de la motociclist la motociclist, ca stau in zona... NU rulati pe Bd. Kiseleff pe banda 1 (din dreapta) intre Arcul de Triumf si prima trecere de pietoni ! E o groapa in asfalt care NU SE VEDE (NU E CU MARGINI ASCUTITE, E ASFALTUL LASAT), cam de 10 cm adancime, si 30cm lungime in sensul de mers, si cam jumatate de banda  latime.

AVIZ MAI ALES CELOR CU VITEZANE CARE PE ZONA AIA II DAU BLANA, eu eram cu mopedul si am luat-o DE DOUA ORI LA 40KM/H IN ACEEASI SEARA de am zis ca sar de pe motor  :crack:  !!!

Intre timp s-a mai lasat probabil in continuare asfaltul din cauza caldurii, si chiar azi a luat-o in plin un baiat cu un enduro, si nu cred ca i-a fost prea bine :crack:

 

In rest aveti grija de voi !!!

214871[/snapback]

 

 

 

:crack: :crack: :crack: :crack: :crack: la drumuri shi poduri sau cum s-o chema chestia aia care se ocupa cu reparatul drumurilor!!!

 

nici macar un semn de avertizare nu au pus!!!

am luat-o azi in plin cu ludixul!!! da-s obishnuit cu asemenea gropi shi nu am cazut!!!!

 

 

 

MAI E O GROAPA IDENTICA IN APROPIERE DE PIATZA SUDULUI, LA 20-30 M DE SENSUL GIRATORIU, CUM VII DE PE NITZU VASILE, CRED CA SE CHEAMA STRADA!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam :crack:

Parerea mea e sa facem topic-ul sticky, si sa mai anunte lumea macar zona in care se afla groapa, nu neaparat latitudinea si longitudinea la nivel de minut :crack:

 

PS: Am mai aflat de o groapa intre Piata Crangasi si prima trecere de pietoni, pe sensul de mers spre Podul Grant, pe banda intai . Cica ar fi vorba de un canal NEdescoperit, dar pus undeva sub nivelul asfaltului, tot asa, la vreo 10-15cm adancime... Tipic :crack:

 

Aveti grija !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groapa de la Sudului o stiu, o ocolesc zilnic si ma amuz de cei care nu o vad si baga viteza - zici ca se scufunda. :crack:

 

Da' aia de pe Kisselef am luat-o de muuuulte ori... Bine ca nu merg tare!

Ma intreb cand o vor vedea-o si autoritatile... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai aveti un pic si se lasa tot Bucurestiul cu un etaj mai jos... :crack: ...acuma serios, orasul acela este un santier permanent, zic si eu de Cluj ca ii rau, dar adevarul este ca ii raiul pe pamant pe langa Bucuresti. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu uiti ca unii motociclisti merg pe mopeduri sau scutere, din care unele au roata cat discul tau de frana. Nu stiu daca ai facut cunostiinta cu o groapa cat jumatate din roata ta vreodata, si iti doresc sa nu o patesti...

 

Aveti grija... si asteptam noi repere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Buna treaba!!

 

A, mai e una mai ciudata la Unirii, cum sa spun eu unde... unde era Banca Religiilor inainte, pe prima banda. De fapt, sunt niste valuri... :D Ca sa fiu mai explicita este in dreptul statiei de autobuze unde in spate sunt Gogoasa Infuriata, Tip Top si multi bisnitari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GROAPA RESPECTIVA A FOST ASTUPATA

grosolan ce-i drept, dar nu mai este.

Sa fie oare si influenta forumului?

217436[/snapback]

 

 

Nahh, nu cred... mai degraba "influenta" ambasadelor si resedintelor de ambasadori de care geme Kiseleff-ul. Anyway, bine ca s-a astupat, speram ca nu se va desprinde asfaltul din nou la primul inghetz...

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Soseaua Fundeni, din spre XXL spre spitalul Fundeni, in zona "cocoaselor" de limitare a vitezei pe banda unu este o groapa cat casa scanteii :D

Groapa pe care tocmai am luat-o acum o ora :crack:

Noroc ca eram cu masina ca daca eram cu motoru ma faceam bucati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...