Sari la conținut

Liniutze Pe Aeroport !


Raul_R1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare

 

la urmatorul eveniment de genul acesta as putea participa si eu?: am cu cine sa ma duelez?

 

am o cagiva mito de 125cc , powervalve in jur de 36CP

 

sunt din sighet !

au fost trei cu 125cc ...

 

poate mai duni...oricum urmatorul va fi separat... motoare de mashini... o sa fie mai ok asa... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca, considerati asta :cheers: ...

Atasat sunt timpii dati de catre arbitru, totzi timpii din toate mansele. am avut noroc ca le-a salvat, initial o zis ca s-o pierdut.

timpi_motoare.txt

 

In afara de asta, ma bucur ca v-au placut peisajele si in general Maramuresul...

 

Cu respect,

Raul

Editat de daniela_ciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atasat sunt timpii dati de catre arbitru, totzi timpii din toate mansele. am avut noroc ca le-a salvat, initial o zis ca s-o pierdut.

timpi_motoare.txt

 

Raul, spune-ne si ce numar i-a fost atribuit fiecarui motor. Ma intereseaza miarele.

 

Merci,

6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raul, spune-ne si ce numar i-a fost atribuit fiecarui motor. Ma intereseaza miarele.

 

Merci,

6

Ajung acasa si le scriu, mi-s pe hartii ... :cheers:

 

Pana atunci am si timpii la masini, asta pe cine intereseaza....

C.txtB.txtD.txtE.txtH.txt

G.txtF.txtA.txt

 

Numai bine,

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajung acasa si le scriu, mi-s pe hartii ... :blbl:

 

Scrie-le la toate clasele, sa ne distram putin. :banana:

 

 

Merci,

6

 

 

Ajung acasa si le scriu, mi-s pe hartii ... :friends:

 

Mult iti ia sa ajungi acasa... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa imi dau si eu cu parerea despre cursa asta, cu toate ca nu am vrut sa ma amestec.

 

Initial nu sa stiut ca se trage pentru timpi, ci ... pentru cine ajunge primul la sosire. Din motivul asta cei care erau in frunte ,,au lasat-o mai moale" spre final, pentru ca oricum erau detasati. Asteptand la urma se se intreaca cu ceilalti care ieseau invingatori la celelalte curse. Era un lucru foarte bun ca participntii sa stie ca trag pentru timp si nu pentru ... ,,cine ajunge primul" !

 

Daca tot sa alergat ,,la timp" de ce nu au existat panouri care sa afiseze timpii, imediat dupa ce concurentii ajungeau la linia de soseire, ca la orice cursa de genul asta ? Lista cu timpii nu a fost facuta publica, decat abia spre seara si asta daca trebuia sa ,,te zbati" sa aflii ce timp ai facut.

 

@Sher (K4-gsxr1000-negru cu auriu) - a alergat doar de doua ori. O data sa intrecut cu o Aprilia RSV Mille, apoi cand a aflat ca se alearga pantru timp a mai facut o cursa singur, care ... subit ... nu i sa notat. A vrut sa mai dea si cu altii dar nu i sa mai permis asta. De ce ?

 

Iar mi se pare ciudat cum o Yamaha R1 stock, din 2001 face un timp mai bun decat un gsxr1000 din 2004, care este plin de rizome, powercomendere si alte chestii ? De ce nu s-au dat impreuna ?

 

Alta chestie super-nasoala este faptul ca la eveniment au fost motociclete si masini. Daca tot era asa, evenimentul trebuia sa se desfasoare pe doua zile. Din motivul asta, consider ca a fost cam aglomeratie in detrimentul alergarii propriu-zise.

_____________________________________________________________________________________________________

 

Acestea sunt doar niste chestiuni de reflectat pentru data viitoare, altfel ........ zona e' splendida ! :cheers:

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa imi dau si eu cu parerea despre cursa asta, cu toate ca nu am vrut sa ma amestec.

 

Initial nu sa stiut ca se trage pentru timpi, ci ... pentru cine ajunge primul la sosire. Din motivul asta cei care erau in frunte ,,au lasat-o mai moale" spre final, pentru ca oricum erau detasati. Asteptand la urma se se intreaca cu ceilalti care ieseau invingatori la celelalte curse. Era un lucru foarte bun ca participntii sa stie ca trag pentru timp si nu pentru ... ,,cine ajunge primul" !

 

Daca tot sa alergat ,,la timp" de ce nu au existat panouri care sa afiseze timpii, imediat dupa ce concurentii ajungeau la linia de soseire, ca la orice cursa de genul asta ? Lista cu timpii nu a fost facuta publica, decat abia spre seara si asta daca trebuia sa ,,te zbati" sa aflii ce timp ai facut.

 

@Sher (K4-gsxr1000-negru cu auriu) - a alergat doar de doua ori. O data sa intrecut cu o Aprilia RSV Mille, apoi cand a aflat ca se alearga pantru timp a mai facut o cursa singur, care ... subit ... nu i sa notat. A vrut sa mai dea si cu altii dar nu i sa mai permis asta. De ce ?

 

Iar mi se pare ciudat cum o Yamaha R1 stock, din 2001 face un timp mai bun decat un gsxr1000 din 2004, care este plin de rizome, powercomendere si alte chestii ? De ce nu s-au dat impreuna ?

 

Alta chestie super-nasoala este faptul ca la eveniment au fost motociclete si masini. Daca tot era asa, evenimentul trebuia sa se desfasoare pe doua zile. Din motivul asta, consider ca a fost cam aglomeratie in detrimentul alergarii propriu-zise.

_____________________________________________________________________________________________________

 

Acestea sunt doar niste chestiuni de reflectat pentru data viitoare, altfel ........ zona e' splendida ! :D

 

 

 

hiar am vorbit si eu cu Sher despre asta si mi-a zis ca nu stia ca este pe timp. Vorba ta liniutele trebuiau sa se tina pe 2 zile o zi moto o zi masini era mult mia bine si nu era asa mare zarva cdred ca daca se proceda asa toata lumea era multumita . Lasa Sher, nu e important locul e imprtant ce poti face tu cu motoru. Parerea mea singurul de acolo care iti putea pune ceva probleme era acel kawa argintiu de 1200. in rest ramaneau in spate. asfalt uscat

 

Referitor la liniutele la moto clasa 900 cm3. sunt nemultumit de faptul ca locul 1 nu a fosta cordat cui trebuie. se vede din desen ca cel cu Kawa are 3 timpi ( motocicleta cu numarul 100) iar cel cu honda (motocicleta cu numarul 108) nu are decat 2 timpi dintre care primul si cel mai bun. tot din imagine se vede faptul ca al trei-lea timp al celui cu Kava este cel mia bun , dar primi sai 2 timpi nu bat pe timpul cel mai bun scos de Honda. din spusele organizatorilor am inteles ca fiecare concurent are dreptul la 2 intreceri deci o prima neregul de ce cel cu Kawa a avut 3? este din BM nu? RAUL spuneai ca nu doresti neaparat sa raman cupel;e la BM! dece nu a venit la bistrita? nu asa era corect? sau cel cu Kawa era o exceptie si avea dreptul la 3 incercari? deja nu mai e drept fata de ceilalti concurenti! cu toate acestea de ce nu a putu fi un concurs corect? vreu doar un sigur lucru dreptate. de ce sa scrie pe diploma celui cu Honda locul 2 cand defapt el are I din punct de vedere legal. macar sa isi ceara scuze organizatori celui cu Honda ca asa ar fi normal ( pt datele lui de contact dati un PM) in rest nu cred ca se mai poate face ceva. sar mai putea pe viitor sa fie mai atenti. toate cele scrise din desen sunt loate de la organizatori sise pot gasi si in acest topic. acuma daca organiztori ar scrie o noua diploma pt cel cu Honda pe care sa scrielocul I in loc de 2 si sa ii acorde o noua cupa ar fi nmaipomeniti ( se poate face, prin pota sa le trimita acasa :rolleyes: ) . atmosfera ok sa nu uitam de Mokus FELICITARI. in rest asfalt uscat si data viitoare mai multa atentie

post-40564-1220467441_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....

Salut,

am scris si mai sus, ca nu stiam de cel cu kawa ca a concurat de 3 ori...

Timpii (si aceeia, doar cei mai buni, nu din toate mansele) nu s-au stiut decat dupa ce au inceput masinile, atunci am stat si un prieten a scris timpii pe hartie.

Pot da o scanare la fiecare hartie in parte, unde apare semnatura fiecaruia, si timpul scos(cel mai bun). Numai cand am ajuns acasa si m-am uitat peste filmari am vazut, ca a concurat cu inca cineva inainte, cu mine a mers de 2 ori. Si urmatoarea zi(luni) am primit si timpii de la organizator si i-am postat.

 

Acum in ceea cel priveste pe colegul cu GSXR-ul de 1000, eu nu neg ca nu a mers bine, dar se pare ca nu destul de bine. Eu sunt cel cu R1 (Raul) , si apropo, nu e stock (cum spunea cineva mai sus). Spunea un prieten de-al lui ca e plin de rizoame(astea nu au nimik de-a face cu acceleratia sau viteza) si powercommandere... nu neg ca ar fi mai tare motor...totusi sunt numai vreo 15-max 20 cai diferenta. Totul depinde cum iei startul...dar noh, nu mai conteaza, tot timpul vor fi carcotasi. Apropo, la clasa de 600 a castigat un hornet de 600 din 2004, in fatza unui ninja de 600, r6 si thundercat... aici tot asa s-a manarit? :D , sa fim seriosi, nimeni nu aveaniciun interes.

 

Daca va ajuta cu ceva, am sa trimit o diploma si un trofeu cu Locul I celui care ar fi trebuit sa-l si ia acasa... Am spus mai sus ca eu sunt de vina, nu am fost atent, si nu mi s-a atras atentia atunci de catre nimeni, nici de catre cel cu RR-ul care trebuia sa castige.

Acasa am ceva virus pe calc, nu am vreme sa-l scarpin si de aceea nu am postat numerele si numele (respectiv motoarele) participantilor.

 

PS. Kawasaki-ul de 1200 (de 220 - 230 kg) chiar nu avea nicio sansa in fatza vreunui motor de 900 sau 1000...El a fost numarul 201.

 

Cu respect,

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]nu mi s-a atras atentia atunci de catre nimeni, nici de catre cel cu RR-ul care trebuia sa castige.

Nu trebuia sa atrag eu sau frate-miu` atentia nimanui, nu eram organizatori. :D Cu atat mai mult cu cat noi nu stiam ca se alearga doar 2 ture. Credeam ca cel care castiga liniuta, se califica mai departe. :D

 

Daca va ajuta cu ceva, am sa trimit o diploma si un trofeu cu Locul I celui care ar fi trebuit sa-l si ia acasa...

Nu, multumesc. Deja e la loc de cinste cupa si diploma cu locul II. N-o mai dam jos de acolo.

 

 

Am spus mai sus ca eu sunt de vina, nu am fost atent.

 

Pentru mine e mai mult decat suficient ca v-ati recunoscut vina. :P Cine a inteles, bine, cine nu... iar e bine. :ph34r:

Ceea ce vreau pe viitor (si cred ca nu sunt singurul) ar fi sa invatati ceva din asta. Poate chiar sa tineti cont de unele sfaturi. Cineva a propus o tabela pe care sa se arate timpii fiecaruia in momentul trecerii liniei de finish. Super idee! N-ar mai fi niciun fel de indoiala. Transparenta totala.

 

 

In consecinta, NE VEDEM LA ANU'!

:rolleyes:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

Pentru mine e mai mult decat suficient ca v-ati recunoscut vina. :ph34r: Cine a inteles, bine, cine nu... iar e bine. :rolleyes:

Ceea ce vreau pe viitor (si cred ca nu sunt singurul) ar fi sa invatati ceva din asta. Poate chiar sa tineti cont de unele sfaturi. Cineva a propus o tabela pe care sa se arate timpii fiecaruia in momentul trecerii liniei de finish. Super idee! N-ar mai fi niciun fel de indoiala. Transparenta totala.

...

 

In consecinta, NE VEDEM LA ANU'!

:D

Eu de la inceput am spus ca sunt de vina...

Faza cu tabela nu prea am vazut asa ceva in romania, dar se poate rezolva ca, cate un prieten al celui care concureaza sa asfle timpul chiar cand a ajuns la finish...

 

O intrebare, se mai organizeaza undeva in tara liniutze sau s-a organizat anul acesta?

 

Si pentru la anul, o sa fie o zi motoarele si o zi masinile...cu mokus - hidi-miki ...sau o sa vedem noi cine, oricum vreau unul care sa tina si noaptea...aici ma refer la show nu la liniutze...noapte sunt efectele mai mishto.(gen burnout-uri , benzina...etc).

 

Numai bine,

Raul

Editat de daniela_ciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu tabela nu prea am vazut asa ceva in romania, dar se poate rezolva ca, cate un prieten al celui care concureaza sa asfle timpul chiar cand a ajuns la finish...

 

Foarte buna idee! :D

 

 

o intrebare daca vreau sa particip la un eveniment de genul...am clasa 750 dar doar 70 cp...unde sunt incadrat??

mersi

 

Probabil 750. Grupele se fac dupa cilindree, nu dupa cai. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de la inceput am spus ca sunt de vina...

Faza cu tabela nu prea am vazut asa ceva in romania, dar se poate rezolva ca, cate un prieten al celui care concureaza sa asfle timpul chiar cand a ajuns la finish...

 

O intrebare, se mai organizeaza undeva in tara liniutze sau s-a organizat anul acesta?

 

Si pentru la anul, o sa fie o zi motoarele si o zi masinile...cu mokus - hidi-miki ...sau o sa vedem noi cine, oricum vreau unul care sa tina si noaptea...aici ma refer la show nu la liniutze...noapte sunt efectele mai mishto.(gen burnout-uri , benzina...etc).

 

Numai bine,

Raul

 

Hai mah Raul, nu te impacienta ! Mie mi-a placut ! Eu o sa mai vin ......... pentru oameni si peisaje ! :rolleyes:

 

Chiar as fi alergat si eu cu vaca, dar la 950ccm si 100cp, nu alergam decat la clasa 900ccm, unde ma faceau varza cei cu CBR-urile ! Dar poate trebuia sa trag una doar asa sa vad ce timp scot !? La anu' ... o fac pe Fulga sa turbeze ! :ph34r:

 

 

o intrebare daca vreau sa particip la un eveniment de genul...am clasa 750 dar doar 70 cp...unde sunt incadrat??

mersi

 

Stai linistit ! Alerg eu cu tine ....... si eu sunt tot ,,anti-clasa" ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitandu-ma mai atent peste timpi (daca cei scrisi aici sunt cei corecti), am observat ca timpul ZX9R-ului din tura doi (11.844), ar fi batut cel mai bun timp al Blade-ului (11.938). :D

Asadar, Kawa si-a meritat premiul. :ph34r: Trebuia doar sa nu mai faca si al treilea tur. :P

Retrag cele spuse mai sus. :rolleyes:

 

Ne luam revansa, la anu'!

:D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitandu-ma mai atent peste timpi (daca cei scrisi aici sunt cei corecti), am observat ca timpul ZX9R-ului din tura doi (11.844), ar fi batut cel mai bun timp al Blade-ului (11.938). :D

Asadar, Kawa si-a meritat premiul. :D Trebuia doar sa nu mai faca si al treilea tur. :P

Retrag cele spuse mai sus. :rolleyes:

 

Ne luam revansa, la anu'!

:P

Ma bucur ca s-a clarificat :P . Ne vedem la urmatoarele liniutze...nu neaparat in BM. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitandu-ma mai atent peste timpi (daca cei scrisi aici sunt cei corecti), am observat ca timpul ZX9R-ului din tura doi (11.844), ar fi batut cel mai bun timp al Blade-ului (11.938). :D

Asadar, Kawa si-a meritat premiul. :ph34r: Trebuia doar sa nu mai faca si al treilea tur. :P

Retrag cele spuse mai sus. :rolleyes:

 

Ne luam revansa, la anu'!

:D

Sincer nu am avut timp sa ma uit detaliat peste timpi, am verificat doar ca ce-i dictati de catre arbitru sa fie si cei mai buni si se regaseasca in lista aceasta...

 

Dar cu al treilea tur ai dreptate, iar daca ati fi fost pe aeroport de la 8:30 incolo ati fi avut timp sa exersati mai mult, si poate scoteati un timp mai bun.

 

Numai bine,

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...