Sari la conținut

Accident In Ploiesti - 23.07.2008


ghostrider000
 Share

Postări Recomandate

mda si eu propun sa circulam liberi si sa ne doara la baschetzi de restul lumii....ca asa e trendu'. gizas. mai sunteti? pacat de familiile care raman dupa voi, pacat de parintii care isi ingroapa copiii. e impotriva firii. da voi fiti cool. ca deh, altfel sunteti luati de fraieri.

 

Ca bine zice Spirydusa ,pusei punctu pe Y fata :) ,si eu am permis de 1 luna motor de 2 weeks da nu ies prin orash inca ca sa nu o patzesc (nu de frica),dar deh asta inseamna sa iei permisu la o varsta mai inaintata cand esti mai cumpatat,plus ca facui si o mica buba :unsure: ,asa ca astia mai ZMEI vedeti ca ingerashu are de obicei viteza mai mica decat acu la kilometraju de la mobra.

Nu se merge fara permis,nu se merge fara echipament nu se merge mai tare decat esti in stare ,nu se face pe viteazu ca ajungi la 2 m sub pamant si nu mai raman decat Posturile de pe forumuri din tine.

 

Restu sunt vorbe si discutzii :).........

thanks. undeva deep down inside ma ajuti sa pastrez o speranta. ca totusi se poate si ca astia mici, tineri si nelinistiti poate vor invata ceva de la cei ca tine.

Editat de maimutzica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Permisul de conducere iti da treptul sa circuli dar la cum se iau permisele la noi ...... si vorbesc si C si D unde este fff grav.

Cauzele sunt clare si clasice : Experienta putina ori 0 , motor mare, echipament la limita.

Imi pare rau pt familie si prieteni care cu siguranta sunt distrusi si nu mai este cazul sa sugeram la ce trebuie sa se gandeasca.

 

Acum trebuie sa ne gandim mai mult la cei ramasi in viata si care sunt in situatii similare. Cu siguranta dac nu aveti un prieten cunoasteti un caz asemanator.

 

Ma gandesc cat gresesti daca "torni" o situatie de genul? Raspundeti voi!

 

nimeni nu stie. dar cel mai probabil nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda si eu propun sa circulam liberi si sa ne doara la baschetzi de restul lumii....ca asa e trendu'. gizas. mai sunteti? pacat de familiile care raman dupa voi, pacat de parintii care isi ingroapa copiii. e impotriva firii. da voi fiti cool. ca deh, altfel sunteti luati de fraieri.

 

 

thanks. undeva deep down inside ma ajuti sa pastrez o speranta. ca totusi se poate si ca astia mici, tineri si nelinistiti poate vor invata ceva de la cei ca tine.

 

 

Poate daca eram mic, tanar si nelinistit acu eram la spital:)))),deh io as propune ca permisu de categ A sa se ia de la macar 25 de ani si ceva ani de permis de B(BTW am 10 ani de b :unsure:,nu am nimic cu astia tinereii da sunt foarte usor de influentzat .Nu se gandesc la nimic decat sa dea bineee pe motor eventual cu o fetitza in spate cu popou cat mai gol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate...numai gura-i de voi...ce comentati atat pe baza permisului in cazul asta nu stiu...

de ce spun asta? pentru ca stiti foarte bine ca la noi permis de categoria A inseamna decat sala...traseul ala poa' sa-l faca si sor'mea la a2a lectie...so...copilu cu ore la bord sau cu permisu in mana de 2 zile era exact la fel si murea exact la fel ca poate daca nu o patea acum o patea cu permis...si murea la fel...va incalzea ca nu era infractor, nu?

 

 

Si in cazul asta du ce nu ai permis daca e asa usor :unsure: pentru ca e grea cartea aia care se cheama legislatie si picati la sala de 5 ori da va dati bine cu mobra in slapi si bermude :) si sa nu uitam singuri pe sosea si in linie dreapta :)

 

Sunteti jalnici si ce e mai rau ca nu vreti sa intelegeti gravitatea faptei.Asa ca in concluzie sa speram ca oricum cei din categoria Virilu wanna be se vor imputina pe zi ce trece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate...numai gura-i de voi...ce comentati atat pe baza permisului in cazul asta nu stiu...

de ce spun asta? pentru ca stiti foarte bine ca la noi permis de categoria A inseamna decat sala...traseul ala poa' sa-l faca si sor'mea la a2a lectie...so...copilu cu ore la bord sau cu permisu in mana de 2 zile era exact la fel si murea exact la fel ca poate daca nu o patea acum o patea cu permis...si murea la fel...va incalzea ca nu era infractor, nu?

 

cred ca nu intelegi ca daca statea in plm acasa, in loc sa se dea fara permis, nu mai dadea de asta cu duba, ACUM. simplu ca buna ziua: NU AI PERMIS, NU AI CE CAUTA PE STRADA, la asta se refera cei care spun de permis. s-a mai dus un suflet, din pacate, sa-i fie tarana usoara si sa invete careva din greselile lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in cazul asta du ce nu ai permis daca e asa usor :unsure: pentru ca e grea cartea aia care se cheama legislatie si picati la sala de 5 ori da va dati bine cu mobra in slapi si bermude :) si sa nu uitam singuri pe sosea si in linie dreapta :)

 

Sunteti jalnici si ce e mai rau ca nu vreti sa intelegeti gravitatea faptei.Asa ca in concluzie sa speram ca oricum cei din categoria Virilu wanna be se vor imputina pe zi ce trece.

 

 

din cate stiu are permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu are permis.

Si mai grav,inseamna ca a citit legislatia si stie ca nu ai ce cauta pe drum public conducand un vehicul pentru care nu ai permis. Vorbeste sa n-adoarma. Daca statea acasa si citea pentru sala,masina aia nu l-ar fi dat jos (pe el). Halal prieteni aia de l-au incurajat sa se suie pe mobra fara sa-si fi luat examenul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AAA si ca sa nu uit ,ca acu imi adusei aminte e un pic off topic da oricum e ceva de invatzat,cand am cazut era un mobrist prin preajma care banuiesc ca incerca sa invetze sau doar se plimba pacolo ,daca as putea sa ii zic asa (daca esti pe aci nenea ala cu HONDA albastra din parcare de la YAZAKY rusinicaaaaaa) :unsure: ) nici macar nu sa uitat ,nu m-a intrebat,nu m-a ajutat nu nimic ,noroc ca mai eram cu un preten care era incepator ca si mine care m-a ajutat cu curatzatul juliturii.Decat astfel de colegi mobristi mai bine lipsa ,spre deosebire de nenea comunitarii care m-au vazut bantuind cu o casca in mana pe la paulesti si au oprit sa intrebe daca is ok si daca am ceva ,desi nu se intamplase nimic.Deh mai e si lume cu simt civic,pacat ca unora dintre colegii mobristi le lipseste.

 

O regula ce nu trebuie uitata:Te opresti sa vezi eventual sa il ajuti pe colegu de jos ca poate alta data o sa fi in aceiasi situatzie si ai sa ai nevoie mai mare de ajutor.Dupa ce ca suntem putzini macar sa ne ajutam intre noi. :)

 

Daca trebe mutat in alta rubrica rog moderatorii sa o faca si scuze de off topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu intelegi ca daca statea in plm acasa, in loc sa se dea fara permis, nu mai dadea de asta cu duba, ACUM. simplu ca buna ziua: NU AI PERMIS, NU AI CE CAUTA PE STRADA, la asta se refera cei care spun de permis. s-a mai dus un suflet, din pacate, sa-i fie tarana usoara si sa invete careva din greselile lui.

 

 

Ganditi total gresit!

Sa zicem ca tipul respectiv, avea permis.Se intampla aceeasi chestie? :unsure: Sau sa zicem ca in locul lui, erai chiar tu si aveai permis, era aceeasi chestie?

Nu mai dati cu pietre in el, degeaba.Si cu permis, si fara permis, tot murea.Daca nu murea acum, se putea intampla altadata, asa ca lasati-l sa se odihneasca in pace!Nu mai sariti de poponeata in sus sa va credeti cei mai drepti dintre drepti!

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca nu.

 

 

Esti sigur?Cati nu mor cu permisul in buzunar? Aici nu a fost vina lui, a fost dobitocul care i-a intrat in fata.Cu ce te incalzeste plasticul cand unul iti taie calea si mori? Te scoala cumva din groapa? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ganditi total gresit!

Sa zicem ca tipul respectiv, avea permis.Se intampla aceeasi chestie? :unsure: Sau sa zicem ca in locul lui, erai chiar tu si aveai permis, era aceeasi chestie?

Nu mai dati cu pietre in el, degeaba.Si cu permis, si fara permis, tot murea.Daca nu murea acum, se putea intampla altadata, asa ca lasati-l sa se odihneasca in pace!Nu mai sariti de poponeata in sus sa va credeti cei mai drepti dintre drepti!

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

tu gandesti total gresit cand admiti faptul ca cineva (nu x sau y decedat si comentat pe forumul asta), dar, oricine, cu moto, cu auto, cu tramvai poate iesi pe drumul public cu una din cele de mai sus sau orice alt autovehicul fara a poseda permis de conducere si categoria corespunzatoare masinariei cu care iese.

la partea a doua, in fiecare dimineata as muri de vreo 2-3 ori la cati imi intorc in fata pe linia dubla continua pe calea grivitei, iar seara cand merg acasa, la fel, de 2-3 ori. putea sa moara si cu permis. dar macar avea dreptul sa fie acolo. asa, fara, nu avea nici un drept si nu avea ce cauta acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ganditi total gresit!

Sa zicem ca tipul respectiv, avea permis.Se intampla aceeasi chestie? :unsure: Sau sa zicem ca in locul lui, erai chiar tu si aveai permis, era aceeasi chestie?

Nu mai dati cu pietre in el, degeaba.Si cu permis, si fara permis, tot murea.Daca nu murea acum, se putea intampla altadata, asa ca lasati-l sa se odihneasca in pace!Nu mai sariti de poponeata in sus sa va credeti cei mai drepti dintre drepti!

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

 

Eu am permis ,si probabil de 2-3 ori pe saptamana e cate unul care intoarce in fata mea si nu am murit inca....da am permis :) , cred ca e prea greu pentru tine si pentru restu sa intelegeti asta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur?Cati nu mor cu permisul in buzunar? Aici nu a fost vina lui, a fost dobitocul care i-a intrat in fata.Cu ce te incalzeste plasticul cand unul iti taie calea si mori? Te scoala cumva din groapa? :unsure:

nu te inteleg si nu va inteleg.. de asta sunt atatea accidente. eu nici nu cred ca ar trebui sa apara pe forumul care se numeste motociclism astfel de exemplare care mor fara a fi motociclisti. eu cred ca sunteti inconstienti... cand ai plasticul esti in legalitate. altfel esti infractor. iar aia care mor cu permisul in buzunar mor tot din stupizenia care vad ca e majoritara pe aici. din cauza de astfel de atitudini mori chiar si cu permisul in buzunar. e prea complicat pentru voi... plasticul.. strugurii sunt acri, nu? din pacate sunt prea putine accidente aici care sa nu fi putut fi evitate. cele mai multe sunt din fitze, din teribilism, din lucruri care nu au nici o legatura cu motociclismul. tu crezi ca daca eu am continua sau dubla continua ma simt in siguranta sa-i dau 150 pentru ca am plasticul in buzunar? nu, dar plasticul ala din buzunar mi-a dat ocazia sa ies pe strada, sa vad, sa acumulez si cu timpul, sa incep sa recunosc situatii bizare si posibil periculoase.

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 20 de ani si am motor de viteza , defapt am avut de la 16 ani : rs 125, ducati 750, acum cbr 929+ cross si enduro.. eu cred ca experienta nu se masoara in ani ci in km parcursi si cat creier mai ai si in cap..

Eu ma refeream ca la varsta asta ai impresia ca nu ti se pot intampla prea multe,uita-te si tu cate accidente grave sunt produse de tineri cu varsta apropiata lui. Acum ce sa iti spun,cand aveai rs 125 aveai o gramada de km parcursi,de fapt nu,bine ca esti tu destept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Experientza inseamna intradevar kilometrii parcursi ,dar mai trebuie sa ai si mintea cea de pe urma cand vrei sa ii dai 200,asa ca daca u esti un caz fericit nu generaliza.Esti unul din poate aia 3-4 la suta cu capu pe umeri(asta daca esti:)) cu varsta intre 18-23.

 

Life is short.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul trebuie privit pe general, tipul in cauza este un dosar inchis, de ajutat cu ceva nu mai poate nimeni.

Incercam doar sa ajutam acolo unde inca este posibil , pe cei in viata si care sunt dispusi catre aceste greseli.

Viteza mica si experienta multa asta face diferenta intre viata si moarte intr-o situatie care tinde sa devina uzanta(intoarcere pe dubla continua, stanga fara semnalizare, etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu gandesti total gresit cand admiti faptul ca cineva (nu x sau y decedat si comentat pe forumul asta), dar, oricine, cu moto, cu auto, cu tramvai poate iesi pe drumul public cu una din cele de mai sus sau orice alt autovehicul fara a poseda permis de conducere si categoria corespunzatoare masinariei cu care iese.

la partea a doua, in fiecare dimineata as muri de vreo 2-3 ori la cati imi intorc in fata pe linia dubla continua pe calea grivitei, iar seara cand merg acasa, la fel, de 2-3 ori. putea sa moara si cu permis. dar macar avea dreptul sa fie acolo. asa, fara, nu avea nici un drept si nu avea ce cauta acolo.

 

 

Nu, n-ai inteles! NU am zis ca admit sa mergi FARA PERMIS! Am spus ca se putea intampla oricui sa moara in astfel de caz, chiar ar fi avut permis! Am cunoscut o gramada de motociclisti, care acum nu mai sunt printre noi, si au pierit din vina altor idioti.Da, si aveau permis de multi ani, nu de doua luni.

Acum chestia e interpretabila, ca nimeni nu stie exact cum s-a produs accidentul.Se poate sa fie si vina lui, dar se poate sa nu fie.Omul acum e decedat, nu inteleg de ce il judecati atat, dar va place observ, sa fiti voi cei din fata.

Zic, doamne fereste, sa apareti unul dintre voi pe aici, la accidente, voi astia care va bateti cu pumnul in piept ca aveti permis.

Permis avem mai multi, nu esti singurul sau nu sunteti singurii.

 

Eu zic sa il lasati sa se odihneasca in pace, comentariile voastre sunt degeaba, parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Permisul în sine nu te salvează de la accident, însă dacă ai permis poți să ieÂşi liniÂştit cu motoreta, de cîte ori vrei, Âşi să te plimbi încet ca să vezi care-i treaba cu idioții de pe stradă. Nu eÂşti nevoit să te dai numai pe înserat, stil ghostrider, cu ochii-n patru după gabori, cu anturajul care te incită să o dai pe-o roată.

 

De obicei anturajul este cel vinovat fiindcă te împinge la tîmpenii (inclusiv la mersul fără permis).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti o imbecila fatuco. Si tu si marea majoritate a mamelucilor care populeaza forumul asta de ceva vreme incoace si posteaza in lipsa kilometrilor facuti. Maa are dreptate. Pustiul nu avea DREPTUL de a conduce pe drumurle publice. Prietenii aveau DATORIA de a-l sfatui pe pusti. Pustiul avea DATORIA de a se gandi mai bine la ce face.

 

Nu toti sunt facuti sa conduca o motocicleta. Iar cand spun condus nu ma refer la a schimba vitezele in linie dreapta, fa tampito, pixda de seaua din spate ce esti. Mi-e atat de scarba de mentalitatea asta de cacao. Ati ajuns sa scuzati lipsa dreptului de condus prin motivatii de hi5.

 

Stii ce sper? Sa vad cat mai multi jumuliti cu motoare puternice, fara permis sau cu permis de o luna, infipti in toate obstacolele posibile. Iar fatucele inteligente ca tine care se urca cu ei, sa ajunga in scaunul cu rotile. Ca apoi sa posteze din vasta lor experienta.

 

 

Ce fel mentalitate ai spus? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti o imbecila fatuco. Si tu si marea majoritate a mamelucilor care populeaza forumul asta de ceva vreme incoace si posteaza in lipsa kilometrilor facuti. Maa are dreptate. Pustiul nu avea DREPTUL de a conduce pe drumurle publice. Prietenii aveau DATORIA de a-l sfatui pe pusti. Pustiul avea DATORIA de a se gandi mai bine la ce face.

 

Nu toti sunt facuti sa conduca o motocicleta. Iar cand spun condus nu ma refer la a schimba vitezele in linie dreapta, fa tampito, pixda de seaua din spate ce esti. Mi-e atat de scarba de mentalitatea asta de cacao. Ati ajuns sa scuzati lipsa dreptului de condus prin motivatii de hi5.

 

Stii ce sper? Sa vad cat mai multi jumuliti cu motoare puternice, fara permis sau cu permis de o luna, infipti in toate obstacolele posibile. Iar fatucele inteligente ca tine care se urca cu ei, sa ajunga in scaunul cu rotile. Ca apoi sa posteze din vasta lor experienta.

 

 

Ne scuza maria sa atoatestiutor,nascut cu mobra in bratze ,ca noi muritorii de rand cu permis si mobra de putzin timp indraznim sa scoatem un cuvintzel acolo pe un forum.Nu il scuza nimeni nici pe el nici pe prietenii care nu l-au avertizat(BTW la cum gandea fatuca aia de a aparut la stiri imi inchipui ce prieteni binevoitori si grijulii avea) ,nici pe boul cu masina ( nu e conserva asa cum noi nu suntem triciclete in comparatzie cu frun ML) .Dar de aci si pana sa ne faci mameluci gratuit si sa vi cu alte insulte .......Sau esti freunu dala care atunci cand vede un mobrist la ananghie trece cu viteza pe langa el si zice buuun inca un fraier jumulit? :unsure: .

Mai bine ajuti pe altii cu experienta ta ,dojenesti dar nu jignesti.Nu totzi avem 3 clase plus trenul ,sau suntem aerieni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba mergea regulamentar si era cu capul pe umeri, nu avea ce cauta pe strada.

ecuatia: moto+ lipsa permis_ canci experienta = stat acasa pana cand lua dreacului plasticul ala, si exersat prin poligoane frane si alteposibilitati de eschivare in trafic.

Corect, putea fii altul in locul lui cu carnet si sa moara cu actul in buzunar. Insa daca ar tinut cont de propriile carente, nu ar fi fost acolo in momentul in care conservarul a intors, ar fii fost acasa, la o terasa, in fata unui suc, si ar mai fi fost in viata. cel putin pana la o situatie asemanatoare. pacat de tineretea lui, de cei apropiati, de prietenii care nu au incercat sau reusit sa-i domoleasca nerabdarea.

 

ushurel nenea, omu se referea la curajosii fara carnet si cu taratze in cap in loc de neuroni, calare pe ceva care zboara mai repede decat pot formula ei un gand. Shi da, daca as stii ca respectivul e o astfel de duda, l-as lasa acolo sa-si culeaga epiderma de pe asfalt *(asta in cazul in care e atat de norocos)

 

.Dar de aci si pana sa ne faci mameluci gratuit si sa vi cu alte insulte .......Sau esti freunu dala care atunci cand vede un mobrist la ananghie trece cu viteza pe langa el si zice buuun inca un fraier jumulit? :unsure: .

Mai bine ajuti pe altii cu experienta ta ,dojenesti dar nu jignesti.Nu totzi avem 3 clase plus trenul ,sau suntem aerieni.

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba mergea regulamentar si era cu capul pe umeri, nu avea ce cauta pe strada.

ecuatia: moto+ lipsa permis_ canci experienta = stat acasa pana cand lua dreacului plasticul ala, si exersat prin poligoane frane si alteposibilitati de eschivare in trafic.

Corect, putea fii altul in locul lui cu carnet si sa moara cu actul in buzunar. Insa daca ar tinut cont de propriile carente, nu ar fi fost acolo in momentul in care conservarul a intors, ar fii fost acasa, la o terasa, in fata unui suc, si ar mai fi fost in viata. cel putin pana la o situatie asemanatoare. pacat de tineretea lui, de cei apropiati, de prietenii care nu au incercat sau reusit sa-i domoleasca nerabdarea.

 

ushurel nenea, omu se referea la curajosii fara carnet si cu taratze in cap in loc de neuroni, calare pe ceva care zboara mai repede decat pot formula ei un gand. Shi da, daca as stii ca respectivul e o astfel de duda, l-as lasa acolo sa-si culeaga epiderma de pe asfalt *(asta in cazul in care e atat de norocos)

 

Pai asa sa se exprime,ca altfel se intelege ca totzi estem o apa si un pamant.Cum ziceam daca citesti un post mai sus am fost in postura sa fac buba la 20 la ora sau 30 si sa......da mai bine vezi u mai sus ce am zis de colegu mobrist ca sa nu ma repet

 

Numa bine in rest,pacat ca unii isi risca tineretea aiurea .

 

P.S Baietzi tzinetzi minte :daca suntetzi in viata si intregi avetzi mai multe sanse sa tavalitzi gagici decat daca suntetzi la 2 sub pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...