Jump to content
Sign in to follow this  
silver wings

Accident Mortal Ploiesti

Recommended Posts

SSLAM: prietene, esti idiot!

Dar hai sa dezvolt un pic...

Faptu'

Pe baiatul asta il putea lovi un meteor. Si daca avea permis, murea lovit de meteorul asta si cu asta basta! Dar nu, el nu avea permis, drept pentru care a comis o infractiune, punand in primejdie bunuri, vieti si nervii mei, si murind pentru ca se afla pe drumul ala. Nu pentru ca meteorul l-a ucis!

Anecdota

Tu si prietenii tai va duceti la scaldat. E foarte cald afara si simtiti nevoia sa mai dati jos din jegul acumulat de-a lungul zilei de pe soselele patriei. Ei bine, va duceti sa va scaldati in crescatoria de pesti Pirahna a municipiului Prahova (de dragul argumentului, accepta utopicul), stabiliment marcat cu 450 de pancarde de genul "LOC PERICULOS, NU VA AVANTATI CA ORBETII !" Dar voi, in floarea varstei si cu bilutele ne cretze inca, sariti cu bucurie in apa limpede ca un cristal, bucarandu-va de prospetimea acesteia. Deodata, Grigore, prietenul vostru pe care il cunosteati de cand ciordea halvita de la madam Florentina de la alimentara, dispare sub apa involburata, intr-un amalgam de intestine si galgaituri infundate.

Morala este urmatoarea: nu pestii pirahna l-au omorat pe Grigore, Grigore l-a omorat pe Grigore! Grigore nu avea ce sa caute in crescatoria de pesti Pirahna a municipiului Prahova! (de dragul argumentului, accepta utopicul inca o data)

Daca tot nu ti-a cazut fisa cu mare zgomot de tabla ruginita, inseamna ca esti la nivelul de inteligenta a unui ananas de sera. Iti voi desena o schema, usoara, in culori pastelate. Apropos, esti daltonist?

SSLAM: prietene, esti idiot!

Dar hai sa dezvolt un pic...

Faptu'

Pe baiatul asta il putea lovi un meteor. Si daca avea permis, murea lovit de meteorul asta si cu asta basta! Dar nu, el nu avea permis, drept pentru care a comis o infractiune, punand in primejdie bunuri, vieti si nervii mei, si murind pentru ca se afla pe drumul ala. Nu pentru ca meteorul l-a ucis!

Anecdota

Tu si prietenii tai va duceti la scaldat. E foarte cald afara si simtiti nevoia sa mai dati jos din jegul acumulat de-a lungul zilei de pe soselele patriei. Ei bine, va duceti sa va scaldati in crescatoria de pesti Pirahna a municipiului Prahova (de dragul argumentului, accepta utopicul), stabiliment marcat cu 450 de pancarde de genul "LOC PERICULOS, NU VA AVANTATI CA ORBETII !" Dar voi, in floarea varstei si cu bilutele ne cretze inca, sariti cu bucurie in apa limpede ca un cristal, bucarandu-va de prospetimea acesteia. Deodata, Grigore, prietenul vostru pe care il cunosteati de cand ciordea halvita de la madam Florentina de la alimentara, dispare sub apa involburata, intr-un amalgam de intestine si galgaituri infundate.

Morala este urmatoarea: nu pestii pirahna l-au omorat pe Grigore, Grigore l-a omorat pe Grigore! Grigore nu avea ce sa caute in crescatoria de pesti Pirahna a municipiului Prahova! (de dragul argumentului, accepta utopicul inca o data)

Daca tot nu ti-a cazut fisa cu mare zgomot de tabla ruginita, inseamna ca esti la nivelul de inteligenta a unui ananas de sera. Iti voi desena o schema, usoara, in culori pastelate. Apropos, esti daltonist?

Nu stiu daca iti dai seama dar te contrazici singur :disappointed:

haideti sa nu ne mai certam.am invatat ce a fost de invatat din accidentul acesta.toata lumea a inteles ce trebuia.Acum nu ne mai ramane decat sa mergem si noi si sa ii aprindem o lumanare . E singurul lucru pe care il mai putem face pentru Dragos Matache.Dumnezeu sa il ierte !

Va certati aici aiurea mah va zic eu.

A fost motocicleta mea eu am vandut-o unui tip si asta i-a dat-o lui Dragos, Dumnezeu sa il ierte, deci nu stiu ce relevanta are numarul cu PZD, intrucat este numarul meu, si motocicleta este inca pe numele meu. A gresit asta e clar, ca a mers fara permis, dar ma intreb eu acum cu ce il mai ajuta un carton in portofel...

Pe motocicleta aia am facut cam 20.000km si va zic ca in 100 de metri la blana nu putea sa ia mai mult de 80-100 sa zic. Faptul care m-a surprins, a fost ca pneul fatza nu a fost schimbat de cand am avut-o eu, si de atunci eu nu as mai fi mers cu el ca avea canturi adanci stanga dreapta, in fine...Interesant ar fi sa aflam ce casca purta in mom accidentului, ca daca iau aud de vreun ProBiker sa nu mai stiu ce casca facuta pe genunchi prin china si vanduta la importatori louis, le sparg geamurile.

Chestia e ca daca vreti ar trebui sa mergeti sa aprindeti si voi o lumanare cum am facut si eu aseara, si chiar daca l-am intalnit de 2-3 ori nu am putut sa nu vars o lacrima, iar in momentul in care a aparut mama lui, nu va puteti imagina ce scena a fost, ca nu am mai putut sta.

R.I.P Matache!!

Poate am fost inteles gresit. Nu vreau sa fi murit. Vreau sa fi trait fericit, sa invete si pe altii cat de frumoasa e liberatea pe 2 roti. Dumnezeu sa il ierte!

stie cineva la ce ora vor avea loc funerariile si unde anume ?

duminica vor avea loc! ora si unde o sa va comun ic ceva mai pe seara sau maine! pana una alta cine vrea sa faca un gest eu cred ca mai bine a-ti merge sa aprndeti o lumanare decat sa stati sa va certati jicniti si sa incercati sa stabiliti cine are dreptate!

odihnestete in pace varule!

@ Stege

Deci nu pot sa cred ca exista oameni ca tine cu 2 neuroni si aia ocupati. Deci in ce ai spus tu acolo in 2 chestii care vroiai sa para funny si nitel inteligente dai dovada de o imbecilitate rar intalnita. Pe langa faptul ca te contrazici singur in "Faptu'' si "Anecdota" pe care te rog frumos sa le iei si sa ti le bagi in poponeata cu aprecierile tale cu tot nu ai inteles absolut nimic din ce am scris eu in acele posturi in care te-ai uitat ca o vita ocupata cu rumegatul.

Prietenul meu inaripat motocicleta, motociclismul si strada nu sunt niste chestii de care ar trebui sa fim ingroziti si sa ne ferim chiar daca unii soferi vor sa ne-o dovedeasca cat mai des. Dar cum tu esti dat jos din copac de foarte putin timp si in drumul tau spre achizitionarea de banane te intersectezi cu drumurile publice e normal sa fii asha de speriat. La artificii de revelion nu te sperii?

Ca sa concluzionam ai nota 3 treci la loc in pom si ai grija ca la tine inteligenta dauneaza grav sanatatii

stie cineva la ce ora vor avea loc funerariile si unde anume ?

funerariile vor avea loc duminica la ora 12 , in mihai bravu!

pentru astia care fac intrecere aici pentru premiul cel mare de "cel mai mare motociclist din lume" aveti si voi macar un pic de respect si mutati discutia in alta parte!

nu ajutati cu nimic! din discutiile voastre si din felul in care va purtati pe un forum unde lumea ar trebui decat sa aduca un ultim omagiu cu parere de rau dar... nici unu nu sunteti vreo spuma de motociclisti! cel putin din felul in care vorbiti! nu contesta nimeni ca stiti sa mergeti pe 2 roti dar ... atat!

Nu stiu cum va permiteti sa improscati cu noroi in cineva care a murit aproape nevinoat!!Nu cred ca a-ti avea aceeasi parere daca va era prieten!! Odihneste-te in pace!!!

Nu stiu daca avea vreo sansa sa scape .. si cu permis si fara .. insa stiu ca motoristi in general sunt trasi la raspundere .. nu conteaza ca au dreptate sau nu ... nimeni nui crede .. zic despre noi ca suntem niste retardati cu bani si cu fite care nu stiu sa faca altceva decat sa bage viteza insa , cea ce nu stiu e faptu ca poate nu suntem toti asa .. or mai fi .. si motoristi de genu ... dar marea majoritate merg pe motoare pt ca iubesc acest lucru si pt ca un motor pt pentru ei si pt mine inseamna libertate ... inseamna mai corect spus o parte din inima noastra .. nu conteaza ca e fier ... nu conteaza daca e firma sau nu. conteaza ca acel om iubeste un lucru si il face cu placere ... imi pare sincer rau pt acel baiat .. care a murit din cauza unui sofer neatent .. asi vrea sa putem schimba mentalitatea soferilor .. insa nu nu puteam .. orice am incerca .. (poate peste ani si ani . vom reusi ... insa pana tunci .. cati dintre noi trebuie sa mai moara ???? cati ??? )de ex : eu am un motoras de 125 ... , nu e firma ... (dafier 8-A) poate multi nu ati auzit de el ... insa .. eu iubesc motoru asta ... si ador sa plec cu el in plimbare ... insa de azi inainte mie frica sa merg pe el ... inca ma mai gandesc daca sal vand sau nu .. nici nus ce sa fac ... mi sa intamplat si mie exact ce i sa intamplat si acelui baiat .. mia taiat fata .. am clacsonat ... am pus frana in ultimul hal si am reusit sa scap nevatamat .. fiinca un anumit sofer a intrat pe banda mea de pe un loc cu circulatia interzisa .. calcand astfel banda continua (si ma gandesc daca aveam viteza .....mai mult ca sigur maine ma dadeau si pe mine la televizor cam plecat din lumea asta ... ... lam lasat in pace am plecat si asta e .. nu ai ce sa faci ... si am si carnet .. de A1 si de B .. nu ai ce sa le faci ..In plus eu am 18 ani .. deabia am intrat la facultate iar acest motor mia fost luat de parintii mei care dupa ce au vazut ca iubesc motoarele si imi place foarte mult sa conduc motoare .. miau luat aceasta jucarie ...am facut aproape 800 de km cu ea si mie draga dar nu cred ca se merita sa ii fac pe ei sa sufere daca mor intrun accident de motor . ar fi prea mult eu unu .. oi muri si aia e .. dar ei raman cu gadul .. ca daca nu miar fi luat motorul poate asi fi trait .. si sunt sigur si parinti acelui baiat simt la fel .. ... spoer sa nu va fi plictisit .. si sper sa nu te super ca tiam trimis acest mesaj tie ... dar .. chiar nu am cuvinte ... nu stiu ce va fi ... stiu doar ce a fost ... va urez la toti .. sosea uscata ....si durm fara evenimente ... si sper sa ne vedem la paulesti la sfarsitul lui august .. daca nu cu motorul .. macar cu prezenta .... aveti grija de voi .. bafta .

Nu stiu daca avea vreo sansa sa scape .. si cu permis si fara .. insa stiu ca motoristi in general sunt trasi la raspundere .. nu conteaza ca au dreptate sau nu ... nimeni nui crede .. zic despre noi ca suntem niste retardati cu bani si cu fite care nu stiu sa faca altceva decat sa bage viteza insa , cea ce nu stiu e faptu ca poate nu suntem toti asa .. or mai fi .. si motoristi de genu ... dar marea majoritate merg pe motoare pt ca iubesc acest lucru si pt ca un motor pt pentru ei si pt mine inseamna libertate ... inseamna mai corect spus o parte din inima noastra .. nu conteaza ca e fier ... nu conteaza daca e firma sau nu. conteaza ca acel om iubeste un lucru si il face cu placere ... imi pare sincer rau pt acel baiat .. care a murit din cauza unui sofer neatent .. asi vrea sa putem schimba mentalitatea soferilor .. insa nu nu puteam .. orice am incerca .. (poate peste ani si ani . vom reusi ... insa pana tunci .. cati dintre noi trebuie sa mai moara ???? cati ??? )de ex : eu am un motoras de 125 ... , nu e firma ... (dafier 8-A) poate multi nu ati auzit de el ... insa .. eu iubesc motoru asta ... si ador sa plec cu el in plimbare ... insa de azi inainte mie frica sa merg pe el ... inca ma mai gandesc daca sal vand sau nu .. nici nus ce sa fac ... mi sa intamplat si mie exact ce i sa intamplat si acelui baiat .. mia taiat fata .. am clacsonat ... am pus frana in ultimul hal si am reusit sa scap nevatamat .. fiinca un anumit sofer a intrat pe banda mea de pe un loc cu circulatia interzisa .. calcand astfel banda continua (si ma gandesc daca aveam viteza .....mai mult ca sigur maine ma dadeau si pe mine la televizor cam plecat din lumea asta ... ... lam lasat in pace am plecat si asta e .. nu ai ce sa faci ... si am si carnet .. de A1 si de B .. nu ai ce sa le faci ..In plus eu am 18 ani .. deabia am intrat la facultate iar acest motor mia fost luat de parintii mei care dupa ce au vazut ca iubesc motoarele si imi place foarte mult sa conduc motoare .. miau luat aceasta jucarie ...am facut aproape 800 de km cu ea si mie draga dar nu cred ca se merita sa ii fac pe ei sa sufere daca mor intrun accident de motor . ar fi prea mult eu unu .. oi muri si aia e .. dar ei raman cu gadul .. ca daca nu miar fi luat motorul poate asi fi trait .. si sunt sigur si parinti acelui baiat simt la fel .. ... spoer sa nu va fi plictisit .. si sper sa nu te super ca tiam trimis acest mesaj tie ... dar .. chiar nu am cuvinte ... nu stiu ce va fi ... stiu doar ce a fost ... va urez la toti .. sosea uscata ....si durm fara evenimente ... si sper sa ne vedem la paulesti la sfarsitul lui august .. daca nu cu motorul .. macar cu prezenta .... aveti grija de voi .. bafta .

Mai bine investeau in educatia ta ... eu nu stiu cum ai intrat la facultate

Nu am zis-o cu rautate dar e jenent sa ai 18 ani si sa nu stii sa scrii ! Esti strain ? Ungur,bulgar ceva ca altfel nu-mi explic . Am bolduit ceva mai sus . Din cauza celor ca tine si nu numai se intampla lucrul acela .

Bafta!

Imi pare rau de off-topic dar nu m-am putut abtine .

Edited by florianpeiu

Tin sa te anunt ca nu sunt strain si ca am ajuns la facultate pentru ca am invatat. In cea ce priveste acel mesaj ,a fost scris la 12 noaptea cand eram plin de nervi si suparat ca va rebui sa-mi vand motorul. Promit ca data viitoare n-am sa mai postez nimic daca sunt obosit si nervos .ok ?

Dumnezeu sa-l odihneasca!!! :ok: :D :D

Pacat ca se intmpla astfel de lucruri datorate unor cauze osor copilaresti (qm plm sa te sui pe fier fara permis si qm plm sa dai de volanu ala la discretie fara sa te uiti makr odata in oglinzile alea nenorocite... mai sunt si 3).

Condoleante pentru cei care-l plang... si lasati-o si voi mai moale cu concluziile acide (chiar dak aveti dreptate)

RIDE SAFE AND OPEN YOUR DAMN EYES!!!! :moto:

Tin sa te anunt ca nu sunt strain si ca am ajuns la facultate pentru ca am invatat. In cea ce priveste acel mesaj ,a fost scris la 12 noaptea cand eram plin de nervi si suparat ca va rebui sa-mi vand motorul. Promit ca data viitoare n-am sa mai postez nimic daca sunt obosit si nervos .ok ?

Nu pune la suflet bursucule. Uitate sa vezi posturile lui. sunt satul de fitosii astia care se rup in figuri cu echipamentele lor si cu lectiile de ortografie. daca ai ce va de spus spune. cine stie sa citeasca citeste. cine se uita dupa greseli treaba lui. nu te baga in discutii cu asemenea tipi. si te rog eu promite-mi ca o sa postezi mai ales cand esti obositt si nervos. lasa fittosii sa zica ce vor ei.

oricum pacat de el ..RIP. , si eu mi am luat motorisca inainte sa mi iau permisu si a fost fff greu sa ma retin sa nu ma urc pe ea. dar in situatia asta nu stiu dc mai poti sa l condamni, devine din ce in ce mai periculos din cauza conservelor, in ploiesti cel putin lumea nu este asa de civilizata ca in Bucuresti de exemplu, astazi de exemplu, un taran cu o super dacia 1300 facea fite in fata mea, l am lasat in pace, insa tare as fi vrut sa i trag o flegma

Vasile, cred ca nu sti ce vorbesti facand comparatiile de trafic din Ploiesti cu Bucuresti.Nu uita ca Bucurestiul nu este ORAS este defapt un SAT MAI MARE ticsit de tarani!

Be attentive!

Nu pune la suflet bursucule. Uitate sa vezi posturile lui. sunt satul de fitosii astia care se rup in figuri cu echipamentele lor si cu lectiile de ortografie. daca ai ce va de spus spune. cine stie sa citeasca citeste. cine se uita dupa greseli treaba lui. nu te baga in discutii cu asemenea tipi. si te rog eu promite-mi ca o sa postezi mai ales cand esti obositt si nervos. lasa fittosii sa zica ce vor ei.

"Nu pune la suflet bursucule . Fi prietenul meu ca sunt singur si n-am pe nimeni ! Hai sa ne plimbam impreuna asa incet , batraneste cum am precizat in alt topic in care s-a vazut ca sunt cam incuiat , ca nu stiu de gluma ,etc . "

Interesant nickname si id de mess ai la varsta ta ! Mi-ai citit posturile si ai tras concluzia ca sunt fitos ? Interesant . Zici ceva de echipamente ; esti cumva complexat ca nu iti poti lua unul ? Ti se pare normal ca cineva care mai e si la facultate pe deasupra sa nu stie de existenta cratimei ? Daca ma luam de toata lumea care a omis cateodata sa o foloseasca iti ziceam si tie ceva referitor textul de mai sus :moto: . O greseala o inteleg , oricine o face (asta daca scrii la tastatura ).

Nu am nimic cu mersul incet , si eu il practic numai ca a sunat destul de patetic .

Bravooo f frumos dupa ce ca suntem o mana de motociclisti in pl va mai si certati si pe forum macar faceti-o fata in fata.Prearea mea e ca ar trebui sa fie mai mult respect intre noi.Condoleanta familiei si prietenilor.In legatura cu acicdentul fara suparare dar nu avea ce cauta pe motor e bine sa respecti niste lucruri de baza prearea mea.Bafta!

Asta cam asa e. Ne certam aiurea fara nici un sens .. (in cea ce-l priveste pe domnul Florianpeiu, prin sintagma "mers incet "trebuia sa intelegei ca ma refeream la limita admisa de lege :ok: cat despre echipament ,nu prea ma intereseaza sincer sa fiu daca ai casca. aparatori, geaca ,si ce mai ai tu .. este spre binele tau .Inseamna ca esti un om responsabil si ca nu vrei sa mori aiurea pe drum.)va urez noapte buna si desigur carosabil uscat :moto:)))

Asta cam asa e. Ne certam aiurea fara nici un sens .. (in cea ce-l priveste pe domnul Florianpeiu, prin sintagma "mers incet "trebuia sa intelegei ca ma refeream la limita admisa de lege :ok: cat despre echipament ,nu prea ma intereseaza sincer sa fiu daca ai casca. aparatori, geaca ,si ce mai ai tu .. este spre binele tau .Inseamna ca esti un om responsabil si ca nu vrei sa mori aiurea pe drum.)va urez noapte buna si desigur carosabil uscat :moto:)))

Bursuck ,nu ma refeream la ceea ce ai scris tu . Faza cu mersul incet venea din alt post al lui Javert . In fine ,nu mai conteaza .

Bafta

RIP

Bah, voi va duceti la inmormantare sau va duceti sa va cocalariti in mijlocul fanilor? :D Era un distrus cu o vitezana galbena, si altul langa el...tare mult va mai chinuia talentul frate, sunteti niste retardati cocalaro-manelari! Nu mai zic de ghiolbanul ala cu bmw-ul care facea cerculete...nu am cuvinte.Ori te duci la inmormantare ca tot omul, ori iti pui batic, ochelari si faci stambe, ca e cul...Imi pare rau ca fenomenul asta prinde la toti cocalarii...

Edited by Dixi

oricum pacat de el ..RIP. , si eu mi am luat motorisca inainte sa mi iau permisu si a fost fff greu sa ma retin sa nu ma urc pe ea. dar in situatia asta nu stiu dc mai poti sa l condamni, devine din ce in ce mai periculos din cauza conservelor, in ploiesti cel putin lumea nu este asa de civilizata ca in Bucuresti de exemplu, astazi de exemplu, un taran cu o super dacia 1300 facea fite in fata mea, l am lasat in pace, insa tare as fi vrut sa i trag o flegma

lume civilizata in Bucuresti? asta e buna:D In bucuresti is toate natiile de romani in 1 rand.

eu nu-s din B dar ajung des pe acolo si nu pentru o zi...si in trafic lumea e mai nesimtita decat ai vazut tu vreodata in tot Ploiestiul!;)):|

intr-o singura seara era sa intre 2 dobitoci in noi ptr ca "n-au vazut" frate motorul!

nu mai zic de unul din ei care insista sa intre in noi chiar si dupa ce i-a batut pilotul in geam....

apoi a 2a seara ALT dobitoc care cand facea dreapta se uita in telefon in loc sa se uite dracu' la strada unde urma sa intre!

deci...ce spuneai de nesimtire?:) :D

RIP

Bah, voi va duceti la inmormantare sau va duceti sa va cocalariti in mijlocul fanilor? :D Era un distrus cu o vitezana galbena, si altul langa el...tare mult va mai chinuia talentul frate, sunteti niste retardati cocalaro-manelari! Nu mai zic de ghiolbanul ala cu bmw-ul care facea cerculete...nu am cuvinte.Ori te duci la inmormantare ca tot omul, ori iti pui batic, ochelari si faci stambe, ca e cul...Imi pare rau ca fenomenul asta prinde la toti cocalarii...

gogule esti distrus! "manelaru ala cu vitezana galbena" (banuiesc ca exprimarea este apogeul carierei tale) a fost unul dintre cei mai buni prieteni ai lui , si care intotdeauna i-a dat sfaturi cu privire la motor si in special sa nu mai iasa fara carton! ceea ce s-a intamplat acolo a fost un omagiu adus lui dragos si sunt sigur ca de acolo de unde ne privea a fost incantat!

in schimb tu... liniste

discutiile sunt oricum de prisos acum pentru ca nimic nu maio poate schimba nimik. ca a fost sau nu vinovat chiar nu mai conteaza acum, a murit un om pana la urma ca a fost sau nu vinovat, ca putea sa fie prevenita asta sunt doar niste vorbe n vant. poate asta i a fost soarta. oricum ar tb sa fie un semnal de alarma pt cei care uita ca in oras nu se merge tare si ca oricata exp ai avea asta nu te scapa. ideea este sa conducem prudent si fara fite n trafic pentru ca mai devreme sau mai tarziu s ar putea ca norocul sa nu mai tina cu noi.