Sari la conținut

Cupa So-moto Racing


Postări Recomandate

14-17 AUGUST BISTRITA

 

VOR FI 3 CLASE MOTO-EXTREM,OLD BOYS,OPEN SI UNA ATV-QUAD

 

PREMII LA MOTO -750 EURO LOCUL 1

-500 EURO LOCUL 2

-300 EURO LOCUL 3

 

SE MERGE INDIVIDUAL NU IN ECHIPE,TREBUIE SA AVETI GPS COMPATIBIL GARMIN

ESTE O CUPA ORGANIZATA DE SO-MOTO RACING NU TREBUIE LICENTA FRM

TAXA DE PARTICIPARE ESTE 200 RON IN CARE ESTE INCLUSA MASA FESTIVA

 

 

Pentru alte informatii ma puteti contacta la nr. 0263- 215597, 0721 - 215402

 

A.S. "CLUBUL SO-MOTO RACING"

Bistrita, str. Artarilor, nr. 26, sc. C, ap. 52

CUI 14091467, CIF 02750420

CONT RO35 BPOS 0600 2750 420R 0L01 - deschis la BANC POST - Suc. Bistrita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14-17 AUGUST BISTRITA

 

VOR FI 3 CLASE MOTO-EXTREM,OLD BOYS,OPEN SI UNA ATV-QUAD

 

PREMII LA MOTO -750 EURO LOCUL 1

-500 EURO LOCUL 2

-300 EURO LOCUL 3

 

 

premiile sus mentionate sunt doar la podiumul de la clasa extrem sau si la old & open ?

Editat de BGS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate campa la Somodean in strand nu? Acolo sunt de toate - mancare, bautura, piscina, fetele din bistrita la bronzat :disappointed:

 

 

 

se poate campa chiar in incinta bazei de agrement

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai sa aiba Somo bere destula la crasma

 

asta s-ar putea sa fie o problema. Stii ca el e fan pepsi, fanta, perla harghitei, etc :)

 

eh hai ca incepem sa alergam pe bani. asta o sa ridice mult nivelul :blbl: :disappointed:

 

si de la bani o sa vezi in curand discutii si scandaluri cum n-au mai fost pana acum :-L

Organizatorii trebuie sa fie foarte atenti la raegulament si la aplicarea lui atunci cand sunt $$$$ la bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corespondenta speciala de la Nelu Somodean care vrea sa clarifice cateva detalii:

 

Clasele

- Extrem - traseu tehnic, pentru avansati si puternici :ok:

- Old boys - cam 50% traseu comun cu extrem in rest traseu mai usor. Se pot inscrie la old boys numai motociclisti care au implinit varsta de 35 de ani (vor dovedi asta cu buletinul la inscriere)

- Open - cam 30% din traseul de extrem si restul mai usurel

- atv-quad - traseul de la extrem

 

Premii:

Pentru fiecare clasa vor fi premii totale de 1550 Euro:

- locul 1 - 750

- locul 2 - 500

- locul 3 - 300

 

Traseu

- in prima zi - vineri - extremul va avea in jur de 100-120 km, old boys 80-90, open 65

- in a doua zi - sambata - traseeul vor fi putin mai scurte ca sa termine toata lumea mai devreme si sa curga berea :moto:

 

Rezervari cazare:

- pana pe 10 august la numerele de telefon din primul post numai pentru cei care fac dovada platii taxei de inscriere

 

Nu aveti nevoie de licenta sau viza medicala. inscrierile se fac pe 14 pana la ora 22 la Nelu la strand

 

Regulament:

- detaliile vor fi date la inscriere, insa pe scurt e simplu - se merge dupa track GPS. Vor fi 15 checkpointuri pe zi. Ca sa castigi trebuie sa ai cel mai bun timp si sa ai toate checkpointurile. Ai ratat un checkpoint -> te-ai dat doar de fun ca o sa fii la coada clasamentului.

 

Daca mai sunt neclaritati sunati la numerele din primul post sau mai intrebati pe-aici si daca stim va lamurim

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cati km sunt pe zi? e nevoie de realimentare?

 

o mica pb... e cam departe de mine, mai e cineva din zona care e interesat sa mearga?

io sunt din pitesti.

 

cam 80 -100. De realimentare se ocupa organizatorii. Trebuie doar sa dai o canistra dimineata la start.

 

Eu s-ar putea sa ajung dar la mine e mai complicat - plec mai devreme cu familia, ma opresc la TG Mures la rude .... nici nu stiu cum fac si cu motoru ... mai vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare,

 

in primul rand mentionez ca postez de pe nick-ul unui prieten ca eu inca nu am unul :unsure:

 

despre clasament va pot spune ca si participant la extrem urmatoarele fapte :

 

1. clasamentul era facut inca INAINTE ca majoritatea gps-urilor sa fie verificate !!!

 

2. cat despre penalizari pot sa spun, ca au fost tare selective, in cea ce priveste persoanele care au fost penalizate si extrem de disproportionate in cea ce priveste masurile luate.

 

de pilda, unii au mers la sfarsitul traseului, in localitate, cu viteza de peste 100 la ora si au ramas nepenalizati, iar eu care am ajuns pe locul 2 in ziua a-II-a (respectiv 1 ca am fost depasit in acea localitate cateva sute de metri inainte de finish) si am mers maximum 100 de metri cu 74 la ora am fost penalizat 5 ore !!!! pe cand tot traseul l-am parcurs in mai putin de 4 ore !!!!!!

 

firesc ca nu e cazul sa mentionez faptul ca concurentul care m-a depasit nu a fost penalizat !!!! macar acel concurent a fost sportiv si mi-a cerut scuze pentru acest gest !

 

3. au fost premiati care nici nu a fost marcat traseul pe gps-ul lor, sa nu mai vb. de faptul ca dupa haine se vedea ca au stat departe de noroaie ! (la clasa open)

 

 

4. in cea ce priveste traseul intr-adevar nu am obiectii, a fost traseu frumos si portiuni suficiente de hard pentru selectare.

 

pacat ca sfarsitul a stricat totul, mai ales dupa ce am strabatut toata tara.

 

Liviu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

in primul rand mentionez ca postez de pe nick-ul unui prieten ca eu inca nu am unul :unsure:

 

despre clasament va pot spune ca si participant la extrem urmatoarele fapte :

 

1. clasamentul era facut inca INAINTE ca majoritatea gps-urilor sa fie verificate !!!

 

2. cat despre penalizari pot sa spun, ca au fost tare selective, in cea ce priveste persoanele care au fost penalizate si extrem de disproportionate in cea ce priveste masurile luate.

 

de pilda, unii au mers la sfarsitul traseului, in localitate, cu viteza de peste 100 la ora si au ramas nepenalizati, iar eu care am ajuns pe locul 2 in ziua a-II-a (respectiv 1 ca am fost depasit in acea localitate cateva sute de metri inainte de finish) si am mers maximum 100 de metri cu 74 la ora am fost penalizat 5 ore !!!! pe cand tot traseul l-am parcurs in mai putin de 4 ore !!!!!!

 

firesc ca nu e cazul sa mentionez faptul ca concurentul care m-a depasit nu a fost penalizat !!!! macar acel concurent a fost sportiv si mi-a cerut scuze pentru acest gest !

 

3. au fost premiati care nici nu a fost marcat traseul pe gps-ul lor, sa nu mai vb. de faptul ca dupa haine se vedea ca au stat departe de noroaie ! (la clasa open)

 

 

4. in cea ce priveste traseul intr-adevar nu am obiectii, a fost traseu frumos si portiuni suficiente de hard pentru selectare.

 

pacat ca sfarsitul a stricat totul, mai ales dupa ce am strabatut toata tara.

 

Liviu

 

daca respectai viteza de 30 km in satul unde a fost radar pus de organizator si anuntat nu aveai probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre penalizari pot sa spun, ca au fost tare selective, in cea ce priveste persoanele care au fost penalizate si extrem de disproportionate in cea ce priveste masurile luate.

...de pilda, unii au mers la sfarsitul traseului, in localitate, cu viteza de peste 100 la ora si au ramas nepenalizati,

Eterna Romanie: Regulamentul(legile) se aplica doar pt. unii...meseriasii(jmekerii) le ocolesc cu succes :unsure:

Macar, bine ca a fost frumos traseul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eterna Romanie: Regulamentul(legile) se aplica doar pt. unii...meseriasii(jmekerii) le ocolesc cu succes :unsure:

Macar, bine ca a fost frumos traseul !

 

 

 

...meseriasii(jmekerii) cunosc regulamentul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si se revine iar la eternele discutii despre un subiect fierbinte si sensibil..cronometrarea..pana acum(eu personal)nu am fost la vreo cursa unde sa nu se certe lumea pe cronometre,timpi,etc etc..

 

cu sau fara cunoasterea unui regulament mi se pare mai mult decat necesar existenta unui sistem performant de cronometrare,sistem care pana in prezent nu exista decat la romaniacs..

 

din ce am vazut eu fuctioneaza c-am asa..concurentii primesc niste bratari cu emitator care transmite permanent semnal prin satelit spre o retea de calculatoare ce se afla montate intr-o dubita,asa au putut sa inregistreze zeci de timpi distantati de cateva sutimi de secunda intre ei fara nici un fel de problema..asa e concurentul supravegheat permanent pe traseu,si se obtin si timpii corecti..

 

cred ca cineva ar trebui sa investeasca in asa un sistem si sa-l puna la dispozitie(contra unei chirii)la toate cursele de genul asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sti care e treaba!maninci (cuvant urat)!!!!!!!!mare de tot!!!!la somo am fost pe 3 la open dani pe 2 si eu am fost penalizat.iar in prima zi ati fost abandon jumate si open si extrem!!!va dat un riu somo care va spart si pe voi si pe motoare!!!!!!!!!la open au terminat in prima zi 1-un baiat care se da cu many 2 teodorescu daniel-3 otil dany atit restu abandon!!!!abandon!!!!ce premiu vrei????????iar a doua zi au punctat doar astia 3 restu va ti plimbat pe track!!!!!ca erati abandon!!!!ASA MANINCA UNI (cuvant urat) SI NU STIU SA MERGA DECIT PE MACADAM SI FORESTIER CICA ENDURO!!!!!!!!!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si se revine iar la eternele discutii despre un subiect fierbinte si sensibil..cronometrarea..pana acum(eu personal)nu am fost la vreo cursa unde sa nu se certe lumea pe cronometre,timpi,etc etc..

 

cu sau fara cunoasterea unui regulament mi se pare mai mult decat necesar existenta unui sistem performant de cronometrare,sistem care pana in prezent nu exista decat la romaniacs..

 

din ce am vazut eu fuctioneaza c-am asa..concurentii primesc niste bratari cu emitator care transmite permanent semnal prin satelit spre o retea de calculatoare ce se afla montate intr-o dubita,asa au putut sa inregistreze zeci de timpi distantati de cateva sutimi de secunda intre ei fara nici un fel de problema..asa e concurentul supravegheat permanent pe traseu,si se obtin si timpii corecti..

 

cred ca cineva ar trebui sa investeasca in asa un sistem si sa-l puna la dispozitie(contra unei chirii)la toate cursele de genul asta..

u uet

 

cronometrarea a fost profi,la start exista fotocelula la sosire la fel

 

cine sa ocupat de cronometrare e profi in meseria asta ,cu asta se ocupa,dar nu este cautat pt ca este foarte

corect si nu se lasa mituit de unii organizatori ,are scule si programe de zeci mii de euro.Eu in Romania am fost

la multe concursuri si nu am vazut asa ceva,la romaniacs in 2006 aveau niste ceasuri cumparate din baracile

de la europa ceasuri de birou nu le puteai numi cronometre.Va mai dau un exemplu in 2000-2001 la un concurs de

enduro la Satu mare au venit din Ungaria sa crometreze si cand au vazut cu ce aparate cronometreza au spus ca ei nu au asa ceva,

in concluzie cand vreti va pot pune in legatura cu persoana in cauza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...