Sari la conținut

groapele din bucuresti


Alquno
 Share

Postări Recomandate

copii(astia de 16-17 ani) care circulati cu scuterele, si aveti kituri pe ele si le forjati prin bucuresti, aveti grija reduceti viteza si atentie la gropi.

 

Eu am cazut de 2 ori intr-o seara...prima dupa o ditamai groapa am zubart prin aer (=> picior stang julit, DNAu meu julit...).a doua oara, mi-a cazut aripa din fata, sa opresc eu...pe piertris, buff!!! inca o cazatura (=>picior drept jujlit, DNA-u mai grav, dar am ajuns pana la urma acasa)

 

eu va zic, stati usor...o sa va pun si poze cu prima ocazie...si purtati echipament, macar acolo un blug si o geaca,ceva acolo sa tina la cazaturi, nu stii cand te ia groapa, piertrisu sau o masina(astia sunt si mai periculosi) si incaltari fara sireturi (te taraie motoru de nu mai stii cei de tine)

 

conduceti cu grija

 

PS:eu sunt bine, dar ustura rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da un crunt adevar... , cred ca-i nr. pe degete pe cei care poarta casca, iar de protectii nu vorbesc ca nu am vazut :D , iar despre cei care dau forja in slapi si maiou :crack: :blbl: aia cred ca sunt cealalta "jumatate" care reprezinta 99% din scuteristi. dar asta e... :( :) speram sa nu fie camicazisti si dupa ce probabil o sa dea si de cat. A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca nu toti sunt la fel... recunosc, 90% isi iau asa sa fie. Eu personal, am casca, manusi, geaca piele si vroiam sa imi iau cizme + costum piele full... recunosc, si pt ca urmeaza sa imi iau motor, dar imi e destul de tarsha cand ma gandesc ce efect are un slide pe asfalt la 80 km/h...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca o sa fiu injurat pentru postul asta dar recunosc, inafara de casca (fara care nu plec niciunde) restul e cam optional ptr mine PE SCUTER (nu recomand nimanui sa mearga asa iar pe motor merg numai echipat) dar sincer asta e si scopul pentru care mi-am cumparat si un scuter, sa pot merge cu 50-60 km/h fara piele vara din motive de confort ...

 

acum dati cu piatra aia care nu v-ati urcat niciodata pe scuter doar cu casca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca o sa fiu injurat pentru postul asta dar recunosc, inafara de casca (fara care nu plec niciunde) restul e cam optional ptr mine PE SCUTER (nu recomand nimanui sa mearga asa iar pe motor merg numai echipat) dar sincer asta e si scopul pentru care mi-am cumparat si un scuter, sa pot merge cu 50-60 km/h fara piele vara din motive de confort ...

 

acum dati cu piatra aia care nu v-ati urcat niciodata pe scuter doar cu casca :D

218778[/snapback]

Pei nu ar avea cine,nu cred ca este cineva pe forum care o umblat numa cu protectii full pe el,si eu cand au fost caldurile alea am umblat doar cu casca dar nu m-am dus viteza si pe distante mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...