Sari la conținut

Fițe La Vadu ...


unucuktm
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bah tata bah

de unde ai alea?

 

cand au de gand tampitii sa faca asta?

 

 

la dracu, tre sa facem ceva!!!

 

la naiba, e primul loc in care m-am simtit si eu impacat cu mine, ca nu sunt oameni si termopane in jur, si uite ce vor sa faca dobitocii! cine sunt astia mah, sa le dam foc la cosmelie?

 

dar, ma-sa, chiar peste to toarna astia termopane? pana unde naiba, unde ma-sa te mai duci sa stai si tu singur sub un copac? in munti ies slaparii la iarba verde, la mare felatii pe plaja in vazul lumii, unde ma-sa?

 

tre sa cumparam pamant pe luna de pe acum, ca pun pariu ca s-or gandi astia in ceva ani sa tranteasca si acolo cateva vilute!

 

deci, musiu unucuktm, da mai multe detalii despre respectivii de ai, si sa facem naibii ceva, o petitie o ma-sa...hai sa nu strice chiar toata tara asta! daca vor sa vina acolo, sa vina la cort si sa lase naibii pamantul asa cum e lasat de care l-o lasat!

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi mare păcat sa se întâmple nenorocirea asta : http://www.awdi.ro/realestate/masterplan_corbu_vadu.php :disappointed:

 

tampeniile astea se intampla si din cauza unor articole ca asta : http://www.freenews.ro/_public/ro/stire/65984/ :blbl:

 

bine ca nu ne agitam doar cativa dintre noi ... http://constanta.einformatii.ro/stire/soci...-hassan-awdi/0/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol. Cum da civilizatia si sapunul peste voi, cum incepe agitatia. F tare proiectul si sper sa apuc sa-l vad terminat. Daca si locuitorii Dubai-ului ar fi gandit ca voi, probabil si acum ar fi plimbat camilele si caprele p-acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce naiba i-o place romanului neam-prostia, "fitza" (care a fost ridicata de toti cretinii si toata media la rang de arta si

virtute in loc sa ramana la categoria in care se afla de fapt - "manifestare de oligofren cu pretentii de snob), de ce i-o place "muzica" (a se observa ghilimelele) pe plaja, zgomotul, haosul, mizeria (umana, menajera si de cate feluri o mai fi) zau ca nu inteleg.

 

Ce dracului o fi asa de frumos sa stai in zgomot si haos la un loc cu o groaza de alti ciumpalaci, macaci, cercopiteci, babuini si alte oratanii in slip "Dulce si cabanna" ? Ca din pacate - s-ar gasi d-astia care se cumpere - si nu-s putini. Asta e un proiect de pe vremea lu Poponel, cand era inca prim-sinistru; nu stiu daca are fo legatura, dar era mentionat si numele lui in articolul din ziar de la vremea aia.

 

PS: Nu mai iau de gusturile cuiva, dar la "cultura" din romania de la noi, ar iesi fix (cuvant urat) cu proiectul asta. Si fix (cuvant urat) ar fi si aia care vin acolo.

Nu ca pseudo-roacherii nespalati (la propriu si la figurat) din VV ar fi mai breji, dar....

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol. Cum da civilizatia si sapunul peste voi, cum incepe agitatia. F tare proiectul si sper sa apuc sa-l vad terminat. Daca si locuitorii Dubai-ului ar fi gandit ca voi, probabil si acum ar fi plimbat camilele si caprele p-acolo.

 

mai nene cred ca nu ai prins esenta dicutiei

proiectul arata misto, futurist, nimic de comentat...dar sa il faca frate in alta parte.

in orice tara civilizata la munte ori mare...exista in general doua tipuri de statiuni: cele ultra moderne (care predomina) si cele virgine. exista o gramada de plaje in lumea asta in care nu exista decat un minim de confort (culmea e ca sunt si f scumpe, mai ales din cauza transportului)

 

si inca ceva: jignesti prosteste oamenii care frecventeaza asemenea locuri facandu-i nespalati, crede-ma ca valorile lor sunt mult peste media maselor amatoare de muzica in blana, agitatie si mitocaneala.

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol. Cum da civilizatia si sapunul peste voi, cum incepe agitatia. F tare proiectul si sper sa apuc sa-l vad terminat. Daca si locuitorii Dubai-ului ar fi gandit ca voi, probabil si acum ar fi plimbat camilele si caprele p-acolo.

 

Măi ... Pissy ... !

 

Eu nu am nimic împotriva civilizației, dar dacă ai fi fost pe acolo ( Âşi sunt sigur că nici nu Âştii despre ce e vorba în propoziție) ai fi înțeles ca e mai bine să rămână aÂşa cum este acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol. Cum da civilizatia si sapunul peste voi, cum incepe agitatia. F tare proiectul si sper sa apuc sa-l vad terminat. Daca si locuitorii Dubai-ului ar fi gandit ca voi, probabil si acum ar fi plimbat camilele si caprele p-acolo.

Tu daca vrei "civilizatie" ai mamaia, vama veche sau alte panarame de statiuni pentru astia mai "spalati", dar eu ce sa fac, unde sa ma duc sa caut o oaza de liniste si natura? Eu personal nu as sta la Burj al Arab sau alte hoteluri miscatoare sau in forma de palmier sau mai stiu eu ce pocnitori le trec unora prin minte. Tot ce vreau eu e sa stau in kooro gol pe o plaja pustie, macar dreptul asta il am si eu. A distruge natura (la Vadu e rezervatie daca nu stiai) se numeste prostie si lacomie nu civilizatie. Si Vadu ca Vadu da sa uite ce sosea vor sa faca pe Grindu Lupilor, in inima Deltei. Am inteles primaru din Mihai Viteazu a intrat deja cu buldozerele, fara nici un fel de autorizatie de la mediu sau studiu de impact. Sa vezi tu civilizatie cand copii nostri vor auzi de Delta Dunarii doar din carti de istorie.

Editat de jumbo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost primul an cand am stat in vama ( pentru ca trebuia) si prin urmare pot spune ca a fost si ultimul( categoric!). Eu va inteleg ca sunteti anti-fitze de mamaia, dar atatia nespalati si nespalate, betivi imputiti ca in Vama nu mi-a fost dat sa vad in nicio alta parte. Prefer sa le suport fitzele alora din mamaia decat imaginea dezolanta a tineretului alcolist roman din Vama.

Iar referitor la statiunea aia, stiu perfect unde e amplasata. Si mai e destul loc si pt tzantzari si balarii ( asta pentru spiritul ecologistic din unii ). Si ma gandesc ca poate meritam si noi o statiune care sa arate a statiune. Si cu aceasta ocazie se va rarefia si aerul basinos din Mamaia. Daca vrem sa ne dezvoltam si noi trebuie sa mai acceptam si d-astea. Altfel, in curand, altii se vor plimba cu ozn-euri si noi ne vom impiedica tot de carutze. Pentru cine a scos macar o data capul in vest, poate intelege ce vreau sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar referitor la statiunea aia, stiu perfect unde e amplasata. Si mai e destul loc si pt tzantzari si balarii ( asta pentru spiritul ecologistic din unii ). Si ma gandesc ca poate meritam si noi o statiune care sa arate a statiune. Si cu aceasta ocazie se va rarefia si aerul basinos din Mamaia. Daca vrem sa ne dezvoltam si noi trebuie sa mai acceptam si d-astea. Altfel, in curand, altii se vor plimba cu ozn-euri si noi ne vom impiedica tot de carutze. Pentru cine a scos macar o data capul in vest, poate intelege ce vreau sa zic.

Pai unu la mana Vadu nu e statiune, e doar o plaja pustie. Doi la mana hai sa facem statiuni beton peste tot si sa mergem la mare cu masca de gaze pe fata ca ne-am bagat picioarele in el de ozon si de natura. Daca scoteai capul putin mai la vest decat vestul vedeai ca occidentalii mai spalati dau gramada de bani sa plece prin insule cu statiuni mai eco-friendly asa prin Pacific sau prin Atlantic unde nu vezi mertazan, taran, termopan, nu ai club de house si nici carciumi cu manele. Ai casa de stuf sau lemn fara aer conditionat, pat cu baldachin sa nu te manance tantaru si mai stai si pe nisip direct la plaja nu pe sezlong. Si "distractia" prin insulele astea costa frate. dar ce sa-i faci si astea tot fite se cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost primul an cand am stat in vama ( pentru ca trebuia) si prin urmare pot spune ca a fost si ultimul( categoric!). Eu va inteleg ca sunteti anti-fitze de mamaia, dar atatia nespalati si nespalate, betivi imputiti ca in Vama nu mi-a fost dat sa vad in nicio alta parte. Prefer sa le suport fitzele alora din mamaia decat imaginea dezolanta a tineretului alcolist roman din Vama.

Iar referitor la statiunea aia, stiu perfect unde e amplasata. Si mai e destul loc si pt tzantzari si balarii ( asta pentru spiritul ecologistic din unii ). Si ma gandesc ca poate meritam si noi o statiune care sa arate a statiune. Si cu aceasta ocazie se va rarefia si aerul basinos din Mamaia. Daca vrem sa ne dezvoltam si noi trebuie sa mai acceptam si d-astea. Altfel, in curand, altii se vor plimba cu ozn-euri si noi ne vom impiedica tot de carutze. Pentru cine a scos macar o data capul in vest, poate intelege ce vreau sa zic.

 

1. Să Âştii că de vama veche fugim Âşi noi ... la VADU.

 

2. Când o astfel de stațiune apare într-un loc, toată zona se "dezvoltă", împotriva voinței țânțarilor si a bălăriilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai tata L I V

 

eu unul nu vin peste tine in mamaia sa daram hotelul si termopanu' ca vreau eu natura salbatica

 

asa ca ar fi frumos, din partea ca, ca reprezentant al "doritorilor de ozn-uri", daca gasesti un loc salbatic sa il lasi salbatic pt cei care se bucura de el asa, si sa iti faci tu poftele de "civilizatie" la mamaia, sau unde e deja "civilizatia" pe care ti-o doresti.

 

aia din dubai saracii nu au avut ce face, au bani din petrol si in rest nisip. nu ii condamn ca vor sa creasca si ei un copac si o insula, treaba lor.

 

ce ma enerveaza pe mine e nebunia asta de a f-te tot ce e frumos ca sa faci tu ca la tine acasa.

Vrei confort si civilizatie, stai acasa, sau mergi in dubai. si lasa-ne si pe noi astia de mergem la cort si ne spalam mai rar dar bine in raul de munte sa ne bucuram si noi de cele cateva locuri cat de cat salbatice care mai exista in mizeria asta de tara unde se vinde absolut tot.

 

vama e asa cum e acum tot din cauza unor domnisori de au vrut sa o faca cum e acum. cu umbrelute si sezlonguri pe plaja, cu stuff-fest si cu ma-sa. Vama e trendy. pe vremuri era cum e la vadu si la corbu acum. dar respectivii vad ca vor sa sara pasii in graba si sa tranteasca direct betoane.

 

DEci, putin bun simt nu ar strica in tara asta, toti avem drepturi egale, pt ca noi astia mai "nespalati" mergem si ne bucuram in liniste sub cerul liber, nu inseamn ca voi astia, de bagati wisky cu red bull in discoteci ascultand dj bobo sau ce ma-sa ascultati acolo, aveti dreptul sa intrati peste noi sa mai trantiti un termopan...

 

bre

bine zicea care zicea ca tine traseele astea secrete. tre facut fratia inelelor sa pastram locurile astea si sa le dam din tata in fiu, maine-poimaine nu mai ramane nimic.

 

la naiba!

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost primul an cand am stat in vama ( pentru ca trebuia) si prin urmare pot spune ca a fost si ultimul( categoric!). Eu va inteleg ca sunteti anti-fitze de mamaia, dar atatia nespalati si nespalate, betivi imputiti ca in Vama nu mi-a fost dat sa vad in nicio alta parte. Prefer sa le suport fitzele alora din mamaia decat imaginea dezolanta a tineretului alcolist roman din Vama.

Iar referitor la statiunea aia, stiu perfect unde e amplasata. Si mai e destul loc si pt tzantzari si balarii ( asta pentru spiritul ecologistic din unii ). Si ma gandesc ca poate meritam si noi o statiune care sa arate a statiune. Si cu aceasta ocazie se va rarefia si aerul basinos din Mamaia. Daca vrem sa ne dezvoltam si noi trebuie sa mai acceptam si d-astea. Altfel, in curand, altii se vor plimba cu ozn-euri si noi ne vom impiedica tot de carutze. Pentru cine a scos macar o data capul in vest, poate intelege ce vreau sa zic.

 

nespalata-i mata - asata pentru ca tu ai inceput cu injurii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SINCER ........ NU STIU DE CE VA AGITATI

 

EUROPA E LIBERA SI VA ASTEAPTA

 

VREI PLAJE PUSTII, VREI CONFORT, VREI PRETURI MICI............

DE CE LA noi LUMEA E ASA DE MARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SINCER ........ NU STIU DE CE VA AGITATI

 

EUROPA E LIBERA SI VA ASTEAPTA

 

VREI PLAJE PUSTII, VREI CONFORT, VREI PRETURI MICI............

DE CE LA noi LUMEA E ASA DE MARE

 

e vorba de comoditate, in 4 ore ai deja cortu instalat pe plaja :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vama a fost distrusa in ultimii 7-8 ani de nenorocitul de mircea toma si gasca de ziaristi opariti . pai cum sa nu vina alde liv si gasca de manelisti cind saraciile zbierau in presa ca "lasati vama salbatica" ca "distractia este in toi in vama " ca" in vama lumea bea si face sex pe plaja" . au venit toti manelistii toate secretare si asistent manger ele ca poate prindeau o rockista beata sau vreun rocker sa le zguduie paianjenii din crapaturi , si ce au gasit ? ceva salbatic vazind ca nu pot ei sa intreprinda ceva in sensul scopului propus au trb sa bea sa se distreze in felul lor de cercopiteci de birou si nu aveau unde si atunci bineinteles au aparut investitorii care au facut terase ptr ei . au construit hoteluri unde sa doarma saraciiile sa se spele cu apa calda ca dusurile de linga roata nu erau bune ptr ei . ce a zis sleatha de investitori in cirdasie cu alde mircea toma si alti scribaci nenorociti ia sa facem noi si mai multa reclama ca sa vina oamenii aici sa cheltuie bani sa ne umfla conturile , si cum au facut ?? au zis ei ca , concertul STUFFSTOCK este mesajul pe care vama veche il da lumii ca ea vrea sa fie salbatica , pura etc . cea mai mare pacaleala prima editie a fost gratis pe plaja pe urma ?? in marina park cu bilet platit . la primul concert vocalul de la formatia vama veche a facut acuzatii care aduceau atingere intereselor financiare cit si moralitatii de altfel dubioase a celor ce "vor sa salveze vama"atit la adresa organizatorilor cit si celorlati adica comerciantilor stiti ce a patit ?? i sa taiat curentul si trupa a fost data jos de pe scena .vama nu o mai salveaza nimeni , cei care zic vor sa o salveze au ajutat la distrugerea ei , acum sub pretextul organizarii unui festival dracu sa il piptene au pus anatema si pe corbu , se duce pe copca si locatia aia .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vama a fost distrusa in ultimii 7-8 ani de nenorocitul de mircea toma si gasca de ziaristi opariti . pai cum sa nu vina alde liv si gasca de manelisti cind saraciile zbierau in presa ca "lasati vama salbatica" ca "distractia este in toi in vama " ca" in vama lumea bea si face sex pe plaja" . au venit toti manelistii toate secretare si asistent manger ele ca poate prindeau o rockista beata sau vreun rocker sa le zguduie paianjenii din crapaturi , si ce au gasit ? ceva salbatic vazind ca nu pot ei sa intreprinda ceva in sensul scopului propus au trb sa bea sa se distreze in felul lor de cercopiteci de birou si nu aveau unde si atunci bineinteles au aparut investitorii care au facut terase ptr ei . au construit hoteluri unde sa doarma saraciiile sa se spele cu apa calda ca dusurile de linga roata nu erau bune ptr ei . ce a zis sleatha de investitori in cirdasie cu alde mircea toma si alti scribaci nenorociti ia sa facem noi si mai multa reclama ca sa vina oamenii aici sa cheltuie bani sa ne umfla conturile , si cum au facut ?? au zis ei ca , concertul STUFFSTOCK este mesajul pe care vama veche il da lumii ca ea vrea sa fie salbatica , pura etc . cea mai mare pacaleala prima editie a fost gratis pe plaja pe urma ?? in marina park cu bilet platit . la primul concert vocalul de la formatia vama veche a facut acuzatii care aduceau atingere intereselor financiare cit si moralitatii de altfel dubioase a celor ce "vor sa salveze vama"atit la adresa organizatorilor cit si celorlati adica comerciantilor stiti ce a patit ?? i sa taiat curentul si trupa a fost data jos de pe scena .vama nu o mai salveaza nimeni , cei care zic vor sa o salveze au ajutat la distrugerea ei , acum sub pretextul organizarii unui festival dracu sa il piptene au pus anatema si pe corbu , se duce pe copca si locatia aia .

 

 

 

 

:blbl: :disappointed: :) :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vama a fost distrusa in ultimii 7-8 ani de nenorocitul de mircea toma si gasca de ziaristi opariti . pai cum sa nu vina alde liv si gasca de manelisti cind saraciile zbierau in presa ca "lasati vama salbatica" ca "distractia este in toi in vama " ca" in vama lumea bea si face sex pe plaja" . au venit toti manelistii toate secretare si asistent manger ele ca poate prindeau o rockista beata sau vreun rocker sa le zguduie paianjenii din crapaturi , si ce au gasit ? ceva salbatic vazind ca nu pot ei sa intreprinda ceva in sensul scopului propus au trb sa bea sa se distreze in felul lor de cercopiteci de birou si nu aveau unde si atunci bineinteles au aparut investitorii care au facut terase ptr ei . au construit hoteluri unde sa doarma saraciiile sa se spele cu apa calda ca dusurile de linga roata nu erau bune ptr ei . ce a zis sleatha de investitori in cirdasie cu alde mircea toma si alti scribaci nenorociti ia sa facem noi si mai multa reclama ca sa vina oamenii aici sa cheltuie bani sa ne umfla conturile , si cum au facut ?? au zis ei ca , concertul STUFFSTOCK este mesajul pe care vama veche il da lumii ca ea vrea sa fie salbatica , pura etc . cea mai mare pacaleala prima editie a fost gratis pe plaja pe urma ?? in marina park cu bilet platit . la primul concert vocalul de la formatia vama veche a facut acuzatii care aduceau atingere intereselor financiare cit si moralitatii de altfel dubioase a celor ce "vor sa salveze vama"atit la adresa organizatorilor cit si celorlati adica comerciantilor stiti ce a patit ?? i sa taiat curentul si trupa a fost data jos de pe scena .vama nu o mai salveaza nimeni , cei care zic vor sa o salveze au ajutat la distrugerea ei , acum sub pretextul organizarii unui festival dracu sa il piptene au pus anatema si pe corbu , se duce pe copca si locatia aia .

 

vor sa faca un festival in corbu 25 iulie - 3 august, cine tine la plaja asta il rog sa nu se duca in semn de protest - ca altfel va ajunge ca VV

 

alta plaja inca nu am gasit daca stie cineva o alta plaja "parasita" il rog sa imi dea un mesaj privat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am nimic cu dezvoltarea. insa la noi dezvoltarea unei zone inseamna 10 pensiuni pe 100 mp, 10 buticuri, terase alandala, fiecare cu maneaua ei. atunci cand o sa avem mentalitatea de a face ceva in primul rand frumos, si apoi sa urmarim partea finaciara, atunci o sa reusim ceva. bineinteles ca asta nu o sa intample niciodata. noi ca natie suntem compomisi. suntem niste ratati care alearga dupa bani si imagine...

 

nu cred ca la corbu sau la vadu ar strica o terasa subtila si un magazin. sau mai multe...dar la noi se fac cat mai multe, cat mai inghesuite, cat mai stridente, de unde se doreste doar sa iasa banul. nu sa ofere servicii...

 

ma p.is pe poporul roman. ma oftic ca suntem prea prosti ca sa ne bage cineva in seama si sa ne arunce o bomba...singura sansa este sa o iei de la 0. de reparat ce am stricat nu se pune problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea: arata ca in matrix cu campiile de oameni pe post de baterii. asa o sa stea si selectii la soare.

 

 

vama veche: in ultimi ani am mers de cateva ori pe acolo, cand vin rokeri din astia ca "fac o cheta" imi vine sa i bat, dar cand plec din vama si trec prin celelalte statiuni si vad ce tarani is pe acolo, imi dau seama ca e chiar ok in vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost primul an cand am stat in vama ( pentru ca trebuia) si prin urmare pot spune ca a fost si ultimul( categoric!). Eu va inteleg ca sunteti anti-fitze de mamaia, dar atatia nespalati si nespalate, betivi imputiti ca in Vama nu mi-a fost dat sa vad in nicio alta parte. Prefer sa le suport fitzele alora din mamaia decat imaginea dezolanta a tineretului alcolist roman din Vama.

Iar referitor la statiunea aia, stiu perfect unde e amplasata. Si mai e destul loc si pt tzantzari si balarii ( asta pentru spiritul ecologistic din unii ). Si ma gandesc ca poate meritam si noi o statiune care sa arate a statiune. Si cu aceasta ocazie se va rarefia si aerul basinos din Mamaia. Daca vrem sa ne dezvoltam si noi trebuie sa mai acceptam si d-astea. Altfel, in curand, altii se vor plimba cu ozn-euri si noi ne vom impiedica tot de carutze. Pentru cine a scos macar o data capul in vest, poate intelege ce vreau sa zic.

ia mai du-te tu si inspre p-ula noastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni,

 

Daca sunteti capabili sa cumparati voi tot terenul de acolo puteti face tot ce visati, dar atata vreme cat acolo sunt proprietari, acei oameni vor profit, ca voi toti de altfel, oamenii care vor salbaticie trebuie sa caute alte locuri( asa au disparut si indienii din America).

Era unul pe aici care plangea dupa Delta, vreau sa-i spun ca nu suntem in stare noi( o natie de bezmetici ) sa o distrugem, in sensul ca o sa dureze multe sute de ani pana ne iese acest lucru.

 

Asadar nu muscati la toate nadele astea !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...