Sari la conținut

Club Moto Tg Jiu


uvictor
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pasionatii se intalnesc in mare parte seara dupa ora 18-19, pe principala. Cati pasionati sunt in Targu-Jiu? Putini...

 

Putini se vad,in schimb ei is destul de multi!Inca de pe vremea...aia apusa,in Gorj erau destul de multi motociclisti,adevarati!Faptul ca respectul intre cei care calaresc doua roti s-a diminuat spre zero,impartirea acestora pe "secte" (vitezane,chopere,enduro,etc.) a dus si duce pe zi ce trece spre minimalizarea fenomenului moto in sine si amplificarea efectului de fitze pe care majoritatea incearca sa-l afiseze...asta in detrimentul acelui sumar salut cu faza lunga sau ridicarea unui brat simbolic in semn de salut...care facea in trecut ca motociclistii sa fie considerati o comunitate aparte si de ce nu,una speciala!Acum,vad zilnic in trafic conducatori de "doua roti",care nici macar nu schiteaza un salut,privindu-te cu superioritatea celor 100 cai sau a celor 5000 Euro dati pe "scula" ca sa fie admirat de fete la semafor cind pleaca in tromba si sparge timpanele cu tobele "aftermarket"!Dar tot zilnic vad si aud de accidente care mai de care mai stupide,care ma fac sa gindesc inca o data,oare mai sintem o comunitate sau deja am trecut in partea cealalalta,a "comunului" bizar...precum conducatorii de autoturisme...?!Asa ca,de unde un club moto,cind fiecare incearca sa-si faca legea lui,sa demonstreze ca e cel mai tare,...etc...etc...

Acum ceva timp in urma am incercat sa pun bazele unui club si aveti idee ce s-a intimplat?

Va spun eu:am fost impiedicat de "marii motocilisti" de renume ai judetului,care pe linga nelipsitele bete-n roate,poale-n cap si strimbe oltenesti...nu au facut nimic,ajungind sa caut singur adepti ai mersului pe doua roti motorizate,precum nea Gica,vestitul biciclist...ca apoi sa ramin solo...aidoma aceluiasi personaj arhicunoscut in Tg-Jiu!

Asadar,vrea cineva un club in Gorj?Haideti sa-l FACEM! :P

/index.php?...133319&st=0 Asta era anul trecut! :D

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan, nu mai pune la suflet, mai bine plimba-te cat e cald afara.

 

Am auzit de la niste prieteni de un accident urat in fatza clubului C (nu spun numele, sa nu fac reclama). Cica bikerul se apucase sa faca wheelie, nu avea casca si a intrat in ceva masini,nu ar fi prea bine, ai ceva detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,cred ca stiu de cine vorbesti si asta seara m-a sunat un amic motociclist sa intrebe daca stiu exact cind il inmorminteaza...deci era mai mult ca sigur ca M.F. este mort!Sincer,nu vreau sa ma arunc in astfel de comentarii fiindca nu-i frumos,nu-i etic si moral...si pina nu stiu SIGUR nu comentez situatia!Sper totusi sa fie doar zvon si sa-l intilnesc pe M. in viata,cu cit mai putine amintiri de la incident pe trup.Sa ii ajute Dumnezeu si...sa ne ajute pe toti cei care iubim "doua roti"! :cheers:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan, M.F. este viu, eu stiu ca a iesit din coma si se simte OK. Din cate stiu este internat la un spital din Craiova. Da, a incercat un wheelie. Cu doar doua ore inainte ma intalnisem eu cu el in fata la Hotel Anna, si tot pe o roata era! Doamne fereste de asemenea incidente.

 

Totusi, punem mai inainte bazele unei comunitati moto din Gorj, pe acest forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan, M.F. este viu, eu stiu ca a iesit din coma si se simte OK. Din cate stiu este internat la un spital din Craiova. Da, a incercat un wheelie. Cu doar doua ore inainte ma intalnisem eu cu el in fata la Hotel Anna, si tot pe o roata era! Doamne fereste de asemenea incidente.

 

Totusi, punem mai inainte bazele unei comunitati moto din Gorj, pe acest forum?

Asta incerc zilele astea sa fac...sa ajung la o persoana importanta de aici, nu spui cine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti taica odata sa ne miscam,ca iar trece vara si intram in amorteala si pina ne dezmeticim,trece iar sezonul!

Hai sa incepem intr-un fel...io zic in prima faza sa aduca fiecare citi mai multi motociclisti dornici de a fi sub flamura unui club si apoi sa incepem demersul hirtiilor,care va spun eu...nu-i deloc usor la noi! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti taica odata sa ne miscam,ca iar trece vara si intram in amorteala si pina ne dezmeticim,trece iar sezonul!

Hai sa incepem intr-un fel...io zic in prima faza sa aduca fiecare citi mai multi motociclisti dornici de a fi sub flamura unui club si apoi sa incepem demersul hirtiilor,care va spun eu...nu-i deloc usor la noi! :)

Sa vedem cati sunt pe forum si apoi ti-am zis pe privat ca stiu de existenta unui club moto in tgjiu dar se pare ca nu sunt prea 'informatizati' fiindca nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea topic-ului. Poate ne intalnim saptamana viitoare in oras si venim fiecare cu propuneri de cum sa strangem oamenii. Vorba colegului de mai sus, hai mai intai sa facem comunitatea aici pe forum...ar fi un mic pas!

 

Sa vedem cati sunt pe forum si apoi ti-am zis pe privat ca stiu de existenta unui club moto in tgjiu dar se pare ca nu sunt prea 'informatizati' fiindca nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea topic-ului. Poate ne intalnim saptamana viitoare in oras si venim fiecare cu propuneri de cum sa strangem oamenii. Vorba colegului de mai sus, hai mai intai sa facem comunitatea aici pe forum...ar fi un mic pas!

 

Tot ce am putut obtine este sa scriem aici ca dorim infiintarea unei subsectiuni Targu-Jiu:

/index.php?showtopic=257177

 

Important e sa scriem cat mai multi acolo!!!

 

Deci raspanditi vestea daca vreti acest lucru!

Editat de vursianu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te asteptam saptamana viitoare in Tg-Jiu :scratch: Pana atunci, o sa incercam sa creem o comunitate pe forum!

Vin sambata asta de dimineata si stau pana duminica la pranz. Am telefonul lui Ivan si il sun pe el poate ne strangem la un suc de seara asa...Sper ca el are datele de contact pt restul de pe forum si nu numai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am vazut mesajul tau prea tarziu. Vezi de ce este bine sa fie si o rubrica speciala pentru judetul Gorj? In acest fel ne-am putea abona la ea, si ar fi mult mai usor sa urmarim subiectele. Te astept data viitoare, cu o bere fara alcool, rece!

 

Asfalt uscat in caz ca ai venit cu motorul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am vazut mesajul tau prea tarziu. Vezi de ce este bine sa fie si o rubrica speciala pentru judetul Gorj? In acest fel ne-am putea abona la ea, si ar fi mult mai usor sa urmarim subiectele. Te astept data viitoare, cu o bere fara alcool, rece!

 

Asfalt uscat in caz ca ai venit cu motorul!

Merci, stiu. Ti-am trimis mesaj privat! Tinem legatura, pentru o saptamana sunt offline!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la Ploiesti,iaca am ajuns din pacate sau din fericire la TG .Jiu detasat cu munca ,unde se intalneste lumea?? poate ne vedem la un cico :bounce:

 

Oricand FLY! Da-ne si tu un vot in categoria "Forumul Motociclism.ro", daca nu ma insel. Din cate vorbiram astazi o sa stai mai mult pe aici, asa ca s-ar putea sa te adoptam! Bine ai venit, si oricand sunt disponibil pentru un cico :rock:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar sunt o gramada de motociclisti in Tg Jiu dar un singur lucru nu l inteleg din moment ce avem motor si suntem motociclisti (nu gen tipul care vine cu motorul fara casca si ambaleaza in fata unei terase pt a impresiona pe X uleasca si pe nu mai stiu eu care :lol: ) Nu o luati in nume de rau dar stiu ce am vazut pe aici pe la noi :banana: !! II zici frumos ia ti casca ca nu sti ce se intampla si ... el accelereaza ca desteptul :blbl: HAHAHA mie nu imi trebuie eu stiu ce fac cu motoru ... Dupa 2 zile pica cu el :friends:) asa ca de asta vb ...

Revenind daca tot dispunem de motoare cat mai e timp hai sa facem si noi ceva o intalnire ... mai ne cunoastem ... mai la ooo suc :lol: doar nu suntem mai prejos .... ;)

Imi este greu cand vad ce intalniri moto se fac in orasele in care cei care au asa ceva se si organizeaza :lol: Credeti ca nu e frumos sa vezi 10 20 30 de motoare parcate una langa alta ce sa mai vb de sute :lol: ...

 

Asfalt uscat ... si sa ne intalnim pe 2 roti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putini se vad,in schimb ei is destul de multi!Inca de pe vremea...aia apusa,in Gorj erau destul de multi motociclisti,adevarati!Faptul ca respectul intre cei care calaresc doua roti s-a diminuat spre zero,impartirea acestora pe "secte" (vitezane,chopere,enduro,etc.) a dus si duce pe zi ce trece spre minimalizarea fenomenului moto in sine si amplificarea efectului de fitze pe care majoritatea incearca sa-l afiseze...asta in detrimentul acelui sumar salut cu faza lunga sau ridicarea unui brat simbolic in semn de salut...care facea in trecut ca motociclistii sa fie considerati o comunitate aparte si de ce nu,una speciala!Acum,vad zilnic in trafic conducatori de "doua roti",care nici macar nu schiteaza un salut,privindu-te cu superioritatea celor 100 cai sau a celor 5000 Euro dati pe "scula" ca sa fie admirat de fete la semafor cind pleaca in tromba si sparge timpanele cu tobele "aftermarket"!Dar tot zilnic vad si aud de accidente care mai de care mai stupide,care ma fac sa gindesc inca o data,oare mai sintem o comunitate sau deja am trecut in partea cealalalta,a "comunului" bizar...precum conducatorii de autoturisme...?!Asa ca,de unde un club moto,cind fiecare incearca sa-si faca legea lui,sa demonstreze ca e cel mai tare,...etc...etc...

Acum ceva timp in urma am incercat sa pun bazele unui club si aveti idee ce s-a intimplat?

Va spun eu:am fost impiedicat de "marii motocilisti" de renume ai judetului,care pe linga nelipsitele bete-n roate,poale-n cap si strimbe oltenesti...nu au facut nimic,ajungind sa caut singur adepti ai mersului pe doua roti motorizate,precum nea Gica,vestitul biciclist...ca apoi sa ramin solo...aidoma aceluiasi personaj arhicunoscut in Tg-Jiu!

Asadar,vrea cineva un club in Gorj?Haideti sa-l FACEM! :banana:

/index.php?...133319&st=0 Asta era anul trecut! :cheers:

 

 

 

Ivan, partea proasta e ca ai dreptate. Partea buna stii care e?? Ca "marii motociclisti" ai Gorjului sunt motociclistii de sezon(ca peste tot de altfel), care apar in 2005 si dispar in 2007 (de cele mai multe ori dispar nu numai din comunitatea motociclistica). Hai sa ne intalnim noi astia care inca mai apreciem salutul ala banal cu mana, hai sa ne intalnim noi aia care oprim de fiecare data cand vedem un motor pe dreapta sa intrebam daca putem oferi ajutor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi se lasa de motociclism fiindca isi dau seama ce pericole ii pandesc la fiecare colt de strada. Bikeri de sezon cred ca suntem multi. Nu multora le place sa isi riste sanatatea si sa iasa iarna la -20 de grade cu motocicleta. Mergem si noi, 7-8 luni/an, insa cam atat. Biker de sezon. O sa ne vedem Duminica si ramane sa discutam mai multe atunci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu mai misca nimeni nimic pentru "dezlipirea" noastra de alte comunitati?Nu de altceva,dar vine iarna si parca vad ca se muta toti motociclistii aici si se formeaza o amestecatura olteneasca prin care ne vom regasi cu greu amicii!

Administratorii de aici cum pot fi influentati,cum li se poate atrage atentia asupra solicitarii noastre?Nu ma gindesc la mituire sau altceva de genu'...dar parca nu ne aude si nu ne vede nimeni!:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde trebuie sa apas,ca sa mor daca vad,ca sa votez sa se faca sectiune separata pt. gorj?

Tare poantaaa! :laugh: Pai io zic sa apasam toti o data pe administratorii de la acest site,altfel...nu cred ca avem alternative!Ai facut bine ca ai intrat aici,apoi incearca sa-ti exprimi aceeasi doleanta si aici: /index.php?...0&start=120

Nu garantez ca merge,dar merita sa incercam! :bounce:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan, eu am incercat sa mai dau cate un PM la administrator, insa degeaba. Nu am primit nici un raspuns. Si eu cred ca pana la urma o sa trebuiasca sa invadam sectiunea aceasta, fiindca nu avem locul nostru. :lol:

Atunci...pe ei si pe muma lor!!!Hai sa-i cotropim,daca alta alternativa nu avem! :rolleyes: :cheers: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci...pe ei si pe muma lor!!!Hai sa-i cotropim,daca alta alternativa nu avem! :rolleyes: :cheers: :laugh:

 

Da, cred ca asta o sa facem pana la urma. Mai incerc si asta seara sa vad daca putem rezolva ceva, daca nu ne mutam la aceasta sectiune, fiindca suntem vecini cu craiovenii :>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...