Sari la conținut

Club Moto Tg Jiu


uvictor
 Share

Postări Recomandate

Ok, pai tb sa zici si tu ceva daca tu crezi acest lucru! Gata nu mai zic nimic ca probabil ca esti suparat si acum si o sa mai fi in continuare!

Daca iei la rasfoit si recitesti toate cele care s-au scris despre asta,o sa vezi ca undeva am specificat clar!

/index.php?...276345&st=0

Bashca faptul ca stie fiecare obiceiurile de la noi...

Ori cind vii pe motor si nu intri la masa festiva,aia de peste noapte,nu cred ca are nimeni pretentii!

Hai s-o lasam asa,ca am discutat mai mult decit era necesar si poate plictisi!

Cei care au avut de pierdut ati fost voi,absentii de la eveniment!Asta e clar!

Sarmalele si toate cele pregatite anume pentru voi,au fost ingurgitate in mare masura de intirziati sau pur si simplu de sositii care doreau doar sa felicite tinerii,care nu au incetat sa vina pina ieri la orele 12.00!

Si asta tot fara obligatii,fiindca asa e la noi,oltenii,sintem ospitalieri si deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

citind acest topic am vazut ca sunt cativa care isi doresc sa puna bazele unui club...ca apoi sa aflu ca deja exista de multa vreme un club in tg-jiu

deja ma roade o curiozitate...ce poate sa fie atat de special la acest club pe care il doriti? ce va aduce in plus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citind acest topic am vazut ca sunt cativa care isi doresc sa puna bazele unui club...ca apoi sa aflu ca deja exista de multa vreme un club in tg-jiu

deja ma roade o curiozitate...ce poate sa fie atat de special la acest club pe care il doriti? ce va aduce in plus?

In principiu intalniri si iesiri organizate!

Apoi si alte beneficii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu intalniri si iesiri organizate!

Apoi si alte beneficii...

 

poi deja vad ca v-ati strans o mana de oameni pe forum...nu puteti sa va organizati voi iesirile? trebuie sa vi le organizeze aia din "tinerete fara batranete", sau cum s-or numi???

cat despre "alte beneficii"...chiar nu stiu care sunt alea. poate beneficii pt club, fiindca tre' cotizat lunar, insa ce face clubul cu respectivii bani?

yo as zice sa va puneti singuri intrebarile ce le-am pus yo mai sus si sa incercati tot singuri sa va raspundeti la ele...apoi sa-mi raspundeti si mie, ca tare vreau sa ma lamuresc cum ar putea sa ma fericeasca faptul ca sunt membru al unui club

cele bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi deja vad ca v-ati strans o mana de oameni pe forum...nu puteti sa va organizati voi iesirile? trebuie sa vi le organizeze aia din "tinerete fara batranete", sau cum s-or numi???

cat despre "alte beneficii"...chiar nu stiu care sunt alea. poate beneficii pt club, fiindca tre' cotizat lunar, insa ce face clubul cu respectivii bani?

yo as zice sa va puneti singuri intrebarile ce le-am pus yo mai sus si sa incercati tot singuri sa va raspundeti la ele...apoi sa-mi raspundeti si mie, ca tare vreau sa ma lamuresc cum ar putea sa ma fericeasca faptul ca sunt membru al unui club

cele bune...

Nu sunt purtator de cuvant al clubului, nu sunt sustinator, cunosc un singur membru al clubului, ci doar ma bucur cand vad cat mai mult lume pasionata in zona (si nu doar din punctul de vedere al magazinului meu!).

In principiu astfel de cluburi sunt initiate de un grup de prieteni pasionati de moto, eventual si cu cateva puncte comune (acelasi motor sau clasa de motoare) si apoi se extind la cunostiinte, amici etc pana se ajunge la grupuri destul de mari.

E vorba de activitati comune, petreceri, drumetii, participari la concursuri in numele clubului. Iar la capitolul 'beneficii' nu ma referam la cotizatii lunare ci la colaborarea cu diverse firme care in schimbul reclamei fac anumite discounturi pentru membrii clubului.

Acum, eu inca nu fac parte din nici un club dar dau tarcoale unui club din Bucuresti (sa imi cumpar mai intai motor). Printre lucrurile care le face acel club pentru membrii sai, enumar: inchiriaza circuite de motocross in anumite perioade pentru membrii sai, organizeaza intalniri periodice pentru membrii sai-schimb de experienta, ofera piese, accesorii, echipamente (prin parteneri) la pret redus si altele. Asta face un club cu cotizatiile membrilor (nu cred ca se imbogatesc din cateva zeci de lei pe an sau cat o fi cotizatia).

Daca tu si cativa prieteni aveti perioade cand iesiti impreuna, sunteti deja un grup si eventual mai faceti si expeditii, niste ture de enduro (daca sunteti pasionati), intr-adevar poate nu te fericeste faptul ca esti membru al unui club.

Faptul ca ne-am strans o mana de oameni aici pe forum, se cheama ca suntem o comunitate, nu ne constrange nimeni sa participam la intalniri, sa ne ajutam intre noi cu sfaturi (ivan cred ca e campion la apeluri primite pentru sfaturi tehnice), nu o sa fie intalniri bine organizate (desi unica intalnire majora de pana acum mi s-a parut un succes), lucruri care la un club care se respecta nu le intalnesti: sunt intalniri organizate, nu prea da bine sa lipsesti de prea multe ori, se ajuta clubul si membrii cum poate fiecare, etc.

 

P.S. Stiu ca nu e cel mai bun exemplu, dar:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hells_Angels

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@uvictor

stiam cam tot ce mi-ai expus in postul de mai sus...iar ce nu stiam, mi-am inchipuit cam cum ar trebui sa fie

as vrea ca cei care citesc acest topic sa nu inteleaga ca as fi impotriva unui club...in fond, fiecare e suficient de matur(cred eu) sa faca ce crede ca e bine

ideea este alta...clubul asta, "tinerete fara batranete" , inteleg ca e infiintat de foarte multi ani...desi stau in orasul asta de cand ma stiu(si am o varsta), n-am auzit niciodata de el sau de membrii lui.

in al doilea rand, am vazut ca astia putinii care sunteti in gorj, posteaza pe acest forum si deja s-a format o comunitate...in ceea ce priveste iesirile si intalnirile cred ca pot fi foarte bine organizate pe forum. daca se hotaraste inchirierea unui "teren de joaca" de asemeni se poate discuta aici. asadar...

cat despre echipamente, am inteles ca tu ai o pravalie de profil...poti sa faci discounturi celor care posteaza pe forum si care participa la intalniri/iesiri. si uite asa avem clubul "forumistilor" din gorj :friends:

 

PS: nu vreau sa se ofenseze nimeni...cele expuse mai sus sunt pareri personale, cu care daca nu sunteti de acord sunteti liberi sa procedati dupa bunul plac

 

PS2: desi am incercat, nu am gasit motive obiective pt a ma afilia la un club si de aceea incerc sa ma conving despre cum e mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@uvictor

stiam cam tot ce mi-ai expus in postul de mai sus...iar ce nu stiam, mi-am inchipuit cam cum ar trebui sa fie

as vrea ca cei care citesc acest topic sa nu inteleaga ca as fi impotriva unui club...in fond, fiecare e suficient de matur(cred eu) sa faca ce crede ca e bine

ideea este alta...clubul asta, "tinerete fara batranete" , inteleg ca e infiintat de foarte multi ani...desi stau in orasul asta de cand ma stiu(si am o varsta), n-am auzit niciodata de el sau de membrii lui.

in al doilea rand, am vazut ca astia putinii care sunteti in gorj, posteaza pe acest forum si deja s-a format o comunitate...in ceea ce priveste iesirile si intalnirile cred ca pot fi foarte bine organizate pe forum. daca se hotaraste inchirierea unui "teren de joaca" de asemeni se poate discuta aici. asadar...

cat despre echipamente, am inteles ca tu ai o pravalie de profil...poti sa faci discounturi celor care posteaza pe forum si care participa la intalniri/iesiri. si uite asa avem clubul "forumistilor" din gorj :cheers:

 

PS: nu vreau sa se ofenseze nimeni...cele expuse mai sus sunt pareri personale, cu care daca nu sunteti de acord sunteti liberi sa procedati dupa bunul plac

 

PS2: desi am incercat, nu am gasit motive obiective pt a ma afilia la un club si de aceea incerc sa ma conving despre cum e mai bine

De acord cu tine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@uvictor

stiam cam tot ce mi-ai expus in postul de mai sus...iar ce nu stiam, mi-am inchipuit cam cum ar trebui sa fie

as vrea ca cei care citesc acest topic sa nu inteleaga ca as fi impotriva unui club...in fond, fiecare e suficient de matur(cred eu) sa faca ce crede ca e bine

ideea este alta...clubul asta, "tinerete fara batranete" , inteleg ca e infiintat de foarte multi ani...desi stau in orasul asta de cand ma stiu(si am o varsta), n-am auzit niciodata de el sau de membrii lui.

in al doilea rand, am vazut ca astia putinii care sunteti in gorj, posteaza pe acest forum si deja s-a format o comunitate...in ceea ce priveste iesirile si intalnirile cred ca pot fi foarte bine organizate pe forum. daca se hotaraste inchirierea unui "teren de joaca" de asemeni se poate discuta aici. asadar...

cat despre echipamente, am inteles ca tu ai o pravalie de profil...poti sa faci discounturi celor care posteaza pe forum si care participa la intalniri/iesiri. si uite asa avem clubul "forumistilor" din gorj :)

 

PS: nu vreau sa se ofenseze nimeni...cele expuse mai sus sunt pareri personale, cu care daca nu sunteti de acord sunteti liberi sa procedati dupa bunul plac

 

PS2: desi am incercat, nu am gasit motive obiective pt a ma afilia la un club si de aceea incerc sa ma conving despre cum e mai bine

M-am gandit si eu sa ofer discounturi forumistilor insa e cam greu de tinut evidenta :cheers:, pana la urma oricine mai 'calculatorist' si pasionat de moto isi face cont aici si pac vine la magazin, uite domne sunt membru, vreau discount!

Asa...facand oferta unui club, totusi nu toata lumea intra in club si se face o anumita verificare.

 

Oricum poate in w/e asta o sa ma intalnesc cu baietii sa vad cine, ce si cum sunt ei si sa vedem daca avem idei comune, daca nu, vorba ta, fac o colaborare 'forumistica'.

 

Punctul tau de vedere referitor la club: " "tinerete fara batranete" , inteleg ca e infiintat de foarte multi ani...desi stau in orasul asta de cand ma stiu(si am o varsta), n-am auzit niciodata de el sau de membrii lui" , l-am mai auzit si la alti apropiati din tgjiu (cred ca avem cunostiinte comune...).

 

Eu cam imi dau seama unde bati tu: sunt club de motociclisti din acelasi oras si sunt activi de cativa ani iar tu ca motociclist nu ai auzit de ei sa organizeze ceva sau sa sustina vreo manifestare.

Pe de alta parte, ai vazut ce zice colegu' jimmy: ca s-au infiintat legal in toamna lui 2008.

In principiu ca sa auzi de ei, sau sa-i recunosti prin oras, ar trebuie sa poarte niste stickere (macar!) si sa-si faca si propaganda (daca vor sa-si mareasca numarul membrilor). Totusi, ce nu inteleg eu, de ce nici un membru al acestui club (si am trecut pe langa o intalnire a lor si erau minim 10!) nu intra pe acest forum care e poate cel mai cunoscut de acest gen?! Jimmy, poate devii tu reprezentatul lor pe acest forum! :lol:

 

Oricum astfel de cluburi, chiar daca nu toata lumea e de acord, totusi ajuta la dezvoltarea comunitatii moto din acea zona.

 

Pana la urma, am inteles ca exista si un club de motocros, exista chiar si circuitul de la Preajba.

 

P.S. varugica tu cu care parte din mesaj esti de acord? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalniri si drumetii au inceput de anul trecut sa faca, deci nu cu mult inainte. Zilele astea o sa incerc si eu sa ma inscriu in club si atunci o sa va tin informati cu ce se intampla pe acolo. Da, pacat ca nici un membru al clubului nu frecventeaza acest forum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cam imi dau seama unde bati tu: sunt club de motociclisti din acelasi oras si sunt activi de cativa ani iar tu ca motociclist nu ai auzit de ei sa organizeze ceva sau sa sustina vreo manifestare.

Pe de alta parte, ai vazut ce zice colegu' jimmy: ca s-au infiintat legal in toamna lui 2008.

In principiu ca sa auzi de ei, sau sa-i recunosti prin oras, ar trebuie sa poarte niste stickere (macar!) si sa-si faca si propaganda (daca vor sa-si mareasca numarul membrilor). Totusi, ce nu inteleg eu, de ce nici un membru al acestui club (si am trecut pe langa o intalnire a lor si erau minim 10!) nu intra pe acest forum care e poate cel mai cunoscut de acest gen?!

Oricum astfel de cluburi, chiar daca nu toata lumea e de acord, totusi ajuta la dezvoltarea comunitatii moto din acea zona.

 

@uvictor

avand in vedere ca este un oras mic, cred ca as fi auzit de ei pana acum...mai ales ca sunt pasionat de fenomenul moto si era genul de noutate care as fi studiat-o in amanunt...

ca si club, ma gandesc ca ar trebui(macar in weekenduri) sa iasa la plimbari impreuna...asa i-ar fi stiut multa lume

cat despre ajutorul la dezvoltarea comunitatii moto...perfect de acord cu tine

yo ma bucur ca exista o mana de oameni la noi care sunt pasionati de mersul pe doua roti, care pastreaza legatura si se intalnesc din cand in cand la o tura impreuna...in ceea ce ma priveste este suficient.

 

asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. varugica tu cu care parte din mesaj esti de acord? :angryfire:

Baietii din club in afara de faptul ca frecventam aceeasi "cafenea" nu i-am vazut si nu am auzit de ei in nici un fel.In afara de plimbarile pe care ei le organizeaza impreuna...nimic . Un club dupa parerea mea ar trebui sa se implice in viata citadina, sa organizeze anumite actiuni de responsabilizare a soferilor in trafic , de intrajutorare a motociclistilor , de mediatizare a clubului...etc. Nu spun asta cu rautate ,baietii sunt inca la inceput cu ONG-ul dar prefer sa mai astept pana sa platesc taxa de inscriere si o taxa lunara fara motiv deocamdata :baldy: .De organizat intalniri...sunt nr. de telefon pe forum, nu este mare lucru sa le organizezi. Sper ca-mi intelegi punctul de vedere si intelegi de ce sunt de acord cu Sorin.

Numai bine :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Uite ca acum avem si club (Oltenia Bickers Tg-Jiu), avem si-un loc in care ne intilnim (joia, dupa ora 20.00, Club Irish Pub, linga Parcul Central), asa ca haideti sa ne vedem, sa discutam si sa punem tara la cale! :cheers:


» Post actualizat in 18 Feb 2016 08:33

Azi, 18.02.2016, se striga catalogul! :peace:


» Post actualizat in 18 Feb 2016 08:35

Ups...am scris gresit Oltenia Bikers Tg-Jiu, scuze...un "c" mi-a scapat de sub control! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca acum avem si club (Oltenia Bickers Tg-Jiu), avem si-un loc in care ne intilnim (joia, dupa ora 20.00, Club Irish Pub, linga Parcul Central), asa ca haideti sa ne vedem, sa discutam si sa punem tara la cale! :cheers:

» Post actualizat in 18 Feb 2016 08:33

Azi, 18.02.2016, se striga catalogul! :peace:

» Post actualizat in 18 Feb 2016 08:35

Ups...am scris gresit Oltenia Bikers Tg-Jiu, scuze...un "c" mi-a scapat de sub control! :rusinica:

Nenea Ivane , la aia apsenti li se face ca la scoala, le taie alocatiile?

La cat se face strigarea? Iti iei si pet-ul cu solzi si limba despicata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Celor absenti li se taie prima de Pasti, nu mai primesc nici martisor, iar la Craciun vor fi obligati sa se prezinte cu trei metri cirnati porc, productie indigena, plus o damigeana cu 5 litri de zaibar...musai negru! Asta pentru spectatori! Strigarea dupa ora 2000.

Si da...voi avea pe post de bagaj si pe Natrix natrix...fara el nu se poate! :peace:


» Post actualizat in 18 Feb 2016 21:53

Destul de frumos, exceptind fumul gros de tigara, muzica mult prea tare si inghesuiala mare!

Ca sa nu socotesc si reticenta vinzatoarei privind consumul de bauturi extraterestre!

Ar trebui sa gasim un loc mai larg, mai aerisit, iar joia asta tiganeasca s-o transformam in vinerea muncitoreasca!

Rog mestecati problema, trebuia facut ceva...in cazul in care vom fi mai multi (cu certitudine se va intimpla asta!), e musai nevoie de spatiu! In rest, a fost frumos si sa ne fie de bine! :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Pedala, vineri vei fi singur, tu si Paula....a fost razmerita si ramane cum s-a stabilit...cica joi.

Nenea Serpisoru' ati avut bafta?

Mi se drapeleaza, n-are a face faptul ca io nu mai vin joia, dar odata cu mine nu vor mai veni nici altii...iar Serpulache cred ca o sa bea apa plata fiindca va conduce capra sau...iese la ocazie, asta daca nu il ia careva in gazda pina a doua zi! Deci?! Cine pierde aici?! Oricum, io cistig...nu mai inhalez fumul de tigara si fac economie la motorina! :bandit: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...