Sari la conținut

Http://scuter-centre.ro/


tiptil
 Share

Postări Recomandate

Stimabilii domni de la scuter-centre.ro sunt niste tepari care vorbesc foarte frumos la telefon in schimb isi bat joc de tine. Acum doua luni am comandat o curea de kevlar malossi de la ei pt kymco agility; dupa nenumarate telefoane, au zis ca aduc cureaua si mi-o trimit. La 2 saptamani de la comanda soseste in schimb curea de baoatian (care este mai scurta); Sun iarasi pe stimabilii domni, le comunic ca mi-au trimis cureaua gresita, iarasi foarte politicos imi raspunde domnul ca ei defapt nu au curea de kymco agility si mi-au trimis-o pe asta ca se potriveste de la baoatian la kymco (si ma intreaba daca kymco agility nu-i scuterul ala in 2 timpi cu roti mici...ei nici macar nu s-au interesat sa vada ce fel de scuter am); pana la urma ramane se le trimit cureaua inapoi (cu trasportul pe banii lor; in mintea mea zic "hai ca omul mai greseste, nu trebuie sa fac scandal acum, mai ales daca se ofera sa plateasca ei transportul)

Le trimit cureaua iar peste 1 saptamana vorbim la telefon si-mi spune ca nu au pe stoc pt kymco agility si mai dureaza doua saptamani sa o aduca sau daca vreau imi trimit banii inapoi. Le zic sa-mi trimita banii inapoi. Peste alte 2 saptamani le dau iar telefon sa-i intreb care-i treaba ca n-am primit nici un ban, la care nenea ala la fel de amabil imi spune ca, comanda a fost inregistrata si cureaua a sosit si o trimit. Nici de data asta n-am facut scandal, am zis da-o dracului, o iau, dar e ultima data cand cumpar de la ei. Peste 2-3 zile imi soseste cureaua, trebuie sa platesc transportul 15 lei (nesimtire). Platesc, desfac coletul, vad cureaua (care a venit desigilata de ambalajul ei original), ma uit la cod si vad ca este pt aprilia sr se potriveste si la malaguti f 12, yamaha aerox si alte scutere in 2 timpi. La final aceasta curea m-a costat 145 ron si nu este pt scuterul meu... Asa ca sa tot faceti afaceri si voi cu domnii de la scuter-centre.ro, sunt cei mai buni, numai lapte si miere la telefon :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa experienta, eu nu am avut problema cu ei , dar se mai intampla ...oricum nu au procedat corect cand ti`au trimis a 2 a oara cureaua care nu era buna si ai mai si platit .... oricum initial ...ai spus ce kymco agility ai ??? ce an ?? ca difera... mi`se pare ca modele vechi de kymco aveau aceasi transmisie ca cea de pe baotian ... in fine sper s`o rezolvi ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am spus kymco agility cu motor in 4 timpi de 50 cc; eu stiam ca astea se febrica de prin 2006...

 

nu am degand sa mai vorbesc cu ei, sunt scarbit, asa ca cine vrea o curea, o vand pretul ei este de 115 ron + taxele de transport

Editat de tiptil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am spus kymco agility cu motor in 4 timpi de 50 cc; eu stiam ca astea se febrica de prin 2006...

 

nu am degand sa mai vorbesc cu ei, sunt scarbit, asa ca cine vrea o curea, o vand pretul ei este de 115 ron + taxele de transport

Salut ,intra aici:http://www.louis.de/_4086f3816533f0a009c41da72dc3a90df4/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=240&wgr=509&list_total=1&anzeige=0&artnr_gr=10037500

Vezi ce dimensiuni are a ta (scrie pe ea sau daca nu masoara) si da comanda userului ROMI3 (este baiat ok)!

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haste, si tu ti-ai comandat de la ei. cat te-a costat in total?

 

120 lei cureaua ...care este din kevlar si e originala + transportu = 145 lei

 

si mi`a venit si un sticker "cadou" in cutia de la curea pe care tzaranu de mine l`a taiat, nu l`am obs..dar tot l`am lipit de scuter =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am comandat de la ei o toba sport..toate bune si frumoase..a sosit toba in 24 de ore (nici nu ma asteptam sa vina pentru ca nu am primit nici un fel de confirmare a comenzii) ok..desfac coletul si vad ca este alta toba. Sun la ei..nimic..nu raspundea nimeni..sun iar si iar si iar si dupa o jumatate de ora raspunde pana la urma cineva si imi spune ca este singur in (service, depozit..ce naiba o fii) si ca isi cere scuze dar nu le poate face pe toate..ok ii explic ca mi'au trimis alta toba si imi spune ca toba mea a ajuns in Brasov dar la altcineva si toba mea este la acela. Imi spun ca imi trimit alt colet si platesc ei transportul, zis si facut..in 24 de ore am primit toba buna :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum 120, ca eu am luat cu 113 ron de la ei din magazin. Asadar transportul a ajuns 32 ron, cam scump

113 asa ... am umflat fara sa vreau .... ti`am zis ca astia de la fan sunt "scumpi" si aici ma refer cand primesti cu ramburs ... numai stiu exact cum se calculeaza , dar scrie pe sitte`ul lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...fan = shit. Si n-am treaba cu cei de la scuter-centre, dar am luat de la kawa o pedala. Originala aprilia, totul ok, era vreo 80 lei (sub pretul uneia de pe net), i-am intrebat de transport- ah ca nu costa mult, ca vreo 10 lei, si m-am trezit acasa cu curierul 117 lei cu totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...fan = shit. Si n-am treaba cu cei de la scuter-centre, dar am luat de la kawa o pedala. Originala aprilia, totul ok, era vreo 80 lei (sub pretul uneia de pe net), i-am intrebat de transport- ah ca nu costa mult, ca vreo 10 lei, si m-am trezit acasa cu curierul 117 lei cu totul.

Hehe, asta nu-i asa grav. Daca ti-o luai insa de la United Motors ar fi fost mai ieftina. 115 lei cu livrarea in 6 luni ... :D cam toti sunt varza pe la noi. Kawa macar fac ce promit, acu nu fii si tu perfectionist. :)

 

Iar cind ziceam varza ma refeream si la firmele de curierat, bineinteles, care sunt nu varza ci varza cu carne tocata uneori.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...

mai are cineva ceva experiente mai recente cu ei ? sa stiu daca sunt o solutie , mi-am facut programare la ei pentru o problema cu scuterul meu.

Mergi frate la ei, peste tot sunt probleme, eu am fost de 3 ori pana acum, si o sa ma mai duc, sunt ok baietii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fost sa-ti speli scuterul...presupun ca is ok. :P

Detaliaza si tu oleaca , ca nu te dor mainile . Ce ai facut , cat ai dat , cat ai stat, ce model.. ...etc

Piaggio Beverly 250- revizie generala, curatat carburator, reglat relantiul (statea prea turat) inspectat transmisia, schimbat uleiul transmisiei, schimbat anvelopele... plm, eu am fost multumit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat de la scuter-centre.ro Kit Malossi Multivar si curea Kevlar pentru X10. A venit la pretul de pe site-ul Malossi, la termen, exact ce doream.

Am comandat fulie variator pentru X10, am identificat-o impreuna la telefon, a venit exact ce doream, la timp.

Am cumparat de la cineva o toba Malossi, lasata la s-c.ro pentru vanzare. Am sunat, s-a confirmat, am primit exact ce am povestit.

 

Eu sunt multumit de ei, pe viitor voi mai lucra cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...