Sari la conținut

Mol Scooter Cup


apriliabiker2004
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe site nu zice nimic sa fie inmatriculat,asa ca e problema ta daca l-ai ciordit din italia si il aduci pe platforma pana la amckart.

 

Asa este, nu trebuie sa fie inmatriculat pentru a concura cu el pe pista. Deasemenea cum ajungi cu el acolo e problema fiecaruia. Pe platforma, impins, cu elicopterul, fiecare dupa posibilitati! :makeout:

 

Uite si comunicatul oficial al MOL!

http://www.comunicatemedia.ro/MOL_sustine_...ma_ic16607.html

Deci nu se mai schimba data, nimic.

 

It's Real!!! :unsure: :P :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica e furat din italia si nu ai acte pe el. Nu cred sa fie o problema, sa vedem ce zic organizatorii!

Adica nu! Nu e furat! E adus cu actul de acolo, pe seriile lui si asa mai departe. Cel care mi l-a adus imi e tovaras si iti garantez ca totul e in regula cu el, pot sa circul pe drumurile publice, e omologat etc... Momentan are rotile date jos pentru ca merg acum sa-i schimb cauciucurile, dsi as fi vruut sa fac asta ieri, dar n-am mai reusit pentru ca am umblat o groaza dupa niste valve la 90* si abia azi dimineata am facut rost de asa ceva....e de belea cu piesele astea.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa si 125-4 timpi?Adica cineva cu un Rieju Tango.

Noi suntem din Ploiesti,cum facem cu inscrierea,putem sa rezolvam maine la preselectie?

Ps:baiatul cu Rieju,nu are 18 ani,dar are permis A1,poate participa?

Editat de Sufletzel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu are 18 ani,trebuie declaratie notariala din partea ambilor parinti,si da se poate participa la clasa OPEN,sunt permise si 50-125 in 4 timpi,dar cu ambreiaj centrifugal,nu cu viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa si 125-4 timpi?Adica cineva cu un Rieju Tango.

Noi suntem din Ploiesti,cum facem cu inscrierea,putem sa rezolvam maine la preselectie?

Ps:baiatul cu Rieju,nu are 18 ani,dar are permis A1,poate participa?

 

Treaba cu declaratia notariala e corecta, deoarece cei sub 18 ani nu pot lua decizii legale in nume propriu si trebuie sa le dea voie tutorii legali (parintii)

Asta e legea.

 

Puteti sa va inscrieti in orice statie MOL din Bucuresti pina azi la 22:00 sau, daca dati un mail la events@2xtreme.ro cu datele din formular atunci puteti veni si maine direct la preselectie.

 

Aveti formularul in atasament.

 

bafta!

post-3378-1219246256_thumb.jpg

post-3378-1219246289_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am participat, pentru ca am fost licentiat la FRM-Superbike si conform regulamentului nu pot participa, dar e corect asa.

E o cursa pt amatori si ei trebuie sa aibe o sansa la premii.

 

Dealtfel chiar unii dintre cei care au participat, au spus ca nu ii intereseaza premiul cit participarea si daca vor castiga, atunci il vor ceda celui de dupa ei.

Nu spun cine, vor face ei singuri asta daca va fi cazul, dar mi se pare un gest remarcabil. Vom vedea.

 

Asadar.. nu e sansa pierduta chiar pentru cei care s-au calificat ultimii!

La curse se mai cade, se mai strica motoarele, se mai abandoneaza, nimic nu e hotarit pina nu treci linia de sosire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clasamentul si timpii...am cautat pe site-ul oficial insa nu am gasit nimic.cum aflu si eu?cretzy here.

 

Gata, au aparut timpii si pozitia pe grila pe http://www.molscootercup.ro/#preselectie (sau din menu unde scrie preselectie).

 

Deasemenea, se va lua in considerare procedura de contestatie, in caz ca cineva vrea sa conteste ceva, ( de exemplu ca unul din participanti are modificari nedeclarate sau nedescoperite la revizia tehnica, alta capacitate,etc)

 

Contestatiile se depun la secretariatul concursului, marti, cu o ora inaintea inceperii, pentru a fi luate in considerare. Vedeti ca e si o taxa de contestatie de 50 de euro, asa ca sa nu conteste toata lumea pe toata lumea doar ca poate.. ca altfel ne transformam in service in loc de cursa, demontand si masurand scutere.

Money talks, bullshit walks. Daca vreti sa va contestati unul din colegi, sau arbitrajul, fiti pregatiti sa pierdeti bani daca se dovedeste ca nu aveti dreptate. Daca aveti dreptate, banii vi se returneaza si suma o plateste cel contestat, care a vrut sa faca frauda la regulament. Scrie si in regulament.

 

Asta ca sa fie un concurs cinstit si premiile sa revina celor care le merita prin puterea lor si nu prin smecherii.

Fairplay, nu-i asa?

 

Inca ceva, deobicei la competitiile de viteza se calificau cei cu timp de maximum +20 % fata de primul clasat. De data asta juriul a hotarit sa califice cu + 30% avand in vedere ca cei participanti sunt amatori si ca diferenta ar fi fost de 5 sportivi.

Se vede din timpi care e situatia.

 

Nu uitati de echipamente. La cursa nu va mai fi atita "intelegere" Acolo e bataia finala cu premii. Macar atit sa faca fiecare si sa gaseasca ceva echipament, imprumut, cumparat, etc. mai ales ca restul a fost gratis.. nu taxe de participare, nu taxe pt asigurari (desi cei calificati vor fi asigurati pentru cursa!) etc. Nu cred ca a mai fost pina acum o cursa atat de organizata si atat de gratis. Si nu a cerut nimeni combinezon de piele.. desi cine a avut, l-a folosit si bine a facut.

 

Bafta in continuare!

 

 

 

Citeva poze de la preselectie.

Sunt mult mai multe (citeva sute..) si o sa mai fie, dar vom face o galerie cu cele mai reusite, atit cu concurentii cit si cu publicul, dupa competitie.

 

post-3378-1219486699_thumb.jpg

post-3378-1219486726_thumb.jpg

post-3378-1219486751_thumb.jpg

post-3378-1219486766_thumb.jpg

post-3378-1219486777_thumb.jpg

post-3378-1219486790_thumb.jpg

post-3378-1219486805_thumb.jpg

post-3378-1219486821_thumb.jpg

post-3378-1219486839_thumb.jpg

post-3378-1219486865_thumb.jpg

post-3378-1219486872_thumb.jpg

post-3378-1219486883_thumb.jpg

post-3378-1219486891_thumb.jpg

post-3378-1219486906_thumb.jpg

post-3378-1219486914_thumb.jpg

Editat de apriliabiker2004
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shit happens ce sa faci,l-am scapat jos la 20 km/h :scratch:

dsc8942oa1.th.jpg

dsc8946xd3.th.jpg

GG armura !

Si nu stiu daca a durat 5 secunde sa fiu iar pe el si la 30-40 km/h :kali:

Pana la urma cine vine (de pe forum) marti ?(spectator)

200808210375ud9.th.jpg

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu te primea oricum...tre sa ai minim 18 ani sau daca nu fac parintii o declaratie notariala dar mi se pare ca 16 tot tre sa ai

 

Daca nu era vorba de cei 16 ani , de declaratie notariala nu era problema :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brick:ce frumos ai stat la poza cand ai cazut :kali: ,sa numai mai faci poze dastea marti.

Pun si eu o poza cand il alergam pe fratele mai mare.(grand dink)

Lasa ma sorine ca a fost frumos...nu s-a lasat cu rani nici pentru mine nici pentru scuter,macar pozele au fost frumoase :D

Ma crezi ca nu mi-a parut rau deloc?Decat sa cad in Bucuresti mai bine cad pe circuit...si bine,aia nu se poate numi cazatura.

Vedem marti cum sta treaba.D-abia am vazut si eu cum se misca adversarii.

Oricum...ne-am distrat noi ? ce mai vrei...

Citez sunnyboy dupa prima mansa: " Bai Brick,zici ca am ***** o ora incontinuu " :scratch:

Si acum sincer...noi ne-am dus pentru premii sau sa dobaram recorduri ?

Just for Fun !

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit mesaje pe PM asa ca mai scriu o data aici:

 

Marti, ora 18:00, AmcKart,

INTRAREA ESTE GRATUITA !

Mai mult, puteti chiar pleca cu ceva acasa pt ca va fi

O TOMBOLA pentru public cu premii casti, ulei,etc.

 

Cursa se cheama Mol Scooter Cup, pentru ca MOL Romania, care a sprijinit organizarea cursei, a dorit ca aceasta competitie sa fie accesibila atat pentru participanti cit si pentru public, in dorinta de a hrani nu numai rezervoarele noastre dar si pasiunile noastre.

Scrie si pe afisele din benzinarii: "Alimenteaza-ti pasiunea cu MOL"

E dupa mine o initiativa extraordinara, care, daca se va bucura de succes marti, in rindul publicului si a participantilor, s-ar putea extinde si deveni un fenomen periodic.

Din cite imi aduc aminte toate celelalte curse au avut taxe de participare.

Depinde de noi toti pina la urma sa aratam ce vrem, pentru ca asa arati cel mai bine ce iti place, (adica scuterele si cursele in cazul nostru.. sper) venind si participand la astfel de evenimente, nu numai stand acasa in spatele monitorului.

 

Am scris cam mare.. da ati prins ideea. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...