Sari la conținut

Intalnirea Tuturor Detinatorilor De 125-uri


Postări Recomandate

Propunem 23-24 aprilie...

am tot scotocit cu Stefan si alta data convenabila nu gasim ... E in timpul saptamanii , dar e in vacanta asa ca nu ar trebui sa fie o problema... drumurile vor fi mai libere :)

Pastele e pe 19, deci nici asta nu e o problema...

Ia sa vedem , cati dintre voi se baga?

 

O sa atasez o idee de regulament, NU E NIMIC BATUT IN CUIE, DAR CAM ASA VA ARATA... Cu cazarea o rezolv eu, pana duminica viitoare (caut pensiuni).

 

 

PS:Nu mai polemizati inutil... NU vrei sa vii? Bravo tie, ai un os... Nu obligam pe nimeni sa vina la plimbare cu noi , noi avem un traseu foarte fain si ne-am gandit ca nu ar strica sa mai chemam cativa prieteni... Dar nu obligam pe nimeni :D

Junior_Biker.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 342
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:) Eu nu inteleg , tu vrei sa te certi cu lumea ? sau vrei sa faci o intalnire ? daca era faceam eu , stai linistit...nu esti obligat sa te duci sa organizezi nimic pentru noi , vrei bine nu iarasi bine , ideea a fost sa fie ceva frumos sa ne intalnim toti sa nu fim 5 insi acolo ca asa ce intalnire mai este ?mie sa imi spune`ti data frate si traseul si aia e ..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfiuuu ma ia cu dureri de cap...

din probleme de exprimare se ajunge la asa ceva

nu mai luati mai fratilor totul motamo.... o sa vedeti ca face to face o sa ne fie bine :)

sunt sigur ca si tu vrei sa vii , si noi vrem sa te avem printre noi...

 

ASTA E TRASEUL :D

 

 

PS:nu ne intereseaza cantitatea, cat calitatea riderilor prezenti

post-25246-1236779715_thumb.jpg

Editat de RedBaron
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi speram sa il ai gata....

 

Data nu prea poate fi schimbata...daca aveti alta propunere, o asteptam cu cel mai mare drag (pe 12 aprilie e smaeb, nu merge , in mai e tarziu pentru cei ca si mine cu bacu')....

 

speram zvastic , sa poti veni si tu atunci...

In traseu am incercat sa punem 2 trasee care deobicei sunt facute dus intors.... adica cheia , si siriu...cel putin pe siriu, peisajul e superb,locuri de facut pauze sunt gramada...

speram sa va palca :)

 

Partea cu opritul la curve...daca se refera la opriri pe traseu... facem... vrei detalile exacte unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi speram sa il ai gata....

 

Data nu prea poate fi schimbata...daca aveti alta propunere, o asteptam cu cel mai mare drag (pe 12 aprilie e smaeb, nu merge , in mai e tarziu pentru cei ca si mine cu bacu')....

 

speram zvastic , sa poti veni si tu atunci...

In traseu am incercat sa punem 2 trasee care deobicei sunt facute dus intors.... adica cheia , si siriu...cel putin pe siriu, peisajul e superb,locuri de facut pauze sunt gramada...

speram sa va palca :)

 

Partea cu opritul la curve...daca se refera la opriri pe traseu... facem... vrei detalile exacte unde?

 

Cica zvastic a zis ca el sta poshta =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate sa faceti chestile astea pe privat ? ca daca vrea cineva sa vada ce e cu plimbarea asta, trebuie sa citeasca o caruta de rahaturi (offtopic) ca sa ajunga la ce are nevoie.

 

Multumesc anticipat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate sa faceti chestile astea pe privat ? ca daca vrea cineva sa vada ce e cu plimbarea asta, trebuie sa citeasca o caruta de rahaturi (offtopic) ca sa ajunga la ce are nevoie.

 

Multumesc anticipat :)

 

Ok , scuze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok avem regulament aproape complet.

 

in ceea ce priveste programul, cred ca este cel mai bine sa-l facem de comun acord in prima seara in care ne vom intalni.

 

pana una alta enjoy the rules! :)

Junior_Biker.doc1.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprox 220 de km (cu plecare din codlea , final brasov) ..

se va face intr-o singura zi...

ideea era sa se vina pe 23 dupa amiaza, sa va cazati la pensiune , 24 ne dam, seara facem un gratarel(ori la pensiune, ori la iarba verde) , 25 fiecare o ia catre casa...

 

o idee aproximativa va rog, cine stie sigur ca poate veni pe 23-24-25 (vacanta) , va rog sa dea un mesaj privat catre mine... sa stiu ce sa intreb la pensiuni :)

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"In acest spirit pe tot timpul intrunirii riderii vor manifesta un comportament decent in trafic, care se va incadra strict in limitele legislatiei rutiere"

 

Siriu, Intorsura Buzaului etc, sunt niste curbe pe acolo vai mama mea... Sa inteleg ca daca merg cu voi tre sa iau curbele alea cu maxim 90 ? Inteleg sa mergem decent pe parcursul plimbarii, dar in zone de genu' as merge cat se poate de tare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"In acest spirit pe tot timpul intrunirii riderii vor manifesta un comportament decent in trafic, care se va incadra strict in limitele legislatiei rutiere"

 

Siriu, Intorsura Buzaului etc, sunt niste curbe pe acolo vai mama mea... Sa inteleg ca daca merg cu voi tre sa iau curbele alea cu maxim 90 ? Inteleg sa mergem decent pe parcursul plimbarii, dar in zone de genu' as merge cat se poate de tare ...

 

si daca cel din fata ta merge mai incet, dai pe el?

 

sau un caz concret , patit de mine, pe SIRIU... incepator in spate, eu intrat tare pe un viraj... el intrat cu viteza mea, nu s-a inclinat si poc... si tot cbr 125 avea... a mai cazut si un hornet tot pe acelasi viraj, ca au intrat cu viteza cu care intrasem eu si ody_bv(f4)..

de aia ziceam sa pastram o viteza la care sa se poata da toti...sau stabilim de comun acord... cine vrea , pleaca tare si ne intalnim undeva :)

dar pleci pe caciula ta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca cel din fata ta merge mai incet, dai pe el?

 

sau un caz concret , patit de mine, pe SIRIU... incepator in spate, eu intrat tare pe un viraj... el intrat cu viteza mea, nu s-a inclinat si poc... si tot cbr 125 avea... a mai cazut si un hornet tot pe acelasi viraj, ca au intrat cu viteza cu care intrasem eu si ody_bv(f4)..

de aia ziceam sa pastram o viteza la care sa se poata da toti...sau stabilim de comun acord... cine vrea , pleaca tare si ne intalnim undeva :)

dar pleci pe caciula ta...

Stai linistit ca nu ma urc pe nimeni, am destui km facuti cu incepatori dupa mine, n-o sa pateasca nimeni nimic din cauza mea. Dar pur si simplu e aiurea sa vizitezi locurile alea fara sa te distrezi putin si cu moto. Treaba voastra, faceti cum credeti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe astfel de zone, daca chiar sunt mici ghost rideri printer voi, probabil o sa aveti "derogare" sa mergeti mai tare si sa ne intalnim mai incolo...

totusi sper sa va simtiti bine si doar datorita peisajului, si sa nu trebuiasca sa puneti jenunchiu jos pe viraje... nu de alta , dar juliti asfaltu :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit o pensiune, are curte micuta, dar cu gratarul lor la care putem face, au si parcare unde sa punem caprele...

85 lei per camera (2 paturi deci va puteti cupla ca niste porumbei cate 2 cate 2 :cheers:)

are 3 stele , in general e full pe acolo(cand am cerut 23-24-25 a zis ca nu are si apoi am specificat aprilie)...

e din codlea si ii zice exotic house...

 

mai caut sau e ok asta?

 

PS: ca amplasare nu e prea grozava, e cam intre blocuri, dar ea e nou facuta (6 luni) si arata bine :friends:

 

www.exotichouse.ro parca e site-ul lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...