Sari la conținut

Bd Decebal, PH-08-NFK


dkz
 Share

Postări Recomandate

Si la noi in Targoviste s-a intamplat sambata un accident din cauze similare...

 

Targoviste = spor extrem! :D

Am traversat orasul acum 2 luni cu CataM. Am intrat nu foarte tare, dar nici incet ... ne grabeam spre munte. Dupa 2 intersectii ne-am prins ca acolo nu exista nici o regula si am continuat cu 20km/h. Parea singura sansa sa scapam intregi de-acolo :crack:

Din cate orase si orasele am vazut eu, acolo mi se pare cea mai haotica circulatie.

 

On topic: sa nu se sperie incepatorul si sa mearga mai prudent pana se invata cu fierul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto era de PH, nu masina.

220975[/snapback]

 

Atunci eu am gresit, sper ca n-am jignit nici un sofer din Ph sau Ag- dar asta am observat in traficul din Bucuresti. Intr-adevar sunt multi care isi lasa la marginea orasului masina cand vin la noi ca sa nu se complice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur foarte mult ca starea motociclistului este buna (sa zicem) si zic buna pentru ca am fost acolo si la cum arata motorul imi era frica de ceva mai rau. A avut mare noroc ca a intrat in dreptul capotei si nu a intrat efectiv in masina ca atunci era mult mai rau. Aseara au circulat mai multe variante in legatura cu starea lui, dar nici una dintre ele nu era atat de optimista. Am ajuns la cateva minute dupa ce a plecat salvarea, veneam dinspre rondul de la Alba Iulia cu inca doi prieteni, eram pe motoare si cand am ajuns la locul accidentului, ma rugam sa nu fie vorba despre un motociclist, iar cand am trecut de masina si am vazut motorul am intepenit. Bine ca a iesit asa, dar nici acum nu-mi vine sa cred cum a intors "desteptul" ala cu golful. Fratilor noaptea ii transforma pe conservisti in masteri si shumacheri pe multi dintre ei. Numai cat am stat acolo au fost unii care au trecut pe langa scena accidentului cu niste flacari de parca era soseaua goala. Unu cu un logan chiar a reusit sa ma impresioneze, a trecut intr-o mare viteza de a imprastiat cioburile de pe jos, a depasit masinile care stateau la semafor la rosu si fara sa franeze a trecut, bineanteles pe rosu si asta de fata cu gaborii.

 

MULT NOROC LA TOATA LUMEA SI SA DEA BUNUL DUMNEZEU SA VA FEREASCA DE ASA CEVA SAU DE ORICE FEL DE INCIDENTE DE ACEST GEN !

 

ALIN.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in acest topic putin offtopic. Apropos de mers la biserica. Functioneaza. Eu Vinerea am avut parte numai de accidente imediat dupa ce s-a tarminat anul scolar. Dupa ce mi-am pierdut un prieten, am zis ca e prea de tot si am fost la biserica sa platesc o slujba de multumire. Cred ca a functionat. Macar am ajuns la Iasi, la motoshow. Cand trebuia sa plec la Constanta... buf. Cand sa plec la Tg. Secuiesc... Orestte a avut accident (trebuia sa merg cu el)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu la locul accidentului la cateva zeci de minute dar inca mai era o groaza de lume acolo. Am ramas ingrozit, ulei peste tot, sange, golful cu roata facuta praf. Eu stau chiar acolo in zona si am aflat ca motociclistul sa opri la 0,5m de masina unui prieten de-al meu in care se mai afla un alt prieten care a si sunat la salvare. Vreau sa le multumesc pe aceasta cale prietenilor mei ca au procedat asa, chiar daca nu prea sufera motociclistii si i-mi spun tot timpul ca sunt nebun si ca o sa mor pe asfalt nu acasa, pt. ca au inteles ca este vorba de o viata de om si nu conteaza ce conduci(desigur ca mi-au tinut o ora prelegeri ca uite asa o sa patesti si tu si ca nu-ti lua moto). Vreau sa mai spun ca atunci cand au inceput sa plece motoristii a fost un baietas care a facut "un tur de onoare" ca sa spun asa cu wheelie si cu tot tacamul pe care unii l-au savurat dar pe care eu l-am criticat foarte aspru ceea ce a starnit cateva reactii printre purtatorii de casti, si car au vrut sa sara un pic la ciondaneala-nu pot sa va spun decat atat voua celor care va dati viteji fuck off :D voi sunteti aia care strica reputatia motociclistilor, daca aveti chef de figuri si de viteza ducetiva pe un circuit si rupeti motorul in 2 nu pe drumurile publice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit vesti bune,oficiale. L-am vazut pe Paul aseara la spital. Starea lui este incredibil de buna in urma accidentului. Desi are ruptura de muschi la piciorul stang, probabil s-a lovit de ghidon cand a zburat peste motor,se ridica (singur!) in picioare si merge, mai greu, dar fara carje! (chiar daca isi plimba perfuziile dupa el). Pe fata nu are urme sau plagi cusute asa cum am crezut initial. Glezna stanga are entorsa,il doare soldul si umarul drept, vanataie mare pe gat de la casca, si buricul degetului mare,mana stanga,....usor lipsa dar e cusut si bandajat.

Deci, va fii back on bussiness curand, asa cum vrea si el.Se ambitioneaza sa vina (pe motor!!) la Stufstock peste 2 saptamani......Nu vrea sa piarda evenimentul nicicum.Se pare ca se intelege bine cu soferul vinovat,spune despre el ca e baiat de treaba si ca ii pare tare ,tare rau de ce i-a facut. Nu conducea femeia, aceea era prietena soferului implicat care a venit la locul accidentului.

Paul spune ca avea in jur de 70 km la ora, trebuie sa tinem cont ca doar plecase de la stop si nu apucase sa ia mai multa viteza.Isi aduce aminte ca a hotarit sa sara de pe motor cand a realizat ca nu poate evita impactul iar urmatoarele amintiri sunt din salvare..

Va saluta pe toti si va multumeste ca va ganditi la el.

post-6447-1123762610_thumb.jpg

post-6447-1123763921_thumb.jpg

post-6447-1123763959_thumb.jpg

post-6447-1123763985_thumb.jpg

post-6447-1123764007_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vesti bune, intr-adevar...

ce ambitie, dom'le!!... :D

 

Asa, ca o concluzie in urma mai multor accidente, se pare ca faza cu saritul de pe motor e salvatoare. Gresesc oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vesti bune, intr-adevar...

ce ambitie, dom'le!!...  :crack:

 

Asa, ca o concluzie in urma mai multor accidente, se pare ca faza cu saritul de pe motor e salvatoare. Gresesc oare?

221910[/snapback]

Pei e salvatoare dar in cele mai multe accidente nu ai timp sa sari de pe el,doar te trezesti pe jos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...