Sari la conținut

BMW R 1100 GS/1150 GS/GSA


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru posesorii de 1200 si 1150 cu doua bujii pe cilindru:

 

Am facut niste unelte de scos pipele la bujii. Ca sa nu faceti asa:

 

Spark-plug-removal-2spk-2.jpg

 

si sa rupeti pipa, care costa o groaza de bani, am unealta asta:

 

62409867_n_2_1272x671.jpg

 

62409744_n_2_1272x671.jpg

 

62409525_n_2_1272x671.jpg

 

62409370_n_2_1272x671.jpg

 

La un capat, scoateti pipele, si la celalalt, e un imbus ca sa puteti da roata fata jos, axul mai exact. Asa am proiectat-o, ca sa poate fi folosita cu ce e deja in trusa de scule a mobrei.

 

Pentru informatii, dati un semn la 0747 294 113

 

 

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi am comandat diagnoza din Polonia, GS911. Revin cu pareri dupa ce o folosesc prima data ;)

 

am cumparat-o. din state, miercuri mi-a venit. merge, am instalat-o si pe android, e okay si pe ala.

pare o scula misto..

 

daca as putea sa umblu si-n program ar fi si mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cumparat-o. din state, miercuri mi-a venit. merge, am instalat-o si pe android, e okay si pe ala.

pare o scula misto..

 

daca as putea sa umblu si-n program ar fi si mai bine

Cum de ti-au trimis-o din state? Nu te-or redirectat catre Polonia? Sau nu esti in Eurpoa acum? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

o intrebare pentru cei care au demontat cutia de viteze la 1100... ca sa schimb semeringul de intrare in cutie(din partea ambreiajului) trebuie demontata cutia?

daca trebuie demontata ce "secrete" trebuie stiute sa mearga treaba mai usor...

 

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mere scos pe la ax, de vreme ce e de suprafata si nu are nici un umar ascuns. Numa sa masori adancimea la cat e bagat ala vechi si sa il bagi pe asta nou tot la atata -1mm, ca sa nu calce tot pe buza veche de pe ax ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum de ti-au trimis-o din state? Nu te-or redirectat catre Polonia? Sau nu esti in Eurpoa acum? :)

 

am cumparat-o cu cartea de credit (canada, royal) am trimis-o la adresa si de acolo mi-a adus-o un prieten. asa am scapat mai ieftin cu vama

 

dar sa stii ca si cei din state de la sales mi-au zis ca mi-o pot trimite ei direct. anyway, eu am intrebat si cum e cu garantia, si mi-au zis ca n-are importanta de unde iau dracia, are garantie oriunde la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cumparat-o cu cartea de credit (canada, royal) am trimis-o la adresa si de acolo mi-a adus-o un prieten. asa am scapat mai ieftin cu vama

 

dar sa stii ca si cei din state de la sales mi-au zis ca mi-o pot trimite ei direct. anyway, eu am intrebat si cum e cu garantia, si mi-au zis ca n-are importanta de unde iau dracia, are garantie oriunde la fel.

Garantie am 2 ani, ca pentru orice produs electric/electronic vandut in UE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor,

Ma pot lauda si eu cu o noua achizitie ca si cele despre care se discuta p-aici. Mai precis cu un 1150 GS din 2002. Nu mi-a fost foarte usor sa trec de la DR-ul meu de 650 la animalu asta, dar recunosc ca incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult. L-am adus personal din inima Bavariei de la un neamt autentic care, zic eu, a avut grija de el, chiar daca a facut destul de multi kilometri.

post-66340-0-05531600-1334175430_thumb.jpg

post-66340-0-26965700-1334175456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Ma pot lauda si eu cu o noua achizitie ca si cele despre care se discuta p-aici. Mai precis cu un 1150 GS din 2002. Nu mi-a fost foarte usor sa trec de la DR-ul meu de 650 la animalu asta, dar recunosc ca incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult. L-am adus personal din inima Bavariei de la un neamt autentic care, zic eu, a avut grija de el, chiar daca a facut destul de multi kilometri.

Foarte misto motorul,felicitari!Cat a costat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Ma pot lauda si eu cu o noua achizitie ca si cele despre care se discuta p-aici. Mai precis cu un 1150 GS din 2002. Nu mi-a fost foarte usor sa trec de la DR-ul meu de 650 la animalu asta, dar recunosc ca incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult. L-am adus personal din inima Bavariei de la un neamt autentic care, zic eu, a avut grija de el, chiar daca a facut destul de multi kilometri.

 

Daaa, arata super !

 

Sa-l stapanesti sanatos !

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor

 

Foarte misto motorul,felicitari!Cat a costat?

 

 

L-am platit cu 4650 Eur, fara sa socotesc cheltuielile cu adusul in tara, care nu au fost putine. A fost o adevarata aventura cu multe peripetii sa ajunga aici, si de atunci tot spun ca nu-i usor sa ai BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Ma pot lauda si eu cu o noua achizitie ca si cele despre care se discuta p-aici.

Seaua aia arata fain tare ! Cred ca e foarte confortabila.

Singura observatie ar fi ca arata mult prea curat pt. un GS incaltat cu gume de scandal... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seaua aia arata fain tare ! Cred ca e foarte confortabila.

Singura observatie ar fi ca arata mult prea curat pt. un GS incaltat cu gume de scandal... :P

asa mi-ai zis si mie si din cauza ta umblu cu motoru jegos in ultimu hal, de mai bine de o luna.

partea comica e ca-i sade bine asa murdar :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...