Sari la conținut

BMW R 1100 GS/1150 GS/GSA


Postări Recomandate

vand/schimb parbriz BMW 1100 gs, daca coafeaza pe careva,sau daca nu vrea sa ii strice vantu coafura :))

 

/index.php?/topic/670799-bazar-vanzari-si-cumparari/page-65


» Post actualizat in 08 Oct 2014 13:10

rezervat pentru userul

Sveat

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca intereseaza pe cineva vand kit complete de coborare BMW R1150GS Adventure. Cred ca se potrivesc si pe varianta standard.

In principiu discutam de 2 amortizoare...fata, spate Wilbers 630-465-00, 640-465-00 si sea Sargent.

Cu amortizoarele astea inaltimea in sea scade la 760mm

 

Link uri cu cele mai sus mentionate:

https://www.bikepartsmarket.com/en/catalogue/wilbers-federbein-fuer-bmw-r-1150-gs-r21-adventure-vorne-bj-02_657

https://www.bikepartsmarket.com/en/catalogue/wilbers-federbein-fuer-bmw-r-1150-gs-adventure-r21-hinten-ohne-ausgleichsbehaelter-bj-02_642

http://www.sargentcycle.com/Seats-Accessories/BMW-R-1150-GS-ADV-Low-No-Heat/Silver-WS-543-18.html

 

Amortizoarele din ce stiu au stat pe motocicleta cca 20 000 - 25 000 km, sunt in stare foarta buna.

Sa imi fie cu iertare ca le dau dar eu am 1.90m si imi e mai greu cu ele decat fara :)

Editat de marius.roibu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am o rugaminte.

Intentionez sa-mi cumpar un 1150 gs si doresc sa urc pe una, am 1.78 m si nu stiu cum ajung cu talpile jos.

E un posesor de 1150 gs din Bucuresti dispus sa ma lase sa urc pe motocicleta lui, preferabil in wk.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte.

Intentionez sa-mi cumpar un 1150 gs si doresc sa urc pe una, am 1.78 m si nu stiu cum ajung cu talpile jos.

E un posesor de 1150 gs din Bucuresti dispus sa ma lase sa urc pe motocicleta lui, preferabil in wk.

Multumesc anticipat.

te poti sui pe grasa mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

8a3b1020a2fbd49c2b7c867a4f92d78d.jpg

 

87f6e691b76e5ce851b1e87fa7291a8c.jpg

 

187fa0765ad4db3df7b995f50adce554.jpg

 

 

Ceva frumos :)

arata misto de tot cu rotile alea.

nu m-am lamurit insa, ce modificari trebuie facute sa se potriveasca? (citisem ceva de melcu de la vitezometru, mai e ceva?)

citisem ceva intr-o vreme, dar mi s-a parut prea multa bataie de cap, asa ca am cam renuntat.

ideea era sa am alt set de roti pentru offroad, dar caut o motocicleta mai usoara pentru asta.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva habar daca potriveste parbrizul de pe GS Adventure 1150 pe GS tot de 1150?

 

trebuie schimbat sistemul de prindere de la gs, in rest se potriveste.

piesele se pot comanda de la reprezentanta.

eu as incerca un alt parbriz daca tot de deranjeaza vantu (aeroflow, cee bailey).

si pe mine ma deranja initial si am avut un spoiler de la touratech

01-040-13xx-01.jpg?size=prodfull

 

acu m-am obisnuit si nu-l mai folosesc nici pe asta. mai sufla vantu ce-i drept, da asa-i fain pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gabyshor - daca te rog frumos, cand ajungi pe la motocicleta, te poti uita sub sa sa-mi spui si mie codul de culoare?

Am achizitionat aceasta motocicleta /index.php?/topic/715560-bmw-r-1150-gs/?hl=1150 si nu-mi place culoarea aleasa de proprietar dupa schimbarea rezervorului.

Doresc sa o vopsesc cu acel gri deschis de la adventure, cum este a ta.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gabyshor - daca te rog frumos, cand ajungi pe la motocicleta, te poti uita sub sa sa-mi spui si mie codul de culoare?

Am achizitionat aceasta motocicleta /index.php?/topic/715560-bmw-r-1150-gs/?hl=1150 si nu-mi place culoarea aleasa de proprietar dupa schimbarea rezervorului.

Doresc sa o vopsesc cu acel gri deschis de la adventure, cum este a ta.

 

Multumesc.

s-o stapanesti sanatos!

culoarea e "aluminium white metallic" (265).

 

BMW%20R1150GS%20ADV%20%205.jpg

 

in locul tau, l-as face asa (eventual gri cu rosu)

 

 

 

post-14488-0-19054700-1418674798_thumb.jpg

post-14488-0-63980300-1418674798_thumb.jpg

post-14488-0-07855100-1418674799_thumb.jpg

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

Interesanta idee mi-ai dat...doar sa gasesc pe cineva dispus sa faca asa ceva.

E ceva de munca.

de gasit nu cred ca e problema, bani sa fie.

daca nu e problema de vreun defect la rezervor, iti recomand o husa de la bagster. nu mai dezmembrezi nimic, nu te complici cu vopsitu, actele in caz ca schimbi culoarea...

cred ca e in jur de 120 euro, daca imi amintesc bine.

 

10286890_874143369282298_434939044177643

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In locul tau - as lua rezervorul, l-as sabla, l-as vopsi electrostatic gri deschis si apoi i-as pune o husa dinaia. Iesi mai lesne asa si arata si mai bine, IMHO.

 

+ ca pe bagster poti pune un tankbag tot de la ei, care si ala e mare si ai si mai mult loc de bagaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am doua variante - placa reparata sau alta placa de la 0. Avand in vedere ca nu cred ca te mai dai anul asta cu motorul, poti sa imi trimiti placa ta sa ti-o repar si nu mai ai nici o grija acolo.

 

Detaliile le putem discuta pe PM ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie schimbat sistemul de prindere de la gs, in rest se potriveste.

piesele se pot comanda de la reprezentanta.

eu as incerca un alt parbriz daca tot de deranjeaza vantu (aeroflow, cee bailey).

si pe mine ma deranja initial si am avut un spoiler de la touratech

 

acu m-am obisnuit si nu-l mai folosesc nici pe asta. mai sufla vantu ce-i drept, da asa-i fain pe motor.

Merci mult de informatie,

Vreau alt parbriz din mai multe motive:

Al meu e deja destul de zgariat, si are si cateva fisuri in jurul gaurilor de prindere,

Vreau si un suport pe care sa-mi fixez suportul de gps si inca cateva maruntisuri. Momentan e prins de ghidon si nu-mi place deloc. Initial imi facea cu ochiul modelul Desierto 3 de la TT, dar am tot vazut ca putinii care si-au luat nu-s asa de multumiti in cazul GS-ului de 1150. De aceea vreau sa comand de la Ztechnik http://shop.nationalcycle.com/perl/cycle/Z2422

 

E enervant si vartejul care-l am exact in viziera, iar spoilerul ala cum ti-ai pus tu in trecut, nu-mi place deloc.

Prinderea parbrizului se pare ca la modelul meu e identic cu cel de adventure. Cel putin arata la fel, iat pe realoem e acelasi cod.

post-66340-0-86121300-1418741056_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am de dat daca intereseaza pe cineva o sa Sargent pt GS1150.

Este varianta lowered -- pe gri.

http://www.sargentcycle.co.uk/acatalog/sargent_bmw_r1150_gs_adventure_motorcycle_seat.html

Eu din pacate nu o folosesc pt ca sunt f innalt si imi e mai ok cu cea originala -- in schimb pt cineva care e scurt in picioare poate face diferenta.

 

Pret 350e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, are cineva in Romania piese de 1100 rt ('99)? M-ar interesa capac cilindru dreapta , chiulasa dreapta , oglinzi ambele, sistemul de înălțare al parbrizului (urechile ce tin parbrizul sunt rupte) stop pe spate FID-ul si ceva plastice pe la bord? Merci!

» Post actualizat in 22 Jan 2015 21:45

Fac maine si poze daca trebuie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Postez si aici ca poate gasesc pe cineva sa ma scap de o piesa comandata aiurea.

 

Este vorba despre manerul dreapta(cu totul) pentru 1150 GS si normal si adventure, fara incalzire in manere si cu tipul de cauciuc asemanator ca si la 1200 GS. Nu modelul preponderent dominant de 1150 GS(cu striatii paralele). Piesa 4 si nu piesa 3 din link: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=0492&mospid=51761&btnr=32_0955&hg=32&fg=72&hl=51.

 

Codul e urmatorul: 32727658470

 

Eu am platit pe 144 ron pe el si tocmai ce l-am ridicat. Platesc transportul la cine il doreste sau pentru cine e din Cluj-Napoca si doreste sa il ridice personal, scad 20 de lei din pret. Conform realoem.com se mai potriveste si la R1100 S, R1150 RS, R1150 RT, R1150 R si R1150 R Rockster. Mai multe detalii aici: http://realoem.com/bmw/partxref.do?part=32727658470.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...