Sari la conținut

Yamaha Xjr 1300


HAMMON
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai l-am vândut ca sa îmi iau altul. Motorul vizat era un gs 1200 galben cu negru :). Din păcate, pana m-am mișcat eu, motorul s-a vândut. Si uite așa, am rămas fără motor. Am zis ca nu mă grăbesc, si tot nu am găsit ceva care sa mă impresioneze. De fapt am găsit, dar era mult prea complicat, așa ca am lăsat-o balta.

Acum aștept sa vad dacă se iveste ceva... Si observ cu disperare ca, cu cât trece timpul, încep sa mă uit si pe la Suzuki, si pe la kawa...:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pai l-am vândut ca sa îmi iau altul. Motorul vizat era un gs 1200 galben cu negru :). Din păcate, pana m-am mișcat eu, motorul s-a vândut. Si uite așa, am rămas fără motor. Am zis ca nu mă grăbesc, si tot nu am găsit ceva care sa mă impresioneze. De fapt am găsit, dar era mult prea complicat, așa ca am lăsat-o balta.

Acum aștept sa vad dacă se iveste ceva... Si observ cu disperare ca, cu cât trece timpul, încep sa mă uit si pe la Suzuki, si pe la kawa...:)))

Eu mi-am luat un XJR 1200, vazandu-l pe al tau la noul proprietar.Oricum, sunt putine XJR-uri in tara si motorul mi se pare foarte echilibrat si frumos.

 

Succes:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

va salut domnilor , ma bag si eu in seama aici pt ca intentionez sa achizitionez un XJR in curand . Ma atrage mult aceasta motocicleta si pare o adevarata doamna , fara fitze si aere de domnisoara . Competitia la mine era doar o Honda CB1100 EX la un pret mai bun si cu ABS. Grija mea era intr-adevar franarea , dar cred ca posesorii de XJR nu au avut vreo problema cu asta . Este un motor frumos, bun si fiabil ca orice japoneza care se respecta. Sper in curand sa-l si testez si revin :)

 

Motorul are un aer serios si din punctul meu de vedere are ,,tiglele pe casa'' ca sa zic asa . Nu e pt oricine cred si , dam citit ca e super motocicleta , buna de tinut o viata.

 

sa vedem

Editat de mike_mp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

XJR -ului nou ii recunosc ca principal dezavataj rezervorul cam mic fata de modelul precedent. In rest au fost elemente care au fost inlocuite , iar farul a fost una dintre cele mai importante schimbari. Nici mie nu -mi placea farul cel nou fata de modelul anterior. In rest este o mica bestie :) Azi o scot din barlog ...

Editat de mike_mp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 3 years later...

salut,am vazut ca nu a mai scris nimeni nimic de ceva ani,am intrat si eu in secta cu xjr 1300,

foarte rare si frumoase,

din vara am una bucata <neagra> este o carburatie venita din austria anul trecut,foarte multe chesti schimbate,

km nu stie nimeni,bord dat la 0 ,

discuri, conducte frane,aripa suplimentare spate,aparatoare lant,filtru aer ,semnale ,galeri completa si o singura toba Akrapovič,modificarile gasite la prima vedere

adaugat suport top case si parbriz,gume noi,neplimbate dot recent

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...