Sari la conținut

Locuri Faine De Plimbare Pt Orice Gen De Motocicleta...


black_prince
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 225
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sag Remetea ,Bencecu de jos , sus ........ daca vrei imi dai un pm cu numarul si te sun cand se mai dau baieti , sunta mai multe gasti , clasa la care merg eu sunt si mai incepatori si mai batranie si motoare mai grele dar e fun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

- Motociclistii se aduna in fiecare an la Festivalul Cetatilor Dacice. -

 

Asa cum probabil v-ati obisnuit deja, la fel ca anii trecuti, si anul acesta, Apulum Bikers (partener in organizare) va invita pe toti cei pe doua roti la Festivalul Cetatilor Dacice, pentru a petrece ca intre bikeri. Va exista un spatiu de campare doar pt noi, mai retras, cu muzica buna si cu tot ceea ce e nevoie pt a va simti bine (fara taxa de intrare/campare). Toate astea pt a ne putea bucura impreuna de un festival unic in Romania.

https://www.facebook.com/FestivalulCetatilorDacice

Asadar, va asteptam incepand de sambata 22 iunie 2013 dupa 12:00, la Cricau.

P.S. Vom reveni cu mai multe detalii in cel mai scurt timp posibil!

261125_257629427676057_1928776341_n.jpg
Festivalul Cetatilor Dacice este un eveniment cultural-sportiv, de valorificare a patrimoniului dacic al judetului Alba.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In primavara am incercat sa fac traseul din Topolovatu Mare - Hodos - Masloc, dar din Hodos a trebuit sa ma intorc ca era prea multa mocirla. O sa incerc sa fac si eu traseul tau, pe saptamanile viitoare.

 

Am incercat sa fac si eu astazi acest traseu. Din Hodoş am mai facut aproximativ 500 m si m-am intors. Cred ca portiunea Hodos-Comeat se poate parcurge doar dupa vreo luna-doua de seceta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am incercat sa fac si eu astazi acest traseu. Din Hodoş am mai facut aproximativ 500 m si m-am intors. Cred ca portiunea Hodos-Comeat se poate parcurge doar dupa vreo luna-doua de seceta :)

 

Se face mult namol pe acolo. Vezi ca din Hodos, din sat cum mergi spre Comeat, undeva pe la jumatatea satului se face un drum la dreapta care intra in padure si duce pana dupa portiunea noroioasa. Din cate tin minte, forestierul ala ii in stare foarte buna, chiar pietruit in unele zone.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator _Raul_

Asfalt pana la un punct (parcare asfaltata pe malul Nerei, unde este si bifurcatia spre cantonul Damian). Tu nu mergi la canton (in fata) ci o iei la stanga pe macadam batut bine pana la cabana de vanatoare a Ajvps din cate imi amintesc. Este ceva camping acolo, nu cunosc denumirea lui sau a cabanei. De aici, acum 4-5 ani cand am fost eu, era bariera, fiind rezervatie naturala interzisa pentru vehicule. Sunt cativa km pana la Ochiul Beiului, nu imi mai amintesc.

 

Asfalt pana la un punct (parcare asfaltata pe malul Nerei, unde este si bifurcatia spre cantonul Damian). Tu nu mergi la canton (in fata) ci o iei la stanga pe macadam batut bine pana la cabana de vanatoare a Ajvps din cate imi amintesc. Este ceva camping acolo, nu cunosc denumirea lui sau a cabanei. De aici, acum 4-5 ani cand am fost eu, era bariera, fiind rezervatie naturala interzisa pentru vehicule. Sunt cativa km pana la Ochiul Beiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Cine imi zice si mie un loc fain de mers cu un cross? (cu mentiunea ca sunt incepator)

 

Daca se poate sa fie aproape de tm.

 

merci.

baga-te pe la giroc si mergi la timis. campu ala e bestial, e si o padurice..ai pe unde merge. am vazut 3 baieti sambata dimineata..nu pareau dezamagiti :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga-te pe la giroc si mergi la timis. campu ala e bestial, e si o padurice..ai pe unde merge. am vazut 3 baieti sambata dimineata..nu pareau dezamagiti :))

 

cine ştie ce au întâlnit prin acea pădurice :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Drumul pana la Giroc va avea in curand 4 benzi.

 

De asemenea s-a asfaltat drumul Timisoara (pepiniera) - Urseni.




Asfalt pana la un punct (parcare asfaltata pe malul Nerei, unde este si bifurcatia spre cantonul Damian). Tu nu mergi la canton (in fata) ci o iei la stanga pe macadam batut bine pana la cabana de vanatoare a Ajvps din cate imi amintesc. Este ceva camping acolo, nu cunosc denumirea lui sau a cabanei. De aici, acum 4-5 ani cand am fost eu, era bariera, fiind rezervatie naturala interzisa pentru vehicule. Sunt cativa km pana la Ochiul Beiului.

Imi pare rau ca am citit tarziu acest post. Bifurcatia de pe malul Nerei unde se intalnesc 3 drumuri (de la Potoc, spre Cantonul Damian si spre Ochiul Bei (pastravarie)) se numeste Podul Bei. De aici pana la pastravarie sunt 4,6km de macadam. Intr-adevar, de acolo nu se mai poate continua decat pe jos. Aproximativ jumatate de ora pana la Ochiul Bei. Daca tot ai ajuns acolo, merita o calatorie de inca jumatate de ora pana la Cascada Beusnitei. Locurile sunt superbe si aerul foarte curat !

 

(De la Timisoara la Podul Bei sunt aproximativ 140 km. Traseul este Timisoara, Moravita, Oravita, drumul spre Sasca Montana, de unde cu aproximativ 7 km inainte de Sasca se coteste la stanga spre Potoc. In Potoc sunt sageti spre Cheile Nerei (Podul Bei). Kilogramul de peste la pastravarie era 18 lei :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul pana la Giroc va avea in curand 4 benzi.

 

De asemenea s-a asfaltat drumul Timisoara (pepiniera) - Urseni

 

"curand" cred ca este mult spus .. e foarte ambiguu acest termen ca notiune de timp

 

..probabil luna viitoare se va incheia procedura de achizitie pentru PROIECTAREA "largirii la 4 benzi" cand va fi desemnat un proiectant, in mod clar va mai dura ceva pana vor fi alocati banii .. pana va fi desemnat si un constructor [alta procedura] .. si pana sa putem circula pe cele 4 benzi .. va mai dura !! toate astea doar pentru limita MUNICIPIULUI TIMISOARA .. pentru restul de tronson pana la GIROC [mai manci un corn ..pana acolo] .. sunt alte demersuri ..alte discutii ..alte proceduri ..

 

- ca idee: pentru santierul de la Parvan - BRD - pod Michelangelo, lucrarile de proiectare au inceput prin 2008 .. si uite ca abia in 2013 .. au ajuns muncitorii acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"curand" cred ca este mult spus .. e foarte ambiguu acest termen ca notiune de timp

 

..probabil luna viitoare se va incheia procedura de achizitie pentru PROIECTAREA "largirii la 4 benzi" cand va fi desemnat un proiectant, in mod clar va mai dura ceva pana vor fi alocati banii .. pana va fi desemnat si un constructor [alta procedura] .. si pana sa putem circula pe cele 4 benzi .. va mai dura !! toate astea doar pentru limita MUNICIPIULUI TIMISOARA .. pentru restul de tronson pana la GIROC [mai manci un corn ..pana acolo] .. sunt alte demersuri ..alte discutii ..alte proceduri ..

 

- ca idee: pentru santierul de la Parvan - BRD - pod Michelangelo, lucrarile de proiectare au inceput prin 2008 .. si uite ca abia in 2013 .. au ajuns muncitorii acolo

le-o fi luat mult sa ajunga cu firu de la posta mare pana la michelangelo..dupa-amiaza e un trafic infernal pe pod :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Resita - Garana - Slatina Timis

Drumul este NOU, aproape necirculat. Un fel de Anina mai underground.

 

Deocamdata nisip in unele curbe, si o singura portiune de 50-100 metri de asfalt lipsa. Atentie ca e pus in cel mai neinspirat loc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Resita - Garana - Slatina Timis

 

Drumul este NOU, aproape necirculat. Un fel de Anina mai underground.

 

Deocamdata nisip in unele curbe, si o singura portiune de 50-100 metri de asfalt lipsa. Atentie ca e pus in cel mai neinspirat loc!

 

Au facut tot drumul de la Resita la Garana - Valiug nou?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Poate organizam o iesire weekendul asta, sambata. Joi/vineri pleaca toti cei care au de plecat, duminica se intorc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , nu ma asteptam la o reactie asa rapida :-))) dar ma bucura ! Plec in concediu sambata , am pregatit mobra pt hibernare 3 sapt si i-am promis ca o scot cand ma intorc...daca va mai prind interesati si pe atunci ma alatur voua cu cea mai mare placere !

Asflat uscat si experiente faine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am tras o tura sambata relativ in zona..Timisoara-Lugoj-Caransebes-Slatina Timis-Trei Ape-Semenic-Resita-Anina-Oravita-Moravita-Timisoara.

 

Super zona..din pacate nici eu nu cunosc pe nimeni si mereu merg de unul singur, in plus nu merg foarte tare..undeva la 80-90 constant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Timisoara-Resita-Anina-Bozovici(morile)

 

Un program, ceva, cand, unde-i intalnirea, cine?

 

 

Eu am tras o tura sambata relativ in zona..Timisoara-Lugoj-Caransebes-Slatina Timis-Trei Ape-Semenic-Resita-Anina-Oravita-Moravita-Timisoara.

 

Super zona..din pacate nici eu nu cunosc pe nimeni si mereu merg de unul singur, in plus nu merg foarte tare..undeva la 80-90 constant.

Cat a durat tura, in ritmul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...