Sari la conținut

Locuri Faine De Plimbare Pt Orice Gen De Motocicleta...


black_prince
 Share

Postări Recomandate

Eu l-am facut saptamana trecuta.

Timisoara-voiteg-bocsa-resita-slatina-timis-caransebes-lugoj-timisoara.

Ambele drumuri propuse de tine sunt ok,iar portiunea resita-slatina merita pe deplin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am ajuns sa-l fac Tm- CS- Slatina Timis si inapoi Resita- Bosca dar m-am aventurat spre Buzias pe la Berzovia - Silagiu si partea de drum din Caras e criminala nici cu 30km/h nu puteai sa mergi, am injurat toti primarii pe drum :-)) dar odata intrat in jud Timis dumul a fost ok.

per total Transbanatul e superb si drumul bun, e fain sa-ti dai pe curbele alea dar grija la nisip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super! Ai fost singur?

 

Sâmbăta asta vreau sa trag o tura pana la Sarmisegetusa Regia, prin Hațeg, retur prin Orăștie.

Se baga cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat e, cam 500km? Dacă plecam dimineața, devreme, pe răcoare, pana seara suntem înapoi...cu tot cu ciorba de pește!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tura pe clisura Dunari de la sarbi am auzit si eu ca-i foarte faina dar merita facuta cu timp, propun o organizare mai serioasa in Iulie :-) merita sacrificat o ciorba de peste si niste Jelen Pivo

wknd urmator ceva mai lejer prin judet ca ma pregatesc de Electric Castle ( acolo nu merg cu motorul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa ne organizam!

 

Dar sambata care vine, unde învârtim roata? Mai e cineva interesat de Sarmisegetusa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e faină şi zona aia. Am fost pe acum doua săptămâni, Tm, Arad, Lipova, Ilia, Lugoj, Buzias, Tm.

Propunea Emilian o tură în zona aia, pe la Găina, Ţebea, Deva.

Editat de blorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica am facut o tura zic eu destul de interesanta:

Timisoara-Buzias--Lugoj-Traian Vuia-Cosava-Cosevita-Lapugiu de Jos.In total 240 de km

Retur:Am venit Costeiu-Recas-Izvin.

Pe Cosava-Cosevita sunt cateva curbe largi superbe,peisajul la fel.Starea drumului nu este prea buna.

post-66457-0-17997300-1434388442_thumb.jpg

post-66457-0-94907000-1434388448_thumb.jpg

post-66457-0-68051200-1434388457_thumb.jpg

post-66457-0-65697000-1434388670_thumb.jpg

Editat de dragan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat e, cam 500km? Dacă plecam dimineața, devreme, pe răcoare, pana seara suntem înapoi...cu tot cu ciorba de pește!

500 km exact pe la Portile de Fier I si intoarcere pe Baile Herculane Caransebes. Atentie la orarul de la bac. Informatii despre bac www.dunav-trans.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ciuda ploii anuntate azi am dat si eu o tura pe "TransBanat" (Slatina Timis-Brebu Nou)

Asfalt ca in palma, circulatie 1 masina pe sensul meu de mers, Curbe sa ametesti nu alta de pe o parte pe alta.. in 12 km rare si scurte sunt portiunile drepte.

Un'an-tralta foarte faina tura dar m-a cam rupt... pe semne ca mambo(sorogit).

 

Asfalt Uscat!

 

PS

Conservari nesimtiti pe tot parcursul drumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am fost wknd trecut pe Transfagarasan, prima data in viata plus calare pe moto a fost superb, drumul pt un cunoscator este de vis, eu insa mai neexperimentat am mers prudent dar tot am reusit cateva ace de par mai aplecat , sau cel putin asa am simtit eu :-)) Plin de motoristi care mai de care pana sus la Balea lac.Drumul e bun desi are niste rizuri pe lungime care imi dadeau emotii cand intra roata fata pe ele..tocmai in curbe, probabil e facut pt auto sa aibe aderenta iarna, infine per total recomand traseul.

Eu am fost mai extrem un pic si am uract pana la Podragu pe wknd iar Sambata pe vf Moldoveanu, la intaorcere a fost mai obositor 5 ore coborare de pe creasta dupa care urcate pe capra si da-i gaz pana in Tm, de data asta am folosit cei 150 km de autostrada.

Am incercat sa pun si niste poze dar am dificultati, extensia, marimea, plm...:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Poate cineva sa-mi furnizeze informatii despre lacul Buhui?As dori sa merg acolo cu un amic,pe motoare desigur.E voie sa instalez cort?Baie in lac?Sa frig slana,si alte vegetale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost acu' 3 ani, se facea baie si erau locuri speciale pentru gratare.

 

attachicon.gifDSC08053.jpg

 

Corturi nu am vazut, dar era un teren de fotbal langa baraj, si pe langa el era destul loc de pus corturi.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...