Jump to content
Sign in to follow this  
need for speed

Accident!

Recommended Posts

Un grup de motociclisti cu numere de DB,toti pe vitezane,au trecut pe langa noi intre azuga si sinaia,in directia Ploiesti! Pe centura orasului Sinaia a avut prietenul vostru accident,fiind ultimul din respectivul grup nu a fost sesizat de prietenii lui. Daca recunoasteti motorul cautatil pe baiat la spitalul din sinaia cel mai probabil....este ranit grav!Pasagera lui a scapat doar cu o sperietura!

post-15935-1217783662_thumb.jpg

Ne-am dat seama ca nu mai vine dupa noi si am facut cale intoarsa.Din pacate este destul de grav ranit....Acum e in spital la Targoviste unde a fost transportat aseara.Are mai multe fracturi dar se va face bine.

Cum sa intamplat?Spuneti mai multe detalii.

baietii, dati si voi detalii. e bine riderul ? are nevoie de ceva? sange, bani etc! numarul il stiu, dar nu si pe proprietar.

insanatosire grabnica

Cum sa intamplat?Spuneti mai multe detalii.

la STOP-ul de la iesire din Sinaia ne-am oprit,iar el a trecut pe langa noi,a fortat trecerea,si-a continuat drumul si la 200 de m dupa o usoara curba la dreapta l-am vazut intins pe jos....a intrat in spatele unei dube0 cu numere de spania.Baiatul cu zx-6r se grabea sa-si prinda prietenii din urma si probabil nu a observat duba respectiva...Insanatosire grabnica baiatului! Dupa cum arata motoreta e bine ca a scapat cu viata si pasagera chiar nevatamata!

post-15935-1217800306_thumb.jpg

post-15935-1217800339_thumb.jpg

post-15935-1217800358_thumb.jpg

la STOP-ul de la iesire din Sinaia ne-am oprit,iar el a trecut pe langa noi,a fortat trecerea,si-a continuat drumul si la 200 de m dupa o usoara curba la dreapta l-am vazut intins pe jos....a intrat in spatele unei dube0 cu numere de spania.Baiatul cu zx-6r se grabea sa-si prinda prietenii din urma si probabil nu a observat duba respectiva...Insanatosire grabnica baiatului! Dupa cum arata motoreta e bine ca a scapat cu viata si pasagera chiar nevatamata!

ba asta nu e motoru lu radu? :lol:

yep...

ba asta nu e motoru lu radu? :lol:

Radu era....azi sau maine il opereaza dar o sa fie bine.Am vb cu el acum cateva minute.Are incheieturile fracturate,clavicula,femur,coaste rupte,bazin...

S-a lovit destul de rau ....era si cu prietena lui pe motor care la impact a venit peste el.....

Radu era....azi sau maine il opereaza dar o sa fie bine.Am vb cu el acum cateva minute.Are incheieturile fracturate,clavicula,femur,coaste rupte,bazin...

S-a lovit destul de rau ....era si cu prietena lui pe motor care la impact a venit peste el.....

am vb si eu cu el acum care puteti duceti-va pe la el in vizita

ortopedie etajul 1 s-a bucurat ca ne intersam de el

daca aflati ca are nevoie de orice dati un semn

prietena lui am inteles ca si-a rupt o coasta

moto e retinut la politie in sinaia am inteles ptr cercetari

alte detalii ...

curaj si rabdare radule!

:| pfff

Insanatosire grabnica si totala

moto arata intr-un fel .. dar nu arata mai rau fata de cum arata al meu ... ce a mai ramas din el se vinde .. isi ia altul si aia e ..

Oricum sa dureze ceva refacerea .. Sanatate maxima

Edited by Sniky

Da f. urat! e bine daca cineva ramane in urma, sa incetiniti, sa nu isi rupa gatu ca sa va prinda.

Ceva semanator a patit un prieten la enduro, a ramas in urma a fortat sa ii prinda, a cazut si-a rupt picioru si ceilati la pensiune s-au oprit.Norocu lui ca a avut semnal la tel.

Multa sanatate si eu zic ca mai bine vine in bucuresti sa se opereze.

Edited by icv45

Da f. urat! e bine daca cineva ramane in urma, sa incetiniti, sa nu isi rupa gatu ca sa va prinda.

Ceva semanator a patit un prieten la enduro, a ramas in urma a fortat sa ii prinda, a cazut si-a rupt picioru si ceilati la pensiune s-au oprit.Norocu lui ca a avut semnal la tel.

Multa sanatate si eu zic ca mai bine vine in bucuresti sa se opereze.

adevarat-ortopedia din Tgv este cea mai "slaba"ca sa nu zic altfel pe plan national-am- avut si eu de-aface cu ei! :lol:

BAIATUL ESTE DIN TARGOVISTE !

VENEA DE LA BRASOV ...

PENTRU CEI CARE IL CUNOSC ESTE VORBA DE RADU . MOMENTAN ESTE INTERNAT LA SPITALUL JUDETEAN LA ORTOPEDIE (ETJ 1).

POATE SA PRIMEASACA VIZITE .

URME DESTUL DE GRAVE :GENUNCHI,CLAVICULA,BAZIN,FEMUR,HERNIE INGHINALA ...DESTUL DE GRAV. "A AVUT ZILE !" ESTE PUTIN SPUS !

POATE CEI DIN GRUPUL IN CARE MERGEA SI EL REUSESC MACAR ACUM SA NU IL LASE IN URMA .

SI INCA CEVA ... UTIL /index.php?...596&hl=GRUP

INSANATOSIRE GRABNICA RADU !

Un grup de motociclisti cu numere de DB,toti pe vitezane,au trecut pe langa noi intre azuga si sinaia,in directia Ploiesti! Pe centura orasului Sinaia a avut prietenul vostru accident,fiind ultimul din respectivul grup nu a fost sesizat de prietenii lui. Daca recunoasteti motorul cautatil pe baiat la spitalul din sinaia cel mai probabil....este ranit grav!Pasagera lui a scapat doar cu o sperietura!

AM AJUNS LA SPITAL SI AM VB CU BIKER-UL (RADU) !

OPTIMIST ! ASTAZI URMA SA II FACA PRIMA OPERATIE !

VA ROAGA PE TOTI CEI CARE AU VAZUT "CE A FOST ACOLO" SA-L AJUTATI SA AFLE A CUI ESTE MASINA .( NU are nimik la mana ... nu proces verbal, nume , numar inmatriculare ...nimik).

POATE CAREVA CARE ESTE MAI APROAPE DA O FUGA LA MILITIE SA SE INTERESEZE !

NUMARUL LUI DE TELEFON : 0726673185=RADU

Masina e un Ford Transit cu numere de spania.Eu cu Bondila am dus motoreta la sediul politiei din Sinaia unde impreuna cu masina vor fi verificate tehnic.Si motoreta si masina au fost bagate in curtea politiei si sigilate pana la inspectia tehnica.

Masina e un Ford Transit cu numere de spania.Eu cu Bondila am dus motoreta la sediul politiei din Sinaia unde impreuna cu masina vor fi verificate tehnic.Si motoreta si masina au fost bagate in curtea politiei si sigilate pana la inspectia tehnica.

DACA AI TIMP ANUNTA-L SI PE RADU !

Mersul in grup este pentru incepatori pe scutere. Cei cu permis de peste o luna si care mai au si ninja, sunt scutiti de penibilitati din astea. Avea si pasagera? Si tot alerga? Imi pare bine ca nu a murit. Imi pare si ma bine ca s-a sifonat. Poate mai invata cateceva. Mai bine sa mai poa sa bea bere cu prietenii decat sa fie intre 4 scanduri!

Mare atentie si recuperare completa Radu!

Mersul in grup este pentru incepatori pe scutere. Cei cu permis de peste o luna si care mai au si ninja, sunt scutiti de penibilitati din astea. Avea si pasagera? Si tot alerga? Imi pare bine ca nu a murit. Imi pare si ma bine ca s-a sifonat. Poate mai invata cateceva. Mai bine sa mai poa sa bea bere cu prietenii decat sa fie intre 4 scanduri!

corect,desi ai uitat sa pui niste ghilimele pe undeva :lol:

Cu toata stima, da decat sa-ti para bine de una si de alta mai bine ofereai un sfat doua despre mersul in grup...asa, la tastatura, e usor sa fii sarcastic, cu toate bunele intentii...E clar ca omul va merge sa se pise ajutat de cadru o buna perioada de acum incolo, si-a platit lectia destul de scump. Cat despre faza cu mersul in grup, e clar ca ultimul din grup trebuie sa fie al doilea sau la fel ca experienta dupa cel care deschide drumul, sa fie in stare sa tina spatele, sa inchida banda inainte de depasirile pe care le face grupul si sa fie in stare sa asigure asistenta oricui din grup care ramane in urma. In nici un caz incepator cu pasager. Din pacate in activitatile de genul asta asta erorile se platesc cu dobanda iar grupul respectiv ar trebui sa-si regandeasca strategia de mers.

Insanatosire grabnica.

Cu toata stima, da decat sa-ti para bine de una si de alta mai bine ofereai un sfat doua despre mersul in grup...asa, la tastatura, e usor sa fii sarcastic, cu toate bunele intentii...E clar ca omul va merge sa se pise ajutat de cadru o buna perioada de acum incolo, si-a platit lectia destul de scump. Cat despre faza cu mersul in grup, e clar ca ultimul din grup trebuie sa fie al doilea sau la fel ca experienta dupa cel care deschide drumul, sa fie in stare sa tina spatele, sa inchida banda inainte de depasirile pe care le face grupul si sa fie in stare sa asigure asistenta oricui din grup care ramane in urma. In nici un caz incepator cu pasager. Din pacate in activitatile de genul asta asta erorile se platesc cu dobanda iar grupul respectiv ar trebui sa-si regandeasca strategia de mers.

Insanatosire grabnica.

sa inteleg ca atunci cand mergeam in grup tu inchidei ca il credeai pe mihai mai bun, iar pe mine ma lasati in mijloc de prost ce sunt.. ok ... fie, de data asta..

acum, revenind, baiatu s-a lovit cam nasol .. ceea ce ma uimeste in ceea ce vorbesc cu oamenii este ca "mersul in grup" de fapt inseamna trage fiecare pe barba lui si ne reunim la benzinarie.. ori asta nu e mers in grup.

sanatate multa , si cel mai important, ai grija de pielea ta ca altfel nu are nimeni .

Insanatosire grabnica.

PASAGERA - PRIETENA LUI ESTE OK (DOAR O COASTA RUPTA SI UNA FRACTURATA).

IERI A FACUT PRIMA OPERATIE. (DIN CINE STIE CATE ...)

M-AM INTERESAT SI SE PARE CA ESTE PE MANA CELUI MAI BUN DOCTOR (ORTOPED) DIN DAMBOVITA.

CEI CARE IL CUNOSC POATE REUSESC SA-SI RUPA 15MIN SI SA TREACA PE LA EL PE LA SPITAL !

CONTEAZA MULT !

sa inteleg ca atunci cand mergeam in grup tu inchidei ca il credeai pe mihai mai bun, iar pe mine ma lasati in mijloc de prost ce sunt.. ok ... fie, de data asta..

acum, revenind, baiatu s-a lovit cam nasol .. ceea ce ma uimeste in ceea ce vorbesc cu oamenii este ca "mersul in grup" de fapt inseamna trage fiecare pe barba lui si ne reunim la benzinarie.. ori asta nu e mers in grup.

sanatate multa , si cel mai important, ai grija de pielea ta ca altfel nu are nimeni .

Nu stiu cat de mult si mers tu in grup dar noi avem niste reguli simple autoimpuse dupa unele "evenimente".

In grupul nostru indiferent cine merge primul,eu sau altul nu conteaza, nu este regula...de toti gramada....grupul este spart de la inceput pentru a evita accidente in lant.Se stabileste un loc de intalnire si basta.Specific ca e vorba doar de vitezane.Se face un sir indian cat mai lung fara sa ne sicanam intre noi.

Radu a avut un moment de neatentie......imi pare rau ca s-a intamplat asa.

Pana la urma ...grup sau nu...pe motor tot singur esti....asa ca doar tu te poti feri de pericole....nu grupul!!!

nu merg in grup des. adica nu prea am ocazia ca nu am in zona multi prieteni cu motociclete.

oricum ceea ce descrii tu nu se numeste mers in grup. cauta si vezi in tot ceea ce inseamna carti despre motociclism, cauta pe net, uita-te la cum merg cluburile moto(care se respecta) si o sa vezi ca inseamna mers in grup, ce inseamna comunicare intre membri, vezi ca sunt gesturi si semne pe care e bine sa le stie cei care sunt in grup.

de mers merg numai si numai cu oameni pe care ii cunosc bine si niciodata intr-un grup al carui comportament nu il cunosc.

cand sunt cu oameni pe care nu ii stiu bine, aplic cu succes ceea ce ai spus tu. daca se alearga pe traseu comun, daca fiecare e acolo ca sa se simta bine in felul lui, atunci ceea ce ai scris tu mai sus sta in picioare..

Nu stiu cat de mult si mers tu in grup dar noi avem niste reguli simple autoimpuse dupa unele "evenimente".

In grupul nostru indiferent cine merge primul,eu sau altul nu conteaza, nu este regula...de toti gramada....grupul este spart de la inceput pentru a evita accidente in lant.Se stabileste un loc de intalnire si basta.Specific ca e vorba doar de vitezane.Se face un sir indian cat mai lung fara sa ne sicanam intre noi.

Radu a avut un moment de neatentie......imi pare rau ca s-a intamplat asa.

Pana la urma ...grup sau nu...pe motor tot singur esti....asa ca doar tu te poti feri de pericole....nu grupul!!!

A mers, stai linistit.

Cred ca prietenul vostru avea totusi senzatia ca se afla cu un grup din moment ce a tras mai tare ca sa va prinda din urma, nu o lua ca pe un repros decat daca vrei, e clar ca fiecare merge dupa cum il taie capul, dar daca ati fi stabilit asta de la bun inceput si anume ca se merge fragmentat si se stabileste un loc de intalnire si basta...poate finalul ar fi fost unul fericit. Acum oricum nu mai conteaza dar nu ma pot abtine sa nu remarc ca asa se intampla de obicei pe la noi, se placa in "grup" si daca vreunul pateste ceva ceilalti o cam dau la intors cum ca pe motor esti tot singur si chestii d-astea. Eu cred intr-un singur lucru, ca atunci cand pleci la drum in mai multi ar trebui sa fie toti pentru unu si unu pentru toti, altfel se poate pleca individual, cu un punct de intalnire fara nici o problema, doar ca berea de final o sa o bei tot cu niste necunoscuti in loc sa o bei cu prietenii. Asta ar insemna un grup, altfel n-are sens. Depinde si de ce-si propune fiecare si ce e dispus sa inteleaga, daca se considera ca in "grupul" ala fiecare era pe barba lui si ca altfel decat asa ar fi insemnat "toti gramada", asta e.

Edited by Semaca

nu am eu mare experienta, dar am o intrebare: de ce se mai pleaca impreuna la plimbari daca e fiecare pe barba lui? decat sa plec cu un astfel de "grup" mai bine fac in continuare km de unul sigur. insanatosire grabnica baiatului si prietenei lui.

si inca o data: daca se hotaraste vreo cheta (ca in spitale e nevoie de multi bani) dati si voi un semn!

cheers

Edited by maxxlg3100

bai, frate! ce va freaca pe voi ca un grup mere intr-un fel si altul in alt fel??

eu nu suport sa merg in grup pt ca ma plictisesc, dar imi place sa ma intalnesc cu lumea in locatia stabilita, vizitand anumite checkpoint-uri stabilite anterior.

stiu cum merg targovistenii si e f ok...merg tare si se opresc din cnd in cnd la regrupari. In felul asta se reduce posibilitatea unor accidente datorate lipsei de experienta, manevrelor violente si orice altceva.

eu ii stiu si pe adi_viteza si pe bondila f bine si nu is oameni sa te lase la greu.

o seara buna,

Dragos