Sari la conținut

Incident Pe Dn1 + Accident


tudor@manowar.ro
 Share

Postări Recomandate

bai sincer si pe mine ma mananca uneori atat cu masina cat si cu motorul dar pot spune ca individul asta a exagerat crunt nelasand loc de reactie/franare in cazul in care apare ceva gen o TRECERE DE PIETONI.in astfel de situatii clasica rezolvare e "mortul e de vina", nu pot spune decat ca mi-e greata de cum se rezolva lucrurile in romania si ca nu exista o dreptate in astfel de situatii.tot timpul vor fi smecheri care vor scapa de politie, asta ma supara cel mai tare, daca nu ar fi asta nu m-as enerva de fiecare data cand politia se ia de mine ca am calcat banda continua cand am trecut de o conserva la semafor (simplu exemplu) si smecheru' cu conserva trece pe rosu pe semafor si gaboru' inchide ochii....uite nedreptatea asta ma doare si ma face sa vreau sa calc toti gaborii pe cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ne meritam soarta cu varf si indesat! Politicienii nu circula pe jos sa vedem si unul dintre ei pulverizat pe trecerea de pietoni. Atunci as zambi si as sti ca ceva in sistem se va schimba. Pana atunci insa, rabdam si ne muscam zabala in tacere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare as fi curios daca ti-ar mai fi greata de ce se intampla in RO cu coruptia,daca ai fi tu protagonistul acestei scene,dupa cum ai spus ca te mananca...

iti spun eu ca nu ti-ar mai fi greata,ai fi instare sa faci orce sa scapi de bulau,este???

cat despre permise luate pe bani din Arges,stati linistit ca aceasta moda se poarta in toata tara,mai pe fata sau mai pe blat.

pana nu se pune justitia la punct nu avem nici-o sansa sa ne cizelam sau sa ne civilizam,atata timp cat exista portite si "relatii' toata lumea va beneficia si le va cauta cand va avea nevoie.

Sunt prea multi bani pe mana cui nu trebuie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu spun ca nu mi-as asuma raspunderea.problema e ca politistii nu isi asuma raspunderea si "spala" astfel de incidente in functie de protagonist.crede-ma ca daca e sa o luam asa toti merg prea tare pentru tarisoara asta

 

 

 

ps. de bulau scapi oricum :lol:

Editat de black_killer_reloaded
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe vaicareli. Am vazut stirea la proTv. La cum arata soferul, sigur are si copii. Nu stiu ce fel de familie are victima, dar pana nu se linistesc apele il sfatuiesc pe tatal fetei omorate pe trecerea de pietoni sa puna mana pe un cutit cu lama lunga si subtire, sa-l astepte pe copilul soferului cand iese pe usa casei, sa-l puna cu capul pe asfalt,sa-l tina cu bocancul acolo si sa-i taie gatul. Incet, incet, incet.... Asteapta degeaba sa-i faca legea dreptate. Nici un sofer ucigas nu este in puscarie si nici nu o sa intre vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu spun ca nu mi-as asuma raspunderea.problema e ca politistii nu isi asuma raspunderea si "spala" astfel de incidente in functie de protagonist.crede-ma ca daca e sa o luam asa toti merg prea tare pentru tarisoara asta

 

 

 

ps. de bulau scapi oricum :lol:

Toata lumea vrea sa scape ma fie ca e motociclist, automobilist , tirist sau pieton , toti vrem sa scapam de ceva rau nu o mai dati la intors acum.

 

Am fost martorul unui eveniment petrecut pe Dn1 tot la o trecere de pietoni dar masina din spate a oprit in motocicleta din fata, pur si simplu eu NU as straversa pe DN1 decat pe acele pasarele care nu sunt construite degeaba. Si dese ori am vazut ca pe Dn1 pietonii se infig pe trecere si chiar nu poti frana atat de brusc ca sa opresti (poate vine unu tare din spate). Nu vreau sa il acuz sau sa il apar de ceva pe soferul masinii pur si simplu asta a fost, ce ma enerveaza este faptul ca de fiecare data se gaseste cate un martor vai steaua lui sa faca scandal pe la televiziuni si sa spuna cat de sofer este el si ca a prevenit (Atentie nu am zis nimic de initiatoru topicului, foarte bine bravo lui cu nu a ramas la locul accidentului , a lasat numarul de telefon daca o sa fie nevoie de el va fi cautat)

 

Prea multe vaicareli. Am vazut stirea la proTv. La cum arata soferul, sigur are si copii. Nu stiu ce fel de familie are victima, dar pana nu se linistesc apele il sfatuiesc pe tatal fetei omorate pe trecerea de pietoni sa puna mana pe un cutit cu lama lunga si subtire, sa-l astepte pe copilul soferului cand iese pe usa casei, sa-l puna cu capul pe asfalt,sa-l tina cu bocancul acolo si sa-i taie gatul. Incet, incet, incet.... Asteapta degeaba sa-i faca legea dreptate. Nici un sofer ucigas nu este in puscarie si nici nu o sa intre vreodata.

Ce tare esti, meriti un Os.

 

Crezi ca nu au fost motociclisti care au fost vinovati? Care au omorat lume din vina lor? Ce atata zarva s-a intamplat un accident in care a murit o fata cate nu s-au mai intamplat?Eu zic sa dai sfaturi dastea pe ogish.com.

 

 

NU am zis ca soferul este nevinovat , vina ii apartine in totalitate sau nu ,vina ii apartine, dar nici sa dam acum sfaturi despre razbunari si alte chestii. Ce va rezolva tatal fetei daca va face cum ai zis tu?

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe vaicareli. Am vazut stirea la proTv. La cum arata soferul, sigur are si copii. Nu stiu ce fel de familie are victima, dar pana nu se linistesc apele il sfatuiesc pe tatal fetei omorate pe trecerea de pietoni sa puna mana pe un cutit cu lama lunga si subtire, sa-l astepte pe copilul soferului cand iese pe usa casei, sa-l puna cu capul pe asfalt,sa-l tina cu bocancul acolo si sa-i taie gatul. Incet, incet, incet.... Asteapta degeaba sa-i faca legea dreptate. Nici un sofer ucigas nu este in puscarie si nici nu o sa intre vreodata.

 

du te ma in padure si spinzurate!

justitiarule :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe vaicareli. Am vazut stirea la proTv. La cum arata soferul, sigur are si copii. Nu stiu ce fel de familie are victima, dar pana nu se linistesc apele il sfatuiesc pe tatal fetei omorate pe trecerea de pietoni sa puna mana pe un cutit cu lama lunga si subtire, sa-l astepte pe copilul soferului cand iese pe usa casei, sa-l puna cu capul pe asfalt,sa-l tina cu bocancul acolo si sa-i taie gatul. Incet, incet, incet.... Asteapta degeaba sa-i faca legea dreptate. Nici un sofer ucigas nu este in puscarie si nici nu o sa intre vreodata.

 

Tu ai gandit cand ai scris randurile astea ?!?! Ce vina are copilul ca este tatal idiot?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai sincer si pe mine ma mananca uneori atat cu masina cat si cu motorul dar pot spune ca individul asta a exagerat crunt nelasand loc de reactie/franare in cazul in care apare ceva gen o TRECERE DE PIETONI.in astfel de situatii clasica rezolvare e "mortul e de vina", nu pot spune decat ca mi-e greata de cum se rezolva lucrurile in romania si ca nu exista o dreptate in astfel de situatii.tot timpul vor fi smecheri care vor scapa de politie, asta ma supara cel mai tare, daca nu ar fi asta nu m-as enerva de fiecare data cand politia se ia de mine ca am calcat banda continua cand am trecut de o conserva la semafor (simplu exemplu) si smecheru' cu conserva trece pe rosu pe semafor si gaboru' inchide ochii....uite nedreptatea asta ma doare si ma face sa vreau sa calc toti gaborii pe cap

 

Pai avea viteza foarte mare si in portiunea aia era vizibilitate foarte proasta. Eu i-am vazut pt ca circulam cu 70 si la aceasta viteza vezi in jur si ai timp de reactie. Nu am radar in frunte, insa pot spune ca tipul a avut aproape de 200 in momentul acrosarii. La astfel de viteze nu ai cum sa vezi detalii. Acesta este motivul pentru care el nu a franat si nu a tras de volan sa evite decat atunci cand fata era deja in aer. Oricum era sa se produca un accident in lant cateva masini franand foarte puternic cand dobitocul le-a taiat calea. Vad ca politia intarzie sa ma sune, mai stau cateva zile apoi ma duc singur la politie si o sa le fac si observatie celor care se ocupa de acest caz. M-a contactat si o forumista care lucreaza la un ziar, sper sa ma contacteze si ziarul ca sa se faca valva, ca asa ei stau in liniste ca sa treaca si sa uitam. Va spun, m-am uitat pe multe site-uri cu accidente moto, poze & stuff, ca sa ma faca mai atent, mai tare, mai constient si mai responsabil, insa sa vad cu ochii mei asa ceva a fost ceva traumatizant care inca ma urmareste. Cand sunt pe moto si ma apropi de o trecere cu pietoni pe margine vad imaginea accidentului. Nu va doresc sa vedeti asa ceva niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@StanciuC...

Si Mowgli a fost educat mai bine ca tine !!!

 

@ cei care au fost loviti cand erati pe motocicleta si nu ati cazut...

Personal am fost lovit din stanga in esapament si roata spate de un idiot cu logan alb - furgon sau break care a venit din stanga mea dupa ce a trecut pe rosu, m-a dezechilibrat dar pot spune ca experienta (aia care este... si ceva, ceva este avand in vedere ca sunt la a 5a motocicleta si este una cu destul de multi cai...) si-a cam spus cuvantul. Dupa un voblaj de toata frumusetea am reusit sa opresc, am intors (se oprisera toti si asteptau...) si am plecat dupa el. L-am prins dupa vreo jumatate de km daca nu mai mult si imi spune ca avea de gand sa opreasca. Am procedat cumva gresit dar nu am putut rezista si i-am aplicat o "corectie" cu dreapta ca in mana stanga aveam casca... sunt stangaci...

Dacia Logan (furgon sau breack) alba, B 60 AWT, Matei Mihai Razvan....

 

@cei care critica pe toata lumea in special Politia Romana... nepotii lui Mhai Viteazul...

V-as ruga sa va puneti in urmatoarea situatie (daca puteti...): sunteti un om modest, bugetar cu familie si copil de crescut. Sursa principala de venit este salariul dumneavoastra de politist pe langa cel al sotiei care cine stie cat este...

1. In timpul serviciului opriti pe un oarecare ca a incalcat nu stiu ce regula de circulatie, il sanctionati si nu este nici o problema... v-ati facut datoria.

2.Tot in timpul serviciului il opriti pe X care da un telefon si sunteti solicitati sa vorbiti cu Y (parlamentar, ministru, etc) si vi se cere indulgenta si clementa pentru "neatentia" (a se citi nesimtirea) celui pe care l-ati oprit.

Cum procedati?

a. Procedati perfect regulamentar si il sanctionati pe contravenient si suportati repercursiunile puse la cale de catre domnul Y (parlamentar, ministru, etc...). Rezultatul poate fi chiar eliminarea din sistem, sistem care va asigura acel salariu mizer (aproximativ 14 milioane pt un proaspat in meserie sau 22 de milioane pt unul cu vreo 15 ani vechime...), salariu care va permitea sa platiti rata la un logan...

b. Manifestati clementa si puteti fi sigur ca nu apar probleme si la munca in afara de cele de acasa...

 

Si atunci cine e de vina?! Politiatul sau sistemul infect in care convietuim ?!!

 

Pt cei care nu va puteti transpune in aceste situatii, ramaneti incontinuare Mihai Viteji si astept sa dati cu parul.

 

Cat despre cei care fac accidente in urma carora cei vinovati primesc pedepse cu suspendare sau chiar deloc... cele mai mici cunostinte in drept va ajuta sa intelegeti ca instanta de judacata hotaraste ce si cum.... nu Politia...

 

Numai bine...

 

 

LE: Nu vorbesc aici de cei gen permise de conducere Pitesti... dar de fapt nici voi nu ati vorbit.... Am atras atentia doar pentru siguranta ca sa nu imi raspundeti cu exemplul asta pentru ca nu este vorba despre categoria asta aici...

Aceia oricum isi merita soarta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe vaicareli. Am vazut stirea la proTv. La cum arata soferul, sigur are si copii. Nu stiu ce fel de familie are victima, dar pana nu se linistesc apele il sfatuiesc pe tatal fetei omorate pe trecerea de pietoni sa puna mana pe un cutit cu lama lunga si subtire, sa-l astepte pe copilul soferului cand iese pe usa casei, sa-l puna cu capul pe asfalt,sa-l tina cu bocancul acolo si sa-i taie gatul. Incet, incet, incet.... Asteapta degeaba sa-i faca legea dreptate. Nici un sofer ucigas nu este in puscarie si nici nu o sa intre vreodata.

 

Si moartea copilului ar face dreptate? Ai scris cam aiurea !

 

@Patraulea - total de acord !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@StanciuC...

Si Mowgli a fost educat mai bine ca tine !!!

 

@ cei care au fost loviti cand erati pe motocicleta si nu ati cazut...

Personal am fost lovit din stanga in esapament si roata spate de un idiot cu logan alb - furgon sau break care a venit din stanga mea dupa ce a trecut pe rosu, m-a dezechilibrat dar pot spune ca experienta (aia care este... si ceva, ceva este avand in vedere ca sunt la a 5a motocicleta si este una cu destul de multi cai...) si-a cam spus cuvantul. Dupa un voblaj de toata frumusetea am reusit sa opresc, am intors (se oprisera toti si asteptau...) si am plecat dupa el. L-am prins dupa vreo jumatate de km daca nu mai mult si imi spune ca avea de gand sa opreasca. Am procedat cumva gresit dar nu am putut rezista si i-am aplicat o "corectie" cu dreapta ca in mana stanga aveam casca... sunt stangaci...

Dacia Logan (furgon sau breack) alba, B 60 AWT, Matei Mihai Razvan....

 

@cei care critica pe toata lumea in special Politia Romana... nepotii lui Mhai Viteazul...

V-as ruga sa va puneti in urmatoarea situatie (daca puteti...): sunteti un om modest, bugetar cu familie si copil de crescut. Sursa principala de venit este salariul dumneavoastra de politist pe langa cel al sotiei care cine stie cat este...

1. In timpul serviciului opriti pe un oarecare ca a incalcat nu stiu ce regula de circulatie, il sanctionati si nu este nici o problema... v-ati facut datoria.

2.Tot in timpul serviciului il opriti pe X care da un telefon si sunteti solicitati sa vorbiti cu Y (parlamentar, ministru, etc) si vi se cere indulgenta si clementa pentru "neatentia" (a se citi nesimtirea) celui pe care l-ati oprit.

Cum procedati?

a. Procedati perfect regulamentar si il sanctionati pe contravenient si suportati repercursiunile puse la cale de catre domnul Y (parlamentar, ministru, etc...). Rezultatul poate fi chiar eliminarea din sistem, sistem care va asigura acel salariu mizer (aproximativ 14 milioane pt un proaspat in meserie sau 22 de milioane pt unul cu vreo 15 ani vechime...), salariu care va permitea sa platiti rata la un logan...

b. Manifestati clementa si puteti fi sigur ca nu apar probleme si la munca in afara de cele de acasa...

 

Si atunci cine e de vina?! Politiatul sau sistemul infect in care convietuim ?!!

 

Pt cei care nu va puteti transpune in aceste situatii, ramaneti incontinuare Mihai Viteji si astept sa dati cu parul.

 

Cat despre cei care fac accidente in urma carora cei vinovati primesc pedepse cu suspendare sau chiar deloc... cele mai mici cunostinte in drept va ajuta sa intelegeti ca instanta de judacata hotaraste ce si cum.... nu Politia...

 

Numai bine...

 

 

LE: Nu vorbesc aici de cei gen permise de conducere Pitesti... dar de fapt nici voi nu ati vorbit.... Am atras atentia doar pentru siguranta ca sa nu imi raspundeti cu exemplul asta pentru ca nu este vorba despre categoria asta aici...

Aceia oricum isi merita soarta...

Bine ar fi sa avem taria de a nu face compromisuri, dar viatza bate filmul. Ai si tu dreptate... traim intr-o lume stramba. Pestele de la cap se impute, se stie. Si cu o florare nu se face primavaraPobabil ca exista un sindicat al Politistilor, de ce nu iese in fatza sa va apere,sa spuna public ce si cum, sa arate

cine sunt cei ce fac interventii si vin cu rugaminti si doleante. Schimbatii, pune-ti altii sa va reprezinte.sa faca totul public, iar voi faceti zid in jurul lor,fiti solidari cu actiunile lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe vaicareli. Am vazut stirea la proTv. La cum arata soferul, sigur are si copii. Nu stiu ce fel de familie are victima, dar pana nu se linistesc apele il sfatuiesc pe tatal fetei omorate pe trecerea de pietoni sa puna mana pe un cutit cu lama lunga si subtire, sa-l astepte pe copilul soferului cand iese pe usa casei, sa-l puna cu capul pe asfalt,sa-l tina cu bocancul acolo si sa-i taie gatul. Incet, incet, incet.... Asteapta degeaba sa-i faca legea dreptate. Nici un sofer ucigas nu este in puscarie si nici nu o sa intre vreodata.

 

EROARE! Ali Imram (pt cunoscatori Pod Eroilor anul trecut Chayenne Vs. Taxi -- romania a pierdut singurul regizor premiat la Cannes) a fost pe rand:

1. pazit la spital cu arma

2. retinut 24 h

3. incarcerat 20 de zile

4. eliberat la recurs

5. condamnat in urma a 5 expertize tehnice

6. eliberat din nou

7. probabil in toamna asta vom afla sf. procesului ... sper sa ia cei 6 ani de puscarie din primul verdict

 

DECI se poate !!

 

In alta ordine de idei s-a facut primul pas AICI

 

Iar AICI vedem ca pana si Bulgarii sunt mai presus de noi ... auzi .. record national ... pai sa vina la noi sa vada "RECOARDE" de 1.20 , 1.25, 1.45 la mie .... la noi 0.7 -- 0.9 e sport national ...

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CostinALN

 

Nu avea rost sa stau, mai ales ca veneau astia de la presa TV (mai ales protv) care prezinta cu atata pasiune nenorocirile si ii dispretuiesc. In schimb daca aia de la ziar vor suna atunci o sa le fac un mail cu cele intamplate ca ceva valva corect facuta nu strica si poate nu musamalizeaza cazul. Ma intriga ca nu ma suna politia, dar nu-mi fac griji ca daca e sa fie vreun proces, atunci cu siguranta ma va chema familia.

 

Hai sa-ti zic ceva apropo de pietoni si trecerile astea tampite. Astia erau vreo 4 care au traversat un sens de mers si au ajuns pe mijlocul strazii ca sa traverseze al doilea sens. Stii care e prostia? daca va uitati cu atentie cand treceti pe la vreo trecere d-asta o sa vedeti ca acea bordurica despartitoare intre sensuri trece si peste trecere. Astfel tu trebuie sa stai pe bordurica aia in timp ce masinile trec si prin spatele si prin fata ta. Pietonii n-au avut intentia sa treaca pt ca era foarte aglomerat si masinile mergeau tare, dar fata asta, care a murit era foarte slaba si miniona, iar daca stai pe bordurica aia de la curentul masinilor te dezechilibrezi. Ca sa fie mai in siguranta probabil a stat cu un picior jos pe trecere pt ca tipul cu masina a luat-o chiar de pe marginea benzii, chiar de pe mijloc, ma mir ca nu i-a luat pe toti. Daca trecea macar pe mijloc ul benzii nici vorba sa o loveasca. E ca si cum stai cu talpa jos de pe bordura si te gandesti ca n-are cum sa treaca nici o masina atat de aproape de bordura. Asta a trecut si a acrosat-o. Iti dau dreptate, trecerile astea sunt deosebit de periculoase. Ca o ironie, la nici 200 de m mai incolo era pasarela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si moartea copilului ar face dreptate? Ai scris cam aiurea !

 

@Patraulea - total de acord !

 

Am exagerat, eram tulburat, vazusem inregistrarea Pro tv, cu mama fetitei omorate plangand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am exagerat, eram tulburat, vazusem inregistrarea Pro tv, cu mama fetitei omorate plangand...

 

Ai exagerat la fel de prost asa cum ai exagerat si pe celalat topic cu Levi , ce-ar fi sa ne lasi si sa incerci sa faci si tu ceva util.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 23:30 veneam impreuna cu prietena mea de la Bikers Club cel de pe DN. Imediat dupa ce trec de podul de la aeroportul Otopeni catre Bucuresti, 2 masini, un audi A4 sau A5 si un Golf 4 apar cu viteza excesiva, flashuri. Audi ma depaseste regulamentar pe banda 2, iar golful taie benzile facand depasiri foarte periculoase si franeaza foarte puternic gasindu-ma pe banda 1 cand vroia sa depasasca pe dreapta, eu compensez cu acceleratie ca sa fiu sigur ca nu ma atinge. Nici bine nu ma depaseste, eu reduc (vad pietonii in mijlocul strazii, intre sensuri, dar pe zebra), si el agata una dintre fetele din grupul de pe margine. Sunt tare in general, insa nu pot sa neg ca nu m-a impresionat sa vad fata zburand multe zeci de metri pana sa cada din nou pe asfalt. Am oprit pe dreapta intr-o statie maxi taxi. Am sunat la 112, ambulanta in 5 min, Politia in vreo 7-8. Fata a murit pe loc. M-am dus la rudele victimei si am lasat telefonul ca martor ocular si am plecat, chiar nu aveam dispozitia sa stau sa dau declaratii. Ma gandesc daca eram pe banda 3 si opream sa le dau prioritate pietonilor... Am vazut stirea azi dimineata pe ProTv (daca vreti sa aflati mai in amanunt). Am postat, nu pentru ca dobitocul ala era sa treaca peste mine, ci pentru ca cineva a murit din lipsa de responsabilitate. Un lucru e de invatat de aici este ca la viteza mare observi detaliile mult mai tarziu.

 

Nu mai zic nimic, mi-e sila!

Am vazut stirea asta acum cateva zile intr-un bar si initial [nu vazusem toata stirea]

am zis ca s-a intamplat cum se intampla de multe ori...ca pietonul sa sara pe trecerea de pietoni[cu toate ca tu ai obligatia sa incetinesti in apropierea lor]

se pare ca 10 ochi nu-ti ajung ca sa iti pazesti dosul pe sosea.In curand vor fi kamikaze cei care vor continua sa circule.

La cati nebuni sunt ar trebui si pietonii sa poarte protectii :lol: :|

Editat de exxxtreme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noutati:

 

M-a sunat o ruda a victimei, pentru ca intr-adevar este nevoie de martori. Tin sa precizez ca ma felicit ca am lasat numarul de telefon, pt ca nimeni dintre ceilalti soferi martori nu au vrut sa lase numarul. Rusine ! Duminica va fi de serviciu ofiterul care ancheteaza cazul si probabil ma voi duce cu familia respectiva sa dau declaratie. Prietena mea va da si ea declaratie.

 

De asemenea, discutand cu criminalul, persoana care m-a sunat il tragea de maneca spunandu-i: la ce te gandeai ca circulai cu viteza aia in localitate? Raspunsul a fost incredibi: Ia mana de pe camasa mea ca-i scumpa !

 

Criminalul se pare ca nu are nici o urma de regret, declarand ca pietonii nu se aflau pe trecere. Dat fiind ca eu si prietena mea suntem singurii martori, atunci ams a merg pana in panzele albe pentru ca un astfel de criminal sa nu mai poata sa mai ucida si pe altii. Dupa cum mi-a spus ruda victimei, va trebui sa ma pregatesc sa infrunt si niste amenintari, insa nu ma tem si la o adica o sa apelez si eu la voi ca sa-l domolim pe nenorocit. In zona sunt multe companii, iar una dintre ele a filmat (camerele de supraveghere), se pare, nefericitul eveniment. Sa speram ca este asa, am sa va tin la curent !

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are intradevar relatii, acele inregistrari nu mai exista.

 

Daca exista, si DACA Politia e pornita sa-si faca treaba, e aranjat.

 

Nu ezita sa ceri ajutorul in caz ca e nevoie.

 

Am inteles ca era trafic infernal, cum singurii martori ??? Chiar La TV au fost cel putin 5 persoane care AU DECLARAT ca au vazut pe viu accidentul. Astia deja au fost platiti, sau le e frica de amenintari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are intradevar relatii, acele inregistrari nu mai exista.

 

Daca exista, si DACA Politia e pornita sa-si faca treaba, e aranjat.

 

Nu ezita sa ceri ajutorul in caz ca e nevoie.

 

Am inteles ca era trafic infernal, cum singurii martori ??? Chiar La TV au fost cel putin 5 persoane care AU DECLARAT ca au vazut pe viu accidentul. Astia deja au fost platiti, sau le e frica de amenintari ?

 

Pai nu vezi? se pare ca eu si prietena mea, oficial suntem singurii martori :| Ce companie are inregistrari nu spun tocmai ca sa nu se stie decat la proces. Oricum daca se recurge la amenintari, tatal prietenei mele este General in Armata Romana si nu stie multa carte atunci cand e vb de fiica lui. Eu tin sa precizez ca nu pot fi cumparat cu nici o suma ! Sper sa fie o decizie corecta in acest caz.

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe vaicareli. Am vazut stirea la proTv. La cum arata soferul, sigur are si copii. Nu stiu ce fel de familie are victima, dar pana nu se linistesc apele il sfatuiesc pe tatal fetei omorate pe trecerea de pietoni sa puna mana pe un cutit cu lama lunga si subtire, sa-l astepte pe copilul soferului cand iese pe usa casei, sa-l puna cu capul pe asfalt,sa-l tina cu bocancul acolo si sa-i taie gatul. Incet, incet, incet.... Asteapta degeaba sa-i faca legea dreptate. Nici un sofer ucigas nu este in puscarie si nici nu o sa intre vreodata.

 

 

:kiss: copiii sunt de vina ca s-au nascut din parinti cretini, ma jack spintecatoru'? :D

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva un scenariu cu politistul din matrix cu pilula albastra si rosie ...pe care o ia?

 

mai oameni intotdeauana kestiile rele se resfrang pe cei mici , pt ca sunt slabi

gaura face gaura ....sunt o gramada de state in care nu sunt problemele astea sau daca sunt nu orice fraer cu o masina mai scumpa poate sa scape , sa lasam mai moale frica asta ca daca are niste bani in plus poate sa ne faca ca are relatii nu stiu unde,,,,sora mea este politai la rutiera , nu a luat niciodata spaga si nu a fost intimidata de nici un fraer cu bani , si i-a infundat pe absolut toti,a primit amenintari ,au incercat cu spaga etc ...si stiti care ii kulmea

ca intr-o zi cineva i-a oderit un post mai bun , ca sa inkida okii si a refuzat , care ii rezultatul la o asemenea atitudine?

 

liniste sufleteasca ,si cand isi cumpara de mancare stie ca bani de piane nu sunt patati cu sangele altora

 

 

si ii super tare senzatia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sora mea este politai la rutiera , nu a luat niciodata spaga si nu a fost intimidata de nici un fraer cu bani , si i-a infundat pe absolut toti,a primit amenintari ,au incercat cu spaga etc ...si stiti care ii kulmea

 

 

nu a inchis niciodata ochii, cand cineva de "sus" a dat un tel, si a rugat insistent "doar daca se poate" sa-i faca o favoare?

 

se practica chestia, si de frica pt problemele care ar putea urma....mai inchizi si-un ochi, pt a deforma un pic realitatea in favoarea cui nu trebe.... daca nu a fost contactata pt motivul asta, sigur va fi...si sigur ii va fi greu sa refuze un prieten, fost coleg, dar mult, mult mai greu pe vre-un capu' la politie....

 

 

 

manowar, cand te duci la dat declaratie, daca te astepti la amenintari etc, ar face bine sa mai chemi cativa motoristi, zii p,aici ca vreau sa-l vad si eu pe "omu'" ala...cel mai bine e sa-l filmezi cand ameninta, sau sa chemi o televiziune sau ziar, ca asa n-o mai poate da la intors...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din relatarea de pe Protv parca am inteles ca erau camere pe DN, nu ca ar fi de la vreo firma din zona. Imi aduc aminte perfect de o inregistrare de undeva de sus de deasupra soselei. Nu cred, ca cine stie ce firma avea ce cauta sa isi cocoate camera pt filmat intrarea tocmai deasupra DNului.

Parca..oricum bafta si spor la treaba! Sa nu care cumva sa te dai batut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...