Sari la conținut

Mi-au Trantit Motorul


cbr600
 Share

Postări Recomandate

Nu vreau sa ma plang la voi.......vreau decat sa va povestesc ce am patit in noaptea asta.

Cam pe la 3:30 a inceput sa sune alarma la motocicleta, ies pe geam....si ce vad?........motocicleta trantita si doi tipi intrand in scara alaturata.

Cobor , ridic motocicleta.........acu aud pe cineva de la un apartament de la etajul 1 al scarii in care au intrat tipi zicand :"ce ba a daramat-o vantul ? (si rade)".

Eu necunoscandul pe tip ii zic: " Tie iti arde de mistouri....mai bine mi-ai spune daca ai vazut pe cineva..." . Ma apropii de geamul lui si cand colo, era unul dintre tipi care au intrat in scara.......beat...mai erau inca 2 insi in casa cu el........betivi.....mi-am dat seama ca el a trantit-o ca era cel mai "zmeu" dintre ei......incep injuraturile...

Au trecut pur si simplu pe langa motocicleta si au trantit-o, pusi pe distrus, sa isi bata joc de om ai d...u betivi :D

Am sunat la politie........a venit politia dupa vreo 15 min....au urcat la ei la apartament......nu stiu ce au vorbit acolo pt ca mie mi-au spus sa raman jos.

Cand au coborat politisti mi-au zis ca i-au luat datele.......s-au uitat la motocicleta......si mi-au zis ca nu are ce sa ii faca pt ca nu are motorul decat cateva zgarieturi (a cazut pe un gard viu care a atenuat cazatura)...

Cam asta ar fi rezumatul intamplarii....am niste nervi acum de numai pot....si habar n-am ce sa fac.....sa plateasca intr-un fel pt gest si tupeul de a face si misto........ca daunele intradevar sunt minore (cateva zgarieturi superficiale).......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ma plang la voi.......vreau decat sa va povestesc ce am patit in noaptea asta.

Cam pe la 3:30 a inceput sa sune alarma la motocicleta, ies pe geam....si ce vad?........motocicleta trantita si doi tipi intrand in scara alaturata.

Cobor , ridic motocicleta.........acu aud pe cineva de la un apartament de la etajul 1 al scarii in care au intrat tipi zicand :"ce ba a daramat-o vantul ? (si rade)".

Eu necunoscandul pe tip ii zic: " Tie iti arde de mistouri....mai bine mi-ai spune daca ai vazut pe cineva..." . Ma apropii de geamul lui si cand colo, era unul dintre tipi care au intrat in scara.......beat...mai erau inca 2 insi in casa cu el........betivi.....mi-am dat seama ca el a trantit-o ca era cel mai "zmeu" dintre ei......incep injuraturile...

Au trecut pur si simplu pe langa motocicleta si au trantit-o, pusi pe distrus, sa isi bata joc de om ai d...u betivi :D

Am sunat la politie........a venit politia dupa vreo 15 min....au urcat la ei la apartament......nu stiu ce au vorbit acolo pt ca mie mi-au spus sa raman jos.

Cand au coborat politisti mi-au zis ca i-au luat datele.......s-au uitat la motocicleta......si mi-au zis ca nu are ce sa ii faca pt ca nu are motorul decat cateva zgarieturi (a cazut pe un gard viu care a atenuat cazatura)...

Cam asta ar fi rezumatul intamplarii....am niste nervi acum de numai pot....si habar n-am ce sa fac.....sa plateasca intr-un fel pt gest si tupeul de a face si misto........ca daunele intradevar sunt minore (cateva zgarieturi superficiale).......

vezi intr-o seara..poate il `doboara vantul` si pe el... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traim ca in Texas :|. Numai idioti pe la noi in oras. Eu cand mi-am parcat motoreta prima data in fata blocului , intr-un loc care chiar nu incomodeaza pe nimeni , un tampit de om din blocu vecin s-a luat imediat de mine "ce ma? acu iti faci loc de parcare unde vrei tu ? voi astia jmekerii de ati lua carnetele pe bani!" nu m-am obosit sa ma iau la cearta cu el ca la cat e de dobitoc mi-e ca ar fi avut el grija sa imi cosmetizeze motoru.

 

Din pacate nici politia nu face mare lucru . Probabil o avertizare si atat. Daca s-ar da amenzi mari sa vezi ce s-ar potoli romanii ca si-ar da si ei seama ca prostia se plateste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ma plang la voi.......vreau decat sa va povestesc ce am patit in noaptea asta.

Cam pe la 3:30 a inceput sa sune alarma la motocicleta, ies pe geam....si ce vad?........motocicleta trantita si doi tipi intrand in scara alaturata.

Cobor , ridic motocicleta.........acu aud pe cineva de la un apartament de la etajul 1 al scarii in care au intrat tipi zicand :"ce ba a daramat-o vantul ? (si rade)".

Eu necunoscandul pe tip ii zic: " Tie iti arde de mistouri....mai bine mi-ai spune daca ai vazut pe cineva..." . Ma apropii de geamul lui si cand colo, era unul dintre tipi care au intrat in scara.......beat...mai erau inca 2 insi in casa cu el........betivi.....mi-am dat seama ca el a trantit-o ca era cel mai "zmeu" dintre ei......incep injuraturile...

Au trecut pur si simplu pe langa motocicleta si au trantit-o, pusi pe distrus, sa isi bata joc de om ai d...u betivi :D

Am sunat la politie........a venit politia dupa vreo 15 min....au urcat la ei la apartament......nu stiu ce au vorbit acolo pt ca mie mi-au spus sa raman jos.

Cand au coborat politisti mi-au zis ca i-au luat datele.......s-au uitat la motocicleta......si mi-au zis ca nu are ce sa ii faca pt ca nu are motorul decat cateva zgarieturi (a cazut pe un gard viu care a atenuat cazatura)...

Cam asta ar fi rezumatul intamplarii....am niste nervi acum de numai pot....si habar n-am ce sa fac.....sa plateasca intr-un fel pt gest si tupeul de a face si misto........ca daunele intradevar sunt minore (cateva zgarieturi superficiale).......

Ma gandesc ca nu esti singurul motociclist in zona si ma mai gandesc ca ai si prieteni.Solidarizati-va si vorba lui colegu trantitii o data de pamant.Ar trebui bagat spaima in asemenea specimene ca sa nu se mai repete fenomenul.Bafta :P

Editat de exores
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi preteni astia buni ai tai care or avut grija sati faca bucuria nu au masina ? si daca au ia fale si u un tuning exterior si niste gauri in toba sau iale ventilele de la masina sa bage baieti la pompa dimineata nu gluma :D Numa ai grija dupaia unde iti pui moto sa nu cumva sa til tuneze iara >

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la Politie, fa plangere (scrisa) pentru distrugere (trebuie sa vina, sa faca poze, etc), indica-le autorul, eventual gaseste-ti un martor(vecin sau prieten) si calmeaza-te. O sa-i iasa jmecheria pe nas.

Iar peste ceva timp, cand nu se va mai astepta, tine-i calea intr-o seara si lasa vantul sa bata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi preteni astia buni ai tai care or avut grija sati faca bucuria nu au masina ? si daca au ia fale si u un tuning exterior si niste gauri in toba sau iale ventilele de la masina sa bage baieti la pompa dimineata nu gluma :D Numa ai grija dupaia unde iti pui moto sa nu cumva sa til tuneze iara >

 

 

Nici macar nu-i cunosc e prima data cand ii vad......cred ca s-a mutat unul dintre ei decurand cu chirie......

 

Oricum ma astept sa am surprize in noptile ce urmeaza.....sa se razbune pt faptul ca am sunat politia.......culmea......tot ei....

 

Du-te la Politie, fa plangere (scrisa) pentru distrugere (trebuie sa vina, sa faca poze, etc), indica-le autorul, eventual gaseste-ti un martor(vecin sau prieten) si calmeaza-te. O sa-i iasa jmecheria pe nas.

Iar peste ceva timp, cand nu se va mai astepta, tine-i calea intr-o seara si lasa vantul sa bata...

 

Nu am pe ce sa le fac plangere pt distrugere.........nu erau decat cateva zgarieturi..........si au iesit si alea azi de dimineatza cu crema de polishat.......abia se mai observa........

Vecin........martor?.......nici vorba.....la cata galagie a fost nu a iesit nici macar unul pe geam......au stat si s-au uitat printre jaluzele cu lumina stinsa.............

Editat de cbr600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca moto e o.k. lasa timpul sa treaca si pote peste cateva luni poti sa te razbuni si tu intr-un fel anume. acum nu faci altceva decat sa pui gaz pe foc si din cate spui de vecini tot tu o sa ai de suferit.............

 

iarta-i, dar nu-i uita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il bati.........si ce rezolvi?........tot tu pici cu dosar penal la politie.......si iti mai bagi si prieteni intr-un c...t

de ce frate,dosar penal la politie¿nu poti sa-l ¨¨servesti¨¨fara martori?eu l-am atins pe unul pentru mai putin,si nu am avut martori..nu aveam nevoie de galerie..dar in clipa cand cineva pune mana pe motor,atunci l-am ars..e luat cu banii munciti de mine,numai eu stiu la cate am renuntat pentru asta...daca are ceva de impartit,are cu mine nu cu motorul care nu se poate apara... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cartier , bloc , scara, apartament , etaj? unde sta ala? afla daca chiar sta cu chirie si daca are ceva proprietate personala si sa dai PM NU MAI VB PE TOPIC :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cartier , bloc , scara, apartament , etaj? unde sta ala? afla daca chiar sta cu chirie si daca are ceva proprietate personala si sa dai PM NU MAI VB PE TOPIC :D

 

Mersi .......dar e problema mea si vreau sa o rezolv singur.........nu vreau sa mai implic si pe altcineva........deocamdata las sa se mai "raceasca" treburile, iar apoi gasesc eu o metoda sa i-o fac........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noaptea cand dorm betivii,da-le foc sa arda ca sobolanii!!!

Glumesc :P

Asteapta sa se calmeze spiritele si nu uita ca fiecare lucru are vremea lui!

Bafta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noaptea cand dorm betivii,da-le foc sa arda ca sobolanii!!!

Glumesc :P

Asteapta sa se calmeze spiritele si nu uita ca fiecare lucru are vremea lui!

Bafta! :D

 

un bun exemplu iata este iarna cand poti sa le arunci pe geam un molotov sa se incalzeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in timpul campionatului european eram in piata vasile milea sa vad un meci, parca turcia cu germania sau ceva de genul asta si mi-am lasat motocicleta parcata in fatza la maya center... cand m-am intors am gasit motocicleta daramata si niste urme pe far, se vedea pe praf, de degete si oglinda stramba de cum ar fi incercat cineva sa o prinda in timp ce cadea.... concluzia mea ca cineva s-a suit pe ea, si a scapato... noroc ca am casco...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noaptea cand dorm betivii,da-le foc sa arda ca sobolanii!!!

Glumesc :P

Asteapta sa se calmeze spiritele si nu uita ca fiecare lucru are vremea lui!

Bafta! :D

In prima parte are dreptate(sa le dai foc) Astepti sa se faca noapte si torni benzina de bricheta pe sub usa! Asta daca esti fumator! Daca te vede careva cu benzina,este pentru bricheta.

Faza 2: cand vezi ca a plecat de acasa te duci si torni superglue in butucul de la yala.Sa vezi ce moaca face boul cand nu-i mai intra cheia.Asta daca ai rabdare sa-l umaresti.

Faza 3 ,cea mai legala,este reclamatia la politie.reclamatie scrisa si depusa la registratura.Dar pe lege te poti pisha si da foc...

In rest,bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cartier , bloc , scara, apartament , etaj? unde sta ala? afla daca chiar sta cu chirie si daca are ceva proprietate personala si sa dai PM NU MAI VB PE TOPIC :cheers:

 

 

 

 

Nu ai garaj ori erai in trecere pe acolo?!

 

cate despre politia romana...abia atunci cand te vad mort incep sa puna intrebari :burnout: pe ici pe colo!"repararea"... "zgarieturilor" de acre povesteau "militienii" costa foarte mult si asat nu o stie orice..ca...

Nu faci nimic cu reclamatie la politie si...hm,dar totusi inceArca sa nu-ti spui ca nu ai incercat!

 

 

 

ma insel ori incepe vantul sa bata?!?!? ;) :burnout: :D (BRAVO IAHIM PT INCURAJARI! :) )

Editat de Blu3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...