Sari la conținut

Intalniri, Excursii, Petreceri


johnson
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...

Tuturor va doresc Intalnire Frumoasa la Motoraliul National de la FAGARAS 5-7 Iulie!



Salutare!

Nemtenii nu vin sa pasca fericiti virajatele de pe Tihuta? Asfalt ca-n palma fara capcane.

Dati-mi si mie un semn daca e cu pasca :)

Dragos 0744 633428

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Intenționez să plec pe traseul următor : prima zi: P. Neamț - Onești - Tg Secuiesc - Sf Gheorghe - Brasov - Rașnov - Transbucegi. a 2-a zi: Brasov - Sighisoara - Targu Mures - Dej - Maramures. a 3-a zi : Maramureș - Borșa - Cl Moldovenesc - Tg Neamț - P. Neamț. Aprox 1100 km. M-aș întinde la 4 zile si 3 nopți, cu cazare la cameră, mancat in locuri decente, pt a evita cărat de bagaj. Dacă mai sunt doritori..aștept. Plecarea ar fi pe 17 sau 18 August.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Salut.

Se poate ajunge cu motocicleta intr-o zi de duminica pana la baza cetatii ?

Pe google maps vad un indicator de acces interzis (cum e si normal), dar totusi am vazut la alti colegi poze cu motocicletele langa cetate. Nu as vrea sa o las in strada.

Deci, pot intra pe drumusorul din imagine ? Nu sunt politisti pentru a asigura ordinea si linistea ?

Mersi.

post-60496-0-68257500-1426957954_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Poti urca, dar nu-ti recomand. Cred ca fiecare turist are dreptul de a urca linistit pana la cetate, fara a fi deranjat de sunetul motocicletelor.

 

Nu ai de ce s-o lasi in strada. Sunt parcari la baza cetatii si nu se atinge nimeni. Cea din parcarea stadionului stiu ca e pazita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

"Am rezolvat" weekend-ul trecut. Am lasat motoretul in parcarea din fata (se vede in poza) si am luat-o usor si cu incredere la picior. Au iesit din mine tigarile pe ziua respectiva, dar nu-i bai. :))

Oricum, nu mi-ar fi placut sa urc cu motocicleta pe drumul ala abrupt, printre oameni, copii, etc. Poate intr-o zi cand nu e nimeni pe acolo, merge, dar intr-o duminica, nu prea.

Mersi.

Editat de Radu H.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...
Vizitator silviuZ750N

La data de 15.10.2017, după mai bine de 4 ani, în ROMAN se iniţiază o PARADĂ MOTO - care se alătură Campaniei de prevenire a accidentelor rutiere în rândul conducătorilor de motociclete şi mopede, denumită ,, ALEGE VIAŢA ! ,, , care urmăreşte îndeplinirea a două obiective:
- reducerea accidentelor rutiere în rândul motocicliştilor, prin abordarea unei conduite preventive şi a unui comportament care sa nu pună în pericol siguranţa circulaţiei rutiere;
- conştientizarea conducătorilor de autovehicule asupra riscurilor la care sunt expuşi motocicliştii în calitate de participanţi la trafic.
În cadrul campaniei, cu sprijinul motocicliştilor romaşcani, au fost realizate materiale preventive, respectiv pliante si stickere cu sloganul ALEGE VIAŢA, care vor fi distribuite participanţilor cu ocazia acestui eveniment organizat in Municipiul Roman.

Programul evenimentului:
- ora 11:00 - Întâlnirea motocicliştilor în parcarea de la Sala Polivalentă Roman - Bd. Roman Muşat nr. 82
- ora 12:00 - Plecarea în paradă pe traseul ce este stabilit sub avizul favorabil primit de la Poliţia Rutieră.
- ora 13:00 - Revenirea în punctul de plecare unde sunteţi aşteptaţi de organizatori cu un croissant şi un ceai cald.
- ora 13:30 - Dialog între motociclisti şi pietoni / automobilişti şi împărţirea de materiale preventive.

Evenimentul se desfăşoară cu autorizaţia Primăriei şi Consiliului Local Roman, împreună cu avizul favorabil al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Neamţ - Serviciul Rutier.

Va aşteptăm în număr cât mai mare la Roman pentru a arăta tuturor faptul că noi ALEGEM VIAŢA !!!!

post-97394-0-50755800-1507654222_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...