Sari la conținut

La 3 Dim Pe Dn1 "nu Te-am Vazut"


gabi_tro
 Share

Postări Recomandate

3 motoare pe dn1 venind spre Bucuresti. Pe la baneasa mergeau unu in spatele altuia primu gsxr600, 2. cbr900, 3. kawa zx6r. Primele 2 pe dreapta al 3lea se da pe stanga. Dacie cu numar de olt in fata pe banda a2a (kawa pe banda 3). Fara semnal fara nimic, trage stanga spre aeroport (peste linie dubla continua). La 70km/h asta cu kawa franeaza (urma de frana=9m) si intra in el (usa spate stanga). Glezna prinsa intre moto si masina, umar lovit, picior (casca, vesta, manusi), ala din spate cam la fel (doar casca). Taran obidit ramas fara permis, cu toate ca "nu e el de vina", ca domne ..nu l am vazut, eu eram incadrat corect sa fac stanga LOL, AVEA VITEZA F MARE MOTORU' (daca era asa nici nu mai vorbea cu el)...si alte d-astea! "CA DE CE FILMEZI, DE CE FACI POZE?" ..ca vreau, ca pot ..sa vada lumea ca esti prost si omori oameni pe strada FMMMM

 

P.S.: DAUNE: carena fata sparta, lipsea o bucata, carena dreapta sparta, scarita dreapta rupta, roata fata stramba. BTW: taranu obidit: "iti dau 1.5mil nu mai chema politia :cheers:)))))))))))))))))))))) (la paguba de 1500 eur), ca sa nu mai zicem ca riderii erau ceva avariati, au venit 2 salvari sa ii ia (in 5min)

post-40321-1218789688_thumb.jpg

post-40321-1218789781_thumb.jpg

post-40321-1218789794_thumb.jpg

post-40321-1218789804_thumb.jpg

post-40321-1218789811_thumb.jpg

post-40321-1218789820_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 motoare pe dn1 venind spre Bucuresti. Pe la baneasa mergeau unu in spatele altuia primu gsxr600, 2. cbr900, 3. kawa zx6r. Primele 2 pe dreapta al 3lea se da pe stanga. Dacie cu numar de olt in fata pe banda a2a (kawa pe banda 3). Fara semnal fara nimic, trage stanga spre aeroport (peste linie dubla continua). La 70km/h asta cu kawa franeaza (urma de frana=9m) si intra in el (usa spate stanga). Glezna prinsa intre moto si masina, umar lovit, picior (casca, vesta, manusi), ala din spate cam la fel (doar casca). Taran obidit ramas fara permis, cu toate ca "nu e el de vina", ca domne ..nu l am vazut, eu eram incadrat corect sa fac stanga LOL, AVEA VITEZA F MARE MOTORU' (daca era asa nici nu mai vorbea cu el)...si alte d-astea! "CA DE CE FILMEZI, DE CE FACI POZE?" ..ca vreau, ca pot ..sa vada lumea ca esti prost si omori oameni pe strada FMMMM

 

 

Mare atentie acolo, zilnic sunt oameni care taie linia continuua sa intre in aeroport. Vin sa-si ia capsunarii si sa-i duca acasa ...

Niste jeguri pentru o intarziere de 1 min daca ar ocoli ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BTW: taranu obidit: "iti dau 1.5mil nu mai chema politia :cheers:)))))))))))))))))))))) (la paguba de 1500 eur), ca sa nu mai zicem ca riderii erau ceva avariati, au venit 2 salvari sa ii ia (in 5min)

 

Si unii se mira de ce se trezesc cu oglinzile date peste cap, sparte, masinile avariate, bostanii "afectati" de carboane, etc...

Sincer... imi e scarba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prostia asta este mare rau de tot, mai ales in scumpa noastra tara. Ce sa mai zici cand stai ca omu' la semafor, si vezi ca vine unu cu o dubita Peugeot din fata, si intra pe sensul tau de mers :cheers:

 

PS: Ala de la Dacie nu e numar de Dolj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e scarba...imensa..

dar eu tot cred ca a fost TENTATIVA DE OMOR..

INCADRAREA SE POATE (?) FACE DE CATRE UN AVOCAT PEEZDOS ?

 

"Doljeanule...io stiu ca m-ai vazut cand veneam in spatele tau si ai virat brusc pentru ca ai vrut sa ma omori ..." asa fiindca ai tu ciuda pe mobristi..

Ia plateste-mi tu acum fo' multi iepuroi..in rate pe 10 ani ..ca esti sarac...sa te-nveti minte.

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa revenim la vechea si romaneasca metoda din popor! bataitaaaaaa!

 

sa se invete taranu naibii sa nu mai treaca pe dubla!!

Cum draq sa nu mai treaca peste dubla cand am patit-o eu in acelasi loc cand un taran care venea dinspre otopeni a vrut sa faca stanga acolo in marea aglomeratie care era acolo si cu politistul in intersectie? ;) Cred ca ar cam trebui taiate nist epermise pentru totdeauna,daca nu chiar sa se dea iara examenul de permis pentru toata lumea ca sa fie cernuta mai multa "neghina". :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa revenim la vechea si romaneasca metoda din popor! bataitaaaaaa!

 

sa se invete taranu naibii sa nu mai treaca pe dubla!!

 

 

testat si demonstrat ... eu nu reusesc cu vorba buna si crede-ma am incercat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' sa-l ardeti pe taran cat puteti ! certificat medico-legal -> despagubiri cat se poate de mari ! sa-si vanda casa din chirpici si sa jegu de dacie ca sa povesteasca la tot satu cum a ramas in puula goala din cauza ca i-a fost sila sa mai bata 200 de m !

plus ca trebuia urmarit dupa ce s-a incheiat la politie si cardit sa se duca cu ochii sarmale acasa. tot el cu gura mare ca n-are nicio vina si ca veneati cu viteza ! :cheers:

 

probabil ca instinctul este sa ziceti : bine ca am scapat si ca imi fac motoru pe asigurarea lui. eu sper totusi sa faceti un efort (desi stiu ca tribunalele de la noi sunt un cosmar) si sa-l ardeti cat puteti !

 

succesuri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu pricep ce-i determina sa treaca podul si sa intre pe acolo cand au intrare direct in aeroport pe sub pod? :cheers:

 

pardon...m-am prins despre care aeroport e vorba

Editat de Grimmjow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma nu vreau sa o dau in ciunga.. totusi ala cu rapandula aia nu putea sa vireze acolo cu 90 la ora... stiu si eu cand vezi o gasca d`asta la 3 noaptea cum bantuie ti-se aprinde si tie un beculet de avarie.. parerea mea

 

 

p.s ieri la agip la muncii unu lumanare in forja... exact prin dreptul iesirii in decebal, trecere pietoni, un milion de masini care parcheaza- taie linia continua ..

 

pentru `astia`dau io cu rip si le plang de mila ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu ca i-as cauta eu scuze taranului,ca n-are nici una,dar totusi,acolo exista o problema.daca vi dinspre otopeni,nu ai cum sa intri(legal) spre aero baneasa,nu exista semafor de stanga.deci,ori faci stanga la intersectie,si mai faci iar stanga pe unde o ia 5-u sa intoarca,dar daca nu esti in Buc nu prea ai cum sa stii de straduta aia...ori te duci tot inante la intersectie si intorci abia la Miorita,iar in cursu zilei sunt cozi infernale de la miorita pana la baneasa.

oricum,un sg lucru voiam sa dovedesc,este si vina autoritatilor...parca ajuta omu s-o comita pe unde nu trebuie.

 

P.S. : daca e si o modalitate mai usoara,in afara de a intra pe la selgros cand cobori de pe primu pod(ca si acolo e coada f mare),va rog sa ma luminati....poate nu m-am prins eu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. : daca e si o modalitate mai usoara,in afara de a intra pe la selgros cand cobori de pe primu pod(ca si acolo e coada f mare),va rog sa ma luminati....poate nu m-am prins eu :cheers:

 

cand este bre aglomerat la 3 dimineata ? nu prea cred ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand este bre aglomerat la 3 dimineata ? nu prea cred ...

 

Pai asta zic,nu vorbeam, doar de cazul asta,n-are nicio scuza omu asta ca a intors p-acolo....dar se intoarce p-acolo zilnic,de f multe ori am vazut eu,de cate ori o mai fi fost si fara sa vad eu,iti dai seama.deci e o problema acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma nu vreau sa o dau in ciunga.. totusi ala cu rapandula aia nu putea sa vireze acolo cu 90 la ora... stiu si eu cand vezi o gasca d`asta la 3 noaptea cum bantuie ti-se aprinde si tie un beculet de avarie.. parerea mea

 

 

p.s ieri la agip la muncii unu lumanare in forja... exact prin dreptul iesirii in decebal, trecere pietoni, un milion de masini care parcheaza- taie linia continua ..

 

pentru `astia`dau io cu rip si le plang de mila ????

 

dupa cum sta masina aia, nu cred ca era pe banda 3 paralel cu axu' drumului cand a inceput sa faca manevra. Ala face mereu asa. Stiti cum e... Cand incalci rar legea, te uiti in toate partile si o incalci cu cap. Dupa ce te obisnuiesti, te relaxezi si mergi ca ghioalba.

 

Nu conteaza cat ocolesti, mai ales cand e liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacare, idiotii de genul asta s-au inmultit foarte tare. Pana cand nu o sa fie niste pedepse foarte aspre (amenzi cat casa, anularea dreptului de a mai conduce, etc) pentru incalcarile foarte grave: neacordare prioritate, schimbare directie de mers prin incalcarea liniei continui, depasirea limitei legale de viteza cu mai mult de 50 la ora nu o sa avem niste sosele foarte sigure. Ca asa, ce zice dobitocu? "si daca ma prinde, dau 500 de ron amenda, si imi ia permisul o luna, nu-i bai". Acum vreo saptamana, pe o straduta cu sens unic, (eu mergand in sensul care trebuia), ma trezesc in fata cu o rapciuga de dacie, ca da flashuri sa ii fac loc , fiindca el nu poate decat pe mijlocul drumului. Nici nu am apucat sa deschid gura sa il injur, ca foarte tacticos apare in spatele lui si un logan de politie (nu scria pe el rutiera, dar aveau sepci albe baietii). Deci la ce poti sa te mai astepti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu ca i-as cauta eu scuze taranului,ca n-are nici una,dar totusi,acolo exista o problema.daca vi dinspre otopeni,nu ai cum sa intri(legal) spre aero baneasa,nu exista semafor de stanga.deci,ori faci stanga la intersectie,si mai faci iar stanga pe unde o ia 5-u sa intoarca,dar daca nu esti in Buc nu prea ai cum sa stii de straduta aia...ori te duci tot inante la intersectie si intorci abia la Miorita,iar in cursu zilei sunt cozi infernale de la miorita pana la baneasa.

oricum,un sg lucru voiam sa dovedesc,este si vina autoritatilor...parca ajuta omu s-o comita pe unde nu trebuie.

 

P.S. : daca e si o modalitate mai usoara,in afara de a intra pe la selgros cand cobori de pe primu pod(ca si acolo e coada f mare),va rog sa ma luminati....poate nu m-am prins eu :cheers:

 

Hei, daca nu esti din Bucuresti nu inseamna ca ai voie sa incalci regulile doar pentru ca nu stii unde e urmatoarea stanga. Asta e, mergi pana la Romana daca e nevoie. Asta-i legea si "autoritatile" de care vorbesti nu or sa faca nicaieri in lume banda pentru la stanga in mijlocul unui drum express pentru 15-20 de melteni care vor ei sa intre la aeroport/zi.

 

Asta e fix ca aia care nu merg decat pe drumurile pe care au mai fost.

 

Ce dracu e asa greu sa intorci numai unde ai voie, sa parchezi numai unde ai voie si asa mai departe?

 

"solutii" pentru intors exista pe fiecare strada de acolo. La dreapta pana la sediu la pesedeu si intorci, la stanga pana la cocosatu si intorci, inainte si intorci inainte de pod la grivco. Suntr 200 de metri pana acolo. 200 de metri. Poti sa fi si de la Popandestii din Deal, tot 200 de metri sunt.

 

"autoritatile" sunt de vina ca romanu' neam prost si-l doare-n poponeata de ceilalti. Inteleg ca nu-l aperi pe prostul asta, dar le gasesti altor tembeli motive sa te accidenteze. Bine gandit, tine-o tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"autoritatile" sunt de vina ca romanu' neam prost si-l doare-n poponeata de ceilalti. Inteleg ca nu-l aperi pe prostul asta, dar le gasesti altor tembeli motive sa te accidenteze. Bine gandit, tine-o tot asa.

 

asta ar fi ultimul lucru pe care l-as face,sa gasesc altora motive sa ma accidenteze,pe mine sau pe altii.da,intr-adevar,sunt locuri unde poti intoarce,cel putin la varianta cu PSD-u nici nu ma gandisem...dar cine dracu sa le stie ? ca vorba ta,sunt 15-20 de capsunari pe zi,care habar n-au de locurile mentionate de tine,si intorc tot pe dubla-continua(asta nu inseamna ca nu sunt si altii din provincie care stiu f bine cum sa ajunga la aeroport,fara sa taie benzile!).macar un semn dracu daca ar pune pt aeroport,ca la selgros si carfour stiu sa puna semne pe unde tre s-o iei sa ajungi la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ar fi ultimul lucru pe care l-as face,sa gasesc altora motive sa ma accidenteze,pe mine sau pe altii.da,intr-adevar,sunt locuri unde poti intoarce,cel putin la varianta cu PSD-u nici nu ma gandisem...dar cine dracu sa le stie ? ca vorba ta,sunt 15-20 de capsunari pe zi,care habar n-au de locurile mentionate de tine,si intorc tot pe dubla-continua(asta nu inseamna ca nu sunt si altii din provincie care stiu f bine cum sa ajunga la aeroport,fara sa taie benzile!).macar un semn dracu daca ar pune pt aeroport,ca la selgros si carfour stiu sa puna semne pe unde tre s-o iei sa ajungi la ei.

 

 

Cred ca tine de fiecare participant la trafic sa gaseasca solutii pentru manevrele pe care vrea sa le execute, dar nu ii sunt permise de lege. Nu cred ca linia aia dublu continua e facuta de vreun artist abstract care avea fixatie pe ideea infinitului... Chiar daca esti din Cucuietii din Deal ori din Bucuresti. Imi permit sa scriu despre respectarea legii deoarece momentan sunt undeva in "tarile calde" si am ramas socat cand am vazut ce inseamna sa respecti legea, ce inseamna trafic corect si mai ales cum pot circula motociclete si alte categorii de vehicule, pe acelasi drum, fara incidente majore... Poate pana la urma asta ne trebuie in Romania: o plimbare pana intr-o tara unde nimeni nu merge pe jos, unde vezi respect in trafic...

 

Numai bine! Asfalt uscat, ca de dobitoci (sper ca) va feriti singuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' sa-l ardeti pe taran cat puteti ! certificat medico-legal -> despagubiri cat se poate de mari ! sa-si vanda casa din chirpici si sa jegu de dacie ca sa povesteasca la tot satu cum a ramas in puula goala din cauza ca i-a fost sila sa mai bata 200 de m !

plus ca trebuia urmarit dupa ce s-a incheiat la politie si cardit sa se duca cu ochii sarmale acasa. tot el cu gura mare ca n-are nicio vina si ca veneati cu viteza ! :)

 

probabil ca instinctul este sa ziceti : bine ca am scapat si ca imi fac motoru pe asigurarea lui. eu sper totusi sa faceti un efort (desi stiu ca tribunalele de la noi sunt un cosmar) si sa-l ardeti cat puteti !

 

succesuri !

ba eu zic sa o iei mai moale ca nimeni nu-i usa de biserica si-n caz contrar te-as vedea ...clar ii de vina ,dar modul in care tratezi lucrurile pare sa fii mai tzaran decat cel cu dacia...nu uita ca sunt si motociclisti care distrug vieti nevinovate... sau pe aia ii lingi in poponeata :blink:. insanatosire grabnica bikerilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...