Sari la conținut

Incarcare Gsx-r 600 2002


Postări Recomandate

Piesa noua e destul de scumpa (3-4 sute euro) Daca nu gasesti stator SH se poate rebobina

 

Stiu ca cea noua este foarte scumpa ... deocamdata caut piesa Sh...am inteles ca nu prea tine daca o duci la bobinat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

si mie mi s-a "dus" aceeasi piesa la un gixxer k1 de 600. a fost 240e noua la Suzuki in Germania. nu incerca s-o rebobinezi ca nu tine, eu de 3x l-am bobinat. cel mai mult a tinut cam 2000km. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a ars aceasta piesa de la motor si nu prea am noroc in gasirea uneia de schimb...poate ma poate ajuta careva...

rebobineaza-l. e cel mai simplu si mai ieftin posibil. ia legatura cu userul dixi si te rezolva.

 

salutare

si mie mi s-a "dus" aceeasi piesa la un gixxer k1 de 600. a fost 240e noua la Suzuki in Germania. nu incerca s-o rebobinezi ca nu tine, eu de 3x l-am bobinat. cel mai mult a tinut cam 2000km. bafta

normal ca ti s-a ars. daca nu ai eliminat si cauza din care s-a ars, e logic sa nu tina. asa va trebuie daca va puneti 50000 de becuri suplimentare si de briz-brizuri. crezi ca ala da energie infinita? :)

 

Stiu ca cea noua este foarte scumpa ... deocamdata caut piesa Sh...am inteles ca nu prea tine daca o duci la bobinat...

ai inteles gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca ti s-a ars. daca nu ai eliminat si cauza din care s-a ars, e logic sa nu tina. asa va trebuie daca va puneti 50000 de becuri suplimentare si de briz-brizuri. crezi ca ala da energie infinita? :)

 

Motorul meu nu are nimic montat pe el suplimentar...toate-s originale...cred ca alta ar fi cauza din care s-a dus statoru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a ars aceasta piesa de la motor si nu prea am noroc in gasirea uneia de schimb...poate ma poate ajuta careva...

 

 

da`mi nr tau de tel sa discutam ca si eu am aceiasi problema cu K2 meu .... am crezut ca e de la releul de incarcare dar de fapt era STATORUL ... releul e ok ...si in nici un caz nu`i de la prea mult consum ... pt ca isi ia din baterie cat vrea ... s`ar buli materia nu statorul... parerea lui dixi.... nr meu este 0724731319 sau 0767981516

Editat de NImsOC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da`mi nr tau de tel sa discutam ca si eu am aceiasi problema cu K2 meu .... am crezut ca e de la releul de incarcare dar de fapt era STATORUL ... releul e ok ...si in nici un caz nu`i de la prea mult consum ... pt ca isi ia din baterie cat vrea ... s`ar buli materia nu statorul... parerea lui dixi.... nr meu este 0724731319 sau 0767981516

materia ta cenusie, poate ca s-ar buli :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da`mi nr tau de tel sa discutam ca si eu am aceiasi problema cu K2 meu .... am crezut ca e de la releul de incarcare dar de fapt era STATORUL ... releul e ok ...si in nici un caz nu`i de la prea mult consum ... pt ca isi ia din baterie cat vrea ... s`ar buli materia nu statorul... parerea lui dixi.... nr meu este 0724731319 sau 0767981516

 

 

:unsure: Da ai inteles si tu.....ma faci dracu de ras. :angry:

Cand ajung azi acasa, iti dau un apel sa vedem cum o rezolvam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a ars aceasta piesa de la motor si nu prea am noroc in gasirea uneia de schimb...poate ma poate ajuta careva...

ai rezolvat ceva, ca si mie mi s-a ars...la R1 si la "bobinaj" zicea nenea de acolo ca il face da nu tine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai rezolvat ceva, ca si mie mi s-a ars...la R1 si la "bobinaj" zicea nenea de acolo ca il face da nu tine....

care nene?

unde te-ai dus?

ia legatura cu dixi, imi racesc gura de pomana? :D

dupa rebobinare se mai verifica instalatia inca o data, sa vezi daca incarca, daca tot nu incarca si tensiunea alternativa scoasa in gol de alternator este de 60-70 volti la turatie mare intre fiecare 2 faze, atunci inseamna ca e pocnit si releul si de aceea ti-a ars alternatorul original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...