Jump to content
Sign in to follow this  
Dan Popescu

o zi adevarat idioata

Recommended Posts

nu stiu unde sa pun topicul asta:

pe la 12.00 mi-au furat mobilul din masina. Pierderea mare a fost desigur agenda, mai ales numerele mai noi pe care nu le-am salvat pe calc.

pe la 15.00 m-am dus sa depun toate actele de numere definitive la aprilia, si nu era nu stiu ce pila a cuiva sa nu stau 1000 ani. drum si bani si nervi degeaba=>luni din nou.

pe la 00.00 a dat un vecin cu masina peste catel (nu-i vina vecinului), cu viteza mica, hemoragie interna, catel mort in 3 minute. bilant: cursa nebuna la veterinar ca poate-l salveaza, catel mort, jale mare in familie, 50 euro icineratu', .

sper sa nu cada blocu 'pe mine in noaptea asta: ce se face in astfel de cazuri???????

ma scuzati ca va deranjez, dar poate e ceva si nu-mi dau seama....

:rusinica:

Man, uneori, vorba cuiva, viata ne mai da cu posteriorul de pamant, dar asta doar pentru ca avem puterea de a ne ridica! Sunt convins ca o sa iti revii desi pierdea "eternului copil" nu e prea usoara insa trebuie sa mergem inainte!

ASFALT USCAT !

:unsure:

Guest AndreiRN

Condoleantele mele pt catel ca este o tragedie in familie. Am trecut si noi prin asta anul acesta si fata mea mi-a spus ca pt prima oara ma vazut plangand. Noi am ingropat-o in gradina ca sa fie simbolic tot cu noi. Asteapta un pic si gaseste altul chiar daca niciodata nu va fi un inlocuitor.

Cat despre telefon trage o invatatura unde si cum sa-l lasi ca sunt ochii peste tot.

:rusinica:

In astfel de cazuri (si nu numai) singurul lucru pe care trebuie sa-l faci e sa gandesti pozitiv. Totul in viata asta se intampla cu un scop.

poza catel

poza cu telefonul nu va pun, nici cu actele lipsa aprilia

post-3201-1124519347_thumb.jpg

:rusinica: :unsure: :bounce: :bounce: oh cum mai poti sa te uiti la poza cu el ??, era o scumpete si eu am avut probleme cu catelu tot asa l a lovit o masina si a facut hemoragie interna da a scapat duh sinccere condoleante si telefon dal dreaq , nimik nu se compara cu iubirea pe care o ofera un caine stapanului

Guest stress_L&P

pacat de caine... dar de ce a tregbuit incinerat???

am fisierul de rezolutie destul de mare, asa ca o sa-mi fac un A3 sau mai mare sa-l pun undeva pe perete.

L-am dat la icinerat ca in creierii noptii, daca ma apucam de sapat prin padurea baneasa, sigur ma arestau aia. Mi s-a mai intamplat cu pisica, acu vreo 2 ani, cand am ingropat-o si apoi am dezgropat-o sa vada melitia ca n-am omorat pe nimeni.

imi pare rau pt catel:(

naspa zi... i-mi pare rau de pierderea catelului...condoleante familiei.

sper sa nu mai ai parte de zile ca asta.

Si mie imi pare rau pentru catel...din pacate stiu cum e sa iti moara animalul de companie... :rusinica:

In legatura cu agenda de ce nu incerci sa suni la operatorul tau de telefonie moblia sa vezi daca in schimbul unei sume de citva dolari nu pot sa o salveze ei.

Imi pare rau pentru bietul animal :rusinica: Stiu ce greu e sa pierzi un suflet la care ai tinut.

Pe de alta parte ... exista o lege a compensatiei. Joaca la loto cat mai curand :unsure:

nasoala zi....

cel mai rau e ca ai pierdut un "membru de familie"...

si eu mai am astfel de zile in care totul, dar absolut totul, merge pe dos (de imi vine sa ma arunc de la etaj...)

dar cu gandirea adecvata momentului respectiv, totul trece cu bine

capul sus !

In legatura cu agenda de ce nu incerci sa suni la operatorul tau de telefonie moblia sa vezi daca in schimbul unei sume de citva dolari nu pot sa o salveze ei.

227546[/snapback]

nu e posibil si oricum in 99,9% din cazurile de furt, cartela e aruncata

Imi pare rau de catzelush :rusinica:( si eu am avut unul l-am tinut 2 luni si l-a dat mama cand nu eram eu acasa :unsure:( , sper sa iti treaca durerea suferita tie si familiei , am inteles ca ai copii sa-ti traiasca! cel mai nasol este pt ea daca era atasata de catel :bounce: ! sry pt telefon... dute prin targ cine stie poate-l gasesti ! vitan -duminica!

:unsure: imi pare rau pentru catel, din pacate stiu cum e sa pierzi un caine...am avut unul 12 ani si a murit...asta este...nu trecuse mult si mi-a zgariat la usa un alt animalut foarte dragut....am mers cu el la doftor si am aflat ca era si de rasa...in totdeauna cand crezi ca ai ramas fara speranta se mai iveste ceva...nu gandii lucrurile atat de grav...incearca pozitivitatea, este mult mai la moda :bounce: :rusinica:

Cat despre mobil...nu stiu cine a scris mai sus, dar are dreptate...incearca Vitanul duminica si actele motorului...ai uitat in ce tara traim?

Bafta`n trafic si Asfalt Uscat

Daca toate intamplarile s-au intamplat intr-o zi de vineri e bine sa mergi la biserica. Pe bune. La fel am patit si eu. Am avut accident destul de grav cu masina intr-o zi de vineri, dupa o saptamana au mai avut alti prieteni de-ai mei, iar dupa 2 saptamani mi-a murit un prieten lovit de o masina. Toate astea numai vinerea. Ciudat, nu?

imi pare si mie rau de catelus e f dragut, din pacat si io stiu cum ii pierdera unui cine, am patit si io de 2 ori, una o murit de batranete, iar cealalta o fost otravit :rusinica:

imi pare chiar super rau de catzelush, condoleantze .. sa dea Dumnezeu sa ii fie mai bine pe lumea cealalta ..

Asta da ghinion,si eu am avut dar nu in acceasi zi,pacat de catelus :rusinica:

nu stiu cum dracu mai ai puterea sa scrii pe forum. tot respectul.

la mine cand s-o intampla, cred ca n-o sa mai fiu normal vreo saptamana.

a mea are 14 ani. o am de la 2 luni. de sambata o sa aibe in sfarsit prima curticica a ei.

nu te cunosc dar imi pare foarte, foarte rau. cu atat mai mult cu cat azi am gasit un pui de iepuras mort in aerisirea de la pivnita. l-am vazut ieri. se uita la mine prin gemulet. am crezut ca acolo doarme smecherul.

acasa (inca nu m-am mutat la noul domiciliu), m-am gandit ca de fapt nu are pe unde iesi. azi dimineata am fugit la supermarket si am luat o punga de morcovi mici, apoi am facut in gand planul cum sa-l scot de acolo. a fost prea tarziu insa.

cand l-am vazut mort mi-au dat lecrimile si m-am gandit si la tine.

telefonul, e rahat pe langa necazul asta.

uite-te la ziua de maine

cezar

:rusinica: IMI PARE RAU DE BAIAT!! DAR SHI DE TELEFON; STIU CE INSEAMNA SA PIERZI NUMERE DE TELEFON LA FEL DE BINE CUM STIU CUM E SA ITI PIERZI SHI TOVARASHUL PATRUPED!!! :unsure:

Metre, condoleantze pt. catzel shi pt. agenda. Sincere regrete.

Cred ca e cazul sa mergi sa dai o acatiste, sa plateshti o liturghie, ceva, ca prea s-au intamplat intr-o zi.

imi pare rau man :rusinica:

Data viitoare vino la B9 in fata, striga-ma si mergem sa ne imbatam amandoi de suparare.