Sari la conținut

Aprilia Sr 50 R Vs. Peugeot Jet Force C-tech


alex67x
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Peugeot-ul arata mai frumos, mai smecher, forme bine gandite, insa piesele sunt mai scumpe se gasesc mai greu si se strica mai repede decat la Aprilia.

Aprilia, arata mai robust, probabil mai racing, scoate performante mai bune decat jetforce-ul atat la topspeed cat si la demaraj/putere/consum.Piesele sunt f usor de gasit in orice magazin in domeniu, sunt la un pret mai scazut decat la peugeot, si putin mai fiabile(discutabila treaba).

......................

Per total fiind noi, amandoua modelele sunt bune, frumoase, fiabile, puternice...si totodata scumpe. Scuterul atata te va tine dupa cum il vei ingriji...

Cat despre ales, alegel pe acela care te satisface cu ceva mai mult, care simti tu ca este mai pe gustul tau...(gusturile nu se discuta).

 

Daca as fi eu sa aleg as alege jetforce-ul, deoarece am aprilia, sunt f multumit de el(am 10300km fara nici o problema, doar ulei si carburant am bagat in el), insa m-am plictisit de el si as alege un alt model pentru a simte din nou "acel ceva(sentiment)" cand iti achizitionez ceva nou:P

 

Bafta la achizitionare. Si sa ne zici impresii despre noua achizitie...eu nu am sa ajung sa achizitionez jetforce-ul caci mi-am luat masina, dar tin si apriliau meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi cateva in categoria "de nota 10" : Gilere Runner nou si Piaggio NRG.Toate sunt superbe, diferentele de performanta sunt mici, deci e o chestie de gustul fiecaruia.Cel mai frumos mi se pare Peugeot-ul (la 1 mm de restul mentionate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa te contrazic :P

 

Cel mai frumos mie mi se pare DERBI GP1

..dar nu imi permite bugetul

 

gp1rdskrfront1.jpg

 

 

 

---------

Dintre cele doua (Aprilia SR 50 R si Peugeot Jet Force C-tech) vroiam sa imi iau SR-ul, dar in ultimul timp m-am gandit sa imi iau Aprilia Sportcity 200cc (motor mai mare :makeout:)

Are cineva Aprilia Sportcity sa imi spuna cum merge?

Editat de alex67x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Derbi-u are el niste plusuri fata de restu: una din ele pe care nu o poti trece cu vederea e transmisia pe lant. Ma intreb oare are cutie de viteze manuala?? desi nu cred. Ar face ca scuteru sa fie No.1.

Dar intradevar are niste finisaje care tinde mult spre S.F.

Imi place mult nivelul de mijloc caci este aproape cat saua. SI toba e iar interesanta.

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sr50: top speed ~100 delimitat, super demaraj, super fiabilitate, arata super, suna super, comfort, lumini de plangi. Altceva ce mai vrei? Pejo - arata bine dar partea de la ghidon e pica praf rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sr50: top speed ~100 delimitat, super demaraj, super fiabilitate, arata super, suna super, comfort, lumini de plangi. Altceva ce mai vrei? Pejo - arata bine dar partea de la ghidon e pica praf rau.

super fiabilitate :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zuzu...cati km ai cu r125? Uite iti zic eu kilometri cu scuterul stock, neschimbat nimic pe el nici macar segmenti: ~58.000 km. Dupa atatia km nu te doare buzunarul de 100 lei de un piston si 2 segmenti noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand de astazi sunt posesor al unei Aprilia SR 50 R Spain's No.1 :unsure:

 

Poze:

Imag064.jpg

Imag066.jpg

Imag067.jpg

Imag068.jpg

 

Va multumesc pentru pareri!

 

Super jucaria sa aveti grija unu de celalalt;)...cum tise pare ? spunene niste pareri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...