Sari la conținut

Na,sunt Un Idiot


Old School Rider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

a-nceput de ieri sa cada cate-un mig, acum a stat...

 

duamne, o sa ne luam toti ban la cata off-topicareala facem. totusi, suntem la accidente, o sectiune serioasa :kiss:

 

Vad cat de serioasa e :unsure: :angry:

 

Cat despre ban sau altceva, oricum maine plec... maine sa il iau si nu diseara :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a-nceput de ieri sa cada cate-un mig, acum a stat...

 

duamne, o sa ne luam toti ban la cata off-topicareala facem. totusi, suntem la accidente, o sectiune serioasa :unsure:

 

 

ban? bani? cine e off-topic? ce e aia off-topicareala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai zic nimic ... pacat ca tot la mine ajungeti sa va plangeti si sa imi ziceti ca am dreptate ... 98% din populatia de pe forumul asta e praf dpdv al legislatieti rutiere si se dau cocosi. 1% e praf dar o recunoaste. Iar restul de 1% sunt avocati, procurori, magistrati etc. care prefera sa stea sa rada cand vad discutiile intre mine si voi si sa-mi dea mesaje pe privat ca ma chinui aiurea cu cei 98% ....

 

Adrianm ... sincer nu ma intereseaza cand se face poza respectiva. Discutia era despre intervalul in care iei examenul si faci poza -- dovada crunta ca unii citesc cu picioarele si inteleg cu fundul -- deci stai jos, ai 2! Un act se dobandeste LA SEMNATURA nu cand vrea petentul. Pune draq mana si citeste legea asta imputita baga-mi-as picioarele ca d`aia ajungeti sa va tarshaiti poponeatza pe la Udriste si sa vi se dea cu flit!!

 

 

 

N-ai cu cine baaa.... n-ai cu cine.... (Cava D`Oro) :unsure:

 

@melciu

Ai carnet din 93. eu am de 3 luni. Nu-mi vine sa cred ca s-a schimbat legea din Iunie pana acum.

 

Taxa de examinare e 4 lei nu 50. iti faci tu o poza nu-ti fac ei. Poza aia o pune tanti cu scuipinol pe dosar sa-ti vaza aia mecla la Ilioara de dimineatza sa nu te incurce. Daca iei examenul, te duci iarasi la CeC, mai caci 50 de lei noi si te duci iarasi la pipera city. Unde iar trebuie sa te piepteni ca iar te trage in poza. Dupa ce te trage in poza iti zice vino in 2 ore. Nu de cand si fost admis. Nu mai vorbiti tampenii. NU AI PERMIS PANA NU AI DEPUS DOSARUL DE PERMIS.

 

Dupa ce dai examenul, ala de la Ilioara se duce in Pipera seara. Si lasa un teanc de dosare intr-o cutie. Pana nu te prezinti mata in persoana la ghiseu, alea nu intra in calculator. NU AI PERMIS PANA NU MERGI ACOLO.

 

Mama de nu m-ar lovi pe mine un berbec din asta ADMIS. Ca-l scurg de ultimul banutz pe care-l are.

 

Ba da regulile se schimb din 2 in 2 ore.Luna asta am luat categ si a mers astfel :

Luat dosar de la scoala(cu 2 zile inainte sa termin cursurile, scoala ducea dosarele nu noi , individual) , depus taxa 50 ron, iar cand am depus dosarul la politie(depus 23.07), individual, mi-a facut si poza +semnatura ambele in format electronic, mi-a dat programarea pt examinare (exam in 28.07 f repede, jos palaria- fara nici o pila !!!).Dupa ce am luat exam sala+polig in 28.07 pe 29.07 am fost la politie si mi-am ridicat permisul FARA A MAI FACE VREUN DEMERS, doar o semnatura de primire plastic.Ai inteles ? Deci daca cineva ar fi intrebat de permisul meu, era in cutie la politie din data de 28.07, ziua examinarii.Daca chiar trebuie va scanez documentele: programarea si permisul ! Nu stiu de ce va ofuscatzi atat.In data de 28.07 am asteptat organul de la ora 11.30 pana la ora 15.30 ca sa inceapa examinarile.Erau in sedinta unde tocmai se discutau alte schimbari de metodologie a examinarii.

 

@nightwolf 1.Daca nu te intereseaza cand si ce se face nu mai vorbi ! Simplu,taci si nu-mi dai tu note de 2 , da ? pt ca tu ar trebui sa stii mai bine si nu ai circumstantele alea atenuante ca nu cunosti metodologia.Adevarat ca pt necunoasterea legii nimeni nu are, dar daca esti brat al legii esti cu ata mai penibil ( jenibil ?) ! Incearca sa nu vorbesti prostii sau sa insulti, macar .

2.Chiar mi-ar placea sa ma opresti candva in trafic sa te vad atunci. Daca vrei iti dau pe pm numerele de la mobra mea, de la conserve si chiar de la scuter, sa ma opresti. Dar daca o sa produci aceleasi insulte si prostii ca acum pariem ca : fie te mut undeva la cuca macaii sa cumulezi amenzi la aia care taie lemne ilegal (in 2 ore), fie te dezbrac (in 2 zile).

O zi buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

programare in 5 zile... ma tu esti in Germania undeva. La Bucresti sar astia in sus daca ii programeaza la o luna. Asa o fi mai la Tg Jiu. Naiba mai stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrianm ... sincer nu ma intereseaza cand se face poza respectiva. Discutia era despre intervalul in care iei examenul si faci poza -- dovada crunta ca unii citesc cu picioarele si inteleg cu fundul -- deci stai jos, ai 2! Un act se dobandeste LA SEMNATURA nu cand vrea petentul. Pune draq mana si citeste legea asta imputita baga-mi-as picioarele ca d`aia ajungeti sa va tarshaiti poponeatza pe la Udriste si sa vi se dea cu flit!!

 

 

@nightwolf 1.Daca nu te intereseaza cand si ce se face nu mai vorbi ! Simplu,taci si nu-mi dai tu note de 2 , da ? pt ca tu ar trebui sa stii mai bine si nu ai circumstantele alea atenuante ca nu cunosti metodologia.Adevarat ca pt necunoasterea legii nimeni nu are, dar daca esti brat al legii esti cu ata mai penibil ( jenibil ?) ! Incearca sa nu vorbesti prostii sau sa insulti, macar .

2.Chiar mi-ar placea sa ma opresti candva in trafic sa te vad atunci. Daca vrei iti dau pe pm numerele de la mobra mea, de la conserve si chiar de la scuter, sa ma opresti. Dar daca o sa produci aceleasi insulte si prostii ca acum pariem ca : fie te mut undeva la cuca macaii sa cumulezi amenzi la aia care taie lemne ilegal (in 2 ore), fie te dezbrac (in 2 zile).

O zi buna !

 

asa e, eu as fi mers pe un 4, dar nu m-a-ntrebat

2-ul se scoate mai greu. poate-n teza

 

apropo adi, ce e taica-tu?

senator?

din cauza ta se emigreaza in halul asta?

 

mie mi-e frica sa nu gasesc politisti dezbracati. daca e sa dezbraci, fa-o si tu cu o polotista

 

ia zi, pe bune, unde lureaza-ai tai?

sigur nu in inspectorat, ca acolo ti-ar scoate usor nota prin metodele binecunoscute tie. telefonu rosu!

 

 

 

@melciu

 

 

Ba da regulile se schimb din 2 in 2 ore.Luna asta am luat categ si a mers astfel :

Luat dosar de la scoala(cu 2 zile inainte sa termin cursurile, scoala ducea dosarele nu noi , individual) , depus taxa 50 ron, iar cand am depus dosarul la politie(depus 23.07), individual, mi-a facut si poza +semnatura ambele in format electronic, mi-a dat programarea pt examinare (exam in 28.07 f repede, jos palaria- fara nici o pila !!!).Dupa ce am luat exam sala+polig in 28.07 pe 29.07 am fost la politie si mi-am ridicat permisul FARA A MAI FACE VREUN DEMERS, doar o semnatura de primire plastic.Ai inteles ? Deci daca cineva ar fi intrebat de permisul meu, era in cutie la politie din data de 28.07, ziua examinarii.Daca chiar trebuie va scanez documentele: programarea si permisul ! Nu stiu de ce va ofuscatzi atat.In data de 28.07 am asteptat organul de la ora 11.30 pana la ora 15.30 ca sa inceapa examinarile.Erau in sedinta unde tocmai se discutau alte schimbari de metodologie a examinarii.

 

nimeni n-a declarat altceva.

anume ca permisul exista din momentul in care a fost eliberat. n-a fost eliberat, nu exista.

 

facem o schema?

 

ps. nighywolf ti-a dat 2 ca n-ai citit atent, nu c-ai fi prost. asta e posibil sa se demonstreze in viitor, asa ca keep it down

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

programare in 5 zile... ma tu esti in Germania undeva. La Bucresti sar astia in sus daca ii programeaza la o luna. Asa o fi mai la Tg Jiu. Naiba mai stie.

Da, am depus dosarul miercuri 23, mi-a facut poza semnatura etc,am asteptat la usa 10 min, mi-a dat programarea pt luni 28.07. La fel cativa care tocmai terminasera scoala.Cei cu reexaminari primeau insa programare undeva in august.

Posibil sa fie si ceva mai relax in provincie.Spre ex in 28.07 am fost doar 4 pt categ A iar vreo 180 pt B. Politistii sunt si ei f stresati pt ca metodologia se schimba mereu iar in conducere au niste...no comment.

Vor sa introduca niste chestii noi, oras pt categ A iar ofiterul care examineaza sa-l ghideze dintr-un alt vehicul.Proba de oras ar trebui sa includa doua opriri de la 50 km/h la linie...ofiterul fiind responsabil de integritatea motociclistului pe parcursul examinarii...nu as vrea sa fiu nici in pielea bietilor politisti.Care puteti dati cat mai repede examenul.

Ce vreau sa spun e ca daca nationalistu a dat EXACT ca mine atunci nu prea o sa aiba probleme.

PS. La noi la Targu Jiu inteleg ca inca nu s-a trecut la computer, tot pe hartie(asa am dat si eu)

 

nimeni n-a declarat altceva.

anume ca permisul exista din momentul in care a fost eliberat. n-a fost eliberat, nu exista.

 

facem o schema?

 

ps. nighywolf ti-a dat 2 ca n-ai citit atent, nu c-ai fi prost. asta e posibil sa se demonstreze in viitor, asa ca keep it down

 

1.Pai tu n-ai citit atent.Ti-am spus ca metodologia s-a schimbat si probabil nici acum nu mai este ca acum o luna cand am dat eu.

Iar nationalistu a dat cam ca mine, fara poza dupa ci inainte.Ti-am spus ca exam a fost in 28.07, data pe permis este 28.07, eu l-am ridicat in 29.07 . Din 28.07 eu aveam categoria indiferent daca il ridicam sau nu asa cum a spus un antevorbitor. Ca iau amenda pt ca nu am permisul la mine asta e altceva.

2.Sunt profesor, taica meu la fel si exista justitie in tara asta pe care chiar o poti folosi. O sa-ti spun si cum, o patzanie cu o dra politist care si-a indemnat colegu sa-mi ia permisul pt o pretinsa trecere pe fara a acorda prioritate pe trecerea de pietoni.

Daca nu mi-as fi retras plangerea amaratul ala era acum pe undeva...pe unde am spus.

3.Am pierdut DV Lottery atunci cand a fost scandalul cu nicaraguanii si cand 5000 locuri au fost retrase nu cred ca te nascusei atunci. Eu am 40 ani.

Intre timp am fost in USA si Canada si am cam vazut si ce e pe-acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@melciu

 

 

Ba da regulile se schimb din 2 in 2 ore.Luna asta am luat categ si a mers astfel :

Luat dosar de la scoala(cu 2 zile inainte sa termin cursurile, scoala ducea dosarele nu noi , individual) , depus taxa 50 ron, iar cand am depus dosarul la politie(depus 23.07), individual, mi-a facut si poza +semnatura ambele in format electronic, mi-a dat programarea pt examinare (exam in 28.07 f repede, jos palaria- fara nici o pila !!!).Dupa ce am luat exam sala+polig in 28.07 pe 29.07 am fost la politie si mi-am ridicat permisul FARA A MAI FACE VREUN DEMERS, doar o semnatura de primire plastic.Ai inteles ? Deci daca cineva ar fi intrebat de permisul meu, era in cutie la politie din data de 28.07, ziua examinarii.Daca chiar trebuie va scanez documentele: programarea si permisul ! Nu stiu de ce va ofuscatzi atat.In data de 28.07 am asteptat organul de la ora 11.30 pana la ora 15.30 ca sa inceapa examinarile.Erau in sedinta unde tocmai se discutau alte schimbari de metodologie a examinarii.

 

@nightwolf 1.Daca nu te intereseaza cand si ce se face nu mai vorbi ! Simplu,taci si nu-mi dai tu note de 2 , da ? pt ca tu ar trebui sa stii mai bine si nu ai circumstantele alea atenuante ca nu cunosti metodologia.Adevarat ca pt necunoasterea legii nimeni nu are, dar daca esti brat al legii esti cu ata mai penibil ( jenibil ?) ! Incearca sa nu vorbesti prostii sau sa insulti, macar .

2.Chiar mi-ar placea sa ma opresti candva in trafic sa te vad atunci. Daca vrei iti dau pe pm numerele de la mobra mea, de la conserve si chiar de la scuter, sa ma opresti. Dar daca o sa produci aceleasi insulte si prostii ca acum pariem ca : fie te mut undeva la cuca macaii sa cumulezi amenzi la aia care taie lemne ilegal (in 2 ore), fie te dezbrac (in 2 zile).

O zi buna !

 

Domnule Adrianm, referitor la pct. 2 din ceea ce i-ati scris dlui Nightwolf, si fiind convins acum ca sunteti o persoana cu relatii extrem de puternice, va adresez urmatoarea rugaminte: eu lucrez la Rosal (pe masina cu bena) sector 5 in zona Pietii Rahova si pe mai multe strazi adiacente acesteia. As dori sa ma mut la Rosal sector 3 deoarece este un sector mai curat in care nu sunt atatia rromi.Am facut cerere dar am fost refuzat. Ati putea uza de relatiile dvs. senatoriale pt a ma muta la Rosal sector 3? Si as vrea, daca este posibil si nu cer prea mult, sa ma dezbracati si de salopeta maro care oricum imi este mica; imi doresc o salopeta verde fosforescenta cu ecuson rosu. Multumesc anticipat. Va trimit numele meu real si nr de legitimatie de la Rosy pe pm. Va urez o seara fericita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea sa ma mut prietene intr-o tara europeana si probabil o s-o fac cu o bursa anul viitor in Franta.Nu am relatii senatoriale, exista LEGEA .Ai auzit de asemenea lucru ?

Legea care te apara chiar daca politia este militarizata si nu poti actiona agentul in cauza, ii poti cere daune etc etc atunci cand incearca sa te calce in picioare, nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3.Am pierdut DV Lottery atunci cand a fost scandalul cu nicaraguanii si cand 5000 locuri au fost retrase nu cred ca te nascusei atunci. Eu am 40 ani.

Intre timp am fost in USA si Canada si am cam vazut si ce e pe-acolo.

 

don't say that, you never known.

 

man... 40 de ani. this is bananas!

 

pai la varsta asta si-ti sare tandara ca unul de pe forum iti da nota 2?

get real man.

cand vin pe la tg jiu, iti dau o bere si-ti zic cum am vazut eu societatea de-acolo. da sa faci bine-n teza.

 

Domnule Adrianm, referitor la pct. 2 din ceea ce i-ati scris dlui Nightwolf, si fiind convins acum ca sunteti o persoana cu relatii extrem de puternice, va adresez urmatoarea rugaminte: eu lucrez la Rosal (pe masina cu bena) sector 5 in zona Pietii Rahova si pe mai multe strazi adiacente acesteia. As dori sa ma mut la Rosal sector 3 deoarece este un sector mai curat in care nu sunt atatia rromi.Am facut cerere dar am fost refuzat. Ati putea uza de relatiile dvs. senatoriale pt a ma muta la Rosal sector 3? Si as vrea, daca este posibil si nu cer prea mult, sa ma dezbracati si de salopeta maro care oricum imi este mica; imi doresc o salopeta verde fosforescenta cu ecuson rosu. Multumesc anticipat. Va trimit numele meu real si nr de legitimatie de la Rosy pe pm. Va urez o seara fericita.

 

 

jesus christ, that the best so far

 

well done mate! :unsure: :angry: :kiss: :kiss: :) :P :kiss: :( :) :D

 

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

don't say that, you never known.

 

man... 40 de ani. this is bananas!

 

pai la varsta asta si-ti sare tandara ca unul de pe forum iti da nota 2?

get real man.

cand vin pe la tg jiu, iti dau o bere si-ti zic cum am vazut eu societatea de-acolo. da sa faci bine-n teza.

 

 

 

 

jesus christ, that the best so far

 

well done mate!

Correct is "you'll never know" unlike you just writen below.

And your 'mate' is a moran, for god's sake, funny (or not ?) you haven't notest that.Who care ?!

But the other one it's a man in charge to apply the LAW . How it is possible if he can't read, because he knows everything ?

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Correct is "you'll never know" unlike you just writen below.

And your 'mate' is a moran, for god's sake, funny (or not ?) you haven't notest that.Who care ?!

But the other one it's a man in charge to apply the LAW . How it is possible if he can't read, because he knows everything ?

 

un lucru e clar. pe forum nu aplica legea, si eu sincer, n-am vazut unde-a sarit el calu'

pe tine "on the other hand" te vad deja la catedra.

 

calm down, it's just a forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nationica, nu fi trist baiatule, lasa ca o sa ai timp sa te dai cu motorul de o sa te saturi, asa e la inceput, te mananca mana rau.

Te-a oprit politia, ai vreo problema legala momentan? Nu. Numa' bine e stricata jucaria acum si nu mai poti sa umbli fara acte la tine. Asteapta sa-i vina plasticelu, repara motoreta si du-te si te plimba. Din ce am inteles nu are absolut nimic in afara de carene. S-a spart ceva, vreun capac la motor? Ti s-a strambat furca? Daca nu, nu e mare lucru.

 

Uite, eu de vreo juma de ora tot zic ca ma duc sa ma plimb cu motorul, dar nu pot sa ma ridic de pe scaun ca nu ma lasa @lznicu, rad cu lacrimi, si am intrat un pic la accidente sa ma intristez... (please, no offense to anyone, it's just because user @lznicu is sooo funny)

 

Yap, damn right ! Instead I become so nasty, so serious ! Need some lznicu to laugh! Let's swap places !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut,dar nu are legatura.

Un motor mai mare iti poate salva viata.mai ales ca motorul meu de 1000 cc,nu e supersport,acceleratia e foarte lina si nu te da peste cap decat daca ii dai gazul la maxim.E un motor foarte prietenos,insa care are acel impuls in plus cand e nevoie.Imi place cum arata,imi place cum se comporta,ma reprezinta.Motorul pe care am facut scoala,era un harb jumate de 600 cc de 20 de ani,si era mult mai greu de tinut pe sosea,acceleratia mult mai agresiva,mi-era si frica sa ma urc pe el.Motorul meu l-am condus inainte sa fac scoala prima oara intr-o curte,si nu am avut probleme.Cu ala de 600 am si facut o mica Baca cand m-am urcat prima oara pe el.

CONCLUZIA FINALA:NU RENUNT LA MOTOR!PUNCT

 

Nu am obiceiul sa intru in polemici si nu vreau sa o fac nici acum,dar raspunsurile tale seamana izbitor cu ale lui

Virilu si DeathStrike!Cauta-le posturile ,citestele si stiind sfarsitul trage concluziile pe care le-ar trage oricine intelege ca intre viata si moarte este un fir de par sau o secunda si ca cei destepti nu-si lasa viata in mana sortii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un lucru e clar. pe forum nu aplica legea, si eu sincer, n-am vazut unde-a sarit el calu'

pe tine "on the other hand" te vad deja la catedra.

 

calm down, it's just a forum

 

Iti arat eu unde a sarit calu' :

 

aici vorbeste prostii pt ca nu citeste ce spune nationalistul ca a luat examenul:

In alta ordine de idei din ceea ce spui tu aici tu inca nu ti-ai facut carnetul. Adica ai luat scoala dar inca nu ti s-a eliberat permisul. In cazul asta este dosar penal. Acel nume scris pe o bucata de plastic cum spui tu este diferenta intre puscarie si amenda Be careful

 

aici are dreptate ( bine, formularea era a lui TUTEA ' daca nu esti crestin nu esti om' dar in fine) :

 

Si da! Daca nu ai bulentin nu esti om. Esti o persoana neidentificata (adica fara identitate), careia NU ii poti stabili identitatea si care de obicei sta si infunda beciurile DCP-ului... felicitari pt conceptii

 

 

aici bate campii cu aroganta pt ca legea e aceeasi pe tot teritoriul Romaniei chiar si in umilul meu oras, comuna sau sat nu doar in frumosul Bukres -si legea ar trebui s-o aplicati unitar nu 'cum procedez eu':

Sa stii ca pentru informatia ta eu unul sunt ff serios in ceea ce spun. Pe mine nu ma intereseaza ca tu ai permisul acasa si tu vezi lucrurile fff superficial. Nu stiu din ce oras esti si sincer nu ma intereseaza insa eu daca te prind in Bucuresti ca ai permisul acasa pe noptiera iti dau 300 de lei, fara avertisment si alte alea. De asemenea daca te prind ca nu figurezi in calculator cu permis pt categoria respectiva de autovehicul iti fac dosar penal. Cam asa spune legea. Nu stiu la tine in oras, comuna sau sat cum se procedeaza si sincer nu ma intereseaza, eu iti spun cum procedez eu.

 

aici Belbody chiar nu abereaza cum nici eu nu aberez decat f. rar :

 

QUOTE (Belbody @ Aug 24 2008, 05:04 PM)

Si pentru atotstiutorii legii, odata ce a primit calificativul ADMIS in foaia de examen, are permis (daca va duce atat capul incat sa intelegeti ca permis de conducere nu inseamna acea bucata de plastic).

 

Nu mai abera prietene. Odata ce ai calificativul ADMIS dupa ambele probe si nu apari in calculator TOT dosar se face. Tu in calculator nu apari pana nu te duci sa iti faci poza. Aaaa ca in instanta se poate cosindera circumstanta atenunata e alta mancare de peste.

 

Mama ei de lege....

 

aici bate campii de la cap la coada : pt ca eu de ex o sa merg la o adica la tribunal nu la Udrishte shi nici n-o sa-mi dea el cu flit, da?

prietenii stiu de ce ! :angry: Hai mah ca am glumit ! :unsure:

Si mai du-te si tu pe la colegii aia ai tai sa vezi ca e cum ti-am spus:poza + semnatura se fac atunci cand depui dosarul si se da programarea cum adica nu te intereseaza?

Pe mine ma intereseaza tot ce tine de serviciul meu.Iar legea aia imputita este evanghelia lui crazywolf, ar trebui sa doarma cu ea sub cap.Iar el ia uite ce spune :

 

Adrianm ... sincer nu ma intereseaza cand se face poza respectiva. Discutia era despre intervalul in care iei examenul si faci poza -- dovada crunta ca unii citesc cu picioarele si inteleg cu fundul -- deci stai jos, ai 2! Un act se dobandeste LA SEMNATURA nu cand vrea petentul. Pune draq mana si citeste legea asta imputita baga-mi-as picioarele ca d`aia ajungeti sa va tarshaiti poponeatza pe la Udriste si sa vi se dea cu flit!!

In fine, eu chiar citesc legea aia imputita si de fiecare data cand sunt pe sosea ( si nu numai ) sunt ingrozit !

Poate vin la toamna la marire , ce ziceti domnu Crazywolf ma primiti ? Dupa ce termin sezonul moto ?

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai du-te si tu pe la colegii aia ai tai sa vezi ca e cum ti-am spus:poza + semnatura se fac atunci cand depui dosarul si se da programarea cum adica nu te intereseaza?

 

 

Poza si semnatura de la dosar nu e cea dupa permis ,pentru permis se face poza separat dupa ce ai luat probele si nu stiu ce tot aberati aici dar degeaba scrie politaiul pe dosarul tau admis si nu il depune la politie teoretic acele cateva ore ,nu deti permis decat virtual poate.Faptul ca nu esti om daca nu ai buletin e exagerat esti om dar nu ai identitate ceea ce e o diferenta ,atata timp cat nu ai un "plastic cu care sa demonstrezi cine esti ,esti nul din punct de vedere administrativ, si nu mai aberati ,in orice tara exista aceste plastice :unsure:

Asa cum de fiecare data se intampla topicul a deviat, Nationalistul nu e la primul drum fara permis trebuie sa constientizati asta ,si-a luat o mobra prea puternica pentru capacitatea lui de pilotaj acum,(nu neg ca peste ceva timp o sa invete sa o struneasca doar daca nu mai face odata poc si ma gandesc acum ca nu orice se intampla intamplator si poate daia nu-i mai porneste mobra ca sa mai fie in viata) si a gresit ca a luat un pasager cu el .

 

Astea sunt subiectele !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Retrag cele ce le-am scris mai sus. Esti un pustan inconstient. Mergi fara permis(sau cu el de o zi luat) pe un motor pt. care n-ai inca aptitudinile necesare. Chiar atat de rusinos este sa va urcati pe 125cc macar in primul an? Stiu ce replica imi vei da: "Domnule eu merg de la 12 ani!". Si eu te intreb... Printre blocuri? Pe ulita la tara? Altceva este sa iesi in trafic si iata ca s-a vazut imediat.

I agree!

Prietene motociclist! Nu stiu cu ce sa incep si nici nu vreau sa ma interpretezi gresit... Zici ca esti pasionat, te cred ca esti! De ce n-ai luat-o tu lejer si " te ineci ca tiganul la mal"?

1. Tourer Triumph, nush exact cate kile are, presupun ~250, motor de 955 cm3, nu e exact motorul pe care sa inveti.

2. Incepator, nici macar n-ai luat plasticul, iei gagica la plimbare?

3. Viteza? In afara localitatii? Ce cautai pe-acolo? Primii 1000 de km tre facuti in oras, singur, cu viteza legala. Asta e valabil pentru toti, sa nu iti inchipui ca tu ai 3 coae :bounce:

 

Ia-o sistematic, usor, cu rabdare. Mergi usor ca aia nu e motocicleta de incepatori.

Imi cer scuze daca a mai zis cineva lucrurile astea.

In alta ordine de idei, bine ca sunteti ok amandoi, fierul se va repara.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti arat eu unde a sarit calu' :

 

adriane ma dezamagesti.

sunt de acord cu el si cu broken wind.

 

carnetul il ai in momentul in care-ti este eliberata bucata aia de plastic cu poza zi semntura. pana atunci ai luat numai examenul medical, psihologic, teoretic, practic, de noapte, in poligon etc. ce naiba e asa de greu de inteles?

daca tu oi fi avut pile sau le-a placut de ochii tai, sau erau mai liberi si le-o fi fost frica ca le pici copilul la scoala, TI L-AU ELIBERAT mai repede. daca esti oprit si n-ai permisul eliberat n-are cum sa apara in calculator, atunci el iti propune dosar penal. probabil ca asta e legea. tu fara sa ai carnetul eliberat esti considerat fara drept de a conduce. chiar daca esti competent, trebuie urmata procedura. asa e peste tot

 

daca circuli fara permis la tine sau nu vrei sa-l arati, e o penalizare si acolo.

nu-mi mai da citate si umple pagina, explica tu cum vezi asta.

 

ti se pare ca el ar trebui sa stie mai mult decat stie?

si mie de ex. mi se pare ca tu ar trebui sa faci la scoala altceva sa scoti copii mai educati. si parerea mea referitoare la tine si a ta referitoare la el, sunt personale, fara valoare si subiective.

hai sa ramanem la subiect, lasa-l pe lup.

 

pentru restul citeste-l pe vantul rupt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...