Sari la conținut

Na,sunt Un Idiot


Old School Rider
 Share

Postări Recomandate

@tsunami

Nu ma intereseaza sa-ti fiu tie pe plac.

Eu ti-am relatat cum au stat lucrurile , tu iti dai cu presupusul.Ce ochi frumoshi pile etc ? Nu stii ce vorbesti, tu ai vazut ce incordati erau toti amaratii astia in perioada asta dupa 11/9 - le din Arges ? Du-te la orice serviciu de Permise -Inmatriculari sa vezi ca scrie pe pereti asa cum am zis: "Permisul in 2 ore" daca nu crezi intreaba-l pe lup, el stie.

" carnetul il ai in momentul in care-ti este eliberata bucata aia de plastic cu poza si semnatura. pana atunci ai luat numai examenul medical, psihologic, teoretic, practic, de noapte, in poligon etc. " ADEVARAT INTRU TOTUL !

Doar ca dupa noua metodologie atat semnatura cat si poza se fac la depunerea dosarului si nu dupa ce ai luat ADMIS la probe!

E O DIFERENTA ENORMA ! Pt ca in acel moment , dupa ce ai trecut probele alea ei au toate elementele ca sa-ti faca plasticul (si il fac intr-adevar in cateva ore) si nu te mai asteapta ca in 93 cu poza si semnatura !

Iar intr-un caz ca si cel al lui nationalistul asta este diferenta dintre PENAL si CONTRAVENTIE ! Acum ai inteles?

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domnule Adrianm, referitor la pct. 2 din ceea ce i-ati scris dlui Nightwolf, si fiind convins acum ca sunteti o persoana cu relatii extrem de puternice, va adresez urmatoarea rugaminte: eu lucrez la Rosal (pe masina cu bena) sector 5 in zona Pietii Rahova si pe mai multe strazi adiacente acesteia. As dori sa ma mut la Rosal sector 3 deoarece este un sector mai curat in care nu sunt atatia rromi.Am facut cerere dar am fost refuzat. Ati putea uza de relatiile dvs. senatoriale pt a ma muta la Rosal sector 3? Si as vrea, daca este posibil si nu cer prea mult, sa ma dezbracati si de salopeta maro care oricum imi este mica; imi doresc o salopeta verde fosforescenta cu ecuson rosu. Multumesc anticipat. Va trimit numele meu real si nr de legitimatie de la Rosy pe pm. Va urez o seara fericita.

 

:bounce: :rock: :D Foarte tare iepure masluit! Ai grija ca adrianm este un motociclist veteran (are permisul din 29 iunie a.c.) , are 40 de ani si vorbeste engleza mai bine ca basescu. O fi agentul 007? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare iepure masluit! Ai grija ca adrianm este un motociclist veteran (are permisul din 29 iunie a.c.) , are 40 de ani si vorbeste engleza mai bine ca basescu. O fi agentul 007?

Mai precis 28.07.2008 categ A si 10.03.1992 categ B.

Dezbateam o chestie care pt nationalistul ar putea fi FOARTE importanta.Tu nu aduci nimic nou, doar incerci o bascalie de doi bani.Succes in continuare in ceea ce faci! (nu asta , banuiesc ca mai faci si altceva, eventual constructiv, pe lumea asta)

PS De unde ai scos-o pe asta cu "motociclist veteran" ?

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi stati de vorba pe marginea permisului si copilul asta merge pe motor de 1000cc ca incepator. Asta e singura problema! Dar stiu de ce evitati subiectul... Pentru ca si printre voi se afla multi figuranti cu permisul luat de cateva luni sau nici macar atat, care merg pe motoare de la 600cc in sus. (Eu zic ca daca are permisul in buzunar poate sa-si puna si o turbina pe motor ca sa-i mai dea ceva cai in plus si sa-i dea blana unde vede cu ochii pentru ca PERMIS=EXPERIENTA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi stati de vorba pe marginea permisului si copilul asta merge pe motor de 1000cc ca incepator. Asta e singura problema! Dar stiu de ce evitati subiectul... Pentru ca si printre voi se afla multi figuranti cu permisul luat de cateva luni sau nici macar atat, care merg pe motoare de la 600cc in sus. (Eu zic ca daca are permisul in buzunar poate sa-si puna si o turbina pe motor ca sa-i mai dea ceva cai in plus si sa-i dea blana unde vede cu ochii pentru ca PERMIS=EXPERIENTA)

De acord si cu tine si cu anihilator !

Dar omul pare sa fi inteles ceva din experienta asta, nu are rost sa-l mai chinuim.Altfel, sa-l ajutam in lamurirea aspectului juridic in chestiunea cu permisul.

Si eu as fi vrut sa iau o motocicleta mai veche, mai ieftina, cu cai mai putini.

Dar nu aveau injectie, ABS, nu aveau motor in linie, nu aveau racire cu apa asa ca m-am oprit la Horneta.

Nu vreau sa fac mecanica pe langa ea, pana la 40 de ani am avut si cateva rable pe care sa invat mecanica gen Mobra, Dacia 1300, Dacia 1310, ARO.

Asa o fi calculat si el doar ca i-au dat niste cifre mai mari :bounce: .

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nightwolf 1.Daca nu te intereseaza cand si ce se face nu mai vorbi ! Simplu,taci si nu-mi dai tu note de 2 , da ? pt ca tu ar trebui sa stii mai bine si nu ai circumstantele alea atenuante ca nu cunosti metodologia.Adevarat ca pt necunoasterea legii nimeni nu are, dar daca esti brat al legii esti cu ata mai penibil ( jenibil ?) ! Incearca sa nu vorbesti prostii sau sa insulti, macar .

2.Chiar mi-ar placea sa ma opresti candva in trafic sa te vad atunci. Daca vrei iti dau pe pm numerele de la mobra mea, de la conserve si chiar de la scuter, sa ma opresti. Dar daca o sa produci aceleasi insulte si prostii ca acum pariem ca : fie te mut undeva la cuca macaii sa cumulezi amenzi la aia care taie lemne ilegal (in 2 ore), fie te dezbrac (in 2 zile).

O zi buna !

 

Deci nu va luati de domnul profesor care la 40 de ani se lauda cu o ruda in conducerea IGP-ului.

 

Amice eu nu opresc pe nimeni. Nu am oprit si nu voi opri vreodata. Faptul ca tu te lauzi pe privat cu rudele tale in IGP nu ne face decat sa vedem cat de bine merge legea in Romania. Din cauza SPECIMENELOR CA TINE (pe care am o boala fantastica) si care stau cu nr. rudei din politie pe telefon pe apelare rapida, se duce draq tzara asta de cacao. Din partea mea poti sa intreprinzi tu ce manevre vrei si sa ma muti pe mine la ce cuca macaii vrei, sau sa ma dezbraci (interesante tente sexuale oricum), nu ma impresioneaza CU ABSOLUT NIMIC!

 

Repet! Pune mana si citeste TU bine LEGILE pe care este construita tara asta pentru ca de penibilitate dai tu dovada aici. Iar daca tu te ataci pe un forum public pe faptul ca un pusti de 23 de ani ti-a dat tie un profesor de 40 de ani cu flit intr-o materie legislativa sincer e problema strict a ta si nu ma intereseaza. Nu ne cunoastem si sincer nici nu vreau sa ne cunoastem vreodata (din diverse tz motive). Nu vreau nici un numar de inmatriculare pentru ca, repet, mie nu-mi trebuie.

 

Dar faptul ca TU te lauzi cu rudele tale... esti o rusine!! Si asta o voi spune tot timpul oricarei persoane si in fata si in scris! PENIBIL SI RUSINOS!!

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca dupa noua metodologie atat semnatura cat si poza se fac la depunerea dosarului si nu dupa ce ai luat ADMIS la probe!

E O DIFERENTA ENORMA ! Pt ca in acel moment , dupa ce ai trecut probele alea ei au toate elementele ca sa-ti faca plasticul (si il fac intr-adevar in cateva ore) si nu te mai asteapta ca in 93 cu poza si semnatura !

 

aici te pot contrazice cat vrei tu. Poate asa o fi la Tg Jiu, sau asa o fi in cazul cuiva care deja si-a platit permisul (vezi arges, poate... tg jiu :bounce: ). La Bucuresti, brasov si iasi cel putin ca de aici stiu exemple plus experienta mea procedura nu e asa. Si e o tampenie sa fie asa. Nu poti sa semnezi si sa dai poza pana cand nu ai examenul ADMIS. Ca nu se presupune ca-l iei automat. Daca ai totul aranjat inainte, atunci e alta poveste.

 

Si din nou spun, poate prinzi diferenta. Nationalistul NU a promovat examenul.

 

Examenul sau (dosarul sau) consta in 3 probe. A primit calificativul admis la 2 dintre ele. Numai daca renunta la cea de-a treia proba (implicit la o categorie) se poate declara admis. Pana atunci, examenul lui nu s-a incheiat. Mai are de dat o proba la o data ulterioara.

 

Nu am negat ca nu patesti mare lucru daca le-ai promovat si te opreste politia. Mai ales in Romania nu-ti fac astia nimic nici daca nu ai nici scoala facuta. Costa 2 milioane la domnu politist sa te lase sa pleci. Daca esti inscris la scoala te mai costa doar un milion. Daca esti deja inscris la examen scapi si cu 500 de mii. Problema nu e atunci cand esti oprit pentru control, ci daca o faci lata. Daca ii murea pasagerul spre exemplu. Sau daca ii amputau o mana, un picior. Now that's when the shit hits the fan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput si la noi de saptamana asta sa se faca poze dinainte dar este valabil doar pt cei care dau examenul pe calculator si din motive de securitate. In timpul probei pe calculator oricum mai esti pozat de 3x ... whateva`deja discutia devine insipida ...

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput si la noi de saptamana asta sa se faca poze dinainte dar este valabil doar pt cei care dau examenul pe calculator si din motive de securitate. In timpul probei pe calculator oricum mai esti pozat de 3x ... whateva`deja discutia devine insipida ...

 

Pe calculator dau A1 parca. A se da tot la Ilioara inca, pe hartie. Cu pixu.

 

Oricum nu e cazul Nationalistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici te pot contrazice cat vrei tu. Poate asa o fi la Tg Jiu, sau asa o fi in cazul cuiva care deja si-a platit permisul (vezi arges, poate... tg jiu smile.gif ). La Bucuresti, brasov si iasi cel putin ca de aici stiu exemple plus experienta mea procedura nu e asa. Si e o tampenie sa fie asa. Nu poti sa semnezi si sa dai poza pana cand nu ai examenul ADMIS. Ca nu se presupune ca-l iei automat. Daca ai totul aranjat inainte, atunci e alta poveste.

 

Si din nou spun, poate prinzi diferenta. Nationalistul NU a promovat examenul.

 

Examenul sau (dosarul sau) consta in 3 probe. A primit calificativul admis la 2 dintre ele. Numai daca renunta la cea de-a treia proba (implicit la o categorie) se poate declara admis. Pana atunci, examenul lui nu s-a incheiat. Mai are de dat o proba la o data ulterioara.

 

Nu am negat ca nu patesti mare lucru daca le-ai promovat si te opreste politia. Mai ales in Romania nu-ti fac astia nimic nici daca nu ai nici scoala facuta. Costa 2 milioane la domnu politist sa te lase sa pleci. Daca esti inscris la scoala te mai costa doar un milion. Daca esti deja inscris la examen scapi si cu 500 de mii. Problema nu e atunci cand esti oprit pentru control, ci daca o faci lata. Daca ii murea pasagerul spre exemplu. Sau daca ii amputau o mana, un picior. Now that's when the shit hits the fan.

 

 

OFF: adaug, la Calarasi se da tot pe calculator, toate categoriile.

Procedura (care va deveni - sau ar trebui, generala in toata tara din octombrie, din ce am auzit): se ia una bucata dosar complet (inclusiv taxa eliberare permis de la BCR sau CEC); se depune la ghiseu; il analizeaza o pisi de acolo (sau tanti, dupa caz; daca e nenea, e mai rau); iti zice ca mai ai de plata o diferenta de 1 leu la taxe si impozite primarie (pentru cei care nu s-au prins, pisi nu s-a uitat pentru ce categorie dai; vede chitanta de 4 lei - pt moto - si zice ca mai ai un leu diferenta de plata); pisi isi da seama dupa ce o iei la (cuvant urat) vreo 2 minute ca nu mai ai nimic de platit; te asezi la captura (poza); te duci si dai semnatura digitala; pisi iti da buletinul cerut in prealabil; te duci in sala de examinare (in maxim 30 minute, dupa caz), platesti taxa de locatie (ca ce dreaq, tre sa plateasca si ei chirie); ti se da un bonulet si o hartie cu un cod de bare; de asezi frumusel la un calculator liber dotat cu una bucata camera supraveghere (cica face crossmatch cu poza facuta anterior sa vada daca esti tu) si una bucata cititor cod de bare (da, ca alea din supermarket, doar ca mai proaste); incep 3 intrebari de acomodare (idioate, might i add) apoi incepe examenul propriu-zis cu intrebarile de rigoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iasi tot se face poza si semnatura la depunerea dosarului (asa fac toti, nu e vorba de pile). Eu am depus dosarul cam pe la inceputul lui august (5-6 cam) si am dat examenul pe hartie pe 19 august. Pe 20 s-a dat poligonul si pe 21 se putea ridica permisul (2 ore dureaza pentru aia care au adaugare de categorie sau schimbare permis, pentru novici in 24 de ore scria la politie ca se ridica permisul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Starship Enterprise la calarasiul asta....

 

E bine, sunt curios cand vor renunta sa te mai programeze la o luna dupa examen. Imi povestea instructorul de un elev de-al lui care a dat pentru moto in State. A completat chestionarul, i l-a dat unei tanti la un ghiseu care i-a zis : ai picat. OK. Cand ma pot reprograma? Pai mergi inapoi la ghiseul unde ai dat 40 de dolari, mai dai o data 40 de dolari si te intorci sa-ti dau un alt chestionar. Doua chestionare si 80 de dolari mai tarziu luase sala. :bounce: Nu mai vb de traseu care se da pe motorul tau daca vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: Tot cu discutia despre permis o tineti... Cred ca isi ia pustiulica permisul si apuca sa si moara cu mobra lui de 1000 si voi tot nu terminati. MOTORUL PE CARE SI L-A LUAT... 1000CC... AICI AVEM O PROBLEMA... DE-AIA A SI FACUT ACCIDENT! INCEPATOR PE 1000! PRICEPETI? CHESTII, TRESTII, FIGURI, ALEA-ALEA, BUF, POC, RIP!!!!!!!!!!!!!! Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Adrianm, referitor la pct. 2 din ceea ce i-ati scris dlui Nightwolf, si fiind convins acum ca sunteti o persoana cu relatii extrem de puternice, va adresez urmatoarea rugaminte: eu lucrez la Rosal (pe masina cu bena) sector 5 in zona Pietii Rahova si pe mai multe strazi adiacente acesteia. As dori sa ma mut la Rosal sector 3 deoarece este un sector mai curat in care nu sunt atatia rromi.Am facut cerere dar am fost refuzat. Ati putea uza de relatiile dvs. senatoriale pt a ma muta la Rosal sector 3? Si as vrea, daca este posibil si nu cer prea mult, sa ma dezbracati si de salopeta maro care oricum imi este mica; imi doresc o salopeta verde fosforescenta cu ecuson rosu. Multumesc anticipat. Va trimit numele meu real si nr de legitimatie de la Rosy pe pm. Va urez o seara fericita.

 

 

:bounce: :rock: Mai la obiect nu cred ca se putea ..si mai in your face...la fel...congrats mirel..:(

Parerea mea....nu neaparat dpdv legal ci si al bunului simt pare-mi-se ca ar trebuii sa ai plasticul in mana inainte de a te putea plimba pe drumurile tarii....

Si pt domnul Adrian m...sunt de acord cu d voastra ..exista legi si persoane care trebuie sa le aplice...dar sa zicem ca exprimarea d voastra nu a fost de cel mai bun augur...:P

Toate cele bune pt toata lumea...

P.s:@Nationalistu...bafta la reparat motorul cat mai repede mosule...nimeni nu poate sa-ti spuna ce sa faci ...sunt doar oameni binevoitori cu pareri si pareri...decizia finala este a ta....eu unu..intru in cat celor care cred ca trebuie sa incepi de jos...si sa work your way up...dar na ..asta e parerea mea...:lol:..Ride safe omule....:D..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca dupa noua metodologie atat semnatura cat si poza se fac la depunerea dosarului si nu dupa ce ai luat ADMIS la probe!

E O DIFERENTA ENORMA ! Pt ca in acel moment , dupa ce ai trecut probele alea ei au toate elementele ca sa-ti faca plasticul (si il fac intr-adevar in cateva ore) si nu te mai asteapta ca in 93 cu poza si semnatura !

Iar intr-un caz ca si cel al lui nationalistul asta este diferenta dintre PENAL si CONTRAVENTIE ! Acum ai inteles?

 

 

tu vrei a zice ca dupa utima proba permisul ESTE ELIBERAT?

deci dupa ultima proba politia are 30 de minute sa-l inregistreze in baza de date?

 

zi-o tu p-aia dreapta

 

Starship Enterprise la calarasiul asta....

 

E bine, sunt curios cand vor renunta sa te mai programeze la o luna dupa examen. Imi povestea instructorul de un elev de-al lui care a dat pentru moto in State. A completat chestionarul, i l-a dat unei tanti la un ghiseu care i-a zis : ai picat. OK. Cand ma pot reprograma? Pai mergi inapoi la ghiseul unde ai dat 40 de dolari, mai dai o data 40 de dolari si te intorci sa-ti dau un alt chestionar. Doua chestionare si 80 de dolari mai tarziu luase sala. :bounce: Nu mai vb de traseu care se da pe motorul tau daca vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da kyky, de asta nu te potzi plictisi in tzara asta!

Pt ca 90% sunt nishte dobi care stau cu gura cascata la elodia, la inmormantarea interlopului si la cretini care produc doar bashcalie ieftina.Nu e vorba de tine kyky-san , nu te deranja pe tine incerc sa te pun in ceilati 10 % prin simplul fapt ca te obosesti sa scrii pe forumul asta.

Dar sa fi citit topicurile anterioare nu puteai ca te dureau ochii, mama ei de literatura!

Hai ca se poate, straduieste-te si tu mai mult !

 

aici te pot contrazice cat vrei tu. Poate asa o fi la Tg Jiu, sau asa o fi in cazul cuiva care deja si-a platit permisul (vezi arges, Si din nou spun, poate prinzi diferenta. Nationalistul NU a promovat examenul.

 

BA FRATE!!!AM PERMIS!ce naiba nu intelegeti?AM LUAT PROBELE CA VOI TOTI,AMANDOUA!ca nu am numele meu pe un plastic e altceva!

 

Ce o fi asa greu intai sa citesti, apoi sa gandesti, apoi sa vorbesti ?

Eu asa am invatat la scoala aia ceausista ca se face.

Iar acum, prioritar pt nationalistul 1.sa scape de penal (nu cred sa fie vreo problema, dar o sa-i dea aia in loc de plasticul mult asteptat o dovada+amenda) 2. sa repare motorul

Dupa aia daca tineti mortis, spuneti-i sa-l vanda ca nu-i de el etc etc speriati-l cu trosc, pleosc,rip

 

 

tu vrei a zice ca dupa utima proba permisul ESTE ELIBERAT?

deci dupa ultima proba politia are 30 de minute sa-l inregistreze in baza de date?

 

zi-o tu p-aia dreapta

 

 

tu vrei a zice ca dupa utima proba permisul ESTE ELIBERAT?

deci dupa ultima proba politia are 30 de minute sa-l inregistreze in baza de date?

 

zi-o tu p-aia dreapta

Nu 30 minute , 2 ore asa cum scrie pe pereti la Serviciul Permise.E suficient sa-l inregistreze in ZIUA aia, for god's sake.

Toti astia care spun ca se desfasoara asha sunt de pe Enterprise, doar tu esti aware!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Starship Enterprise la calarasiul asta....

 

E bine, sunt curios cand vor renunta sa te mai programeze la o luna dupa examen. Imi povestea instructorul de un elev de-al lui care a dat pentru moto in State. A completat chestionarul, i l-a dat unei tanti la un ghiseu care i-a zis : ai picat. OK. Cand ma pot reprograma? Pai mergi inapoi la ghiseul unde ai dat 40 de dolari, mai dai o data 40 de dolari si te intorci sa-ti dau un alt chestionar. Doua chestionare si 80 de dolari mai tarziu luase sala. :bounce: Nu mai vb de traseu care se da pe motorul tau daca vrei.

 

 

in canada parca nu mai poti da proba teoretica inca o data in aceeasi zi.

dar examenul se imparte in 3.

1. teoreticul.

dupa ce dai teoreticul ai carnet de incepator dreptul sa mergi pe strada cu motorul in conditiile:

-singur pe motor

-numai pe zi

-e valabil 3 luni

-concentratie de alcool in sange, 0%

 

2. practicul 1. cate o data trebuie sa te programezi din primavara pentru toamna. de regula la scoala la care faci pregatirea, dupa terminarea scolii (o zi jumate, doua zile pline, deci scoala incepe vineri dupa amiaza si se termina duminica dupa amiaza) instructorii se transforma in examinatori. deci, daca iei examenul ai categoria M1. cand te prezinti la scoala trebuie sa ai examenul teoretic luat adica sa ai deja carnet de incepator. mai toata lumea merge la scoala deoarece ai reduceri mari la asigurare daca ai scoala (ex. cu scoala platesti asigurare $80 pe luna, fara scoala $400 pe luna)

cu carnetul nou mai ramane numai conditia cu bautura. adica concentratia de alcool in sange sa fie 0%. carnetul asta e valabil 4 ani.

 

 

 

3. practicul final. dupa min 18 luni de vechime cu carnetul anterior, dar cu carnetul valabil (adica daca ai trecut de cei 4 ani, o iei de la inceput cu seriile), programezi examenul sau te inscri la scoala iar. acum testul se da pe strada si te scoate si pe motorway sa vada cum accelerezi pe banda, cum decelerezi cand iesi, cum te inscri in trafic.

dupa ce-l iei, ai voie o bere, parca e 0.05%

 

sunt aproape sigur ca la fel e si-n state.

s-ar putea si-n elvetia. astea 2 state sunt recunoscute de canada la carnete. adica doar te duci si ti-l schimba, fara examen. daca mergi din romania, ai dreptul sa circuli cu carnetul de acolo max 3 luni pana isi pierde valabilitatea. in 3 luni trebuie sa te orientezi sa dai examenul. daca-l pici in astea 3 luni, pierzi dreptul sa mai conduci pana cand treci examenul

 

Nu 30 minute , 2 ore asa cum scrie pe pereti la Serviciul Permise.E suficient sa-l inregistreze in ZIUA aia, for god's sake.

Toti astia care spun ca se desfasoara asha sunt de pe Enterprise, doar tu esti aware!

 

 

uite ce zice politia:

 

Art.23. - (1) Dreptul de a conduce un autovehicul sau tramvai pe drumurile publice îl are numai persoana care posedă permis de conducere valabil, corespunzător categoriei ori subcategoriei din care face parte vehiculul respectiv, sau dovada înlocuitoare a acestuia cu drept de circulație.

 

daca nu poseda n-are dreptu, eu asa inteleg

 

:rock: Tot cu discutia despre permis o tineti... Cred ca isi ia pustiulica permisul si apuca sa si moara cu mobra lui de 1000 si voi tot nu terminati. MOTORUL PE CARE SI L-A LUAT... 1000CC... AICI AVEM O PROBLEMA... DE-AIA A SI FACUT ACCIDENT! INCEPATOR PE 1000! PRICEPETI? CHESTII, TRESTII, FIGURI, ALEA-ALEA, BUF, POC, RIP!!!!!!!!!!!!!!

 

 

man problema exista si persista.

si problema e ca ceea ce zici tu e pe undeva corect, dar din pacate nu ilegal.

 

ar putea cumpara un junghi de doi jumate sa invete cu el si sa-l tina p-asta la naftalina, dar e cam oala lui. pe aragazul ala nu fierbe cratita mea, n-am dreptul sa ma bag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e perfect adevarat ce spune OUG 195/2002 sectiunea 2 art 23. Asta incerc sa-ti explic de vreo cateva zile incoace: ca el poseda permis categ A din ziua examenului, doar ca acesta zace in cutia politiei, neridicat.Iar el risca o amenda.

Acum nu e normala situatia asta, dar eu ma straduiesc din rasputeri sa-l tzin shi pe el in acei 10 % oameni de calitate ( vezi un topic precedent ), ca sunt baiat bun.

Cu cratita ailalta las-o : si eu am o yamaha fz 600 din 87. Nu m-as vedea punand-o p-asta noua la naftalina si sa merg cu junghiul ala desi sunt INCEPATOR( am scris mare sa vada si stanciu). Dar desi honda are 102 cp iar yamaha 68 cp e mult mai manevrabila in orice fel ai lua-o HONDA.E altceva .

Are centrul de greutate jos, frane mai bune, ABS, trage liniar, NU SE COMPARA !

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da kyky, de asta nu te potzi plictisi in tzara asta!

Pt ca 90% sunt nishte dobi care stau cu gura cascata la elodia, la inmormantarea interlopului si la cretini care produc doar bashcalie ieftina.Nu e vorba de tine kyky-san , nu te deranja pe tine incerc sa te pun in ceilati 10 % prin simplul fapt ca te obosesti sa scrii pe forumul asta.

Dar sa fi citit topicurile anterioare nu puteai ca te dureau ochii, mama ei de literatura!

Hai ca se poate, straduieste-te si tu mai mult !

 

Stimabile domn Adrian...o sa incerc sa nu adopt un ton tendentios pt ca aveti o varsta pe care o respect......nu am nevoie sa fiu catalogat sau trecut intr o anumita categorie doar pt ca scriu pe acest forum....(am intalnit multe posturi pe acest forum ale unor persoane care nu au ce cauta in acel "10 %" numit de d-voastra)...dar dak vreti ...sunteti mai mult decat liber sa o faceti ...

Am citit cateva topicuri de cand am aderat la acest forum ...dar nu sunt de acord cu procentajul....cifrele d-voastre sunt mult prea sumbre...mai sunt inca oameni de valoare..

Cat despre ultima fraza ..nu pot decat sa cred ca ma luati peste picior.....ceea ce eu nu mi-am...si nu-mi voi permite cu d-voastra ...dar ca sa clarific postul de mai devreme...am ras pentru ca nu ati sesizat un raspuns cat se poate de ironic din partea lui mirel...la adresa d-voastra....

Nu vreau si nu caut sa ma cert cu nimeni ....e un forum unde toata lumea poate sa-si ofere sfatul sau parerea in legatura cu topicul respectiv...de aceea ..mai multa maleabilitate nu ar strica nimanui...

In plus inchid acest subiect....daca vreti si considerati ca mai aveti sa-mi spuneti ceva puteti sa o faceti cu un PM si voi fi mai mult decat bucuros sa va raspund...si asa acest topic a divagat prea mult

P.s:nu sunteti in masura din ce am vazut eu sa corectati dpdv gramatical alte persoane care folosesc limba engleza...

Toate cele bune si asfalt uscat la toata lumea ... :bounce:

Editat de Kyky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba am sesizat foarte bine, maestre, tocmai de-aia. Imi pare rau ca te-ai suparat, dar scrii intr-un topic numai daca ai ceva de spus. Fondul discutiei fiind unul destul serios, unii (nu ca tine, din ceilalti...raii) stau sa faca bashcalie ieftina pe-aci vezi Mirel Stanciuc. Iar altii cam ca tine, mai buni, dar care pur si simplu nu se pot abtine ( logoree ), le fac 'galerie' fara a se sinchisi sa citeasca, fara a sti in prealabil care-i tema discutiei. Altel, subiectul ar trebui inchis de nationalist (nu stiu cat l-o fi ajutat pe Nationalistul acest topic ), topicul poate fi eventual inchis de un moderator. Tu nu prea ai nici o calitate aici ( no offence, tema discutiei nu-ti apartine ) nu stiu pe sosea dar oricum, multumim din suflet pt asfaltul uscat desi acum eu as da asfaltul meu uscat pt o ploaie buna care ar inveseli populatia rurala din multe zone unde nu a plouat din aprilie.

Keep walking (sau daca e cazul, riding, driving whatever) !

ps Privind cei 10 % inca mai cred ca sunt optimist, ai tu rabdare, mai numara...si clasifica-i cu grija ! Poate de-aia nu-ti iese, tine cont ca nu oricine te baga in cc iti vrea raul si nu oricine te scoate din cc iti vrea binele, prietene !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile domn Adrian...o sa incerc sa nu adopt un ton tendentios pt ca aveti o varsta pe care o respect......nu am nevoie sa fiu catalogat sau trecut intr o anumita categorie doar pt ca scriu pe acest forum....(am intalnit multe posturi pe acest forum ale unor persoane care nu au ce cauta in acel "10 %" numit de d-voastra)...dar dak vreti ...sunteti mai mult decat liber sa o faceti ...

Am citit cateva topicuri de cand am aderat la acest forum ...dar nu sunt de acord cu procentajul....cifrele d-voastre sunt mult prea sumbre...mai sunt inca oameni de valoare..

Cat despre ultima fraza ..nu pot decat sa cred ca ma luati peste picior.....ceea ce eu nu mi-am...si nu-mi voi permite cu d-voastra ...dar ca sa clarific postul de mai devreme...am ras pentru ca nu ati sesizat un raspuns cat se poate de ironic din partea lui mirel...la adresa d-voastra....

Nu vreau si nu caut sa ma cert cu nimeni ....e un forum unde toata lumea poate sa-si ofere sfatul sau parerea in legatura cu topicul respectiv...de aceea ..mai multa maleabilitate nu ar strica nimanui...

In plus inchid acest subiect....daca vreti si considerati ca mai aveti sa-mi spuneti ceva puteti sa o faceti cu un PM si voi fi mai mult decat bucuros sa va raspund...si asa acest topic a divagat prea mult

P.s:nu sunteti in masura din ce am vazut eu sa corectati dpdv gramatical alte persoane care folosesc limba engleza...

Toate cele bune si asfalt uscat la toata lumea ... :friends:

 

Kyky, ai grija sa nu-l superi pe adrianm. Are rude in IGP si te muta la cuca-macaii, te dezbraca sau te poate da afara din tara. Asa l-a amenintat guristul pe nighwolf pe pm. Desi are carnet de o luna stie totul despre motociclete. :cheers: :banana: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stanciuc

Cata rautate si ignoranta ! Ia vezi maestre Kyky treci incoa si contrazice-ma cu aia 10 % ! Ia uite ce-mi scrie stanciuc pe privat ! Gandeste-te stanciu ca un alt membru alt forumului ar putea fi tatal tau sau sora ta si ei au permis, ai putea sa-i intalnesti intr-o intersectie !

esti un cocalar batran si foarte ofticos...hiiihihihihihihihi. si mai esti si agariciu incepator dar faci pe maestrul absolut al sportului cu motor...hihihihihiihihihihihihihihi

Nu cred, am spus de la inceput ca am luat categoria in 28.07.2008.

Batran oi fi, la 40 ani, dar nu cred ca sunt ofticos si mai cred ca am bun simt.

Keep-up the good work !

PS Ce inseamna cocalar ?

 

Ba nu ai deloc bun-simt. L-ai amenintat pe lup pe pm cu rudele tale din politie. Te-a dat in fapt pe forum. Eu cred ca esti complexat, esti nerealizat afara si te razbuni pe cei de acasa pt. esecurile tale. Urat, foarte urat. L-ai ajutat pe Mirel sa se mute de la Rosal?

 

Vorbesti ca de obicei neintrebat, neinformat si fara a avea nimic de spus de dragul de a te auzi...scriind. Discutia mea cu lupul a fost mai lunga, am lamurit lucrurile dar am lasat-o off the record pt a nu fi off the topic. Il respect pe nightwolf si munca lui dar asta nu am cum sa ti-o spun tie care nu cunosti notiunea de respect.

Ce "acasa" ? Ce "esecuri" ? Despre ce vorbim ? Casa mea este lumea intreaga, nu am esecuri, am o sotie si un copil minunat !

La fiecare 9 luni, vara, mai plec prin lume pt a vedea ce mai e pe-acolo, gasesc specimene ca si tine, vin acasa linistit si fara regrete. Macar aici e buna clima !

De asemenea, tot ce am realizat a fost prin munca mea. Dar din nou vin si spun:

Ce inseamna pt tine "realizat" ? Sa-ti iei Q7 cu tun de basi, nu-i asa ? Ca sa moara dusmanii tai !

Cred ca nu trebuia sa-ti scriu pe privat, trebuia sa vada toti ce mesaje imi trimiti tu !

Fii sigur prapaditule ca ni se rupe la toti de tine si de ce mesaje primesti tu pe pm, agariciule.

Nu vreau sa te jignesc nici macar in gand cu atat mai mult cu vorba sau fapta ! Si nu trebuie sa generalizezi, nu sunt toti tembeli pe forumul asta, chiar daca pt unul ca tine chiar nu conteaza, pt cei mai multi conteaza ! Cand o sa te maturizezi si tu o sa-ti dai seama ca fiecare gand, vorba, fapta le plateste Dumnezeu pe lumea asta sau mai rau, pe lumea cealalta ! O sa-ti dai seama mai tarziu cand vei fi si tu pus EXACT in aceleasi situatii, neplacute, jignitoare sau Doamne fereste de mai rau ! Atunci o sa-ti amintesti si o sa-ti doresti sa mai poti indrepta cate ceva ! Sa ai o viata buna !

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e poveste lunga,povestea spusa pe scurt e cam asa "Sunt un idiot,dar ma bucur ca sunt un idiot in viata"

 

Nu fac colectie de posturi (a se vedea "cat de mult" am postat timp de aprox 5 ani), dar ma amuza teribil modul in care ai povestit si nu m-am putut abtine.Nu am nici rabdare sa citesc comentariile; deja cunosc ca pe orice topic, se gasesc oameni care sa se ia la hartza. Doar ca ma obsedeaza acea vorba "japoneza", de duh: cine are noroc are, cine n-are, n-are!". Si am vrut sa v-o reamintesc si voua. :cheers:

Deci, mare grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, avem un travestit printre noi. Se numeste adrianm si sufera de variate complexe. Intai se crede romanul care a implinit visul american;apoi cocalarul cu pile in igp care ne da afara din tara; apoi micul si modestul agarici, detinator al permisului categoria A de cca una luna care da sfaturi tuturor de pe forum; chiar o fetita plangacioasa care arata forumistilor cum l-a facut pe el sa planga cele scrise pe pm de unu stanciu; si, in cele din urma, unul care crede ca noua chiar ne pasa de scleroza in placi care-i macina creierul. Cum ti-am mai spus adrianm, ni se rupe de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-ai facut sa plang, m-ai intristat ! Nu iti inteleg toata inversunarea asta, minciunile si celelalte :'vis american', 'cocalar' eu am fost in US si CAN sa ma plimb si resp sa vad Niagara, ce treaba am eu cu visele alora ? Eu sunt pe-aci cu cocalarii, cu Dambovita, facand echilibristica printre Q7 si Tuaregi, ca si tine, ca si majoritatea celor de aici. Incearca sa te calmezi, iti plezneste vreun vas la cap !

Si vorbeste in numele tau, nu al altora, uite lui BEA2000 ii sunt simpatic. Nici in numele meu nu trebe sa vorbesti pt ca mie imi pasa de tine chiar daca m-ai insultat, nu mi-as dori sa te vad intrand asa nervos cum te manifesti, sub vreun camion !

Incerc sa-mi dau seama unde am gresit eu fata de tine asa incat sa incepi sa imi scrii mesaje pe privat si sa ma insulti, sa minti, sa faci asumptii nefondate etc etc. Daca pe 12 sep 2008 as veni la tine acasa, cu aceste posturi listate ai putea sa te explici ? Sa le luam pe rand, si sa vedem care unde a gresit fata de celalalt ca apoi, pe viitor inainte de a insulta pe cineva sa te gandesti ca s-ar putea sa fii nevoit sa-l privesti in ochi, de aproape. Daca ma hotarasc o sa te sun saptamana asta sa-ti spun, tot aveam eu de gand sa-i arat Hornetei Mangalia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...