Sari la conținut

Na,sunt Un Idiot


Old School Rider
 Share

Postări Recomandate

Incerc sa-mi dau seama unde am gresit eu fata de tine [...]

fara legatura cu engleza fortzata, cu plimbarile pe teritoriul american, pe profesiune, varsta etc, uite unde ai gresit:

 

1. dom profesor, dom inginer, mesajele private sunt mesaje private domne. adica nu trebuie sa stie de ele decat persoanele in cauza, sau cel mult sa ne copiezi doar ceea ce scrii tu. la etica ramaneti corigent dom profesor

 

 

 

tovarasa... stanciu mi-a dat cu ghiozdanu-n caaaaappp...

 

2. dom profesor, fii barbat domne, lasa suspinele, nu-ti stau bine

 

si apropo,

de ce stanciu nu m-o fi injurat si pe mine? si pe restul de pe forum?

ai curaj sa faci o analiza? sau 99% sunt idioti si adrian, e om (era sa scriu normal, dar mi-am adus aminte ca normalul este dat de majoritate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aha, dar sa insulti pe privat, etic se cheama ! Bine de stiut ! Credeam ca ar fi corect ca lucrurile sa fie relatate exact si fiecare sa traga concluzia.Citisem niste topicuri de-ale tale despre mersul zgomotos noaptea si imi facusem o parere buna despre tine. Ma gandeam ca ai putea fi unul care sa aiba principii, unul capabil sa stea stramb, dar sa judece drept. In sfarsit, are timp sa te injure si pe tine sau pe altcineva. Cert e ca lucrurile trebuie masurate la fel si infierate cand e cazul, nu poti sa dai apa la moara unuia care insulta ! E ca si cum din noianul de accidente din neacordare de prioritate gasesti intr-unul vinovat motociclistu ca avea casca si motocicleta negre si astfel nu putea sa-l vada conservaru. Parerea mea ! Mari succese pe ramura !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, dar sa insulti pe privat, etic se cheama ! Bine de stiut ! Credeam ca ar fi corect ca lucrurile sa fie relatate exact si fiecare sa traga concluzia.Citisem niste topicuri de-ale tale despre mersul zgomotos noaptea si imi facusem o parere buna despre tine. Ma gandeam ca ai putea fi unul care sa aiba principii, unul capabil sa stea stramb, dar sa judece drept. In sfarsit, are timp sa te injure si pe tine sau pe altcineva. Cert e ca lucrurile trebuie masurate la fel si infierate cand e cazul, nu poti sa dai apa la moara unuia care insulta ! E ca si cum din noianul de accidente din neacordare de prioritate gasesti intr-unul vinovat motociclistu ca avea casca si motocicleta negre si astfel nu putea sa-l vada conservaru. Parerea mea ! Mari succese pe ramura !

 

Mie nu mi se pare ca te-a insultat complexatule. Cred ca suferi de mania persecutiei. Interneaza-te undeva o perioada...A, si era sa uit: esti cel mai mare mincinos posibil cu pilele tale; nu ai reusit sa ma muti de la Rosal sector 5 la sectorul 3 si deci esti un fripturist. Bine ca nu ti-am dat banii pe care mi i-ai cerut. Sa stii ca pentru mine 300 de euro sunt bani profitorule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, dar sa insulti pe privat, etic se cheama ! Bine de stiut ! Credeam ca ar fi corect ca lucrurile sa fie relatate exact si fiecare sa traga concluzia.Citisem niste topicuri de-ale tale despre mersul zgomotos noaptea si imi facusem o parere buna despre tine. Ma gandeam ca ai putea fi unul care sa aiba principii, unul capabil sa stea stramb, dar sa judece drept. In sfarsit, are timp sa te injure si pe tine sau pe altcineva. Cert e ca lucrurile trebuie masurate la fel si infierate cand e cazul, nu poti sa dai apa la moara unuia care insulta ! E ca si cum din noianul de accidente din neacordare de prioritate gasesti intr-unul vinovat motociclistu ca avea casca si motocicleta negre si astfel nu putea sa-l vada conservaru. Parerea mea ! Mari succese pe ramura !

 

imi iau libertatea de a raspunde aici si mesajului privat.

 

1.

logica ta nu-mi miroase prea frumos. sa inteleg ca daca un interlocutor foloseste mijloace josnice de "discutie", ai dreptul si tu sa faci acelasi lucru? asa faci si-n viata de zi cu zi? si la servici, si pe strada ca pieton, si pe strada ca motociclist, in societate?

 

2.

nu ma intereseaza ce e intre voi. daca as primi asa ceva, e clar ca mi-as pune altfel problema. cu ceva l-am deranjat. poate mi-as face si eu o analiza inainte sa sar la gat. in plus am optiunea ignorarii.

 

3.

analogia cu accidentul motociclistului e destul de buna. in fata legii nu-l pot scoate vinovat pe motociclist, dar in fata familiei lui, este vinovat. pentru ca n-a facut tot ce avea in putere sa faca pentru evitarea acciddentului. da, soferul va plati pentru neacordare de prioritate, dar care e rezultatul? motociclistul mort sau impins toata viata cu carutul pe de-o parte, si cel care neatent (fara intentie in cele mai multe cazuri) n-are dreptul sa conduca 2 luni de zile. poti provoca un accident in orice intersectie fara sa fii vinovat. merita?

 

4.

meseria ta, varsta, viata particulara, nu au nici un fel de relevanta aici. afisarea lor nu poate atrage decat alte discutii inutile si stupide. pentru ca si autorul le aduce in discutie pentru a da "greutate" spuselor. ceea ce pe un forum, si aproape in orice alt context, e fals. singurul lucru care ar trebui sa stea pe un forum de discutii unde toti ar trebui sa fim egali este argumentul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu nu l-am interpelat in nici un fel, nu am avut vreo discutie cu el. Nu vad prea multe lacune in logica mea

 

2. Intre noi nu e nimic, nu nu l-am deranjat cu nimic pana sa-mi trimita cateva mesaje private. L-am ignorat pana nu am mai putut.

2' Sambata am venit de la Cluj iar la iesire din Orastie spre Deva se lucreaza si se fac cozi de 5 km . Un deshtept a iesit din coloana sa ne depaseasca pe toti pe linia continua si bineinteles sa blocheze circulatia mai in fatza.

Doar eu si 3 masini cu italieni am luat pozitie : eu am incercat sa-i explic cu frumosul ca asa ceva nu se face, ca e linie continua si totusi o coloana unde se merge bara la bara, italienii probabil pt ca nu stiau limba romana au incercat sa-l devieze catre sant indicandu-i directia cu cateva cuvinte din limba lor n-am inteles prea bine ceva cu strontzo, culo .

Au fost foarte hotarati,au incercat sa-l blocheze cu masinile, gata sa-l bage in shantz.

Aia nu ignora nimic !

 

3. Analogia e buna pana la un punct dar nu putem interzice motocicletele si castile negre. In plus eu am un eveniment acum doua trei luni cand purtam casca galbena, yamaha galbena, faruri aprinse si ala a oprit in fata mea intr-o intersectie in care avea stop. A, scuze geaca era neagra, de piele- PROBIKER- cred ca de-aia nu m-a vazut

 

4 Am spus ca sunt prof pt ca spunea domnul ca sunt fiu de senator. Si l-am lamurit, nu e bine ? Eu sunt profesor iar taica-miu a fost si el profesor pana s-a pensionat.

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu nu l-am interpelat in nici un fel, nu am avut vreo discutie cu el. Nu vad prea multe lacune in logica mea

 

2. Intre noi nu e nimic, nu nu l-am deranjat cu nimic pana sa-mi trimita cateva mesaje private. L-am ignorat pana nu am mai putut.

2' Sambata am venit de la Cluj iar la iesire din Orastie spre Deva se lucreaza si se fac cozi de 5 km . Un deshtept a iesit din coloana sa ne depaseasca pe toti pe linia continua si bineinteles sa blocheze circulatia mai in fatza.

Doar eu si 3 masini cu italieni am luat pozitie : eu am incercat sa-i explic cu frumosul ca asa ceva nu se face, ca e linie continua si totusi o coloana unde se merge bara la bara, italienii probabil pt ca nu stiau limba romana au incercat sa-l devieze catre sant indicandu-i directia cu cateva cuvinte din limba lor n-am inteles prea bine ceva cu strontzo, culo .

Au fost foarte hotarati,au incercat sa-l blocheze cu masinile, gata sa-l bage in shantz.

Aia nu ignora nimic !

 

3. Analogia e buna pana la un punct dar nu putem interzice motocicletele si castile negre. In plus eu am un eveniment acum doua trei luni cand purtam casca galbena, yamaha galbena, faruri aprinse si ala a oprit in fata mea intr-o intersectie in care avea stop. A, scuze geaca era neagra, de piele- PROBIKER- cred ca de-aia nu m-a vazut

 

4 Am spus ca sunt prof pt ca spunea domnul ca sunt fiu de senator. Si l-am lamurit, nu e bine ? Eu sunt profesor iar taica-miu a fost si el profesor pana s-a pensionat.

 

Dom profesor, te cheama cumva Munchaussen? Si esti si baron? Le cam minti experimentatule. Parca in mesajul trimis lui Stanciu pe pm recunosteai ca ai obtinut categoria A din 28.07.2008. :cheers: Adica de acum una luna si vreo 3-4 zile. Pai tu ne scrii mai sus, la pct. 3, ca inca de acum 2-3 luni calareai yamaha galbena, aveai "evenimente" etc. :banana: Nu esti tu putin cam mincinos? Ia revezi ce ai postat la pagina anterioara, referitor la permis, cand expui corespondenta purtata cu stanciu. Cred ca avea dreptate ala cand te-a facut "cocalar".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu nu l-am interpelat in nici un fel, nu am avut vreo discutie cu el. Nu vad prea multe lacune in logica mea

 

2. Intre noi nu e nimic, nu nu l-am deranjat cu nimic pana sa-mi trimita cateva mesaje private. L-am ignorat pana nu am mai putut.

2' Sambata am venit de la Cluj iar la iesire din Orastie spre Deva se lucreaza si se fac cozi de 5 km . Un deshtept a iesit din coloana sa ne depaseasca pe toti pe linia continua si bineinteles sa blocheze circulatia mai in fatza.

Doar eu si 3 masini cu italieni am luat pozitie : eu am incercat sa-i explic cu frumosul ca asa ceva nu se face, ca e linie continua si totusi o coloana unde se merge bara la bara, italienii probabil pt ca nu stiau limba romana au incercat sa-l devieze catre sant indicandu-i directia cu cateva cuvinte din limba lor n-am inteles prea bine ceva cu strontzo, culo .

Au fost foarte hotarati,au incercat sa-l blocheze cu masinile, gata sa-l bage in shantz.

Aia nu ignora nimic !

 

3. Analogia e buna pana la un punct dar nu putem interzice motocicletele si castile negre. In plus eu am un eveniment acum doua trei luni cand purtam casca galbena, yamaha galbena, faruri aprinse si ala a oprit in fata mea intr-o intersectie in care avea stop. A, scuze geaca era neagra, de piele- PROBIKER- cred ca de-aia nu m-a vazut

 

4 Am spus ca sunt prof pt ca spunea domnul ca sunt fiu de senator. Si l-am lamurit, nu e bine ? Eu sunt profesor iar taica-miu a fost si el profesor pana s-a pensionat.

 

 

1. m-am referit la faptul ca daca unul nu foloseste mijloace ortodoxe, nu-ti da si tie dreptul sa reactionezi la fel. mai ales daca te respecti. sa-ti explic?

eu ti-am zis ca nu este etic sa pui pe public mesaje care ti-au fost trimise pe privat, tu-mi raspunzi: "da' ce, ce face el e etic?"

raspuns este: "poate nu, dar nu-ti da tie dreptul sa actionezi ne-etic"

 

2. esti la inceput. cat esti incepator nu prea ai un cuvant de spus. rolul tau este DOAR sa inveti si sa feresti, NU SA DISACIPLINEZI TRAFICUL.

 

3. m-am referit la faptul ca trebuie sa te protejezi singur, chiar daca crezi ca ai dreptate

 

4. si la profesiune s-a ajuns tot datorita luarii tale de pozitie: "vrei mah sa te dezbrac?"

e treaba ta ce faci in viata particulara. mai era unu p-aici care se lauda ca sta cu soacra, spunea ce mai are prin casa etc. fara relevanta. aveti sau nu argumente, that's all.

 

 

apropo, ia vezi ce intreaba mirel acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom profesor, te cheama cumva Munchaussen? Si esti si baron? Le cam minti experimentatule. Parca in mesajul trimis lui Stanciu pe pm recunosteai ca ai obtinut categoria A din 28.07.2008. :D Adica de acum una luna si vreo 3-4 zile. Pai tu ne scrii mai sus, la pct. 3, ca inca de acum 2-3 luni calareai yamaha galbena, aveai "evenimente" etc. :rolleyes: Nu esti tu putin cam mincinos? Ia revezi ce ai postat la pagina anterioara, referitor la permis, cand expui corespondenta purtata cu stanciu. Cred ca avea dreptate ala cand te-a facut "cocalar".

poate nu minte, poate dom profesor mergea fara permis. na, cineva tre sa dea un exemplu bun elevilor :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, eu eram in spate, ambii cu echipament complet, motocicleta e a unui prieten ( cu permis de mobra din 86-87 ) .

NU am mers niciodata fara permis pe drumurile publice nici cu mobra nici cu altceva !

Motocicleta e asta :

/index.php?...p;#entry1400951

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, eu eram in spate, ambii cu echipament complet, motocicleta e a unui prieten ( cu permis de mobra din 86-87 ) .

NU am mers niciodata fara permis pe drumurile publice nici cu mobra nici cu altceva !

Motocicleta e asta :

/index.php?...p;#entry1400951

 

"3. Analogia e buna pana la un punct dar nu putem interzice motocicletele si castile negre. In plus eu am un eveniment acum doua trei luni cand purtam casca galbena, yamaha galbena, faruri aprinse si ala a oprit in fata mea intr-o intersectie in care avea stop. A, scuze geaca era neagra, de piele- PROBIKER- cred ca de-aia nu m-a vazut"

 

Esti un batran mincinos cu o minte perversa; uite, ai scris "eu am avut", in loc de "noi am avut", ai scris "ala a oprit in fata mea" in loc de "ala a oprit in fata noastra", ai scris "cred ca de aia nu m-a vazut" in loc de "cred ca de aia nu ne-a vazut" cum ar fi trebuit sa scrii daca erati 2 pe motor. Ai mintit dar te cred acum ca esti profesor. De sport. Scuipar viteza. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-mi voie ...oameni buni sa cer "incetarea focului"...:P

Sincer...cu posturi asa scurte...o sa va ia foarte mult timp sa va contraziceti...pentru ca o sa gasiti "n" subiecte pe care sa o faceti...oameni buni...varste diferite..mentalitati diferite....plus ca nu cred ca prin cateva fraze poti sa judeci o persoana ....desi sunt ferm convins ca fiecare din noi are o parere despre celalalt..deja formata....deci haideti sa nu ne mai certam atata ...ca si asa am impresia ca numai asta se face mai nou pe forum....

Era..nu era ....avea...nu avea....mai conteaza??..:ph34r:

Deci ..THE KUNG FU PANDA (reloaded) :D...says..."make love not war".. :D

As vrea sa scriu mai mult da maine am examen....:rolleyes:)...nu se mai gata o data sesiunea asta ...

Pana una alta ...wish me luck....si numa bine pt toata lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-mi voie ...oameni buni sa cer "incetarea focului"...:P

Sincer...cu posturi asa scurte...o sa va ia foarte mult timp sa va contraziceti...pentru ca o sa gasiti "n" subiecte pe care sa o faceti...oameni buni...varste diferite..mentalitati diferite....plus ca nu cred ca prin cateva fraze poti sa judeci o persoana ....desi sunt ferm convins ca fiecare din noi are o parere despre celalalt..deja formata....deci haideti sa nu ne mai certam atata ...ca si asa am impresia ca numai asta se face mai nou pe forum....

Era..nu era ....avea...nu avea....mai conteaza??..:ph34r:

Deci ..THE KUNG FU PANDA (reloaded) :D...says..."make love not war".. :D

As vrea sa scriu mai mult da maine am examen....:rolleyes:)...nu se mai gata o data sesiunea asta ...

Pana una alta ...wish me luck....si numa bine pt toata lumea...

 

Bafta kykule, bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ mirel

Ce uameni domnule, ce uameni, sunt intristat si dezamagit ! Da, Clouzot, e o relatare proasta si inexacta dar nu mincinoasa intentionat, ce importanta avea ? Daca scriam ca eram doi sau mai aveam inca unul in atas nu era tot aia, ca si spetza ? Fapt e ca ala a oprit, a scanat pana la 135 grade spre stanga spate (unde, la terasa, erau betzivii lui) iar peste mine (pardon, noi) care eram la 90 de grade stanga a trecut ca si cum nu existam. Acu nu mai stiu nici daca era galbena sau rosie casca lui Ionut, mi-e si frica sa spun ceva. O sa caut pozele. Eu aveam SHOEI - ul meu albastru, el NOLAN... am luat din Franta casti pt toate ocaziile: SHOEI ca e buna, NOLAN rosu pt fete, Nolan negru pt baieti, SHARK open face pt scuter, NOLAN gris flip-up pt bla-bla-bla si inca una la care nici nu stiu cum ii zice. Oricum in weekend trebuie sa-i pun lui Ionut pozele cu Yamaha. Ca ultime actiuni pe forumul asta, o sa scanez si postez un manual de intretinere Honda Hornet model 2007 cu ABS, pt cine are nevoie apoi o sa incerc sa stau mai la distanta de forumul asta. Nu ma reprezinta asemenea discutii, insulte, atacuri la persoana- nimic folositor.

In fine, profesor de matematica.

Bafta la examen, Kyky, iti tin pumnii !

 

PS Mirel dupa limbaj, atitudine cred ca esti muuult mai batran ca mine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...