Sari la conținut

Christian Pfeiffer De Romanika


oco
 Share

Postări Recomandate

]Salutare ,

 

Aseara am avut “oportunitatea” de a (re)vedea unul din multii “campioni freestyle de cartier” made in romanika. In zona Obor am fost depasit de o mobra ce rula destul de hotarat spre intersectia cu Dimitrov. Dupa ce a jalonat cateva masini (era destul de aglomerat ) a ajuns pe prima banda incercand sa opreasca intr-un mod “acrobatic”, cu derapaj controlat, demn de admiratia tuturor galustilor blonde :crack: crescute in spatele blocurilor. In locul unde avea sa se petreaca isprava este o straduta care iese in bulevardul principal,iar pe coltul acestei stradute era parcata o alta mobra cu calaretul langa ea ( probabil un prieten cu care trebuia sa se intalneasca ) Datorita vitezei ,nu foarte mare dar nici suficient de mica pentru o astfel de manevra , a reusit performanta de a parca LA ORIZONTALA PESTE CEALALTA MOTORETA!!!!!! :peace: :lol: :lol: Asemanarea dintre protagonist si Christian Pfeiffer este aceea ca ambii poarta costumatia adecvata :campionul international un costum in ton cu ceea ce face ,iar “campionul autohton” un costum demn de iesirie pe faleza in Mamaia la promenada (o pereche de bermude mirobolante si un tricou care in mers sta undeva in zona gatului, de poti jura ca e un guler ramas de la o helanca.....) :scratch: :kali: :D

 

Sa nu ne mai miram ca suntem acuzati de inconstienta ,de teribilism si pe alocuri de idiotenie, cat timp exista in aceasta “comunitate “ motociclisti care nu cunosc diferenta dintre strada publica si un camp unde-si pot rupe gatul singuri fara a pune in pericol integritatea fizica a unor persoane NEVINOVATE......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

]Salutare ,

 

Aseara am avut “oportunitatea” de a (re)vedea unul din multii “campioni freestyle de cartier” made in romanika. In zona Obor am fost depasit de o mobra ce rula destul de hotarat spre intersectia cu Dimitrov. Dupa ce a jalonat cateva masini (era destul de aglomerat ) a ajuns pe prima banda incercand sa opreasca intr-un mod “acrobatic”, cu derapaj controlat, demn de admiratia tuturor galustilor blonde :peace: crescute in spatele blocurilor. In locul unde avea sa se petreaca isprava este o straduta care iese in bulevardul principal,iar pe coltul acestei stradute era parcata o alta mobra cu calaretul langa ea ( probabil un prieten cu care trebuia sa se intalneasca ) Datorita vitezei ,nu foarte mare dar nici suficient de mica pentru o astfel de manevra , a reusit performanta de a parca LA ORIZONTALA PESTE CEALALTA MOTORETA!!!!!! :lol: :lol: :lol: Asemanarea dintre protagonist si Christian Pfeiffer este aceea ca ambii poarta costumatia adecvata :campionul international un costum in ton cu ceea ce face ,iar “campionul autohton” un costum demn de iesirie pe faleza in Mamaia la promenada (o pereche de bermude mirobolante si un tricou care in mers sta undeva in zona gatului, de poti jura ca e un guler ramas de la o helanca.....) :kali: :D :crack:

 

Sa nu ne mai miram ca suntem acuzati de inconstienta ,de teribilism si pe alocuri de idiotenie, cat timp exista in aceasta “comunitate “ motociclisti care nu cunosc diferenta dintre strada publica si un camp unde-si pot rupe gatul singuri fara a pune in pericol integritatea fizica a unor persoane NEVINOVATE......

 

:scratch: ;) ;) :D You make my day, bro!... God bless you!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca sunt fan Chris Pfeiffer, l-am vazut dand reprezentatii in mai multe randuri, ultima data la Garmisch in iulie. Acum un an am fost norocos si am facut si o poza impreuna la Erzberg.

 

post-9546-1219659977_thumb.jpgpost-9546-1219659999_thumb.jpg

 

 

 

Asadar, sunt curios sa obtin un autograf de la Pfeiffer von Romanika, ma puteti ajuta? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca sunt fan Chris Pfeiffer, l-am vazut dand reprezentatii in mai multe randuri, ultima data la Garmisch in iulie. Acum un an am fost norocos si am facut si o poza impreuna la Erzberg.

 

post-9546-1219659977_thumb.jpgpost-9546-1219659999_thumb.jpg

 

 

 

Asadar, sunt curios sa obtin un autograf de la Pfeiffer von Romanika, ma puteti ajuta? :scratch:

 

mai bine nu....se pare ca omul nu prea da autografe ......mai degraba da peste motorete . :kali: Asa ca daca vrei o astfel de amintire nu trebuie decat sa stai ceva mai aproape de carosabil pentru ca in clipele imediat urmatoare in mod cert apare unul care are necaz pe el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

]

 

Sa nu ne mai miram ca suntem acuzati de inconstienta ,de teribilism si pe alocuri de idiotenie, cat timp exista in aceasta “comunitate “ motociclisti care nu cunosc diferenta dintre strada publica si un camp unde-si pot rupe gatul singuri fara a pune in pericol integritatea fizica a unor persoane NEVINOVATE......

 

si tu ai venit sa il parasti repede pe forum ca nu puteai dormi noaptea :scratch:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu ai venit sa il parasti repede pe forum ca nu puteai dormi noaptea :scratch:)

 

iertare!!!iertare!!!! dar toata noaptea m-am perpelit in pat asteptand sa mijeasca zorile si sa-l pot da pe goarna pe micul acrobat ...sau circar??!!! :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mic numai asa ai facut.si cand erai la scoala dadeai pe goarna...niciodata n'ai avut frane in privinta asta....

 

 

 

 

 

 

iertare!!!iertare!!!! dar toata noaptea m-am perpelit in pat asteptand sa mijeasca zorile si sa-l pot da pe goarna pe micul acrobat ...sau circar??!!! :scratch:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iertare!!!iertare!!!! dar toata noaptea m-am perpelit in pat asteptand sa mijeasca zorile si sa-l pot da pe goarna pe micul acrobat ...sau circar??!!! :kali:

 

Forumul este deschis si noaptea, asa ca data viitoare nu mai astepta zorile. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu ai venit sa il parasti repede pe forum ca nu puteai dormi noaptea :scratch:)

 

cadea riderul cu bila de sol, isi frangea gatitza, mai lasa inca doi oameni in spital inainte ca el sa crape ca un idiot... dupa care se umplea forumul de "rip" si gifuri cu trandafiri din aia de caca| si de "ce baiat bun era". care vrea sa fie cascador, sa fie; sa puna mana sa invete, sa se dea pe pista, in parcarile supermarketurilor, la unde-a dus surdul roata, vorba aia. cascadorii pe strada = maro.

 

my $0.02%, desigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

]Salutare ,

 

Aseara am avut “oportunitatea” de a (re)vedea unul din multii “campioni freestyle de cartier” made in romanika. In zona Obor am fost depasit de o mobra ce rula destul de hotarat spre intersectia cu Dimitrov. Dupa ce a jalonat cateva masini (era destul de aglomerat ) a ajuns pe prima banda incercand sa opreasca intr-un mod “acrobatic”, cu derapaj controlat, demn de admiratia tuturor galustilor blonde :kiss: crescute in spatele blocurilor. In locul unde avea sa se petreaca isprava este o straduta care iese in bulevardul principal,iar pe coltul acestei stradute era parcata o alta mobra cu calaretul langa ea ( probabil un prieten cu care trebuia sa se intalneasca ) Datorita vitezei ,nu foarte mare dar nici suficient de mica pentru o astfel de manevra , a reusit performanta de a parca LA ORIZONTALA PESTE CEALALTA MOTORETA!!!!!! :) :P :kiss: Asemanarea dintre protagonist si Christian Pfeiffer este aceea ca ambii poarta costumatia adecvata :campionul international un costum in ton cu ceea ce face ,iar “campionul autohton” un costum demn de iesirie pe faleza in Mamaia la promenada (o pereche de bermude mirobolante si un tricou care in mers sta undeva in zona gatului, de poti jura ca e un guler ramas de la o helanca.....) :unsure: :angry: :kiss:

 

Sa nu ne mai miram ca suntem acuzati de inconstienta ,de teribilism si pe alocuri de idiotenie, cat timp exista in aceasta “comunitate “ motociclisti care nu cunosc diferenta dintre strada publica si un camp unde-si pot rupe gatul singuri fara a pune in pericol integritatea fizica a unor persoane NEVINOVATE......

Daca tot esti asa vehement si plin de spirit civic vezi ca sunt o multime de accidente in care bikeri si-au pierdut viata iar cei vinovati de moartea lor sunt bine merci !

Faze de genul asta se intimpla si se vor mai intampla si de pe urma carora unii or sa si-o ia mai usor sau mai rau.

Una este sa faci un topic cu un accident din care cu vom avea mai mult sau mai putin de invatat iar alta este sa te bagi in seama cu tot felul de faze de acest gen care sunt cacalau!

Si nu mai folosi singtagma ,,comuniatatea motociclistilor" asta este o prostie care ne inregimenteaza pe toti si creeaza psihoze publice vizavi de toti motociclistii.In democratie se spune ca raspunderea este individuala si nu colectiva.Apropo exista comunitatea automobilistilor sau a biciclistilor ori a pietonilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. daca in acel loc era un copil cred ca nu mai maraiai nimic

2. ai dreptate sunt foarte multi vinovati care nu au primit ce meritau....dar cand e facuta cu mana noastra ...e grav prietene (nu vorbim de nisip , pata de ulei sau ceva de genul asta ,vorbim despre etalarea "muschilor"cand si unde nu e cazul)

3.in cazul in care nu ai vazut cuvantul COMUNITATE este trecut intre ghilimele (macar aici suntem de acord)

4.intr-un forum plin cu atatea vesti proaste cred ca mai e putin loc si de putina ironie sa mai zambim (doar daca o intelegem)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mackxsym! Cred că pițipoancele din sectorul 2 s-au umezit total Âşi au aruncat numai batiste de la balcoane după matadorul nostru. Nu e cazul să ne îngrijorăm, zic eu, următoarea acrobație n-o va face pe un drum național sau european în fața unui tir condus de un Âşofer ager care a dormit 4 ore în ultimele 2 nopți sau a unei mademoazele care a luat permisul chiar înainte de urca în matizul vinovat de producerea nefericitului accident pentru că mobra aia nu cade decât în zone centrale Âşi semicentrale ale urbei. Pentru profani, asta înseamnă pe o rază de maxim 3 km în jurul Bd. Magheru. Îi doresc însă să o facă în fața maybachului condus cu multă atenție de zmărăndescu sau măcar în fața unui echipaj de la rutieră la fel de plin de zel ca texanii ăia din Harlău.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mackxsym! Cred că pițipoancele din sectorul 2 s-au umezit total Âşi au aruncat numai batiste de la balcoane după matadorul nostru. Nu e cazul să ne îngrijorăm, zic eu, următoarea acrobație n-o va face pe un drum național sau european în fața unui tir condus de un Âşofer ager care a dormit 4 ore în ultimele 2 nopți sau a unei mademoazele care a luat permisul chiar înainte de urca în matizul vinovat de producerea nefericitului accident pentru că mobra aia nu cade decât în zone centrale Âşi semicentrale ale urbei. Pentru profani, asta înseamnă pe o rază de maxim 3 km în jurul Bd. Magheru. Îi doresc însă să o facă în fața maybachului condus cu multă atenție de zmărăndescu sau măcar în fața unui echipaj de la rutieră la fel de plin de zel ca texanii ăia din Harlău.

 

sa vezi ce o sa se umezeasca pitipoancele de pe forum acum dupa ce o sa iti citeasca postul tau :unsure:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...